Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

Не съм....
    Ако има такива и някога вляза и не видя блажна боя и мозайка и съседите се грижат за поддръжката / не са вече партийни секретари/ и няма мирис на пържен лук и е индивидуално отчитане на Тец-а и има топла връзка с гаража и много ще станат детайлите да не изброявам ....Та може и да купя на такова място ... ако се продава.... в което се съмнявам щом са по-добри от новото....Защо някой би продал подобен имот....
    Иначе с новото не знам как да сравнявам стара сграда - сградите където имам апарти са строени с всичко на възможният макс - асансьора е ясен, нататък гранит, ламперия топ тапети в общите части, изолация на макс, мрамор и вентилируема фасада, ковано желязо, лед , шумоизолация и т.н. Има ново и ново....както старо и старо.... Е стените не са по 50 сантиметра дебели признавам....ама само това ми изглежда като минус....и разбира се ;по-високата цена на реален квадрат...., но за мен това е приемливо на фона на избегнатите проблеми при старото....най-вече съседите.... Около мен има по някоя и друга мутра и 2-3 силиконки признавам, но мнозинството са нормална средна класа кат Левчо / основно са лекари, адвокати, архитекти, университетски преподаватели, топ меринджеи/... Предпочитам ги пред пенсионирани кадри от ЦК-то....

ПС Иначе си прав - не е редно да сравнявам нещо , което знам какво е с друго, което не съм го виждал....
    Писах ти за малко по-специален вид апарати, а ти се метна на амбразурата. Освен сталинските апарати има и такива от преди това... За общите части не мога да ти разкажа подробно, защото трябва да ги видиш... Материалите, с които са направени преди 100 на години са по-скъпи от инокса и гранита дето е сега по новото лЮкс.. За твоя изненада видях асансьор на такава кооперация Schindler (на табелката пишеше модел от 1912 г.) и си работи. Ако си отговориш на въпроса, защо апарта има две входни врати ще разбереш защо са по-различни... А топла връзка с гаража не ти трябва, защото строителя е знаел, че си имаш шофьор...

Коментар

Приятели с бизнеси ми обявиха, че явно можело да ги правят с половината хора и на ПОЛОВИН заплати...Писнало им било наетите работници да ходили на 10 интервюта и да правят търгове за заплата.....
      Ти си песимист и аз съм песимист в генерален план, но в личен не съм се опитимстирал, ами направо ентусиазирал. Рязко дойде "пазарът на купувача", а прекалено малко време мина от "пазара на продавача" и са ни пресни спомените от лиготиите и претенциите доскоро. Баш вчера зънят бачкери да питат "важи ли ми офертата от декември". Е-е-е, декември беше много отдавна - в днешно време 3 месеца са с динамиката на 3 години. Същите тези до онзи ден не се срамяха да нахалстват с "това пари ли са". Сега ще видите това пари ли са...

Коментар

• има огромна разлика между "старо" и "старо" социалистическо строителство. Ние имаме един апартамент във Варна зона А1 СУПЕР център, като изляза пред блока на 100 метра вляво се вижда централния вход на ВИНС-а, а в дясно на 100 метра е входа за Морската градина. Апартаментът е СТАЛИНСКИ тип строителство, направо е невероятно, строено е за бивши БКП номенклатурни кадри, двойна входна врата, стъпалата във фоайето са широки 3 метра, а самото фоайе е голямо колкото гарсониера, стъпалата по етажите са широки 1, 80 метра, дебели масивни стени, реални квадрати, уникално строителство. Мазите са големи, има и бомбоубежище. Нищо общо няма с панелки и ЕПК-та, Във всеки по-голям град в БГ има по няколко блока от СТАЛИНСКИ тип строителство. Имах и апартамент ново строителство, баси боклука е, живях в него 2 год. и го продадох, като се вземе предвид, че е строен от известна фирма. Да се сравнява Сталинско строителство с ново е все едно да сравнявам Мерцедес с Дачия нов модел

Към колегата ejonny2376 - моето мнение е , ако търсиш старо стр-во търси само Сталинско изпълнение, малко компромиси ще направиш и по презумпция тези блокове са винаги в централните части на градовете

Коментар

• Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

има огромна разлика между "старо" и "старо" социалистическо строителство. Ние имаме един апартамент във Варна зона А1 СУПЕР център, като изляза пред блока на 100 метра вляво се вижда централния вход на ВИНС-а, а в дясно на 100 метра е входа за Морската градина. Апартаментът е СТАЛИНСКИ тип строителство, направо е невероятно, строено е за бивши БКП номенклатурни кадри, двойна входна врата, стъпалата във фоайето са широки 3 метра, а самото фоайе е голямо колкото гарсониера, стъпалата по етажите са широки 1, 80 метра, дебели масивни стени, реални квадрати, уникално строителство. Мазите са големи, има и бомбоубежище. Нищо общо няма с панелки и ЕПК-та, Във всеки по-голям град в БГ има по няколко блока от СТАЛИНСКИ тип строителство. Имах и апартамент ново строителство, баси боклука е, живях в него 2 год. и го продадох, като се вземе предвид, че е строен от известна фирма. Да се сравнява Сталинско строителство с ново е все едно да сравнявам Мерцедес с Дачия нов модел
          Виждала съм много апартаменти с по два входа,но нито един не е бил от тъй нареченото сталинско строителство и нито един не е строен по социалистическо време.М/у другото знаеш ли за какво са били двата входа ?

Коментар

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            По време на световните войни, са измряли милиони, но са се играли мачове, имало е концерти, промишлеността е работила на пълна пара. Всички хора е нужно да разберат, че ПОСЛЕДСТВИЯТА, от тези мерки, че бъдат по скъпи от смъртта на болните от коронавируса. Писах, и пак ще пиша, ФАКТОР 1 - послвдствия върху психиката. Никой не се и замисля. Ако се порежеш, раната зараства, но ако си увредиш мозъка, и изперкаш, там вече няма оправия. После идват масови самоубийства, заради безработица, фалити, дори глад, оставане на улицата, може и масови безредици, граждански войни, дори недай си боже и война световна. Замисли се.
            Колко трябва да е невеж някой, за да сравнява война с пандемия. Сравнението може да е само между ябълки и ябълки. Ето ти ябълките - средновеквните чуми са обърнал с главата надолу всичко и пряко са довели да смяната на цялата социална, политическа и икономически системи, вкл. са докарали Ренесанса и напъна кам нови континенти. В по-скорошно време, холерата е била по-лоша от война, а за грипа през 1918-та, да не говорим. Това така обърква всичко и води до огромна социална и политическа промяна - дават право на жените да гласуват, в резултат на което се посявт семената на ултралибералната представителна демокрация, довела до Меркел и това, което се случва в западния свят. За американците са говорим ли? Букета от болести, донесени им от испанците унищожават всички цивилизации там и остават няколко едва кретащи култури, които днес се свеждат до управление на казина.
            Last edited by Oberst; 26.03.2020, 11:03.

Коментар

Не съм....
              Ако има такива и някога вляза и не видя блажна боя и мозайка и съседите се грижат за поддръжката / не са вече партийни секретари/ и няма мирис на пържен лук и е индивидуално отчитане на Тец-а и има топла връзка с гаража и много ще станат детайлите да не изброявам ....Та може и да купя на такова място ... ако се продава.... в което се съмнявам щом са по-добри от новото....Защо някой би продал подобен имот....
              Иначе с новото не знам как да сравнявам стара сграда - сградите където имам апарти са строени с всичко на възможният макс - асансьора е ясен, нататък гранит, ламперия топ тапети в общите части, изолация на макс, мрамор и вентилируема фасада, ковано желязо, лед , шумоизолация и т.н. Има ново и ново....както старо и старо.... Е стените не са по 50 сантиметра дебели признавам....ама само това ми изглежда като минус....и разбира се ;по-високата цена на реален квадрат...., но за мен това е приемливо на фона на избегнатите проблеми при старото....най-вече съседите.... Около мен има по някоя и друга мутра и 2-3 силиконки признавам, но мнозинството са нормална средна класа кат Левчо / основно са лекари, адвокати, архитекти, университетски преподаватели, топ меринджеи/... Предпочитам ги пред пенсионирани кадри от ЦК-то....

ПС Иначе си прав - не е редно да сравнявам нещо , което знам какво е с друго, което не съм го виждал....
              има огромна разлика между "старо" и "старо" социалистическо строителство. Ние имаме един апартамент във Варна зона А1 СУПЕР център, като изляза пред блока на 100 метра вляво се вижда централния вход на ВИНС-а, а в дясно на 100 метра е входа за Морската градина. Апартаментът е СТАЛИНСКИ тип строителство, направо е невероятно, строено е за бивши БКП номенклатурни кадри, двойна входна врата, стъпалата във фоайето са широки 3 метра, а самото фоайе е голямо колкото гарсониера, стъпалата по етажите са широки 1, 80 метра, дебели масивни стени, реални квадрати, уникално строителство. Мазите са големи, има и бомбоубежище. Нищо общо няма с панелки и ЕПК-та, Във всеки по-голям град в БГ има по няколко блока от СТАЛИНСКИ тип строителство. Имах и апартамент ново строителство, баси боклука е, живях в него 2 год. и го продадох, като се вземе предвид, че е строен от известна фирма. Да се сравнява Сталинско строителство с ново е все едно да сравнявам Мерцедес с Дачия нов модел

Коментар

Не съм....

Такива нови сгради, каквито описваш, има ли изобщо? Аз каквото ново съм гледал досега е било винаги пълен боклук. Не вярвам и на 1% от това, което ми разправят инвеститори - по техните думи всяка сграда е топ ъф дъ топ - супер лукс бутиково изпълнение. А като влезеш - няма една нормална стая - с нормални размери. Личат си луфтовете между тухлите. За кривите стени да не говорим. И работниците им едни зеленикави - как да имаш доверие.

Коментар

Не съм....

Живота минава много бързо докато се обърнеш и си на 50 един миг и си на 60..Да това което си описал е така парите са наляти в маловажното а конструкцията направена от турски цемент и дървено желязо...щото там са икономиите ела и той под секаква критика...
                  Last edited by power grid; 26.03.2020, 10:51.

Коментар

Не съм....

Песимисте, да ти кажа новото строителсво е като "конфекция" пред "висшата мода" за която ти пише Ъпа Ново строителство под път и над път ама онези апарти ги няма и са доста по-търсени.

Коментар

• Първоначално изпратено от Whats_up Разгледай мнение

Мисля, че не си влизал в подходящите стари тухли... Говоря за едни апарати с две входни врати... Ако си ходил в такива се сещаш за какво говоря..
                      И от соца има чудесни сгради.. Не говоря за ги сравняваконфекцията.... Да ги сравняваш с новото е смешно...
                      Не съм....

Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.03.2020, 10:39.

Коментар

• Първоначално изпратено от Whats_up Разгледай мнение

Мисля, че не си влизал в подходящите стари тухли... Говоря за едни апарати с две входни врати... Ако си ходил в такива се сещаш за какво говоря..
                        И от соца има чудесни сгради.. Не говоря за конфекцията.... Да ги сравняваш с новото е смешно...
                        + 1

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

не се надявай на лесно отпушване на икономиката
                          тепърва предстои при нас пикът и никой не може да каже кога (даже генералгоджи)
                          много е лесно да кажеш всичко ще се отвори и няма какво да се тества, но ако утре недай си боже майка ти се разболее и болниците са препълнени друга песен ще запееш.

трилионите, които трескаво се раздават от големите сили са най-ясния идикатор за мащабите на опасността - хуманитарна и икономическа и ако от това не ви свети лампичката не знам.

нещата отиват на голямо зле, защото сме доста отворена икономка (подизпълнители + туризъм + услуги).
                          Ше те цитирам...Ако сме дисциплинирани ще минем тънко само за месец....Аз бих ти предложил друга стратегия за борба с тая гад вирусът да пробваме с връзки да уредим да подмине България да предложим рушвет..и други такива....И да продъжаваме в чалготеката с въртене на кръста тръскане на задника и щракането с пръсти.Ще натиснем газта до дупка ще направим нещо откачено ще полудеем тази нощ ще разхождаме новите тоалети за сума ти пари ще поръчваме алкохол по 400 кинта бутилката....
                          Вземай пример от човека.ей така се бори вирусът
                          https://www.youtube.com/watch?v=F6Rs...ature=youtu.be
                          Last edited by power grid; 26.03.2020, 10:31.

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

всички правителства до момента действат по този начин.... първо се плашат за икономиката и неглижират малко в стил "това е просто поредия грип", а в даден момент си дават сметка за реалните мащаби на тази тиха зараза (заразен си 2 седмици преди да имаш симптомите това е най-силното оръжи на короната) и за денонощие обръщат палачинката...аа оо ууу стойте си дома... не е случайно това ама хич.

ако всички сме дисциплинирани за месец ще минем 'тънко' в България, но честно казано предвид на повсеместната простотия не съм оптимист.
                            дано да бъркам
                            Та викаш ако всички сме дисциплинирани ще минем тънко само за месец????!!!!!!!Това е поредната небивалица която пускаш....и е в пряка връзка с подигравките ти към Бога.Как ги съчиняваш не зная ама си добър.Според мен ти си извън всякаква реалност.Но има време ще влезеш в час дет се вика новият живот е пред нас.Дано тоя път аз да бъркам.Моля Бог да ме унижи да сбъркам...ще бъда безкрайно щастлив.Аз съм един обикновен виладжия все пак и не мога да се меря с големците

Коментар

Като ме лъхне мириса влизайки в стара тухла и край нататък квото и да е не мога да го избера. Макар че има някои добри стари - например на Левчо апарта в Докторската сградата вътре е много добре , но това са изключения и пак личи старото...сори Левчо .....Например сградата в която живея към момента е с асансьор Шиндлер / пиша ти това щото преди няколко дни го спомена в листа/ топ модела на фирмата към момента на построяване на сградата / в старите сгради имаш добре поддържан някакъв на само 50 години....и т.н.
                              И от соца има чудесни сгради.. Не говоря за конфекцията.... Да ги сравняваш с новото е смешно...
                              Last edited by Whats_up; 26.03.2020, 10:15.

Коментар

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

Берти, съгласен съм за икономиката, това не е лампа, да я включиш, и изключиш. И аз и майка ми живеем в много голям риск, но страх няма. Взели сме мерки, тя работи в изолирана, сграда, с отделен вход, и т. н. Но подчертавам, цената на мерките спрямо починалите ще бъде огромна, огромна, подчертавам.
                                всички правителства до момента действат по този начин.... първо се плашат за икономиката и неглижират малко в стил "това е просто поредия грип", а в даден момент си дават сметка за реалните мащаби на тази тиха зараза (заразен си 2 седмици преди да имаш симптомите това е най-силното оръжи на короната) и за денонощие обръщат палачинката...аа оо ууу стойте си дома... не е случайно това ама хич.

ако всички сме дисциплинирани за месец ще минем 'тънко' в България, но честно казано предвид на повсеместната простотия не съм оптимист.
                                дано да бъркам
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

Working...
                                X