Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

Много добър въпрос засягаш. Какъв семеен доход е необходим за изхранване на средностатистическо семейство, за да може да си позволи ипотека и да речем две деца?

Въпросът ми е към всички.

- 3000 лв. издръжка за 4чл. сем. в София с 1 кола втора ръка, която не е бракма
    - 1100 лв. ипотека за нов 3 ст. на голи стени за кръглото 100К евро (80% финансиране, 10 год. фиксиран, 20 г. изплащане)
    - 700-800 заем обзавеждане - минимум 40К лева за 5 години

Семейството не иска само храна, макар 1/3 от парите да отиват за това, ако се излиза умерено навън като бял човек и се купува качествена храна.
    Last edited by Blueberry; Днес, 18:31.

Коментар

• https://www.investor.bg/bylgariia/45...z-iuni-266840/

Айде вече и официално - пързалкаааа

Коментар

• Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

Почти си в норма.
        И аз зимата качвам, но лятото свалям. Сега съм 92 кг на 187 см.
        Джуджета,дебели джуджета
        Last edited by 0; Днес, 17:20.

Коментар

• Вярно ли е, че със строеж на жилищна сграда човек може да си удвои парите? Още повече, че може да започне с по-малка кооперацийка, или пък да финансира строежа с продажби на зелено, и така изискванията за начален капитал ще са още по-ниски.

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

бях
            сега съм с наднормено тегло (въпреки че се опитвам да спортувам редовно - много ям и много седя на компа)
            1.83 - 97кила
            Почти си в норма.
            И аз зимата качвам, но лятото свалям. Сега съм 92 кг на 187 см.

Коментар

Тези двамата са симпатяги, може някоя да ги хареса, ако харесва по-големи и здрави мъже.

Аз на единия му казах....да дойде към София и да се преквалифицира малко, като бодигард на известни нощни заведения, ще го приемат добре, обаче той не иска да се мести.

А ти Берти здрав ли си физически, як ли си?
              бях
              сега съм с наднормено тегло (въпреки че се опитвам да спортувам редовно - много ям и много седя на компа)
              1.83 - 97кила
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

ши умръ

с развитието на модрерното общество обиколката на бицепса и големината на 'шамарите' отстъпват на заден план при избора на женските. Ако преди 100-200 години за мъжът е било важно да е като канара, за да може да опъва на нивата и да брани семейството си от айдуци..в днешно време осигуряването на идните поколения изисква много повече от бицепс 45+, 150 кила от лег и 200+ кила мъртва тяга в залата ... и твоите познати са точният пример за това. Който и каквото да си приказва сме бозайници (демек животинки) и инстинктите макар и прикрити си остават. За женските е важно мъжа да е стабилен и надежден... останалото го знаем.

А тези двамата има шанс ако се хванат да бачкат охрана за някой баровец , така ще имат сносни дрехи и лъскава кола , за да излъжат някоя гимнастичка , че са бизнесмени ... смешно смешно, но си е баш така.

парите не са всичко, но на 40 години да помпаш в залата и да нямаш кинти за нищо не е много похвално и малко жени биха свили гнездо с такъв 'хубавец' а акъл на 18-20 годишен ( като бях на 18-20 си мислех, че е много важно да имам ръка поне 40, че иначе няма да съм мъжкар....после разбрах, че бицепса не е меродавен, но тия на 40 са...)

темата стана супер
                Тези двамата са симпатяги, може някоя да ги хареса, ако харесва по-големи и здрави мъже.

Аз на единия му казах....да дойде към София и да се преквалифицира малко, като бодигард на известни нощни заведения, ще го приемат добре, обаче той не иска да се мести.

А ти Берти здрав ли си физически, як ли си?

Коментар

парите не са всичко, но на 40 години да помпаш в залата и да нямаш кинти за нищо не е много похвално и малко жени биха свили гнездо с такъв 'хубавец' а акъл на 18-20 годишен ( като бях на 18-20 си мислех, че е много важно да имам ръка поне 40, че иначе няма да съм мъжкар....после разбрах, че бицепса не е меродавен, но тия на 40 са...)

темата стана супер

Уф, мене пък така ми се иска на 40 отново да имам бицепс поне 40, ама пусто от работа и деца, а и мойта мила жена, не остава време за зала.

Коментар

Нямат висше, но не са прости. Все пак за 40г имат житейски опит и знаят как да се държат. Взимат към 1000 лв, които едвам за тях им стигат. Какви жени да забият с този месечен доход.
                    Понеже стана дума за книги, аз много приличам на Руди Джордадж от "Богат беден".
                    Възпитан, културен, ерудиран, само по една линия ме бие, но мисля да не уточнявам коя.
                    ши умръ

с развитието на модрерното общество обиколката на бицепса и големината на 'шамарите' отстъпват на заден план при избора на женските. Ако преди 100-200 години за мъжът е било важно да е като канара, за да може да опъва на нивата и да брани семейството си от айдуци..в днешно време осигуряването на идните поколения изисква много повече от бицепс 45+, 150 кила от лег и 200+ кила мъртва тяга в залата ... и твоите познати са точният пример за това. Който и каквото да си приказва сме бозайници (демек животинки) и инстинктите макар и прикрити си остават. За женските е важно мъжа да е стабилен и надежден... останалото го знаем.

А тези двамата има шанс ако се хванат да бачкат охрана за някой баровец , така ще имат сносни дрехи и лъскава кола , за да излъжат някоя гимнастичка , че са бизнесмени ... смешно смешно, но си е баш така.

темата стана супер
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• добре, искате ли да ви направя нова тема "за 40 годишни фитнес манЯци и 34 годишни принцове, чакащи чудото. без изгледи да се оженят." и там всеки да им дава съвети а те с радост да споделят неща, които никого не интересуват?
                      а тук да коментираме други неща, в краен случай може и свързани с цените на имотиту.
                      Last edited by ratten; Днес, 17:09.
                      препоръка е

Коментар

И накрая, около или сред срока на годност, и мъжът и жената се предават и вземат каквото дойде.......
                        Също така, времето не прощава и нанася следи и върху най-голямата мадама и най-големия пич....
                        Именно. Ако имат късмет.

И никакъв фитнес не помага за изкристализиралата инфантилна психика.

Дъри е постнала страхотен виц.

Малко хумор и от мен: Ахххх слава Богу, че не се ожених за Пища Хуфнагел

Коментар

Абе работата е там, че и възрастта е фактор. Връщам се аз както всяко поредно лято в родния си град.

Задават ми следния странен въпрос: "Абе ти още ли си женена?" Щото ние всички сме разведени. Говоря ти за поколението на 40+.

Заварвам следната картинка демографска. Много разведени и моми/ергени. С доходи/професии и купуващи апартаменти, които после отдават под наем.

Приятелски съвет от мен. Остави ги създателите на Тесла, Епъл, Ред Бул и прочее диваци.

Оглеждай се и създай семейство. След 40+ става страшничко.

Това са моите 5 стотинки за родната демография и НИ.

Пп:
                          Ти си мислиш, че имаш много време. Нямаш. Действай.
                          И накрая, около или сред срока на годност, и мъжът и жената се предават и вземат каквото дойде.......
                          Също така, времето не прощава и нанася следи и върху най-голямата мадама и най-големия пич....

Коментар

• Първоначално изпратено от trubadura Разгледай мнение

Не се притеснявай , на 34 години.
                            Макар, че се съмнявам възрастта да е фактор.
                            Имам приятели , дето от 19 годишни им е мечта да свиват гнезда, да намерят сигурна работа и така.И доста я постигнаха. На другата страна на скалата са хора като Дийтрих Матешитс (създателя на Ред Бул). Той разказва, че даже Ред Бул го е открил, докато се е занимавал с две тайландски девойки и силите са започнали да го напускат. Това станало на 42 години, след което е счупил рекорда за най-бързо натрупване за 1 милион в Европа.
                            Та така...
                            Абе работата е там, че и възрастта е фактор. Връщам се аз както всяко поредно лято в родния си град.

Задават ми следния странен въпрос: "Абе ти още ли си женена?" Щото ние всички сме разведени. Говоря ти за поколението на 40+.

Заварвам следната картинка демографска. Много разведени и моми/ергени. С доходи/професии и купуващи апартаменти, които после отдават под наем.

Приятелски съвет от мен. Остави ги създателите на Тесла, Епъл, Ред Бул и прочее диваци.

Оглеждай се и създай семейство. След 40+ става страшничко.

Това са моите 5 стотинки за родната демография и НИ.

Пп:
                            Ти си мислиш, че имаш много време. Нямаш. Действай.

Коментар

• Първоначално изпратено от trubadura Разгледай мнение

Абсолютно! Затова сме казали, че колкото различни характера има, толкова различни намерения за живота , както и толкова различни инвестиции. Ето затова не бих си намерил инвестиционен партньор като теб- как да те накарам да заложим на карта всичко, като ти не можеш да си позволиш да фалираш?! Кво, ще оставиш децата си да карат на едно бурканче с лютеница eller hur?

Съответно, това обособява и социални среди, доколкото човек е социално животно, той търси себеподобни .

За боксониерата съм съгласен, тъкмо няма да се налага да се чисти. Аз взех по-голямо сега, защото ми е необходимо и пространство за нещо като кабинет,все пак.
                              До сега живеех в двустаен-когато го купувах през 2009та, всички боксониерки/1 стайни бяха продадени, щото бяха стигнали цени от по 14 к евро за Младост,та по принуда тогава взех този, иначе такова щях да купувам.
                              Разбира се прав си - семейството и децата карат хората да рискуват по-малко. Това е известно нещо при подбора на персонал....Ипотеката пак е помощник в тази насока /съвестни треперещи за работата си работници/, но аз като семеен човек рискувам много..например зеленото....какви ли не щуротии съм правил ...Когато решихме да правим деца около 35 с жена ми намалих малко темпото.
                              По другите ти постове - ти явно имаш идея да ставаш не богат а свръхбогат с примерите, които даваш често. Пътя за такъв резултат ще е изпълнен с много рискове, които без проблем могат да те фалират, така че семеен човек едва ли би те подкрепил на неговият макс. Всеки мисли и решава нещата различно, аз лично за себе си много отдавна реших, че не искам да съм богат. Многото пари са бреме в което не искам да ми премине живота Разбира се искам да имам достатъчно за спокоен живот..., но не повече...

Коментар

Извинявай, че навлизам в личната ти територия, но на колко си години?
                                Не се притеснявай , на 34 години.
                                Макар, че се съмнявам възрастта да е фактор.
                                Имам приятели , дето от 19 годишни им е мечта да свиват гнезда, да намерят сигурна работа и така.И доста я постигнаха. На другата страна на скалата са хора като Дийтрих Матешитс (създателя на Ред Бул). Той разказва, че даже Ред Бул го е открил, докато се е занимавал с две тайландски девойки и силите са започнали да го напускат. Това станало на 42 години, след което е счупил рекорда за най-бързо натрупване за 1 милион в Европа.
                                Та така...

Коментар

Working...
                                X