Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

И в Банско има жилищни кооперации,доста има и незавършени,сигурно са почнати по холандски модел...но нещо се е объркало.

Мисля, че бъркаш терминологията.

Корпорация и кооперация са различни понятия - диаметрално противоположни...

Коментар

• Първоначално изпратено от караКольо касапина Разгледай мнение

Скъпа, няма нужда да им обясняваш какво са жилищните корпорации. Нема да те разберат. А и доколкото знам жилищните корпорации са характерни институции за Нидерландия, ЮК, Германия, Швеция, Дания, Белгия. За други държави не съм чувал. Бих ви пуснал едно филмче за жилищните корпорации, но е на холандски та няма да ви е интересно. Аз все пак като бивш общак работих 15 години в изчислителен център на жилищните корпорации.

Айде стига толкоз за днес, че тръгвам за БГ... тия дни ще ви пиша от плажа...
      И в Банско има жилищни кооперации,доста има и незавършени,сигурно са почнати по холандски модел...но нещо се е объркало.

Коментар

• Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

В България, ако не сте разбрали големи инвеститори в имоти, няма. Тук сме дребни риби и все още може при неблагоприятен за продажба момент да приберем имота. Строителните предприемачи са същите, ако имат интерес продават в противен случай или спират строителството или прибират имотите.
        Все още можете, защото мутрите не искат да вдигнат данъка върху имотите и дребни риби също се възползват. Плащай по няколко бона на апартамент данък и да видим къде ще си го прибереш. Но то и това ще е до време.

Коментар

• Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

Къде ги имаш тези разходи човек, аз живея във варна- имаме 2 апартамента там, къщи ходих да гледам предната седмица- ами ти изумяваш публиката тук с цифри. Няма такива цифри във варна и по морето въобще. Имам 2 климатика и слънчеви панели за бойлера, данъка на големият апартамент е около 150лв за мен и жяната заедно с такса смет. Какви глупости пишеш
          Публиката не знам кога изобщо ще разбере че този си лъже и разтяга локуми на килограм.

Коментар

• Първоначално изпратено от караКольо касапина Разгледай мнение

Всяка година имам поне по 2К поддръжка по къщата. При морските имоти поддръжката е 3 пъти по-скъпа от нормалните заради солта и влагата. Само един климатик като сдаде багажа и се връщаш 1500 лв назад. Недай си боже да сдаде слънчев бойлер, градински инструмент или да трябва да пребоядисваш огради или парапети. Поддръжката с градинар е отделно, а такъв винаги е нужен поне когато не си идвал няколко месеца. Виждаш ли, че когато нямаш друг имот освен апарта от мама и тати и сега земята, нямаш идея за какво иде реч. Ако не вярваш, нека Дъри каже.

Сметката е грубо следната: 1200 застраховка, данък около 200, СОТ 400, нет 300, ТВ 120, поддръжка имот 2000, градинар 500 и може да съм забравил нещо...
            Къде ги имаш тези разходи човек, аз живея във варна- имаме 2 апартамента там, къщи ходих да гледам предната седмица- ами ти изумяваш публиката тук с цифри. Няма такива цифри във варна и по морето въобще. Имам 2 климатика и слънчеви панели за бойлера, данъка на големият апартамент е около 150лв за мен и жената заедно с такса смет. Какви глупости пишеш

ООООООООООООООО ти си холандския гаСТАр мильонер, сега те излових къде си се скрил. Най вероятно другият ти ник са го бананнали заради лъжите които пишеш в неусвес. Споко и този ще го последва
            Last edited by v_tin; Днес, 10:23.

Коментар

• Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

В България, ако не сте разбрали големи инвеститори в имоти, няма. Тук сме дребни риби и все още може при неблагоприятен за продажба момент да приберем имота. Строителните предприемачи са същите, ако имат интерес продават в противен случай или спират строителството или прибират имотите.
              Скъпа, няма нужда да им обясняваш какво са жилищните корпорации. Нема да те разберат. А и доколкото знам жилищните корпорации са характерни институции за Нидерландия, ЮК, Германия, Швеция, Дания, Белгия. За други държави не съм чувал. Бих ви пуснал едно филмче за жилищните корпорации, но е на холандски та няма да ви е интересно. Аз все пак като бивш общак работих 15 години в изчислителен център на жилищните корпорации.

Айде стига толкоз за днес, че тръгвам за БГ... тия дни ще ви пиша от плажа...

Коментар

• Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

При отрицателни лихви?
                Не разбрах с кого точно полемизирам: с вас, или с друг експерт?

Не, че има нещо лошо в дискусиите, но - така зададен въпрос говори за това, че понякога юристите надскачат собственият си ръст...

Не казахте вашите доводи срещу моята теза..., но това са подробности: все някой може да се включи, защото симпатизантите ви са с няколко нива, над обикновените хора от простолюдието (като мен)...

Коментар

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

Като гледам бизнеса наема мезонети за по 75 евра на вечер по Буджака,ходи по Гърция ,волно и предоволно и ич не е почнал да се ограничава от каквото и да било...да му мислят простосмъртните.
                  каврък,
                  животът не спира, по нашите ширини сме свикнали да живеем,докато може ....това ще е до време....после ни чакат трудни времена всички...с малки изключения (онези дето разпределят баницата, но пък те имат други ядове)...

това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                    ...
                    . За да се изкара в паричен дефицит,трябва да раздава пари повече от моментни печалби и депозитна основа.
                    колко повече пари раздаде,толкова повече пари ще вземе от ецб,на които не само не трябва да връща лихва,ами дори да им върне по малка главница.
                    . И те за тва в мюнхен цените са такива,каквито са,за тва цените в софето са такивс,квито са...
                    разбира се бг брокера ще ти каже,че от 2015 цения свят е почнал да се мести в софия и за рва цените се качват.....
                    . Погледни го по подробно индекса,откакто е влезмал в отрицателна територия,че да ти се изяснат някои неща
                    . А че роя абсурд няма нищо общо с капитализъм.... тепърва ше гледаме кви ше са следствията.

п.п.
                    . Фед казаха,че НИКОГА няма да вкарат отрицателна лихва.
                    . Кой прав,кой крив...оно че се види.
                    .
                    Добре де, Асене, тогава защо се качва курсът на еврото, а не пада?

Фед каквото и да казват е без значение, явно е, че хич не са независими и постоянно се отмятат, та чак са ми смешни. Виж преди Трише и после Марио как си следваха политиката без да се влияят от някаква икономическа логика, Трише си покачваше лихвите дори по време на най- големия глад за ликвидност. Може да беше абориген, но последователен, той като каже НИКОГА - ще му повервам

Това което казваш за имотите вероятно е вярно, но защо при тези лихви се качват цените на бетонните катакомби, а не например на златото, което реално би трябвало да е много по-ценни като няма лихва? Според мен изкуствено напомпаната икономика изпреварваше растежа на цените на имотите и част от причината за покачването беше, че хората просто искат да инвестират в имоти, като не им е изгодно в депозит. Ето в София има поне две конкурентни фирми дето дават под наем електрически двуколки, вероятно там работят меринджеи и СЕОта имат 10годишни планове и кредити теглят, а други фирми правят био-органик-веган курабии за 5 лева. И меринджея на двуколките си купува курабии за 5 лв. и всичко е прекрасно докато някой по веригата не изгърми. И затова от европа помпат пари да се крепи кулата от карти, че падне ли една ще се срине всичко. Но рано или късно някой ще кихне и като изгърмят зомби фирмите и имотите ще си дойдат на мястото.

П.П. за ЕЦП се майтапа, ясно е, че и едните и другите са маскари. Но и да вземаш насериозно какво са казали от ФЕД си е несериозно за отрицателните лихви по други причини се дърпат, ти по-добре знаеш това
                    Last edited by otbg; Днес, 09:49.

Коментар

• Първоначално изпратено от Hmi Разгледай мнение

Така, че ако искат сделки, по добре да събуждат и отрезвяват продавачите вместо да приспиват и опияняват купувачите.

Коментар

• https://www.investor.bg/evropa/334/a...i-ujas-312210/
                        Източноевропейските губертчии в Германия: мизерия и ужас

Да спиш на гол дюшек направо върху циментовия под за минимум 200 евро на месец - ужасяващата реалност за мнозина

крети, туй верно ли е бе? (за радев) Че то в мойта каравана по-добре

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          Пичове,

Дали ФЕД, дали ЕЦБ, дали ЯЦБ, дали АЦБ, дали ШЦБ, дали БНБ.... всичко живо говори за нуждата от ликвидност и капитализация на бизнеса... докато преди се говореше само за ликвидност на банките и инфраструктурни инвестиции на национално ниво, които да влеят малко кеш в системата...вече директно се говори за бизнеса и това, че доста компании са изправени пред съществени проблеми в идните няколко месеца...ако не и години.

феновете на вечния ъп ще кажат - вижте акциите и имотите ще балонират по същия начин, защото този кеш като се излее в пробитото корито през най-големите дупки пълни кофата на акциите и на имотите, защото тия пари трябва да идат някъде... според мен обаче това е до време, защото в един момент, когато бизнеса започне със съкращенията (вече започна) и кредиторите усетят жегата от необслужваните кредити... нещата ще придобият доста по-драматичен в икономически план вид.

корона кризата просто спря колеото на машината, която иначе работеше на 150% от капацитета си....защото зад тази машина има планини от дълг, който макар и неплатим е постоянно оправдаван с ръстове и капацитет.... Компании като Амазон, Тесла, Епъл, Нетфликс и тн...звезди на борсата..не могат да нахранят милиардите хора по света, но концентрират парите на хайпа милиенъли седящи пред комповете като нас и радващи се на едни цифрички в платформите. По същия начин постоянно помпаните цени на НИ в големите световни градове не могат да помогнат на живата икономика, а могат да покрият спадове в реалния БВП. Идеален пример за това е Великобритания, където техния имотен пазар е основен стълб крепящ 'ръстовете' на БВП... брекзит,а сега и короната ще им покажат, че БВП с финансови схеми не може до безкрай.
                          Като гледам бизнеса наема мезонети за по 75 евра на вечер по Буджака,ходи по Гърция ,волно и предоволно и ич не е почнал да се ограничава от каквото и да било...да му мислят простосмъртните.

Коментар

• Пичове,

Дали ФЕД, дали ЕЦБ, дали ЯЦБ, дали АЦБ, дали ШЦБ, дали БНБ.... всичко живо говори за нуждата от ликвидност и капитализация на бизнеса... докато преди се говореше само за ликвидност на банките и инфраструктурни инвестиции на национално ниво, които да влеят малко кеш в системата...вече директно се говори за бизнеса и това, че доста компании са изправени пред съществени проблеми в идните няколко месеца...ако не и години.

феновете на вечния ъп ще кажат - вижте акциите и имотите ще балонират по същия начин, защото този кеш като се излее в пробитото корито през най-големите дупки пълни кофата на акциите и на имотите, защото тия пари трябва да идат някъде... според мен обаче това е до време, защото в един момент, когато бизнеса започне със съкращенията (вече започна) и кредиторите усетят жегата от необслужваните кредити... нещата ще придобият доста по-драматичен в икономически план вид.

корона кризата просто спря колеото на машината, която иначе работеше на 150% от капацитета си....защото зад тази машина има планини от дълг, който макар и неплатим е постоянно оправдаван с ръстове и капацитет.... Компании като Амазон, Тесла, Епъл, Нетфликс и тн...звезди на борсата..не могат да нахранят милиардите хора по света, но концентрират парите на хайпа милиенъли седящи пред комповете като нас и радващи се на едни цифрички в платформите. По същия начин постоянно помпаните цени на НИ в големите световни градове не могат да помогнат на живата икономика, а могат да покрият спадове в реалния БВП. Идеален пример за това е Великобритания, където техния имотен пазар е основен стълб крепящ 'ръстовете' на БВП... брекзит,а сега и короната ще им покажат, че БВП с финансови схеми не може до безкрай.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

Освен това нямам спомен в наша брокерска статия да е ставало въпрос за прогноза при нас за минус 14$ , за да се сравнява със силният прогнозиран спад във Великобритания....
                              А че обвързаностите са яки и се получават наклонени писания е ясно и на децата :-).... Тва и джурналиС да си не е лесна работа :-)
                              https://m.investor.bg/bylgariia/451/...miiata-307669/

Ето статията. 5-10 процента за случил се спад за периода на извънредно положение, т.е. за три месеца. А те говорят за бъдещ годишен спад. 4 тримесечия по 5-10 процента правят 15-30 процента за година. Не ми се рови предната статия беше за "неосезаем" спад но вече след извънредното. Иначе 17 процента спад за София на сделки е незабележим, защото тук не пуснаха статия. Не се отричат факти от "обективните" ни медии, но ги "пренебрегват". И е много важно да ми обясни някой "експерт", какво става с пазара, щото някой англичанин си купил къща в село във великотърновско. Според мен колкото по рано почнат да осъзнават и признават случващото се и почнат със сериозните корекции на цени, толкова по добре. Неосъзнават ли, че купувач не може да надхвърли възможностите си и да плати повече, докато продавач може и има накъде да намали. Така, че ако искат сделки, по добре да събуждат и отрезвяват продавачите вместо да приспиват и опияняват купувачите.

Коментар

• Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

Финансисте,изчепатваш ми думите.
                                Никъде не съм говорил за депозити.говорех,че ецб раздава на евробанките пари на отрицателна лихва.ти каза,че не е било вярно.
                                Ама няма значение.
                                а ти поразгледа ли го индекса малко по подробно?
                                . Виж там.... има интересни съвпадения.откакто влиза в отрицателни стойности......
                                Са ше ти обясмя кво реално става,защото по няква причина Ецбто са спестили цялата истина.
                                . Значи,те ти казват,че тва е междубанков индекс,ама тва е следствие,а не причина.
                                . Тпя индекс сужи за дневен рисет на системата.
                                или квото са магерили банките през деня,след работния ден трябва да се занули цялата централизирана система.
                                . Която банка има сърплус,трябва да вземе лихва,която има дефицит трябва да даде лихва.
                                .а накрая ецб балансира тва нулиране.
                                . До тук добре.перфектно измислено.ама знаеш ли кво става с тоя индекс,при отрицателни лихви?ми всичко се обезмисля.
                                . Никоя банка няма да лендва пари на конкуренцията на отрицателна лихва!да не са луди?
                                . Кво трябва да направи?ами лесно е -трябва да се изкарва на дефицит всеки ден.когато тва стане,ецб е длъжна да й даде пари с отрицателна лихва.
                                . За да се изкара в паричен дефицит,трябва да раздава пари повече от моментни печалби и депозитна основа.
                                колко повече пари раздаде,толкова повече пари ще вземе от ецб,на които не само не трябва да връща лихва,ами дори да им върне по малка главница.
                                . И те за тва в мюнхен цените са такива,каквито са,за тва цените в софето са такивс,квито са...
                                разбира се бг брокера ще ти каже,че от 2015 цения свят е почнал да се мести в софия и за рва цените се качват.....
                                . Погледни го по подробно индекса,откакто е влезмал в отрицателна територия,че да ти се изяснат някои неща
                                . А че роя абсурд няма нищо общо с капитализъм.... тепърва ше гледаме кви ше са следствията.

п.п.
                                . Фед казаха,че НИКОГА няма да вкарат отрицателна лихва.
                                . Кой прав,кой крив...оно че се види.
                                .
                                Ти с какво се занимаваш по принцип, че ми е интересно, братле?

Коментар

Working...
                                X