Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    +1
    в много случаи тези дето викат "ей сега да гръмне кризата и ще им ги приберем активите на 50% от сегашната цена"...като гръмне кризата и се оказват неподготвени и не прибират НИЩО. Умните пари берат тогава, но умните пари са тихата и дълбока вода и не афишират кое как правят, за да могат да са ликвидни (и защитени!!) във времената за купуване. Да уточня от активно пишещите тук (и себе си слагам в това число) умни пари няма ... та по-добре малко по-предпазливи и внимателни да сме, че не се знае знае ли се.
    този път ще е по-хард от 2009-та... и въпросът е не дали, а кога ще ни друсне някоя криза. дисбалансите в икономиката са големи и ще стане грозно.
    Всеки си мисли, че е много умен, а накрая се вижда.
    То от няколко месеца по цял свят тръбят идва криза, размина се кризата, ама ще дойде и т.н. Кой чул - кой не чул - не чул. Имотите според мен са добри в микса в оптимална степен спрямо активите но индивидуално. И кеша не е спасение при инфлация или гърмящи банки - ти го каза - че не се знае знае ли се.
    Тука във форума повечето хора имат имоти, пари, спестявания, печелят и ги вълнуват тези неща, ама има хора, дето или нямат или дето си викат - да им имам проблемите, за пари и имоти ще пиша и после са изненадани. Не, че са най-важното на света, ама и то е нужно.

Коментар

има и по-важни неща като балонът при държавния дълг (и не само държавния) на всички големи държави.
      оттам тръгва цялото геополитическо и търговско напрежение и как ще свърши хич не е ясно...

ако има криза като 2008-ма депозита е цар, НО голямо НО ако има криза на парите.... златото е цар, после земята, после имотите , а кеша е на вестници и почваме от начало. Точно огромните дефицити и национални дългове са жълт флаг, че може да има и криза на парите.

затова ти казвам - по-добре измисли как да изкараш пари и да си купиш и да живееш отколкото как да стискаш депозита докато тия пари станат за 2 апарта... шанса това да се случи е равен на шанса тия пари да станат за 1/2 апарт.
      И какво разбирате под "криза на парите"?

Коментар

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

Тройка, така е, но имаме пазар с извратени надути цени, влошаваща се външна обстановка, а най глупавото е че тия тупани строителите ти казват право куме в очи, че те товарят заради рушвети, и като сложим и останалите им мизерии с квадратури, качество, помпене на цени, ей така за спорта, накъде отиваме се пита в задачата, щото както каза при криза никой не те пита какъв ти е проблема с ценообразуването. Но тука си е пълна гавра.
        Кавръков, аз съм съгласен с тебе, и аз ги виждам тези неща. И аз не харесвам много положението в градовете, как се застрои без някакъв план, хаотично и т.н. но това е положението и нямам време да се боря със системата, съоразявам се с нея, гледам си буржоазния живот и това е. Ако имаш нерви, време, енергия в излишък, моля, заповядай, ама какво може да направиш - да пишеш по форумите и революции ли? Ако толкова искаш да направиш нещо практически, ходи по общинските обсъждания, прави стачки или им помагай и т.н.

Коментар

• Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

Как ти е писал и Радев, не виждам кое му е сгодното. Скосявания (реално ползваемата площ е доста по-малка), последен етаж имаш само една гледка. По-лошото обаче е, че има разлика в обявената квадратура и реалната по документи и оттам цена на м2. - 1055,52 €.
          Едно изречение също е ключово: "Към апартамента може да се ползват две тераси по около 10кв. м. ", което означва, че не са собственост а общи части.
          Ако трябва да купувам апарт, няма да избера като този на последния етаж със скосявания, ще купя в стар блок, с хубава локация и етаж и ще го ремонтирам по мой вкус, според това дали е за мен или за под наем.
          И ще излесе по изгодно,

Коментар

• Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            ето един сгоден.
            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=4erwlg&f1=1

мавриков, тоя проблемен ли е?
            Как ти е писал и Радев, не виждам кое му е сгодното. Скосявания (реално ползваемата площ е доста по-малка), последен етаж имаш само една гледка. По-лошото обаче е, че има разлика в обявената квадратура и реалната по документи и оттам цена на м2. - 1055,52 €.
            Едно изречение също е ключово: "Към апартамента може да се ползват две тераси по около 10кв. м. ", което означва, че не са собственост а общи части.

Коментар

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

Двата най важни фактора са Брексита и Търговската война с Китай и САЩ. С китайците ще е чудо да стане сделка, който е работил с китайци знае, особено като ги натискат с Huawei в момента.
              има и по-важни неща като балонът при държавния дълг (и не само държавния) на всички големи държави.
              оттам тръгва цялото геополитическо и търговско напрежение и как ще свърши хич не е ясно...

ако има криза като 2008-ма депозита е цар, НО голямо НО ако има криза на парите.... златото е цар, после земята, после имотите , а кеша е на вестници и почваме от начало. Точно огромните дефицити и национални дългове са жълт флаг, че може да има и криза на парите.

затова ти казвам - по-добре измисли как да изкараш пари и да си купиш и да живееш отколкото как да стискаш депозита докато тия пари станат за 2 апарта... шанса това да се случи е равен на шанса тия пари да станат за 1/2 апарт.

това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

. Умни пари нема има по- малко глупави.

Когато става въпрос за пари всички сме склони да правим глупости..

Коментар

+1

в много случаи тези дето викат "ей сега да гръмне кризата и ще им ги приберем активите на 50% от сегашната цена"...като гръмне кризата и се оказват неподготвени и не прибират НИЩО. Умните пари берат тогава, но умните пари са тихата и дълбока вода и не афишират кое как правят, за да могат да са ликвидни (и защитени!!) във времената за купуване. Да уточня от активно пишещите тук (и себе си слагам в това число) умни пари няма ... та по-добре малко по-предпазливи и внимателни да сме, че не се знае знае ли се.

този път ще е по-хард от 2009-та... и въпросът е не дали, а кога ще ни друсне някоя криза. дисбалансите в икономиката са големи и ще стане грозно.

. Умни пари нема има по- малко глупави.

Когато става въпрос за пари всички сме склони да правим глупости..

Коментар

• Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

Само като прочетох какво е завършил и стана ясно що за експерт е.Поредният измамник куха лейка
                    ако е завършил унсс....сигурно е станало по милост и по давност.
                    препоръка е

Коментар

• Първоначално изпратено от Blueberry Разгледай мнение
                      Не разбирам защо кършите ръце от спад в сделките/цените в България - може (!) да има негативен ефект, но не толкова съществен.
                      мисля, че го свързват предимно с криза и големо кукуригу.
                      корекция в цените е нормално да има. и дори може да доведе до повече сделки.
                      препоръка е

Коментар

• Не разбирам защо кършите ръце от спад в сделките/цените в България - може (!) да има негативен ефект, но не толкова съществен.

Коментар

+1

+1
                          аз също много добре помня как започна 2009 г. Големи съкращения и беззработица. Дори наточени шефове на инвестиционни посредници, нахъсани и агресивни, бяха ги съкратили и бяха готови да започнат работа за доста по-малка заплата (на ниво експерт). И вместо лъвове, ходяха с подвита опашка.

Българските фирми нямаха много поръчки и не можеше да се печели от допълнителна работа. Но всичко мина, аз специално съм плащал малко по-скъпи лихви по кредит. Много българи в СФ си имат резерв (депозит) и изобщо не е малък. Явно дългия преход ги е научил, че трябва да имат бели пари за черни дни.

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

тоя има 20кв.м тераси включени в квадратурата/ последен етаж скосявания и без довършителни работи. маломерка с големи тераси. кое му е сгодното. 77К за маломерка у Папура 2. аз от Паурите само Папура 1 харесвам
                            у папур 1 е тоя.
                            и ако разбирам, каквото чета, тия тераси май не са баш към апартамента а са част от покрива.
                            препоръка е

Коментар

+1

Двата най важни фактора са Брексита и Търговската война с Китай и САЩ. С китайците ще е чудо да стане сделка, който е работил с китайци знае, особено като ги натискат с Huawei в момента.

Коментар

ти не си кадър на унсс та няма откъде да знаеш за кой се използва термина "Smart Money".... не се класираш
                                Съгласен аз използвах умни пари не като термин.

Коментар

Working...
                                X