Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

Ключови са не ще и дума, точно като Филиповци... това и са новите софиянци вече Не всичко е загубено, комисионата на брокерите си е чиста пара
    Точно като новите германци по селата

Коментар

• Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

MMMда уе, точно така ще е.
      Точно тези дето знаят няколко езика и една камара технологии ще са първите дето ще бъдат заместени от някой алгоритъм. Как пък не се сетих.
      Чакай ти на Google translate да говори вместо теб или AI с ниво на мозък хлебарка да оправя сложни проблеми вместо теб.
      Тъкмо преди няколко дни един тайванец едвам сричащ английски реши да изпозлва „невероятната“ сила на гласовите преводачи докато се затрудняваше да ми каже едно просто изречение и накрая като си го каза на мандарин излизаха тотално различни изходни данни спрамо какво казва и как алгоритъма го превежда, същото важеше и за от английски на мандарин, като пробвахме двама да го кажем, та още е доста далеч тоя момент.
      Service Desk позиции - да, може би, те и без това не са особено полезни, тъкмо ще се оптимизира процеса.
      Все пак ще има и завръщане към „фундамента“ в това, че хората ще искат да си говорят с човешко същество, а не с робот така, че за тези, които работят в call center просто ще се отворят нови позиции за тях и ще трябва да се преквалифицират.

Тези, които трябва да се плашат от съкращаване на щата, заради автоматизация са хората с ниска квалификациия в обслужващия персонал и общаците.
      М да ама пак не позна.Кой ще ти сложи плочките в банята?Кой ще ти оправи колата?Кой ще ти нареди паркета????Тия с високата квалификация ли???Съмнявам се.Един добър и сериозен плочкаджия не пада под 5-6К чисто на месец ако пък е и в сивия сектор още по добре.Опитай да се докопаш до сериозен човек дето реди плочки в банята и ще разбереш колко жалки сте програмистите..Да не говорим че тия хора са заети половин година напред.

Коментар

• Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

абе ти какво искаш, въртеливите ай ти дупета да зимат повече от дипл. ел. инжинер?!
        е, нема да стане.
        запира ви се токо и ше се кокорите е темниицата докато ви дойде акъла.
        Венко един опитен дежурен примерно с 20г стаж в системна подстанция и без висше взима 2000 чисто...Не коментирай неща които не са ти ясни.Имаш ли представа колко вземат оператори дежурни инженери да не говорим ръководен персонал.В НЕК пичоците са с по 4000 кинта.Иначе ти си плямпай тука колко си искаш.Енергетиката е много сериозно нещо и няма политическа партия която като чуе стачка и София без ток да не се е насрала от страх....Ти колко време мое изкараш у Папурково без ток.Аз ти давам 10 минути и че почнеш да раздаваш путки майни на Енергото....Я си представи в целия град да няма ток не само у вас...Програмисти стига бе шегаджии.Едно такова въртеливо дупе само да му изключа един прекъсвач на 400 киловолта или да види дъга и се е насрало...

Коментар

• Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
          ИТ сектора у нас е балон и спекулация. Същото като с имотите..
          Големи приказки като всичко в нашата Родина.Лошото е че много младежи се подлъгаха както навремето с електрониката.Сульо у Пульо чул думата електроника и търчи тама щот тама са големите пари.Я кат бех студент питам едни колеги вие защо сте дошли в Електрофакултета а те ми отговарят че за тама им стигнал бала искали електроника.Други и те искали електроника ама за да не се връщат на село....Е пратиха ги.Не може да отидеш да учиш нещо щото за там ти стигнал бала...Това са хора които вятъра ги вее насам натам и разбира се после виновни са други

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

къде ли. ами в VMware синиър зема към 6К лева нето без бонусите. с бонусите към 9К
            Тва за годината ли или за две?

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

Ше ме прощаваш. ама целия БГ ИТ сектор се побира само в един затворен ИТ комплекс в Бангалор. Лееко не си в час с нещата, кои други страни пробва - та го твърдиш? Италия е южна, Франция и тя, Испания също. Като погледнем миграционния поток - винаги е в посока извън Б-стан, дори за ИТ. Кой идва в обратна посока - стажанти с нула опит за година-две в кол центровете, след което пак обратно.
              Не ми сравнявай количество с качество.
              В час съм си и съм си сверявал часовника няколко пъти последните години.
              Това е в моята професия, ако програмистите вече са ви подбили, ами то се и очакваше в един момент това да се случи, но пак не ми изглежда реалистично. В обратна посока преди 5 години помня, че двама бивши колеги се върнаха от Англия, и двамата са все още в БГ, в различни вече компании разбира се и вземат някъде към 3-4К нетно в лева. Единия беше току-що завършил, другия беше с опит.
              И двамата не са мениджъри и никога не са били.
              Last edited by Kris_; 25.05.2019, 14:31.

Коментар

• Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                ИТ сектора у нас е балон и спекулация. Същото като с имотите..
                Айде сега - само дето го надуват отвън и е благодарение на въздуха от спукването на западния (дот ком). Ние сме евтиното ишлеме с 2-3 пъти по ниски заплати.
                Още 2011г колцентровете щяха да ги местят в други по евтини държави. Само дето руските републики се оказаха чепати. Украйна също (изместихме я 2006г от аутсорсинг картата). Благодарете на Русия че още щяха ИТ-тата да са велики гурута за 500лв ...
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение
                  Тристайния в Иван Вазов за 110к пуснат от Бота, изчезна...
                  Пу очаквах някой от тука да се похвали. Аз за какво Ви пускам оферти. Ако беше 90кв чисто щях поне да го видя, ама ми казаха 70 и няколко близо 80.
                  Ама пак си беше оферта
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

В грешка си!
                    Цената му беше 1200Е/м в добро състяни
                    Можеш на следващия ден да го отдава.
                    Споко ще има още..
                    Да, май така беше. Аз също се зачудих, а и имотът не изглеждаше зле. Нека да има и да падат цените, аз съм за. Като за начало подобни предложения с цел бърза продажба (причини колкото щеш) ще се появяват, но струва ми се епизодично.
                    Last edited by bulgarian lev; 25.05.2019, 12:44.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

• Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

Бях сигурен че ще изчезне. Цената му беше под 1500 квадрата. Хиляда четиристотин....и нещо по спомен. Кучетата си лаят, кервана си върви.
                      В грешка си!
                      Цената му беше 1200Е/м в добро състяни
                      Можеш на следващия ден да го отдава.
                      Споко ще има още..

Коментар

• Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

Супер, беше немислимо преди време да видиш такива места на такива цени. Сега ги има и стоят с дни. Скоро ще става нещо?
                        Хитрите продавачи са усетили върха и продват. Информирани са за апокалипсиса.

Коментар

Бях сигурен че ще изчезне. Цената му беше под 1500 квадрата. Хиляда четиристотин....и нещо по спомен. Кучетата си лаят, кервана си върви.

Коментар

Супер, беше немислимо преди време да видиш такива места на такива цени. Сега ги има и стоят с дни. Скоро ще става нещо?

Коментар

Нормално,за Иван Вазов тази цена беше много ниска .Там не живеят случайни хора.Иван Вазов,Изток и Яворов са квартали с обособено класово население със силна приемственост и родственост при имотите.

Коментар

• Тристайния в Иван Вазов за 110к пуснат от Бота, изчезна...

Коментар

Working...
                                X