Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от stefi Разгледай мнение
    Поет с ватенка си ти , Говорне

метафоризиРваш безупречно !

1-Хората Имат пари - бензин по 2.60 лв , нови телефони,плазми,екскурзии
    а и Не всички трябва да имат пари за имот - Лордиефкофски няма да гладува , Я

2-Фонд "Кризи" свърши ........а принудата е най-добрият катализатор за промяна

банка която не кредитира става Бивша Банка , както комар който не пие кръв
    http://www.capital.bg/biznes/finansi...iznes_zaemi_s/

обърни внимание на Лихвата - ПОД 5 % - как ти се струва

Кредитирането ще е по всички направления,в т.ч. и ипотечно - Трябват профити

3- щом има злобковци - значи има Нехаресващи цените-т.е. заинтересовани от Покупка

Всичко се повтаря, Говорончо........само капаците и препусканьето пречат да се нормализирате

Историята винаги се повтаря .........това да беше научил, щеше да си поне "съмняващ се"
    Сложно е за главите ваши - но с "помощ от публиката" ще смените плочата
    1. Хората се понаучиха. Вече има много дизелови коли, които харчат доста по-малко от бензиновите, а от бензиновите поне половината са на газ. Освен това колата не е лукс, а за много хора е абсолютна необходимост. Аз примерно няма никакъв начин да се оправя без кола и ако ще нафтата да стане 5 лева, пак ще съм принуден да карам всеки ден.

2. Бизнес кредити и ипотечни кредити са две коренно различни неща.

3. Цените винаги са високи и не се харесват на купувачите :-)

Единственото, с което съм съгласен, е че историята винаги се повтаря. Ще минат няколко години, икономиката ще се върне към растеж, банките ще разхлабят условията по ипотеките, доходите ще се вдигнат и народът пак ще се втурне да купува бетон и тухли, щото друго не знае. Само че това време още не е настъпило, според мен още 2-3 години имотите ще са на сегашните си цени, после - ще видим :-)
    Never underestimate the predictability of stupidity

Коментар

• Първоначално изпратено от stefi Разгледай мнение
      На мене ми се струва че Стефчето вече можеш да прави пари от цялата тая работа
      Взима кредит на под 5 % и си прави депозит на 7-8 % , прибира едни 2-3% и си свирка с уста .

Коментар

• Първоначално изпратено от karakondjul Разгледай мнение
        Няма ли някой с висше по Българска Брокеро-логия да каже вече кога ше дойде поскъпването на бърлогите?

Ако не знаят те, да се допитаме до специалист, професионален Бърлого-лог?

ха ха ха!
        Спука ги Ъпчетата!
        +100000

Коментар

• Поет с ватенка си ти , Говорне

Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
          Разбирател. Гледам, че ги чаткаш нещатата, затова ще ти задам един въпрос? Надути или не са цените на имотите у нас?

П.С.

Пределно ми е ясно, че ансамбъл ЪП са си взели нов барабанист, но факта е, че реалността не се променя с писане на постове по форумите.

1- Хората нямат пари,
          2-банките не отпускат кредити,
          3- а 90 % от населението си имат покрив над главата.
          Поет с ватенка си ти , Говорне

метафоризиРваш безупречно !

1-Хората Имат пари - бензин по 2.60 лв , нови телефони,плазми,екскурзии
          а и Не всички трябва да имат пари за имот - Лордиефкофски няма да гладува , Я

2-Фонд "Кризи" свърши ........а принудата е най-добрият катализатор за промяна

банка която не кредитира става Бивша Банка , както комар който не пие кръв
          http://www.capital.bg/biznes/finansi...iznes_zaemi_s/

Кредитирането ще е по всички направления,в т.ч. и ипотечно - Трябват профити

3- щом има злобковци - значи има Нехаресващи цените-т.е. заинтересовани от Покупка

Всичко се повтаря, Говорончо........само капаците и препусканьето пречат да се нормализирате

Историята винаги се повтаря .........това да беше научил, щеше да си поне "съмняващ се"
          Сложно е за главите ваши - но с "помощ от публиката" ще смените плочата

Коментар

• Няма ли някой с висше по Българска Брокеро-логия да каже вече кога ше дойде поскъпването на бърлогите?

Ако не знаят те, да се допитаме до специалист, професионален Бърлого-лог?

Last edited by karakondjul; 05.04.2013, 19:33.

Коментар

• Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
              Мненията ни съвпадат. Всичко над посочената от теб сума е силно надценено.
              ….е, ако изпадне имотец който може реално да носи 600-700 месечно, тогава справедливата цена може да е и над 32-33000Е…но това извън София едва ли ще работи с достаъчна плътност…. подобни наеми са непосилни за повечето наематели…

Коментар

• Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                … или, например, ако един средно статистически двустаен апартамент ( добре обзаведен, 55-60кв.м. ..на практика най търсените от потенциални наематели ) в централните градски части на един от четирите града ( груба сметка ) носи средно 400-450лв. месечен наем, то справедливата му цена не може да бъде над 55 000лв. ( 28 000Е ) ..
                Мненията ни съвпадат. Всичко над посочената от теб сума е силно надценено.

Коментар

• Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                  Разбирател. Гледам, че ги чаткаш нещатата, затова ще ти задам един въпрос? Надути или не са цените на имотите у нас?

П.С.

Пределно ми е ясно, че ансамбъл ЪП са си взели нов барабанист, но факта е, че реалността не се променя с писане на постове по форумите. Хората нямат пари, банките не отпускат кредити, а 90 % от населението си имат покрив над главата.
                  …цените на имотите могат да бъдат надути или изгодни във всеки един момент, реалността е такава каквато е във всеки един момент, няма значение във коя фаза на икономическия цикъл се намираме,….… трябва да се смята просто ( математика ) …последната ми покупка е дори през инфарктната 2009 и възвращаемостта от нея ми е 12% годишно ( 7-8 годинки за превъртане на капитала) .. справедливата цена, не е тази която продавача е решил че иска а тази на база която излиза математиката, за мен, справедливо е не по малко от 8-10% годишна възвращаемост… или, например, ако един средно статистически двустаен апартамент ( добре обзаведен, 55-60кв.м. ..на практика най търсените от потенциални наематели ) в централните градски части на един от четирите града ( груба сметка ) носи средно 400-450лв. месечен наем, то справедливата му цена не може да бъде над 55 000лв. ( 28 000Е ) .. това е съвсем грубо казано ..разбира се подобен имот не се търси в www.imot.bg , източниците на изгодни сделки са други в последните няколко годинки ( ЧСИ, банкови служители на и над средно ниво и т.н.) … това е моята логика и при мен си работи добре, … при по горе споделената математика ако имота е надценен няма да излезе уравнението …..също, все едно дали ще пада цената или ще се качва в средно срочен план ( 5-6 годинки ) …. Ако скочи добре дошло, ако не , какво от това…така или иначе цикъла ще се завърти след известно време а чакането при по горната сметка си е приятно докато цените отново запълзят нагоре … тогава решаваш дали да спечелиш И от надценката при евентуална продажба…
                  Като допълнение, по горната сметка излиза като се работи с не повече от 40% привлечен капитал … иначе ще работиш за банката.

… не се възприемам в никой ансамбъл , нито - ЪП, нито - ДАУН и т.н. … мнението ми е, че здравословни сделки има във всеки етап на цикличността … разбира се съм пристрастен, харесвам инвестициите в недвижими имоти, тогава когато са наистина инвестиции ( математика ) … не го крия … не натрапвам идеите си, споделям мнение и нищо повече, всеки има глава на раменете си, да си решава ….

…бих се радвал и на твоето мнение, със сигурност ще ми е полезно да го науча, каквото и да е то ….

Коментар

…да ти кажа , изсърбах и аз няколко врели попари ( между 95 и 98 ) докато си направя по горе цитираните изводи и всъщност от тогава насам смея да си мисля че нещата са ми наред, продавах както и купувах имоти ( мои имоти) … та бил съм и купувач и продавач в различни моменти … в момента нито продавам нито купувам, старая се добре да управлявам,…. Но всеки ден проверявам ЧСИ и сайтовете на Райфайзен, СиБанк, Пошенска и Уникредит за изгодни оферти + двама трима познати работещи като кредитни и началници на клонове ( за закъсващи ипотекари – не влагам нищо лошо или обидно в определението ) … излезе ли ми математиката – купувам без да се замисля, без да ме интересува до 5-6 гоинки ще падат ли ще се вдигат ли …. Възвращаемостта не е от най бързате… но за нашата държава ( територия) , възможности за бързо превъртане на капитал без да влезеш в територията на монополистите почти не остана … а с тях може да се бори само правилната държавна политика както всички знаем … иначе ще си ни цуцат до безкрай …
                    Вече решението за покупка на първи имот ( дом за живеене ) е друго нещо,…макар ,че и тук , според така споделена от мен математика, това дали ще се вдигат или падат в дългосрочен план е все едно, ( всички се надяваме да поживеем по дългичко нали ) …, номера е да затвориш колкото се може по малко пари за максимално постижим комфорт и ниски месечни разходи ,… щото имота в който живеем не е актив, нали сме на ясно повечето тук - с това вярвам всички сме съгласни … но не можем и да отлагаме покупката му до безкрай в очакване на еФтинийка , щото то ни е определено едно определено време на тази земя, то си тече, по добре е през повечето от него, да сме със личен покрив над главата, ако щеш за семействата,за децата ни, поне това …. Но и тук има задължително математика, не се хвърляш на нещо което не можеш да платиш в средно срочен план ( макс до 8-10г.) ..щото иначе вероятността да се озовеш в групата на закъсващите е голяма … който се надскача си сърба попарата ….

...радвам се, че започвам да уаствам и аз в дискусиите тук, все ще е полезно смятам, кога за мен, може би и за някой друг.....участието е по градивно от ( наблюдението) четенето ....

П.С.

Пределно ми е ясно, че ансамбъл ЪП са си взели нов барабанист, но факта е, че реалността не се променя с писане на постове по форумите. Хората нямат пари, банките не отпускат кредити, а 90 % от населението си имат покрив над главата.

Коментар

• Специално за Лорда
                      http://www.monitor.bg/article?id=379660
                      http://www.dnes.bg/index/2013/04/05/...v-kipyr.184732

Коментар

• Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                        Винаги са били за предпочитане, но малко хора имат дългосрочна визия за подобен актив. Обикновено тези безДОМни субекти, които са свикнали десетки години по квартири, имат малко чергарско възпитание и номадска нагласа в мисленето. Те мислят единствено краткосрочно, пожарникарски, елементарно и късогледо.
                        Такива типове често присъстват и в криминалните хроники. Сигурен съм, че по-голяма част от всички квартиранти са по-склонни да нарушават законите и правилата . Поне така е в България. Та един такъв субект винаги би гледал с пренебрежение на дългосрочен актив като имота, особено когато се изисква инвеститорско майсторство и търпение за да уцелят подходящия момент за сделка, както ти разсъждаваш.
                        …да ти кажа , изсърбах и аз няколко врели попари ( между 95 и 98 ) докато си направя по горе цитираните изводи и всъщност от тогава насам смея да си мисля че нещата са ми наред, продавах както и купувах имоти ( мои имоти) … та бил съм и купувач и продавач в различни моменти … в момента нито продавам нито купувам, старая се добре да управлявам,…. Но всеки ден проверявам ЧСИ и сайтовете на Райфайзен, СиБанк, Пошенска и Уникредит за изгодни оферти + двама трима познати работещи като кредитни и началници на клонове ( за закъсващи ипотекари – не влагам нищо лошо или обидно в определението ) … излезе ли ми математиката – купувам без да се замисля, без да ме интересува до 5-6 гоинки ще падат ли ще се вдигат ли …. Възвращаемостта не е от най бързате… но за нашата държава ( територия) , възможности за бързо превъртане на капитал без да влезеш в територията на монополистите почти не остана … а с тях може да се бори само правилната държавна политика както всички знаем … иначе ще си ни цуцат до безкрай …
                        Вече решението за покупка на първи имот ( дом за живеене ) е друго нещо,…макар ,че и тук , според така споделена от мен математика, това дали ще се вдигат или падат в дългосрочен план е все едно, ( всички се надяваме да поживеем по дългичко нали ) …, номера е да затвориш колкото се може по малко пари за максимално постижим комфорт и ниски месечни разходи ,… щото имота в който живеем не е актив, нали сме на ясно повечето тук - с това вярвам всички сме съгласни … но не можем и да отлагаме покупката му до безкрай в очакване на еФтинийка , щото то ни е определено едно определено време на тази земя, то си тече, по добре е през повечето от него, да сме със личен покрив над главата, ако щеш за семействата,за децата ни, поне това …. Но и тук има задължително математика, не се хвърляш на нещо което не можеш да платиш в средно срочен план ( макс до 8-10г.) ..щото иначе вероятността да се озовеш в групата на закъсващите е голяма … който се надскача си сърба попарата ….

...радвам се, че започвам да уаствам и аз в дискусиите тук, все ще е полезно смятам, кога за мен, може би и за някой друг.....участието е по градивно от ( наблюдението) четенето ....

Коментар

• Правилно правиш

Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                          . Това е моето мнение, това и правя, от 2001 насам нямам грешна стъпка базирайки се именно на тази проста математика…може и да се окаже грешно с времето, ще се радвам на съвети ако някой реши да даде…но към момента, банките не са убежище за свободен капитал, имотите са за предпочитане - категорично …..
                          .

Тези 62 поста под тази публикация обаче http://www.investor.bg/imenata-na-bi...ceneni,149157/ имат друго мнение ........

а въпр. публикация изпълнява едновременно Две задачи:

1- "Преброява" мераклиите за ефтиния (всичкте коментари са одобрителни , т.е. на Чакащи Михаля)

2-Дава последни глътки въздух на отчаяните........преди Еднопосочната новина

хората не умеят да пазаруват -
                          те Купуват "за да не се набутат" и НЕ купуват Пак "за да не се набутат"..........
                          Психолозите му казват "стаден синдром"
                          .......

КапитализЪма е конфликтна система:

Банка срещу човек.........а крайният резултат някои го знаем ,

Други ще го научат тепърва

Коментар

Съгласен,….. трагедията на повечето пазаруващи имоти е, че не смятат здравословно при покупка, смята се ( според мен ) .. колко собствен плюс привлечен капитал ( кредит + лихви) даваш …… към то реален месечен приход минус годишна амортизация плюс данъците.Ако сметката излиза, в средно срочен план 7-8 годинки, не повече, значи е добре да се пазарува , … при покупка не се чака печалба от вероятната надценка ( евентуално поскъпване, … или блокиране при страх от още поевтиняване )… щото си е чист комар дали ще се вдига или пада цената …ако има поскъпване, добре дошло, но не е задължително за да излезе сметката,…просто при низходящ цикъл не продаваш, ….. има добър и лош дълг…ако е изобщо е необходим такъв …. Процесите с поевтиняване и поскъпване са циклични и трудно предсказуеми като времетраене ( в къс план всеки може да дава „компетентно” мнение ) … имотите не са зарзават за да се залага единствено на бърза печалба при продажба след поскъпване, планира се по дългосрочно на база реални месечни потоци пари.... е не прекалено дългосрочно разбира се….при спадове на цените модела продължава да си работи защото не е базиран на спекула. Това е моето мнение, това и правя, от 2001 насам нямам грешна стъпка базирайки се именно на тази проста математика…може и да се окаже грешно с времето, ще се радвам на съвети ако някой реши да даде…но към момента, банките не са убежище за свободен капитал, имотите са за предпочитане - категорично …..
                            Винаги са били за предпочитане, но малко хора имат дългосрочна визия за подобен актив. Обикновено тези безДОМни субекти, които са свикнали десетки години по квартири, имат малко чергарско възпитание и номадска нагласа в мисленето. Те мислят единствено краткосрочно, пожарникарски, елементарно и късогледо.
                            Такива типове често присъстват и в криминалните хроники. Сигурен съм, че по-голяма част от всички квартиранти са по-склонни да нарушават законите и правилата . Поне така е в България. Та един такъв субект винаги би гледал с пренебрежение на дългосрочен актив като имота, особено когато се изисква инвеститорско майсторство и търпение за да уцелят подходящия момент за сделка, както ти разсъждаваш.

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              В момента по важно според мен, което се случва доста убедително е че отдаващите под наем искат да се освободят от наемателите си , защото става много рисково с тези сметки за тока. Имам познати които са ужилени с по няколко хиляди лева за сметки и наемателите духнаха, вече искат много голяма гаранционна сума ако ще пускат някой под наем.Обаче те наемателите не могат да платят такива гарнционни суми, т.е. няма да бъдат отдадени под наем тези жилища.
                              ..... заедно с месечния наем се представят на и сметките на наемателите ( ток, парно, вода и т.н.), които предварително си платил..залага се като правило още в договора за наем....просто, затваряш една сума за каратък период от 25 до 30 -то число на всеки месец .... никакви такива натрупваници на сметки, че да гониш михаля после ...

Коментар

• от личен опит ... от сърце дет се вика

Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Голема работа, че пак ще поскъпват!
                                Съгласен,….. трагедията на повечето пазаруващи имоти е, че не смятат здравословно при покупка, смята се ( според мен ) .. колко собствен плюс привлечен капитал ( кредит + лихви) даваш …… към то реален месечен приход минус годишна амортизация плюс данъците.Ако сметката излиза, в средно срочен план 7-8 годинки, не повече, значи е добре да се пазарува , … при покупка не се чака печалба от вероятната надценка ( евентуално поскъпване, … или блокиране при страх от още поевтиняване )… щото си е чист комар дали ще се вдига или пада цената …ако има поскъпване, добре дошло, но не е задължително за да излезе сметката,…просто при низходящ цикъл не продаваш, ….. има добър и лош дълг…ако е изобщо е необходим такъв …. Процесите с поевтиняване и поскъпване са циклични и трудно предсказуеми като времетраене ( в къс план всеки може да дава „компетентно” мнение ) … имотите не са зарзават за да се залага единствено на бърза печалба при продажба след поскъпване, планира се по дългосрочно на база реални месечни потоци пари.... е не прекалено дългосрочно разбира се….при спадове на цените модела продължава да си работи защото не е базиран на спекула. Това е моето мнение, това и правя, от 2001 насам нямам грешна стъпка базирайки се именно на тази проста математика…може и да се окаже грешно с времето, ще се радвам на съвети ако някой реши да даде…но към момента, банките не са убежище за свободен капитал, имотите са за предпочитане - категорично …..

Коментар

Working...
                                X