Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

Бъдещето им е предначертано. Въпрос на 20, 30 или 50 години макс. Въпроса по-скоро е къде ще живеят хората от тези над 210 000 жилища в София. Ако приемем че жителите на София след 30 години ще са пак толкова / според НСИ повече ще са/ и съответно панелките вече не може да се обитават аритметиката на помощ 200К/30 = 7К на година. Това е необходимият брой завършени жилища на година....Това се е случвало само 2-3 пъти в последните 20 години....Ако оцелеят още 50 години трябват по 4К завършени на година...Като се види как е сега броят на завършените жилища в момент на абсолютен ''бум и балон'' /по-малко от 4К годишно/ не ми го побира акъла къде и как ще се живее без панелките...
    Разбира се у нас никой не мисли в перспектива толкова напред в бъдещето и проблем СЕГА няма...
    Добро утро,

в моя квартал има саниран изцяло панелен блок от 80-те години, много добре изглежда, по-хубав е от когато е бил нов, конструктивно е здрав, а който има пари вътре си го е направил модерно и красиво.

Не знам какво ги дъвчете тези панели, като новите строителства са тесни и строени икономично. Отделно са скъпи.

А за да преборим демографския тренд, българките трябва повече да раждат,

Поздрави

Коментар

• Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

Откъде извади числото 200 милионера за София? Аз пък казвам че са 20 000.
      Просто мернах една статия по въпроса, но признавам, че беше стара, а и не я четох. Съгласен съм, че са повече. Нищо чудно да са и 200 000. Само в София. Човек като върви по улицата и го усеща. А и са умни нашите милионери, само 800 от тях си държат парите на влог (над 500к евро).

Коментар

Според мен Е... Така ги смятат и в ХК или Мюнхен.
        Сега си представи ако цените на имотите у нас са по 10 както са на тези места сегашните наши мЕлеонери какви ще станат
        Много хубаво, че се подхвана темата. Сега - че са милионери, милионери са и спор няма в това. 2-3 наследствени жилища в София и си милионер по активи. Само че, много от тия милионери нямат текущи доходи да платят парното или 10 лева такса за входа, камо ли пък по-високи данъци с които да се ремонтира и поддържа инфраструктурата около милионерските жилища.
        Но, ще се научим, и тези времена ще отминат - няма как!

Коментар

• Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Е ок де, ама броя на имотите по съпите квартали на софия предполагат доста повече от 200 милионера в Сф.
          Имаш в предвид усвояващи еврофондове, каки, калинки, и малинки..

Коментар

Бъдещето им е предначертано. Въпрос на 20, 30 или 50 години макс. Въпроса по-скоро е къде ще живеят хората от тези над 210 000 жилища в София. Ако приемем че жителите на София след 30 години ще са пак толкова / според НСИ повече ще са/ и съответно панелките вече не може да се обитават аритметиката на помощ 200К/30 = 7К на година. Това е необходимият брой завършени жилища на година....Това се е случвало само 2-3 пъти в последните 20 години....Ако оцелеят още 50 години трябват по 4К завършени на година...Като се види как е сега броят на завършените жилища в момент на абсолютен ''бум и балон'' /по-малко от 4К годишно/ не ми го побира акъла къде и как ще се живее без панелките...
            Разбира се у нас никой не мисли в перспектива толкова напред в бъдещето и проблем СЕГА няма...
            Бъди сигурен че качественото ново строителство ще се гътне преди панелките

Коментар

• Е ок де, ама броя на имотите по съпите квартали на софия предполагат доста повече от 200 милионера в Сф.

Коментар

• Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Аз да питам некой ако има 5 апартамента в софия милионер ли е? И некой ако има 1 -2 от сурерлукса по драгалевци симеоново горна баня бояна той милионер ли е?
                Според мен Е... Така ги смятат и в ХК или Мюнхен.
                Сега си представи ако цените на имотите у нас са по 10 както са на тези места сегашните наши мЕлеонери какви ще станат

Коментар

• Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

В моя (бивш вход - 30 апартамента) имаше 1 семейство по малки на години от мене. Е имаше и 5-6 млади наематели. След 20-30г няма да има и 10% заетост от собственици. Особено ако се задържат такива цените - недостижима покупката от млад човек. Пък и кой млад човек ще иска да живее в панелата, още повече да брои една шапка пари за нея. Добре че не са глупави младите.
                  Да направим и друга сметка - прословутия бум на аутсорсинга с високите заплати дето могат да си позволят имот са 30к ЧОВЕКА. А 100к празни апартамента?
                  Панелките ще ги бутнат само когато хората имат възможност да се изнесат от тях. След 30 години може и да стане
                  Разбира се че е трудно да се купи от средностатистичекият работник. Така е във всеки голям град по света. И тази позволяемост ще се влошава все повече съчетано с намаляването на наемните нива като процент от стойността на имота...= 50%+ наематели както е по света... Няма да открием топлата вода тук...Просто такова е устройството на икономическият ни модел...
                  Относно празните Дури го обясни как е и доколко са празни...
                  За панелите дано да не се появи друга причина за бутането им....Линка на Боби е поучителен по темата...

Коментар

Бъдещето им е предначертано. Въпрос на 20, 30 или 50 години макс. Въпроса по-скоро е къде ще живеят хората от тези над 210 000 жилища в София. Ако приемем че жителите на София след 30 години ще са пак толкова / според НСИ повече ще са/ и съответно панелките вече не може да се обитават аритметиката на помощ 200К/6 = 7К на година. Това е необходимият брой завършени жилища на година....Това се е случвало само 2-3 пъти в последните 20 години....Ако оцелеят още 50 години трябват по 4К завършени на година...Като се види как е сега броят на завършените жилища в момент на абсолютен ''бум и балон'' /по-малко от 4К годишно/ не ми го побира акъла къде и как ще се живее без панелките...
                    В моя (бивш вход - 30 апартамента) имаше 1 семейство по малки на години от мене. Е имаше и 5-6 млади наематели. След 20-30г няма да има и 10% заетост от собственици. Особено ако се задържат такива цените - недостижима покупката от млад човек. Пък и кой млад човек ще иска да живее в панелата, още повече да брои една шапка пари за нея. Добре че не са глупави младите.
                    Да направим и друга сметка - прословутия бум на аутсорсинга с високите заплати дето могат да си позволят имот са 30к ЧОВЕКА. А 100к празни апартамента?
                    Панелките ще ги бутнат само когато хората имат възможност да се изнесат от тях. След 30 години може и да стане
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Аз да питам некой ако има 5 апартамента в софия милионер ли е? И некой ако има 1 -2 от сурерлукса по драгалевци симеоново горна баня бояна той милионер ли е?
                      Last edited by pepe1234; 28.05.2019, 07:41.

Коментар

• за евго

https://www.vesti.bg/tehnologii/avto...a-seks-6095729
                        препоръка е

Коментар

• Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

Дали това ще помогне в търсенето на информация по въпроса? Виж датите:
                          https://www.capital.bg/biznes/finans..._350_mln_evro/

Така и така съм се разписал, да вкарам малко храна за размисъл относно сравненията между София и Мюнхен:
                          https://money.bg/wealth/v-myunhen-zh...a-dobrich.html

Специално внимание обръщам на цифрите: 84000 милионера срещу има няма 200 в София при сравнително еднаква големина.
                          Ох олекна ми - бях се притеснил че нещо обръща тренда . Май месец да очакваме тогава всичко да си дойде на мястото.
                          Не че точно от тази сделка(че като гледам е повече корпоративна), ами от вдигането на активите за събиране от т.н колекторски фирми. И аз си имах обяснение че е от усилията да ги изкарат банките ОК заради ЕРМ2
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                            "Дpyгa cпeцифичнa xapaĸтepиcтиĸa зa Гepмaния e и тoвa, чe знaчитeлeн дял oт cyпepбoгaтaшитe ca пo-възpacтни oт cpeднoтo paвнищe в глoбaлeн мaщaб. Близo 70% oт тяx ca във възpacтoвитe гpyпи мeждy 50 и 65 гoдини и мeждy 65 и 80 гoдини." ще се поразреди бройката, като дойдат наследниците на милионерите.
                            Има ли данък наследство в Германия ?

Коментар

По въпроса за неизбежното гетоизиране на панелките:

https://varlamov.ru/3445830.html

Като се позамогнат още софиянци, нищо чудно да започне спад на цените на панелките и бягство от панелните спални.
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.05.2019, 07:44.

Коментар

Откъде извади числото 200 милионера за София? Аз пък казвам че са 20 000.
                                "Дpyгa cпeцифичнa xapaĸтepиcтиĸa зa Гepмaния e и тoвa, чe знaчитeлeн дял oт cyпepбoгaтaшитe ca пo-възpacтни oт cpeднoтo paвнищe в глoбaлeн мaщaб. Близo 70% oт тяx ca във възpacтoвитe гpyпи мeждy 50 и 65 гoдини и мeждy 65 и 80 гoдини." ще се поразреди бройката, като дойдат наследниците на милионерите.
                                препоръка е

Коментар

Working...
                                X