Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Don 0815 Разгледай мнение

Какво точно не ти е ясно?
    Дали са ти разбивка на актуалния наем и консумативи.

Как е твоят недвижим имот? Или королата е ремонтирана и вече е движим?
    Явно никога не си ходил в тези източни части. В района на Марцан са основно социално слаби и тотално деградирали немци.И хич не се радват на чужденци. Отиди вечер след 20 часа, поразходи се и сподели впечатления. Даже в кошмарния Нойкьолн са по-сговорчиви местните, въпреки , че и там полицията не смее да влиза. Бягай далеч от крайните източни квартали, от западните като Моабит, по-голямата част от Кройцберг, целия Нойкьолн, Вединг и западен Темпелхоф. Не е за живеене. и затова цените са смешно ниски. Добри райони са Шонеберг и Щеглиц, на сравнително нормални цени, може да се намери читав имот за около 3000-3500 евро на квадрат, ако имаш и малко късмет и упоритост. Вилмерсдорф е най-добрия берлински квартал, но за читав имот е поне 7000 евро на квадрат. Шарлотенбург също става, но с известни уговорки... Не се лъжи по ниските цени, Успех!

Коментар

• Първоначално изпратено от Don 0815 Разгледай мнение

Берлин 199.000€ без комисионна.
      100кв.м немски,
      отговарящи на 150кв.м. по булгарското площообразуване.
      Честно, хвана ме страх като прочетох , кои райони даваш за пример.. В района на Марцан са основно социално слаби и тотално деградирали немци.И хич не се радват на чужденци. Отиди вечер след 20 часа, поразходи се и сподели впечатления. Даже в кошмарния Нойкьолн са по-сговорчиви местните, въпреки , че и там полицията не смее да влиза. Бягай далеч от крайните източни квартали, от западните като Моабит, по-голямата част от Кройцберг, целия Нойкьолн, Вединг и западен Темпелхоф. Не е за живеене. и затова цените са смешно ниски. Добри райони са Шонеберг и Щеглиц, на сравнително нормални цени, може да се намери читав имот за около 3000-3500 евро на квадрат, ако имаш и малко късмет и упоритост. Вилмерсдорф е най-добрия берлински квартал, но за читав имот е поне 7000 евро на квадрат. Шарлотенбург също става, но с известни уговорки... Не се лъжи по ниските цени, Успех!
      Last edited by никол; Днес, 01:53.

Коментар

• Първоначално изпратено от mr.Gekko Разгледай мнение

"Но натрупването на капитал изостава от поскъпването, имай го предвид."

Това не е ли малко или много индивидуално?

За съвета да има поне 60 процента кеш съм изцяло съгласен
        Индивидуално е разбира се. В неговия случай обаче със сигурност е така. И не само при него.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

• Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

Имаш ли сигурен доход за ипотека? Ако си млад и със сигурен доход можеш да опиташ, но с възможно най-малко кредит.
          Ако нямаш поне 60% от кинтите кеш по-добре не опитвай. Ако чакаш трябва да чакаш доста за цени които те устройват. Но натрупването на капитал изостава от поскъпването, имай го предвид.
          Питай Джони.
          "Но натрупването на капитал изостава от поскъпването, имай го предвид."

Това не е ли малко или много индивидуално?

За съвета да има поне 60 процента кеш съм изцяло съгласен

Коментар

• Първоначално изпратено от Hmi Разгледай мнение

Да в София търся. Но пак съпоставям с рецесията 2008 г - тогава започна, но цените стигнаха дъно през 2013 г. Така, че есента спада е сигурен, догодина още по сигурен, не мога да гадая кога ще е дъното, а с оглед коронакризата никой не може да познае кога точно ще е. Но е факт, че пазара вече е мечи.
            Имаш ли сигурен доход за ипотека? Ако си млад и със сигурен доход можеш да опиташ, но с възможно най-малко кредит.
            Ако нямаш поне 60% от кинтите кеш по-добре не опитвай. Ако чакаш трябва да чакаш доста за цени които те устройват. Но натрупването на капитал изостава от поскъпването, имай го предвид.
            Питай Джони.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

• Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

Тва е един от основните проблеми за колегите Олимпийци. Заслепени от собственият си успех / в техните очи/ да скътаят некой лев, не осъзнават, че има и други състезатели, които са направили същото... и се получава конфуз.
              За Джонката съм оптимист все още, че ще осъзнае нещата. Ще попътува по Африка и по света и види как са цените, таксите и т.н. в сгодните места и неизбежно приемането и осъзнаването ще дойдат. Проблема е че на него вероятно имот в София в близките 5 години няма да му трябва.... Така че през тва време може да се надява на някакви промота / които може и да има към края на тези 5 години/ Ако няма промота ще извади кеша и ще купи пак...:-)
              Надявам се да купи, но това би се случило само ако някоя кака го притисне. След 5 години джонката ще е на 45. Кога ще прави чавета, я му остане време за едно, я не.

Коментар

• Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

Нали всички мислим затва .... да си подобрим живота имотно, но той няма доходната предпоставка за тази цел и поради това вместо да подобри нея имаме поредният на който цените са му високи и ще ги разруши с аритметиката която си показал.....= проблема е в чуждият телевизор и.... брокерите :-))) А в същото време има други хора които могат да действат и го правят...
                Така е, аз само се зачудих за намалнието, което предвижда. Ще взема да продам сега, като изкарам две години под наем, от оставащата разлика ще си взема тогава с две стаи повече, или с една в Докторската. Серьозно го говоря - току що се изрисува около Голямата мечка.
                И това ще мине ...

Коментар

• Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

Ако искаш и патагонския ми дай - важното е да се държиш човешки и да уважаваш останалите оттук нататък. Това мога ли да го очаквам от теб?
                  джони, благодаря за предложението. Пази си парите за апарт. Събирай, че ще ти трябват.

Коментар

• Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                    парите дето събрах за 20 процентна първоначална вноска, ще ми стигнат за 30-50 процента от цената, за нотариални разходи, ремонт и обзавеждане
                    (Хми-то)

Както се разбира, човекът не иска инвестиция, а иска да си подобри живота. Та не го разбирам, къде му е проблемът да мисли за падане/качване на цените.
                    Иначе предвиждането му е, че до 2 години цената само на съответното жилище ще спадне до към 60-70%. Интересно.....
                    Нали всички мислим затва .... да си подобрим живота имотно, но той няма доходната предпоставка за тази цел и поради това вместо да подобри нея имаме поредният на който цените са му високи и ще ги разруши с аритметиката която си показал.....= проблема е в чуждият телевизор и.... брокерите :-))) А в същото време има други хора които могат да действат и го правят...

Коментар

• Първоначално изпратено от Седларов Разгледай мнение

виж ся джонка, аз имам имоти и казвам колко струват имотите, пари също си имам. Твоя проблем е, че си мислиш, че парите които имаш са всичките пари на тоя свят. Ми не са. Има мнооого хора с мнооого повече пари от тебе. Ще го разбереш по трудния начин. Ти си тръгнал натам откъдето аз се връщам.
                      Тва е един от основните проблеми за колегите Олимпийци. Заслепени от собственият си успех / в техните очи/ да скътаят некой лев, не осъзнават, че има и други състезатели, които са направили същото... и се получава конфуз.
                      За Джонката съм оптимист все още, че ще осъзнае нещата. Ще попътува по Африка и по света и види как са цените, таксите и т.н. в сгодните места и неизбежно приемането и осъзнаването ще дойдат. Проблема е че на него вероятно имот в София в близките 5 години няма да му трябва.... Така че през тва време може да се надява на някакви промота / които може и да има към края на тези 5 години/ Ако няма промота ще извади кеша и ще купи пак...:-)

Коментар

• парите дето събрах за 20 процентна първоначална вноска, ще ми стигнат за 30-50 процента от цената, за нотариални разходи, ремонт и обзавеждане
                        (Хми-то)

Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

............................. Добър встъпителен коментар в точният форум............................................. .. Най- добре е да си седиш в семейното жилище с роднините....поне до момента в който доходите ти позволят да се изнесеш под наем и някога евентуално дори за покупка....Успех !
                        .................................................. ..........
                        Както се разбира, човекът не иска инвестиция, а иска да си подобри живота. Та не го разбирам, къде му е проблемът да мисли за падане/качване на цените.
                        Иначе предвиждането му е, че до 2 години цената само на съответното жилище ще спадне до към 60-70%. Интересно.....
                        Last edited by Вълчо-34; Вчера, 20:57.
                        И това ще мине ...

Коментар

• Първоначално изпратено от Hmi Разгледай мнение
                          Здравейте на всички.
                          Току що се регистрирах в сайта. Началото на 2017 г реших да купувам апартамент за лични нужди, но сделка така и не се случи понеже не ми харесва, район, цена, квадратура и т.н. , а същевремено имаме къде да живеем със семейството ми и след няколко огледа се отказах. От тогава освен, че спестявам за първоначална вноска и първоначални разходи за покупка на жилище, наблюдавам пазара, чета статии тук и в редки случаи съм се позачитал и в този форум. В същото време съм коментирал и пазара с мои познати в периодите преди, по време и след - 2008-2013, като познатите ми са, както купили през 2013, така и строители активни участници в процеса. От 2 години следя след всяко тримесечие статистиката качвана от имотния регистър за брой на покупки и ипотеки. Освен това съм се интересувал от този пазар и в чужбина. Обяснявам всичко, за да се обоснова, че мнението ми дори и субективно се основава на някакви факти и наблюдения. Накратко - много съм щастлив, че 2018-2020 и 2021/вероятно/ г съм просто воаьор на този пазар, догодина по това време или някъде 2022 г, парите дето събрах за 20 процентна първоначална вноска, ще ми стигнат за 30-50 процента от цената, за нотариални разходи, ремонт и обзавеждане. 200 хил евро за апартамент в София е рядкост, тука само голословни изхвърляния. Дайте квадратура, локация и т.н. Но доста смели изказвания на продавачи. И тези, които постоянно задават въпроса, а какво си купил, може ли да ги питам, а те какво продадоха ... последния месец.
                          Хахахахахаха. Добър встъпителен коментар в точният форум. Начи 2017 си тръгнал да търсиш да ''купуваш'' / как става тва без пари не го разбирам/ имал си нещо събрано. 3 години по късно си стигнал до 20% / по твоите оценки = на макс 20К/ Моля те не се обиждай ако поста ми е малко по-твърд, но истината е че нямаш доходната предпоставка да си собственик на имот.... С тези доходи дето ги имаш и за наемател не ставаш.... Най- добре е да си седиш в семейното жилище с роднините....поне до момента в който доходите ти позволят да се изнесеш под наем и някога евентуално дори за покупка....Успех !
                          Чел си форума, но явно повърхностно - тук няма хора, които продават/продали / с 2-3 изключения за изчистени коптори, които за нищо не стават/ . Всички купуват или искат да купят. Разминаванията между едните и другите е само момента кога да стане - едните мислят, че почти всеки момент е ок, а другите чакат гоуемото МЯУ

Коментар

• Първоначално изпратено от The Matrix Разгледай мнение

Кризата от 2008 година и настоящата, която едва сега започва са от различно естество и характер. Кризата от 2008 г започна с фалита на Lеhmаn Вrоthеrѕ и премина в глобална дългова криза. Докато настоящата стартира със световен здравен проблем - корона вируса и има опустошителен ефект и върху предлагането, и върху търсенето на всякакви стоки.
                            Установи ли за себе си (ако си семеен с жена си установихте ли) какъв точно апартамент търсиш? Ново строителство, стара тухла от преди 1989 год или панелка?
                            Предпочитам ново и качествено, тристаен в хубав район, но настоящите цени или трябва да е панел в хубав район или нов в по краен. Централни към западни райони търся. Може и северни, което е компромисен вариант.

Коментар

• Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

Ако искаш и патагонския ми дай - важното е да се държиш човешки и да уважаваш останалите оттук нататък. Това мога ли да го очаквам от теб?
                              Трудна задача му постави.
                              Залагам бутилка Macallan, че няма да се справи

Коментар

• Първоначално изпратено от Седларов Разгледай мнение

това вече е дума. Кой адрес да ти дам холандски или български? От кашона извади 2 бутилки и ги прати на ddb, че си ги заслужи.
                                не, моя човек мина на акции и злато.
                                даже изчезна от тая тема.

Коментар

Working...
                                X