Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Колко пари трябва да заработиш в България ако искаш да си купиш стока за 100 лева http://borsi.blog.bg/novini/2012/10/...h-da-s.1008403

За да си купиш нещо струващо 100 лв., трябва да заработиш в най добрия случай 173.72 лв. а в най-лошия 200.94 лв. И както споменах в тази сума не влизат акцизите – на всяка стока (дори без-акцизната) има акциз заради енергията и горивата, “еко” – такси, други такси и данъци. Толкова за уж най-ниското данъчно бреме в Европа ..... А какво прави администрацията с толкова чудовищно много ваши пари, сами си отговорете на този въпрос.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

Коментар

• Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
      А този, богатият, с тройното потребление..... колко ДДС и акцизи допълнително набива
      Човекът има висше, да не мислиш, че ще се занимава с такива дреболии като ДДС и акцизи. Иска си заплатата от държавата и това е
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        Това ми прилича на ситуацията преди 10 ноември

Всеки работи според възможностите, а потребява според потребностите! уж това беше идеята на българския социализъм и духахме супата....

Държавата трябва да има една основна функция, която тъпите милционери не могат и не искат да спазават.

ДА осигурява, ясна, точна, предвидима и стабилна рамка, в която да може да се развива частната инициатива и чуждестранните инвестиции.

Всичко останало е залитане на ляво, което особено за по-бедни държави като нашата тотално демотивира дребния бизнес и го кара да изсивее.

поздрави
        Това последното дето си го написал е единственото оправдание /разбира се твърде лековато/ на целия бизнес от дребен до едър да внася единствено плосък данък, което си е мизерни трохи за държавата. Затова няма достатъчно пари за здравеопазване, образование, охрана и отбрана, както и за облагородяване на средата, градска или селска няма значение.

Коментар

• Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
          Този определено е с промит мозък и вероятно работещ в държавната администрация и никога непомирсвал собствен бизнес /мисли си че лесно се прави/...

Всъщност аз по друг начин разбирам прогресивните данъци. В момента с тия 10% си е прогресивен данък. Ще обясня защо.

От неговият пример:
          - изкарваш 30 000, плащаш 3 000 данък.
          - изкарваш 1 000 000, плащаш 100 000 !!!

Това ако не е прогресивно облагане и социално преразпределение, здраве му кажи.

Плосък данък би бил, ако всички плащаха фиксирана сума - никой повече, никой по-малко.

В крайна сметка, този плащаш 3000 полувача точно толкова държавни блага, колкото и тоя 100 000.

В същото време някакви комунисти реват, че т. нар. плосък данък не би социален.. процентът е еднакъв, ама крайната сума не.
          А този, богатият, с тройното потребление..... колко ДДС и акцизи допълнително набива

Коментар

• Този определено е с промит мозък и вероятно работещ в държавната администрация и никога непомирсвал собствен бизнес /мисли си че лесно се прави/...

Всъщност аз по друг начин разбирам прогресивните данъци. В момента с тия 10% си е прогресивен данък. Ще обясня защо.

От неговият пример:
            - изкарваш 30 000, плащаш 3 000 данък.
            - изкарваш 1 000 000, плащаш 100 000 !!!

Това ако не е прогресивно облагане и социално преразпределение, здраве му кажи.

Плосък данък би бил, ако всички плащаха фиксирана сума - никой повече, никой по-малко.

В крайна сметка, този плащаш 3000 полувача точно толкова държавни блага, колкото и тоя 100 000.

В същото време някакви комунисти реват, че т. нар. плосък данък не би социален.. процентът е еднакъв, ама крайната сума не.

Коментар

• аман от комунист... пу пу
              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

Коментар

• Изцяло грешна. Направо скалъпена е постановката в тази статийка. Просто не знам защо и обърнахте такова внимание. И защо не е включил авторът и лизинговата вноска за Мерцедес? А защо не е включил и разходите за цигари и кръчми??? Ужас

Коментар

• Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Съкратете 90% от държавните чиновници, въведете социално подпомагане единствено в натура, минимална работна заплата 600 лв., оправете си събираемостта на данъчните приходи и тогава мислете за прогресивни данъци и данък печалба 30-40 %.
                  Да бе.. А тогава какво ще прави администрацията? С какво чиновниците в столицата ще си купуват БМВ та, да ходят с тях до спирката на метрото ако си получават доходите в боб?

Коментар

• Скалата на прогресивното облагане е в България ще е тотално сбъркана. Хора с 2000-2500 нетен доход (от заплата !!!!) ще минат за много богати и в най-високите ставки. Ако върнем 33% опреди 12 години и махнем макс. осиг. праг, повечето от тия хора директно ще "фалират", понеже са с дългове към банките. Мисля, че тая група ще е най-големия противник на махането на плоския данък, а не ония 1%, които визираш.

Коментар

• Това ми прилича на ситуацията преди 10 ноември

Всеки работи според възможностите, а потребява според потребностите! уж това беше идеята на българския социализъм и духахме супата....

Държавата трябва да има една основна функция, която тъпите милционери не могат и не искат да спазават.

ДА осигурява, ясна, точна, предвидима и стабилна рамка, в която да може да се развива частната инициатива и чуждестранните инвестиции.

Всичко останало е залитане на ляво, което особено за по-бедни държави като нашата тотално демотивира дребния бизнес и го кара да изсивее.

поздрави
                      Last edited by bertram; 17.10.2012, 12:18.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Ясно е, че от социална гледна точка плоския данък е несправедлив. Само че много по-несправедлива е структурата на държавните разходи например. Съкратете 90% от държавните чиновници, въведете социално подпомагане единствено в натура, минимална работна заплата 600 лв., оправете си събираемостта на данъчните приходи и тогава мислете за прогресивни данъци и данък печалба 30-40 %.

Коментар

• Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                          Прогресивният данък е работещ, но в други икономики и при друг манталитет. Как да стане това при 1 000 000 мърльовци, които не искат да работят нещо друго освен да берат джилязо. Как да стане при тази администрация, как да стане при такава полиция???
                          Убийте и последното, което държи бизнеса.
                          Е той човекът си го каза в прав текст, не си пада по частниците щото не искат да плащат данъци и да издържат с тях такива добри служители като него

Коментар

• Първоначално изпратено от Зайо Байо Разгледай мнение
                            Ми туй младо семейство, да се отърве от ипотеката и сметката му ще излезе. Или да изкарва повече пари. Ако не, баба и дядо да помагат!
                            Младото семейство въпреки, че авторът на тази статия е получил висше образование в някой от университетите на Черната Златка, е теглило кредит на върха на балона, а сега реве

Последните изречения обаче най-много къртят

Именно аз съм конкурентоспособността на тази икономика и аз съм създаден с пари. Ако богатите искат да имат качествени служители като мен...

Коментар

• Прогресивният данък е работещ, но в други икономики и при друг манталитет. Как да стане това при 1 000 000 мърльовци, които не искат да работят нещо друго освен да берат джилязо. Как да стане при тази администрация, как да стане при такава полиция???
                              Убийте и последното, което държи бизнеса.

Коментар

• По-голяма глупост не бях чел от много дълго време !!!
                                Как автора ги определи всички приходи и разходи???
                                Ивсе пак на посочения промер: след като разходите по ипотеката са 12000лв - ами има възможност за разсрочване на лихвите или пък няма вземат ипотека с лихви 12000лв,след като не могат да си ги позволят... има и по-малки жилища с по-малки лихви,има и наеми ... има... има...
                                Не мога да разбера тази "финансова култура" на българина,че на всяка цена трябва да притежава имот... а после банките виновни,че хората не могат да си плащат лихвите без да са помислили за това,че могат да останат без работа,да им намалеят доходите в условия на криза и т.н.

Мога да пиша цял ден за тази глупост,но не смятам за необходимо да си губя времето...
                                Only God Can Judge me...

Коментар

Working...
                                X