Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Тристайния в Иван Вазов за 110к пуснат от Бота, изчезна...

Коментар

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

Ако говорим за заплати, най добре е малка търговия, която дава независимост. Трудно е, в никакъв случай не е лесно, но това е живота. ИТ та ок, но пак казвам много, много се спекулира с ИТ сферата, навъдиха се 1000 фирми и фирмички с 100,ци курсове, и какво ли не и се почва с приказки за заплати, прекрасни офиси, и масовката се хвърля все едно само ще седи по цялбден и ще текат реки от мед и масло.

Истината е че там се експлоатират току що завършилите студенти от ТУ, в момента в който се позапълни нишата, се почват преструктурирания, орязване на заплати и така нататък..
      малката търговия в Б-стан фалира първа. ГРОБ са се погрижили за това.

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

къде ли. ами в VMware синиър зема към 6К лева нето без бонусите. с бонусите към 9К
        Браво! Опа, ама те цялата фирма са 700 маймунки, от тях я има 70 да взимат тия правилни пари - я не. Каква стана тя сега - топ 10% в топ фирмата в топ столицата на топ ИТ държавата Б-стан едва докосват средното за немския ИТ сектор... пардон, 50% от средното за ИТ в Мюнхен. Нали се уговорихме да сравняваме топ локациите по държави - ето ти го

Коментар

• ИТ сектора у нас е балон и спекулация. Същото като с имотите..

Коментар

• Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

'Ше прощаваш, ама бЕгат към Индия, щото им се видим скъпи, но после много бързо се връщат, защото виждат, че оня дето последно е работил за тях са го лепнали за врата докато се маже с говна за здраве в Ганг и с шутове са го вкарали в сградата и са му връчили слушалката.
            Не твърдя, че в Алемания се взема колкото в БГ, точно обратното - винаги разликата е (поне) около 3 пъти, но определено чувствително повишиха заплащанията и в момента в БГ можеш да изкараваш повече пари в сравнение с всички други южни страни в ЕС.
            Ше ме прощаваш. ама целия БГ ИТ сектор се побира само в един затворен ИТ комплекс в Бангалор. Лееко не си в час с нещата, кои други страни пробва - та го твърдиш? Италия е южна, Франция и тя, Испания също. Като погледнем миграционния поток - винаги е в посока извън Б-стан, дори за ИТ. Кой идва в обратна посока - стажанти с нула опит за година-две в кол центровете, след което пак обратно.

Коментар

• Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
              Програмистите у нас са силно прехвалени.

Всеки един средностатистически тираджия изкарва повече от един програмист. И почти всеки един баничар-собственик или циганин-далавераджия продавач на анцузи Адибас по еконт вади много повече пари от една средна ИТ заплата, дори и от над средната, която и без това не стига за нищо, освен, за да не закъснееш хазяина за наема на панелката в Обеля.
              Ако говорим за заплати, най добре е малка търговия, която дава независимост. Трудно е, в никакъв случай не е лесно, но това е живота. ИТ та ок, но пак казвам много, много се спекулира с ИТ сферата, навъдиха се 1000 фирми и фирмички с 100,ци курсове, и какво ли не и се почва с приказки за заплати, прекрасни офиси, и масовката се хвърля все едно само ще седи по цялбден и ще текат реки от мед и масло.

Истината е че там се експлоатират току що завършилите студенти от ТУ, в момента в който се позапълни нишата, се почват преструктурирания, орязване на заплати и така нататък..
              Last edited by nkavrakov1982; 25.05.2019, 10:19.

Коментар

• Програмистите у нас са силно прехвалени.

Всеки един средностатистически тираджия изкарва повече от един програмист. И почти всеки един баничар-собственик или циганин-далавераджия продавач на анцузи Адибас по еконт вади много повече пари от една средна ИТ заплата, дори и от над средната, която и без това не стига за нищо, освен, за да не закъснееш на хазяина за наема на панелката в Обеля.
                Last edited by Бай Сачо; 25.05.2019, 10:41.

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

къде ли. ами в VMware синиър зема към 6К лева нето без бонусите. с бонусите към 9К
                  Това е малък процент от целия сектор. Има обяви подобни за работа. Броя на преглежданията варира около 130,140 до 200,което говори, че хората с такива умения и опит, пък за VM Ware особено каквато е летвата, са малко, много малко.

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

Говориш колкото да не заспиш, де го средно в Б-стан 3к евро нето за сеньор ИТта бре Има, единици. Масовката е на толкова, ама в левове хехехехе!
                    Кой да ги плаща тия пари, кол центровете ли? И за какви по-точно умения, че той върха на сладоледа като гледам е аутсорс, дето не са го поискали в Индия...
                    Разликата БГ-ДЕ ИТта е в това, че не са заплатени в пъти над останалите специалисти - в електрото и ВЕИ областта например. В Б-стан поголовно заплатите са под 2 бона чисто, затова на тяхния фон едно ИТ с 3 излгежда е-хееее, хехехехе

Коментар

• Много малко ИТ-та у нас взимат 3500. Повечето са наоколо 1500, 2000.

Пари, които в София не стигат и гъза да си избършеш.

Коментар

• Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                        Имотите в София ще се сурнат здраво надоле!
                        Това си е мое предположение, разбира се.
                        Ора нема, а много се строи.
                        Само нагоре не може, има си физични закони,за земното притегляне.

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

Не сте в Индия, ония са на порядъци повече - и фирмите са по-масивни.
                          Кумът ми напусна КПМГ в София тъкмо, щото много плащат. Беше ИТ лийд там ... та след вицовете да си поговорим и за това, че ако сравняваме Б-стан с Германия - гледаме София и Мюнхен като двете топ-локации в заплатите съответно. Инак може някъде в източна Германия да има позиция със заплата като в София, но в тоя случай цените и наемите са наполовина - и то в полза на немската провинция Абе всъщност пишете си каквото искате, аз отказах контракт 10 месеца на 70 хил евро бруто - щото не ми хареса че е в бая умрелия Кил А там разходите ми щяха да са като при бат Пешо на село в Пуевен даге.
                          'Ше прощаваш, ама бЕгат към Индия, щото им се видим скъпи, но после много бързо се връщат, защото виждат, че оня дето последно е работил за тях са го лепнали за врата докато се маже с говна за здраве в Ганг и с шутове са го вкарали в сградата и са му връчили слушалката.
                          Не твърдя, че в Алемания се взема колкото в БГ, точно обратното - винаги разликата е (поне) около 3 пъти, но определено чувствително повишиха заплащанията и в момента в БГ можеш да изкараваш повече пари в сравнение с всички други южни страни в ЕС.
                          Last edited by Kris_; 25.05.2019, 02:16.

Коментар

• Имотите в София ще се сурнат здраво надоле!
                            Това си е мое предположение, разбира се.
                            Ора нема, а много се строи.

Коментар

• Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

Коригираха заплащанията в БГ за много позиции със сериозен скок. Наблюдавам го от началото на миналата година.
                              В началото ми беше трудно да го повярвам, но е факт. В крайна сметка в един момент компаниите се бяха самозабравили и не си бяха правили проверка на пазара от преди десетилетие като са влязли в него.

Това, че сме България не означава, че сме в Индия! Това изречение го чуват все повече recruiter-и от мои бивши колеги когато отказват да работят за 3500лв.
                              Само казвам.
                              Не сте в Индия, ония са на порядъци повече - и фирмите са по-масивни.
                              Кумът ми напусна КПМГ в София тъкмо, щото много плащат. Беше ИТ лийд там ... та след вицовете да си поговорим и за това, че ако сравняваме Б-стан с Германия - гледаме София и Мюнхен като двете топ-локации в заплатите съответно. Инак може някъде в източна Германия да има позиция със заплата като в София, но в тоя случай цените и наемите са наполовина - и то в полза на немската провинция Абе всъщност пишете си каквото искате, аз отказах контракт 10 месеца на 70 хил евро бруто - щото не ми хареса че е в бая умрелия Кил А там разходите ми щяха да са като при бат Пешо на село в Пуевен даге.

Коментар

• Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

Единици друг път. Единици са тези с 5-6К евро нето, щото има и такива и далеч не са само единици всъщност. В България е доста по изгодно да си ИТ от Германия, факт. Големи заплати в Германия трудно дават, парите са в Швейцария, Лондон, Калифорния.
                                Шушляк, това четеш ли го:

https://money.bg/economics/zaplatite...-2-900-lv.html

В Б-стан сте толкова бедни, че ИТтата изглеждат полубогове. За съжаление и те са наполовина на немския стандарт, факт - пробвал съм и двата варианта - познай къде съм сега

Коментар

Working...
                                X