Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Пенсионните са длъжни да правят доходност! Ако не могат да кажат защо са купували Енебона, ОТЦК и т.н.
    Bulls on BSE

Коментар

• Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
      А защо изобщо трябва да има НОИ? Нека всичко е доброволно.
      Все пак това е осигуровка, а не данък...или?
      Няма как да бъде изцяло доброволно, тъй като отиваме на либерален модел. Ако не греша такъв има само в САЩ, Австралия и Нова Зеландия.
      Преди няколко години дефицита надвишаваше 300 млрд. долара.
      Недостатъците са много, предполагам ги знаеш.

За мен най-добрия вариант е смесена система - солидарна с елементи на капиталова /втори и трети стълб/.
      Дори многократно съм предлагал да се въведе и в здравеопазването втори и трети стълб като първа крачка, а след това да се разабие и монопола на НЗОК.

Сега остава да си изчистим къщичката.

Поздрави!

Коментар

• Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        И колко хора са достатъчно граматони, отговорни и т.н., за да си оставят парите? Масата ще си изтегли всичко веднага, ще си накупи телефони и тв, и като дойде за пенсия ще ходят пред народното събрание да обясняват колко е лоша държавата
        Те ще си останат така вечно неграмотни!!!А и има хора,които срещу минимално заплащане ,веднаг ще ги консултират!!!Както за всички други работи!!!Между другото,това и сега се прави!!!Но все още трябва да се осигуряват пари на назначени наши хора!!!Аз казах!!!Хау!!!

Коментар

• Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
          Здравейте, за мен абсурдно задължително и едновременно доброволно пенсионно осигуряване и даване на достъп до парите след 63-65 години?! Значи на едни хубавци държавата им дава едни пари и им казва дерзайте...и след 20 години ще плащате пенсии щото все не могат да се съберат пари. Пенсионните фондове трябва да са НОИ и доброволни т.е. когато решиш да си ги ползваш, разбира се след някакъв нормален договорен период, а не да даваш и да чакаш някога някъде нещо да ти дадат.
          Абсолютно ЛАИШКО и НЕПРОФЕСИОНАЛНО изказВАНЕ?!
          Няма смисъл да ти обяснявам ... .

Коментар

Здравейте, за мен абсурдно задължително и едновременно доброволно пенсионно осигуряване и даване на достъп до парите след 63-65 години?! Значи на едни хубавци държавата им дава едни пари и им казва дерзайте...и след 20 години ще плащате пенсии щото все не могат да се съберат пари. Пенсионните фондове трябва да са НОИ и доброволни т.е. когато решиш да си ги ползваш, разбира се след някакъв нормален договорен период, а не да даваш и да чакаш някога някъде нещо да ти дадат.
            А защо изобщо трябва да има НОИ? Нека всичко е доброволно.
            Все пак това е осигуровка, а не данък...или?

Коментар

Пенсионните фондове трябва да са НОИ и доброволни т.е. когато решиш да си ги ползваш, разбира се след някакъв нормален договорен период, а не да даваш и да чакаш някога някъде нещо да ти дадат.
              И колко хора са достатъчно граматони, отговорни и т.н., за да си оставят парите? Масата ще си изтегли всичко веднага, ще си накупи телефони и тв, и като дойде за пенсия ще ходят пред народното събрание да обясняват колко е лоша държавата
              Пътека се прави камък по камък!

Коментар

• Здравейте, за мен абсурдно задължително и едновременно доброволно пенсионно осигуряване и даване на достъп до парите след 63-65 години?! Значи на едни хубавци държавата им дава едни пари и им казва дерзайте...и след 20 години ще плащате пенсии щото все не могат да се съберат пари. Пенсионните фондове трябва да са НОИ и доброволни т.е. когато решиш да си ги ползваш, разбира се след някакъв нормален договорен период, а не да даваш и да чакаш някога някъде нещо да ти дадат.

Коментар

• Здравей,

Няма как да сравняваме САЩ с България.
                  В САЩ системата е изцяло либерална /капиталова/. Ако не греша подобни системи има само в 3 държави. Барак Обама спечели изборите с обещание да въведе държавен модел или с други думи солидарна.
                  Докато в БГ е солидарна /разходопокривна, модел на Бисмарк/, с елементи на капиталова /задължителен втори стълб ДЗПО и трети допълнителен доброволен/.

Поздрави!
                  Last edited by Konsultant; 16.09.2015, 15:55.

Коментар

• Тутакси, се сещам за "Уолстрийт" и намекът за прицел във фирми с големи пенсионни фондове /за разграбване/. Едно ми е ясно, обаче: За да заделиш ресурс,
                    1.Трябва да е наличен резерв
                    2.Не можеш да вземеш повече, отколкото има.
                    Та, "стълбовете" са ясни. Да видим как сме с приходите, за да има за заделяне.
                    Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Финансовият надзор получава 2 млн. лв. за преглед на пенсионните фондове

Министерският съвет одобри допълнителни 2 млн. лв. за Комисията за финансов надзор през 2015 г., с които комисията да организира преглед на активите на пенсионните фондове и на балансите на застрахователите в страната.

Този преглед е предвиден в Националната програма за реформи Европа 2020 в областта на небанковия финансов сектор. Предстои финансовият надзор да обяви обществена поръчка за изработка на методология, по която ще става проверката. Прогнозната й стойност ще е до предоставените 2 млн. лв.
                      http://www.mediapool.bg/finansoviyat...ews239328.html

Коментар

• Пенсионни Фондове

Започвам нова тема тъй като не желая да пиша в тази за измамата ...
                        По принцип съм привърженик на втори и трети стълб в пенсионното осигуряване.
                        С едно голямо НО - трябва възможно по-бързо да се изчисти "къщичката"!!!!
                      Working...
                      X