Първоначално изпратено от supertrader
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Биткойн
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
Искам да си изясня за себе си.
Мнението ми е погрешно и води до загуби.
Коментар
-
Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнениеТова какво значение има?
Коментар
-
Тука гледам сте се заговорили за оборотиНа байхойна оборота му е пълно менте. Някой, който има много байхойни, може да си ги врътка между свои си портфейли и да създава впечатление за големи обороти, но всъщност това е менте оборот. Затова цената може да ходи където си иска, а овцете да се връзват.
He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.
Коментар
-
Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
А знаеш ли колко цифри се използват в криптирането - 256, 512 или 1024.
Мнението ми е погрешно и води до загуби.
Коментар
-
С нетърпение чакам да видя дали историята ще се повтори.
https://www.investor.bg/drugi/128/a/...v-balon-41681/
Манията по лалетата като пример за финансов балон
През XVII век в Холандия за кратко време лалетата се превръщат в лускозна стока, а по-късно причиняват масови фалити
0
ПРЕПОРЪЧАЙ (22)
Изразът tulipomania (от англ. tulip-лале и mania-мания) е станал нарицателно за т.н. финансови балони, като терминът произлиза още от ренесансова Холандия.
Лалето, пренесено в Европа през 16 век от Турция, е предизвикало огромен интерес най-вече в Обединените провинциите (сега Холандия), особено сред по-горните класи в обществото. Интерес, довел до достигането на нечувани равнища на цените тогава.
Най-ефектните и търсени цветя имали ярки цветове и шарки, като пламък на венчелистчетата, които са били резултат от инфекция със специфичен вирус за лалетата. Разцветките били изключително разнообразни, което допринесло и за голямата рядкост на някои видове. За кратко време лалетата станали луксозна стока и символ на статус в обществото.
Цените започнали да нарастват с толкова бързи темпове и до такива равнища, че хората продавали земи, животни, скъпоценности, дори и къщите си, за да купуват луковиците на скъпоценното растение.
През 1623 г. една луковица на известен сорт от растението можела да се изтъргува за 1000 флорина, докато средният годишен доход е бил 150. Продажбата на 40 луковици е отчетена през 1635 г. на цена от 100 000 флорина, а за сравнение, около един тон масло е струвал 100 флорина.
Лалетата, или по-скоро луковиците им, са били търгувани на повечето стокови борси в холандските градове. Продавали са се луковици, които току-що са били посети, а дори някои, които щели да бъдат засадени в бъдеще (на практика фючърсен контракт).
Въпреки че със закон още от 1610 г. държавата е определила тези контракти като незаконни и отхвърля прилагането им, това не успява да ограничи активността. Цените не са били реално изражение на стойността на растението, а резултат от масовата еуфория.
В началото на 1637 г. някои търговци започнали да подозират, че търсенето на толкова надути цени не може да продължава до безкрай. Както се случва винаги, по-благоразумните решили да продадат и приберат печалбите си. Последвал ефектът на доминото, пращащ цените все по-надолу, когато всички се опитвали да продадат, а купувачите ставали все по-малко.( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби
Коментар
-
Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнениеМонопола, за техническата част си прав. С изключение на едно - колкото и изчислитена мощ да избълва хардуерната индустрия - Биткойн сам си регулира трудността, че да изкарва заложеното количество койни. И 1000 пъти да станат по-мощни копачките - все му е тая. Тука спорим единствено за цената, че е хипер мега гига балонизирана. Историята не познава по-тъпанарска пирамида. Вероятно щото повечето не могат да вдянат компютърната част, и почват да боготворят един алгоритъм със средна сложност. Един редови програмист е натоварен на къде по-сложни проекти.
Спор няма, че блокчейн променя индустрията, това вече е факт. Не знам някой да го е оспорвал.
Коментар
-
Крипто-маниаците са доста наивни хора. На биткойна пазарната капитализация била 250 милиарда... аз мога да ти кажа как да стане 500 милиарда - десетина китайци трябва сто пъти да си прехвърлят 100 биткойна от единия джоб в другия на цена 30000 в продължение на месец и готово. Може и до там да го докарат, няма да се изненадам.
Преди време стотина биткойна се печатаха на ден само с една видеокарта за 500 лева.
Деветдесет милиарда виртуален оборот с карта за 500 лева...( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби
Коментар
-
monopola - ти си зле, чудя се как е възможно :-) може да ти е полезно но помисли защо последния койн ще бъде изкопан след 2 години. Там пише но ако мислиш а не само да четеш. То е написано и ще ти извади очите.И разчитай на собствения си ум, тези локуми за компетентност са излишни. Ти мисли, написах фютчърсите са много лоша новина за койните а псевдомаркета ги отчита наобратно.Last edited by supertrader; 09.12.2017, 22:52.D.Y.F-091066
Коментар
Коментар