Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Естествено, че сме антисоциални, че вие изградихте общество да си е.е мамата...
    Между другото трябва да пробваш да зависиш повече от себе си и по-малко от социума- като свикнеш въобще не е лошо...

Коментар

• Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение
      Едно само не разбирам - защо всички богати хора у нас плачат за плосък данък ,а си пращат децата да учат и живеят при нещастниците с прогресивния
      Елементарно Уотсън!
      Защото искат тук да плащат малки данъци, та да имат пари да пращат децата там, където се живее добре.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

Коментар

• Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
        На многознайковците им препоръчвам да видят как се облага малкия бизнес в Англия.
        Аз бих казал обаче да видите какви са разходите на малкия бизнес по водене на счетоводство в Англия, да сравните общата данъчна тежест , с всички данъчета и таксички които изпускате когато стане дума за България, както и за регулаторните режими тук и там! Също и броя администрация на глава от населението. Комунизъм си е. Моите уважения, но си е комунизъм, защото вие не предлагате в замяна нищо. Нито отмяна на всички тия такси, които бизнеса е принуден да плаща, нито намаление на акцизи, ДДС, осигуровки и други разходи. Данъчното облагане в страната ни е всъщност едно от най-свирепите в Европа, по-високо дори от това в Норвегия, управлявана също от комунисти като България. Само, че там за първите 5 г. новите компании са освободени от данъци. Да съм прочел от вас подобно предложение тук? Не! Явно в това е разликата и между източния и западния комунизъм. Тук целта е всъщност другите да са зле, а не да се свърши полезна работа.
        Last edited by Jay Gould; 17.10.2012, 13:23.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

Коментар

• Който смее да се бъзика с плоския данък в БГ си играе с огъня.
          Ако го барнат ще има тотално минаване в сивия сектор и реално събраните пари ще са по-малко отколкото с плоския -150% сигурно е.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение
            Едно само не разбирам - защо всички богати хора плачат за плосък данък ,а си пращат децата да учат и живеят при при нещастниците с прогресивния
            Ххахаххахахахахаааахххаха, анджак!
            Какво да ти кажа, тези привърженици явно са партизани като Кубрат в голямата си част. Не, че са богати, просто са антисоушъл

Коментар

• Едно само не разбирам - защо всички богати хора у нас плачат за плосък данък ,а си пращат децата да учат и живеят при нещастниците с прогресивния
              Last edited by Jazabel; 17.10.2012, 13:19.
              Где нет вопросов - всегда есть ответ.

Коментар

• значи който е за прогресивен данък е комунист
                от което следва че целия западен свят са комунисти
                а само ние с Грузия и още някое малко петънце на световната карта
                колкото върха на карфица
                сме правоверни капиталисти
                вече ме заболяха пръстите да пиша едно и също
                като чуете прогресивен данък и веднага си мислите
                леле отиде ми заплатата от 2-3 бона за данъци
                Прогресивен трябва да бъде данъкът за фирми
                мастодонти-монополисти,които през данъчната система
                да бъдат накарани да реинвестират печалбите си
                иначе висок прогресивен данък
                така икономиката ни ще става все по-конкурентна,
                енергонезависима,отваряща нови работни места
                и т.н и т.н
                Затова ще се чудим защо у нас ги няма Джобс,Гейтс и др
                защото ООД с двама работника е поставено в същата среда
                като монопола с хиляди работници и присъщите разходи
                за дейност на малката фирма са примерно 50%,то за голямата са 20%
                затова и малкия бизнес гине и всяка следваща година
                фирмите все повече намаляват и всеки иска да е милиционер,
                митничар или чиновник,а никой не ще да става предприемач .
                На многознайковците им препоръчвам да видят как се облага малкия бизнес в
                Англия.
                http://milom.blog.bg/

Коментар

• Аз мисля, че догодина може и да заменят плоския данък с прогресивен, защото
                  всички вече са вперили погледи в социалното лево, нооооо
                  това няма да се превърне в панацея, ако
                  мислите на всички граждани
                  се пренесат преди
                  далечната
                  89.
                  Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

Коментар

• Коя е най-голямата несправедливост на данъчно-осигурителната тежест у нас?
                    http://biznesat.blog.bg/biznes/2010/...t-u-nas.467536

Коментар

• Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                      А този, богатият, с тройното потребление..... колко ДДС и акцизи допълнително набива
                      Правилно! Тоз месец само за бензин колко съм дал... Колко акциз... А не съм ходил по-далеч от Варна.
                      Затова предлагам обратно прогресивно данъчно облагане. Тези с 350 лв доход да плащат 35% данък и процентът да намалява с увеличаване на дохода. Над 10 000 лв месечно-никакъв данък. Те и без туй харчат много.
                      И така ще се изпълнят и думите в Светото писание:
                      "тези, дето нямат нищо-ще им се вземе и малкото, което имат. А тези които имат-ще им се даде още и ще се преумножи!"
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

Коментар

• Първоначално изпратено от biznesat Разгледай мнение
                        Аз правя всичко възможно да няма данък за Вас (хората с до 30 000 лв. доход на година), а вие се дърпате.
                        Защо?
                        Защото ще стане обратното. С 30000-40000 лв ще те обложат на максимум.

Коментар

Аз правя всичко възможно да няма данък за Вас (хората с до 30 000 лв. доход на година), а вие се дърпате.
                          Защо?
                          С това съм съгласен. Облагането на най-бедните с ДОД е пълна глупост при условие, че те и така си плащат данъци - ДДС и акцизи, един необлагаем доход до 500-600 лв. на месец, би бил един добър вариант, но плосък данък нагоре. Един прогресивен данък ще доведе само до това което става в другите страни - Богатите ще си изнесат бизнеса и парите в страни с по-ниско данъчно облагане и с право.

Досега обаче не съм чул чиновник или служител да каже - Освободете бедните от данък общ доход. Напротив, всички искат да се облагат всички други, но не и тях. Целта е дори не толкова те да са добре, а всички останали да са зле. Затова и около 2005-2007 г. тук бе пълно с писания от рода на "Един общ работник на строеж вади 3000 лв. на месец" - поредната басня - "А аз висшиста, само 700" - Нито един от вас обаче не поиска да хване лопатата и да се пробва да извади 3000 лв. Не, вие искате да му вземете парите - за да ходите лятото на море и да си сменяте новата кола, с държавни пари.
                          Last edited by Jay Gould; 17.10.2012, 13:06.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

Коментар

Защо?
                            Защото грешиш. Защото не си живял явно при прогресивен данък. Защото не си се нагледал на клатикурци с ниски заплати и рушвети като допълнителен доход. Да продължавам ли?

Коментар

• Абсолютно честно ти казвам, че не ползвам благата на държавата- деца нямам, карам го на самообразование, здравни услуги не ползвам, аз самият минавам за бабаит , и на армията няма да разчитам, ще си водя партизанска война...

Коментар

• Аз правя всичко възможно да няма данък за Вас (хората с до 30 000 лв. доход на година), а вие се дърпате.
                                Защо?

Коментар

Working...
                                X