Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Държавните измервателни станции са... меко казано съмнителни, и стационарните, и мобилните.
    Има сайт с данни от частни устройства - много повече от държавните, предават данните на момента. Там обикновено Факултето, Павлово и околностите са в лилаво.
    Нямам сантимент към Бояна - живяла съм там, знам какви са плюсовете и минусите, - но да каже някой, че там е най-мръсния въздух в София...

Коментар

• http://news.data.bg/4/economics/9113...be%d1%88%d0%b0

Ето кварталите с най-мръсен въздух.

Коментар

• До следващият спад остават 11 години. Към сегашните нива 1500 прибавяйте 11 пъти по 15% върху предходното и ще получите цените на имотите през 2029-та.

Коментар

• Привет на всички,

Ко стаа с цените? Катурнаха ли ги вече влакогонците или още вият срещу луната? От една седмица съм в БГ и ми прави впечатление, че всичко доста е поскъпнало. Инфлацията си е сериозна. Та като гледам мегдан за поскъпване на имотите има още мнооого. Тука в Банско само за 1 ден пред очите ми се случиха 3 сделки, българи купуват като невидели, цените се повишават с всеки ден на приближаването на сезона. В София чувам, че цените на копторките намалявали, ми нормално е. Сега остава цените в по-хубавите градове от София да изпреварят софийските и нещата ще си дойдат по местата.

Мъчно ми е за влакогонците като гледам как стискат кеша, чакайки ефтинията, а междувременно всичко поскъпва и кеша се обезценява, а ефтините имоти нещо липсват от пазара.

Годината кажи-речи си мина, догодина поскъпването ще си продължи с едни +15%.

Лек ден на всички. Влакогонци не се косете, имотите не са всичко на тоя свят, радвайте се на живота и ходете повече на СПА изворите, тъй както ще направя аз идните 2-3 дена в Сандански, Добринище и Огняново.

Коментар

• Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение

Не мисля, че има аналогия на имоти с капиталови пазари. За ръста при акциите си има железен фундамент: За ръста на имотите в София също.

И двете движения са заради ниските лихви. Но и други причини. Конкретно за акциите големите пари се местят от бондове натам, много хора се усетиха, че пазара на бондове е балон.
            Ниски лихви (т.е. по-интересно е да купиш имот за 100к и да взимаш наем, отколкото да ги държиш на депозит), приток на население към София, повишаване на доходите.

При акциите обаче няма приток на пари от бондове. Става дори точно обратното, хората ребалансират портфейлите си и продават акции, за да вземат облигации.

Коментар

• Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
              По какво се различава един "истински германец", от един българин, французин или поляк в Германия според теб? Стига разбира се да спазваш същите правила и норми, като всеки друг.
              Понякога, докато не си кажеш името, дори не разбират, че не си "истински германец". В повечето случаи и след това на никой не му пука, стига да си коректен, както и той към теб.

Всъщност в много малкото случаи, когато на някой му "запуква", че не се казваш Ханс, се оказва, че той е бивш източногерманец.
              Бе много ги разбираш бе марандулий , да не си емигрирал в Германия случайно ...иСточна ?

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

това че си изкарал примерно 1000лв с 50лв повече от миналата година, не пречи да изхарчиш 1050лв и да потънеш с още 50лв от заем... това не значни нищо на този етап..
                германците взимат българи защото им трябват бачкатори...а не защото ни уважават и ценят.... същото е като на бат пешо ще иде да взема някой ром да му пасе животните. защото няма достатъчно бели хора навити да бачкат такава работа.
                ако можеха без такива като нас и разни турци и тн..нямаше да канят 3-тия свят на гости...

бачкай и си налягай парцалите..образно казано..затова си там... ако си мислиш, че ще те приемат за германец...мишън импосибъл.
                +10

Коментар

• По какво се различава един "истински германец", от един българин, французин или поляк в Германия според теб? Стига разбира се да спазваш същите правила и норми, като всеки друг.
                  Понякога, докато не си кажеш името, дори не разбират, че не си "истински германец". В повечето случаи и след това на никой не му пука, стига да си коректен, както и той към теб.

Всъщност в много малкото случаи, когато на някой му "запуква", че не се казваш Ханс, се оказва, че той е бивш източногерманец.

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

Абе какъв немски излишък, нали БГтовицата официално има ръст - и то по-голям от немския? Защо е пак в дефицит ми кажи - или да ти обясня аз?
                    Това бъдеще го чакате почти 30 години вече. А потенциалът се премести в чужбина, какво по-точно ще вкара инвеститор в БГ - ДС ли, липсата на бизнес-климат ли, липсата на квалифицирана работна ръка ли ... че той гущера остана само на опашка, какво ще режете?!

ПП: германците го казаха, след мен взеха още 4-ма нашенци. Не бери грижа ти за германците
                    това че си изкарал примерно 1000лв с 50лв повече от миналата година, не пречи да изхарчиш 1050лв и да потънеш с още 50лв от заем... това не значни нищо на този етап..
                    германците взимат българи защото им трябват бачкатори...а не защото ни уважават и ценят.... същото е като на бат пешо ще иде да взема някой ром да му пасе животните. защото няма достатъчно бели хора навити да бачкат такава работа.
                    ако можеха без такива като нас и разни турци и тн..нямаше да канят 3-тия свят на гости...

бачкай и си налягай парцалите..образно казано..затова си там... ако си мислиш, че ще те приемат за германец...мишън импосибъл.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

"... Германците да кажат "ей добре ги взехме тия българи са много готини хора...ще почнем да ги гледаме като равни бели хора"....
                      Това нещо може теоретично да се случи само когато изгубят и третата световна война ...на някой 9 май , ама коя година ...

Коментар

тука може доста да се спори.. гледаш от камбанарията на немския излишък, но в Европа не е така. за ПЧИ си прав, но не си прав, за това, че нямаме бъдеще и потенциал - има. Мерките са ясни и е въпрос на време гущера да отреже опашката си и да почнем да дърпаме инвеститори. Ти работиш в ИТ сектора, но на хората не им е ок да са цял живот миячи и чистачи в Англия (примерно). В един момент е възможно да се окаже, че не сме толкова пуста територия. Няма да е сега веднага, но определено ще стане преди Германците да кажат "ей добре ги взехме тия българи са много готини хора...ще почнем да ги гледаме като равни бели хора"....

успех
                        Абе какъв немски излишък, нали БГтовицата официално има ръст - и то по-голям от немския? Защо е пак в дефицит ми кажи - или да ти обясня аз?
                        Това бъдеще го чакате почти 30 години вече. А потенциалът се премести в чужбина, какво по-точно ще вкара инвеститор в БГ - ДС ли, липсата на бизнес-климат ли, липсата на квалифицирана работна ръка ли ... че той гущера остана само на опашка, какво ще режете?!

ПП: германците го казаха, след мен взеха още 4-ма нашенци. Не бери грижа ти за германците

Коментар

• Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение

И двете движения са заради ниските лихви. Но и други причини. Конкретно за акциите големите пари се местят от бондове натам, много хора се усетиха, че пазара на бондове е балон.
                          Ама хич не си прав.

Коментар

тука може доста да се спори.. гледаш от камбанарията на немския излишък, но в Европа не е така. за ПЧИ си прав, но не си прав, за това, че нямаме бъдеще и потенциал - има. Мерките са ясни и е въпрос на време гущера да отреже опашката си и да почнем да дърпаме инвеститори. Ти работиш в ИТ сектора, но на хората не им е ок да са цял живот миячи и чистачи в Англия (примерно). В един момент е възможно да се окаже, че не сме толкова пуста територия. Няма да е сега веднага, но определено ще стане преди Германците да кажат "ей добре ги взехме тия българи са много готини хора...ще почнем да ги гледаме като равни бели хора"....

успех
                            Да,но миячите на чинии и да се завърнат,ще се приберат в родните си градове,където си имат жилище.И ще харчат сухата пара за живот,не за имот.Тоест пак няма да се отрази на търсенето,като цяло.

Коментар

успех
                              Кво му обясняваш на тоя праволинейко. Той е математик. Не може да мисли предвидливо. Той анал..изира и смята само факти от минало-настоящето.. Случили се. Пост фактум...пост-мортем...това не е печелившо. Поне за човек който иска да направи дори дребна инвестиция. Сега да му обяснявам на него...по-добре на теб. Но нямам време. Подсети ме , Берти. Ще се върна на темата кой вече е тук. В Източна Европа...а и неизбежно у нас. Лошото че тази информация не е за пачанги, кретени и други лузъри с гръмки имена.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

• Първоначално изпратено от dedri2 Разгледай мнение
                                забелязвам, че говорите от известно време, че лихвите ще се повишават, според последния пост на кавръков от края на 2018 година. Какво повишаване на лихвите очаквате според вас. От централните банки едва ли се очаква да се вдигнат баснословно лихвите, така че да ударят ипотекарите кой знае колко.Доколкото четох в щатите са увеличени лихвите със съвсем малко. Нали идеята с повишаването е да охлади пазара, тоест балона, или както и да го наречете, а не да предизвика нова криза. Или поне не виждам в щатите да е предизвикана криза. А и не виждам голяма разлика ако сега взимаш лихва на 4 процента, след година да взимаш лихва на 5 процента,или дори на 6 процента. За хората, които им е дошло време да си купуват жилище, пак ще теглят кредит, то те теглиха и на 8-9 процента преди години. За тези, които са взели кредит на 4 процента, и масовия кредит ако е около 600 лв., най-много да им се вдигне вноската с едни 100лв.
                                А лихвите по депозитите не вярвам да се вдигнат с толкова, че да стане интересно да държиш пари в Банка, както беше преди няколко години.
                                Защо смятате, че едно слабо повишаване на лихвите би съборило пазара на НИ.
                                Огромна е разликата между 4% и 6%. Вдига се не сами вноската за жилища/ако е с кредит,което почти винаги е така/,но цената на всички стоки и услуги,лизинги за техника....Появява се инфлация......И тук лев повече,там 2лв повече и накрая сметката не излиза..

Коментар

Working...
                                X