IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 9 те чудеса на социализма

    - Всички имаха работа !
    - Независимо, че всички имаха работа, никой не работеше!
    - Независимо, че никой не работеше, петилетните планове се изпълняваха на 100%
    - Независимо, че планове се изпълняваха на 100%, в магазинrте нямаше нищо!
    - Независимо, че в магазинrте нямаше нищо, всички имаха всичко!
    - Независимо, че всички имаха всичко, всички крадяха!
    - Независимо, че всички крадяха, стигаше за всички!
    - Независимо, че стигаше за всички, всички бяха недоволни!
    - Независимо, че всички бяха недоволни, всички гласуваха ЗА!

    (по в. Седмична поща )

    ))

    коментар към статия в dnevnik.bg

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ssonyy
      Първоначално изпратено от мейси
      Кое не е вярно от казаното от Гамизов?
      Кое от казаното трябва да ни накара да се срамуваме,че сме гласували и че Бат Бойко е дошъл на власт?
      Не трябва да се срамувате това е по силно от вас нужен ви е господар и ето че си го намерихте .С влизането във власта на Б Б му хареса да бъде боготворен
      "Бог е създал човека, а Самуел Колт ги направи равни"...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от мейси
        Кое не е вярно от казаното от Гамизов?
        Кое от казаното трябва да ни накара да се срамуваме,че сме гласували и че Бат Бойко е дошъл на власт?
        Нищо не препоръчвам!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от badboy333
          Виж видео материала :

          http://www.dnes.bg/politika/2009/07/...ne-ianev.74785

          Шокиращото признание на Овчаров: Кой създаде партията на Яне Янев?

          И кой ще сърба попарата сега?
          http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2312371
          Има и друго около червените кратуни а то е ,че поне 20 млн. лв. е прибрала израелската фирма GCS Issue Consulting от предизборната кампания на БСП с клиповете с брадвата, заради която социалисти искат оставката на Станишев от лидерския пост.
          http://bg.altermedia.info/?p=11482
          и едно интервю с Гамизов който казва така:,,Десните олигарси търсят 1 млрд евро, пропуснати извън властта''
          Последните две години правителството се управляваше от съветници, а не от Сергей Станишев, казва анализаторът и лидер на „Гражданска лига за България”

          Интервю на Стойко Стоянов

          - Г-н Гамизов, какъв е вашият анализ за резултатите от вота?

          - Рано е все още да се прави анализ на тези избори. Това, което забелязах е, че не се гласува политически или за идеи, а по някакви други причини. Новото е, че гласуваха хора, които първоначално нямаха такова намерение. Те бяха разгневени от наглата, просташка и безпрецедентно арогантна изява на Ахмед Доган, казвайки, че разпределя всичко в държавата.

          Три седмици преди изборите в „Гражданска лига за България” направихме социологическо проучване. Хората, които имаха намерение да гласуват бяха около 53%. Допълнителните 10% излязоха наистина само заради гнева срещу ДПС. И това е трагичното в случая, защото изборите трябва да бъдат резултат на смислено политическо действие, което е породено от някакви очаквания за промяна. Отново повторихме един постоянен цикъл на тоталния протестен вот, сега към тройната коалиция.

          - Но имаме и политическа сила, която получи голяма подкрепа и се доближи до пълно мнозинство в парламента.

          .- Ако Доган беше направил още 2-3 изявления по телевизията, ГЕРБ сигурно щеше да има и конституционно мнозинство.

          Без да се заблуждаваме, тези избори не са тържество на демокрацията, а на целесъобразността над разума и разумното политическо действие. Чрез вота си хората искат от Борисов не законност, а възмездие. Да накаже Станишев, Доган, Симеон, министрите, които са злоупотребявали, тайните съветници около тях. Аз дълбоко се съмнявам, че Борисов и партията му са с възможност да осигурят такова възтържествуване на закона. Сигурно ще има примитивна справедливост, но едва ли компетентността и житейският им опит ще достигнат, за да осигурят справедливост в рамките на закона. .


          - Подозрителен сте към успеха на ГЕРБ, но реално на политическия пазар нямаше друга читава алтернатива. Какво стана с вашия проект „Гражданска лига за България”?

          - „Гражданска лига за България” не е политически проект, а граждански. Нямаме амбиции за власт. Ще сме срещу всяка власт, вършеща безобразия. Нямаме предпочитания към идващите правителства, а към действията им.

          Що се отнася до победителите, аз не казвам „Защо Бойко”, а обяснявам какво се очаква от него да направи.
          .На България е необходимо да има силно, просветено лидерство и точно това е драмата на тези избори. За пореден път се очертава да има силен лидер, но няма просветен лидер. Това е симптом, че държавата няма да се промени. Повтарям, че най-доброто което може да се случи е да бъде потърсена някаква условна справедливост от хората, които са причинили на народа си злини..

          - И това все пак е стъпка.

          - Проблемът е, че не е стъпка напред. Може би е стъпка на място, но поне не е стъпка назад. Това малко възмездие мен не ме удовлетворява. България трябва да осъществи бъдеще на гражданите си. Ние не сме Ирак. При нас въпросът не е да обезглавим местния диктатор, а как да станем цивилизовано общество, в което човекът да живее живота си както намира за добре. Това сега е невъзможно.

          - Имаше очакване, че ще се завърне синята надежда със Синята коалиция, защо не се случи?

          - Беше невъзможно. Аз съм естественият избирател на СДС, откакто има демокрация в тази страна. Така наречената синя идея е несъвместима с публичният образ на Иван Костов. Не е вярно, че въпросната идея няма бъдеще. Проблемът е, че това бъдеще е свързано с присъствието на Костов в политическото пространство. Той прегражда пътя към ефективния живот на синята идея в България.

          - Настоявате за справедливост и възмездие, но Станишев упорито повтаряше, че това ще е реваншизъм, а Доган извади скелета на възродителния процес.

          - Приказките на Доган и Станишев са все едно някой убиец да каже на съдията, който му е издал справедлива присъда:”Тя е безсмислена, жертвата няма да се върне в реалния свят”. Не можеш да наричаш реваншизъм търсенето на възмездие за извършени престъпления. То не е за удоволствие на тълпата, а защото законът го налага. Възмездие, ориентирано към бъдещето на нацията и нейните ценности. Дошло е крайно време хора като Доган, създал една престъпна политическа корпорация, която се занимава с ограбване на обществения интерес, да си понесе заслуженото.

          .Но за същността на Доган вина имат всички останали политици. Затова възмездие трябва да има и за президента Георги Първанов, Станишев, Сакскобургостски. Така нареченият цар сега не искал да си говори с Милен Велчев и други жълти, бил разочарован. Ами в крайна сметка Велчев не е направил нищо по-различно от това, което вършеше лидерът му. Всички от НДСВ на ключови позиции копираха поведението на лидера си, а той се прави на разочарован.
          Обществото не трябва да се заблуждава и за Станишев. Той не е това миловидно момченце, със срамежливи бузки, както изглежда. Излъчването му подвежда хората. Станишев имаше два периода - до втората половина на управлението му и след това. .


          -Кой го промени?

          - Росен Карадимов и други близки лица от неговия кръг. И ако правителството на Борисов ще търси отговорност от премиера, трябва да потърси и от тях. Те са в основата на суспендирането на длъжността министър-председател през последните две години.

          - Какви са прегрешенията им?

          - Практически Росен Карадимов измести министър-председателя. Станишев стана само фасада. Карадимов реално решаваше какво ще се прави и какво ще се случи в държавата. Други пък осигуряваха тази сатанинска енергия през коалиционни партньори, президент и всички останали, като комбинираха това с огромната си близост с премиера.

          Всички знаят за какво става дума. Затова преди да търсиш отговорност от Станишев, неговите довереници също носят вини.

          - Имаше период, когато говорехте в подкрепа на Станишев, какво се случи между вас?

          - Ще кажа директно. За мен хората имат период преди и след. В момента, в който забележа, че един човек го има описан в Конституцията, не като личност, а като длъжност, която е заел, от там насетне той, ако изпълнява своите задължения, може да разчита на мен и на хората около мен. През първата част от управлението за Станишев беше много важно, по някакъв начин, да бъде удържан Първанов, да не навлезе напълно в изпълнителната власт и да не набута всички свои хора там.

          През този период Станишев в никакъв случай не беше полезен, но не беше и толкова вреден. В края на втората година от мандата си премиерът започна да колаборира с президента, отказа да изпълнява задълженията си, прие, че Първанов ще има квота в правителството. В резултат на това всичко се срина окончателно. Това е поуката, защо деца и житейски неопитни хора не трябва да сядат на такива ключови постове.

          .- Правителството на тройната коалиция вече подаде оставка, каква е оценката ви за работата му?

          - Изключително съм разочарован от това правителство. Тези хора през последните две години направиха всичко по силите си да блокират усилията на хора, като мен, които са насочени към изграждането на ефективна процедура за борба срещу престъпността. Работеха по много хлъзгав и отвратителен начин. Никога нямаха достойнството да застанат и да кажат: „Ние сме ти врагове”. А намираха подмолни начини, за да обезсилват тези усилия постоянно..


          Нечестно е да говорим за тройната коалиция без да споменаваме Първанов. Реално тя беше четворна коалиция. Държавният глава винаги е бил в разрез с Конституцията, един от ключовите фактори в правителството и отделно имаше свои министри, хора близки до него, а не до партиите си.

          - Кои са тези министри?

          - По същество това бяха най-лошите в кабинета – Калфин, Масларова, Гагаузов, Мутафчиев и наполовина един Петър Димитров. В тази коалиция Първанов беше най-големия отделен играч и той е неразделна част при търсенето на отговорност.

          - Президентът отново иска да реди коалиции и да бъде режисьор, каква трябва да е политическата му съдба след тези избори?

          - В българското общество на този етап няма зрялост какво трябва да се случи с Първанов. Ние сега потъваме в един водовъртеж на хаос, в който ще се търси справедливост по целесъобразност, а не по законосъобразност. Така, че този разговор е безсмислен в момента..
          За себе си съм наясно, че Първанов постигна целите, които си беше набелязал.

          - Чисто хипотетично, ако обществото беше зряло, какво щеше да се случи?

          - Този човек много отдавна щеше да бъде отстранен от Конституционния съд. Основанието за това щеше да бъде, че той се намесва в изпълнителната власт, а по Конституция няма такова право. На второ място, не изпълнява задълженията си разписани по Конституцията. Просто отказва, защото иска да бъде реален играч в изпълнителната власт. А е така, защото това носи реални печалби на олигархичния кръг, който е около него..


          Първанов си остава гаранта на олигархията в България. И докато той е на тази длъжност, и му се позволява да суспендира Конституцията, шансовете в страната за промяна са минимални.

          .- За какво бихте предупредили новия кабинет?

          - Казвам същото и на идващия министър-председател – ако желае ще получи всякаква подкрепа. Но трябва да покаже, че е обективен към всички. .
          Аз очаквам от Борисов, че няма да прави разлика между добри и лоши олигарси, между правилни и неправилни олигарси. Това ще го покаже само по един начин – ако започне да съдейства на прокуратурата, следствието и ДАНС за разследване на всички кръга около президента, около Доган, Станишев, Сакскобургостки. И което е много важно – и собствения си кръг, оформил се в резултат на личния му и бизнес живот.

          Той трябва да покаже, че за него няма никакво значение, дали хората са Георги Гергов или Цветелина Бориславова, че не прави разлика между Иво Прокопиев и Марио Николов. Обществото трябва да види, че лявата част от олигархията се е наредила до дясната пред правосъдието. В противен случай отново ще има проигран шанс за народа. Ако новият премиер прочете Конституцията и каже: „Аз вече не принадлежа на себе си, а на Конституцията, за мен всички са равни пред закона и аз няма да направя никаква разлика”. А след това безпристрастно да започне проверка на всички скандални сделки – АЕЦ ”Белене”, БТК, „Мраца Изток 1”, „Марица Изток 3”, „Южен поток”, „Цанков камък” и т.н..


          .И нещо много, много важно -Цветанов да не връща събирачите на нарко-рушветите от старите служби НСБОП и ГДБОП, както и кръга около Иван Драшков. Този човек, отличаващ се със забележителен интригански и социопатичен характер, и принадлежащ към кръговете, манипулиращи службите да убиват всеки опит за борба с организираната престъпност, корупцията и руската тайна политическа процедура, е заплаха за елементарното съществуване на демократичната процедура. .

          .- Борисов даде заявки, че ще е безкомпромисен.

          - Опасението ми е, че това правителство може да разиграва театъра, че има добри и лоши олигарси. Тогава то ще заприлича на путиновата администрация – перверзна справедливост, но само срещу враговете на Борисов. .

          Трябва да разберем, а то ще стане в близките месеци, дали са верни слуховете из улиците, че на дясната част от олигархията и липсват точно един милиард евро, защото много дълго е била извън властта.

          И всъщност ролята на хората от кръга „Капитал” е да си върнат пропуснатите пари, които смятат, че им се полагат. Тези които злоупотребяват с обществото и интересите му, няма значение дали са леви или десни – те са крадци. Пред новия премиер стои задължението да се еманципира от миналото си. Само, че ще трябва да го направи, ако иска да получи огромна подкрепа, каквато не е и сънувал. А в противен случай, свирепа съпротива в защита на демокрацията. Няма други алтернативи.
          http://frognews.bg/news_13717/Stefan...izvan_vlastta/
          Кое не е вярно от казаното от Гамизов?
          [color=#BF0000]Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или ус

          Коментар


          • Първоначално изпратено от badboy333
            Виж видео материала :

            http://www.dnes.bg/politika/2009/07/...ne-ianev.74785

            Шокиращото признание на Овчаров: Кой създаде партията на Яне Янев?
            Брей големи инженери се извъдиха социалистите!
            Нищо не препоръчвам!

            Коментар


            • О,ле!

              Радвайте се български фермери!Вожда каза,че новия министър на земеделието различава царевицата от пшеницата!У,рааа!

              Коментар


              • Виж видео материала :

                http://www.dnes.bg/politika/2009/07/...ne-ianev.74785

                Шокиращото признание на Овчаров: Кой създаде партията на Яне Янев?
                Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                Коментар


                • http://paper.standartnews.com/bg/art...article=286489

                  Професор в икономиката, прокурор в правосъдието

                  Професор по икономика може да наследи поста на министър Петър Димитров. Един от най-добрите световни икономисти Илиян Михов се спряга от дни за шеф на МИЕ, научи "Стандарт". С него е водил разговори лично бъдещият министър на финансите Симеон Дянков, разказаха от ГЕРБ.
                  Михов е професор в INSEAD и е в първите хиляда от списъка за 30 000 топикономисти в целия свят. Младият експерт е участвал и в изготвянето на управленската програма на ГЕРБ.
                  Досегашният фаворит за поста Бисер Боев ще бъде негов заместник, коментираха от Генералската партия. В редиците на ГЕРБ се спряга и името на Любомир Христов за поста. Той е бивш член на управителния съвет на БНБ и един от близките до Дянков експерти.
                  Новият министър на правосъдието ще бъде прокурорът от ВКП Маргарита Попова, обяви пък вчера Бойко Борисов. Според него тя е заслужила поста с доверието, което Брюксел й гласува, и похвалите към нейното звено за борба с евроизмамите в последния доклад на Еврокомисията. Николай Младенов ще поеме официално отбраната, заяви още бъдещият премиер.
                  Нов пост в БНБ гласят от партията за досегашния съветник на Иван Искров - Калин Христов, научи още "Стандарт". Експертът бе гласен за заместник на Симеон Дянков, но от ГЕРБ решили той да остане на висок пост в банката.
                  Христов участваше като съветник при изготвянето на антикризисната програма на ГЕРБ още през 2007 г. Пръв заместник на Дянков пък ще бъде юпито Владислав Горанов, разказаха от ГЕРБ.
                  Надя Панкова
                  Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                  Коментар


                  • http://www.dnevnik.bg/intervju/2009/...iia_si_paziat/

                    Дана Денис-Смит: Политиците в България си пазят икономическото влияние

                    В сряда Европейската комисия ще обяви последните си доклади за България и Румъния по мониторинговия механизъм за сътрудничество и проверка в областта на съдебната реформа. Преди няколко дни изтече последната чернова на доклада, който в сряда ще се обсъди финално от Колежа на комисарите. По темата разговаряме с Дана Денис-Смит, съавтор на доклада "Опазване на правовото управление в разширения ЕС - България и Румъния". Той излезе през април и изследва как двете страни реагират на механизма на сътрудничество. Дана Денис-Смит е изпълнителен директор на "Маркър глобал", британска компания за корпоративни разследвания, която консултира международни фирми за минимизиране на риска при инвестиции в развиващите се пазари. Експерт е по Източна Европа, повече от 10 години е анализирала региона за списание "Економист" и изследователския му отдел "Економист интелиджънс юнит". Преди това е била бизнес журналист за Би Би Си в Лондон и за Ройтерс в Букурещ.

                    Преди дни в медиите изтече последната чернова на доклада на Еврокомисията за България. Как ще коментирате заключенията в него?

                    - Немислимо е механизмът за сътрудничество да отпадне при сегашното ниво на реформа в българската съдебна система. В този смисъл съм съгласна със заключението на комисията, че мониторингът трябва да продължи, докато не бъдат изпълнени всичките шест показателя за проверка. В доклада, който подготвих през април за Центъра за изследване на европейските политики (и който беше представен пред евроекспертите, които наблюдават България и Румъния), аз и българският автор Иванка Иванова посъветвахме Европейската комисия да продължи с мониторинга на двете страни. Доволна съм, че тя реши да не прекратява наблюдението.

                    Проблемите на България със съдебната система се коренят не само в твърде незначителните реформи от последните 20 години, но и в наследството от комунизма. За съжаление от самото начало на промените политическата класа се интересуваше главно как да си осигури капитал и да прави пари, а не как да осигури нормална бизнес среда и да избегне ситуация тип "Дивия изток", където правосъдието се раздава с насочване на оръжие или дори дръпване на спусъка.

                    Затова и не е изненада, че организираната престъпност процъфтява в България и че няма достатъчен политически стимул за вътрешна борба с нея - освен ако ЕС не задейства механизмите, с които разполага, за да наложи промяна. Докладът на Еврокомисията силно набляга на това заключение и не мисля, че тази позиция ще се промени в следващите години, освен ако няма значима промяна в страната. Смятам, че механизмът за наблюдение не е наказание за България и Румъния от страна на ЕС, а инструмент за решаване на проблемите. Така трябва да го възприемат и българските политици.

                    По отношение на предпазните клаузи смятам, че комисията е права с препоръката си да не ги активира. Докладът ясно обяснява връзката между механизма за сътрудничество и клаузите, както и че те ще се отразят на ЕС като цяло, не само на България и Румъния. Задействане на клауза е твърде голям риск за ЕС в момент, когато всяка страна има вътрешни проблеми, икономически слабости и търси изход от икономическата криза.

                    Препоръките в доклада вероятно изглеждат твърде общи и недостатъчно специфични, но смятам, че те са полезен списък от насоки за едно ново правителство, което иска да въведе ред в съдебната система. Препоръките са лесни за следване и са разписани така, че едновременно да се впишат в политическия дневен ред и да позволят агресивна реформа.

                    Еврокомисията винаги е много дипломатична в докладите си; ако четем между редовете, кое е главното й послание?

                    - Намирам, че този доклад е много прям и неполитизиран. Мисля, че той дава точна и независима оценка на недостатъците в българската съдебна система.

                    Спрямо България и Румъния ЕС е в трудна позиция - двете страни са пълноправни членки и диалогът с тях трябва да е равнопоставен, а не комисията да е големият брат, който гълчи по-малките. За съжаление правителствата в България и Румъния винаги са били чувствителни към намеци за "членство втора категория" и често заради подобна национална гордост те отказват да признаят проблемите на страните, които управляват. Правосъдието е основният сред тези проблеми и трябва да е най-големият приоритет, ако България и Румъния искат икономическо развитие и подобрение на живота на гражданите.

                    Измамите с еврофондовете бяха основното притеснение от доклада през 2008 г. Българските власти, изглежда, се справят с това чрез създаването на специално звено за борба с този проблем. Предполагам, че номинацията на Маргарита Попова за министър на правосъдието е свързана с позитивната оценка на комисията за работата на това звено. Имам съмнения обаче колко успешна може да е г-жа Попова с по-нататъшната реформа на съдебната система. През 2004 г. Румъния също назначи за правосъден министър "любимката на ЕС" Моника Маковей, която обаче нямаше политическа подкрепа в страната. Опасявам се, че г-жа Попова ще е в същата ситуация. Да, вярно е, че в България е изключително важно еврофондовете да бъдат отблокирани и правилно управлявани. Това обаче е само малък аспект на фона на гигантските предизвикателства като смислена реформа на полицията, съда и затворите.

                    Всяка реформа на правосъдната система изисква политически консенсус и минимална намеса от политическата класа, за да може системата да бъде независима. Предвид професионалното й минало не съм убедена, че г-жа Попова има политическата власт да постигне такъв консенсус за реформа, както и че ще е независима от политически интереси. Назначението на вътрешен министър също е изключително важно за успеха на съдебната реформа. Цветан Цветанов като министър на вътрешните работи ще е много по-влиятелен, отколкото г-жа Попова, и затова имам съмнения, че ще има голям напредък в борбата с организираната престъпност и корупцията при новото правителство.

                    Останалите послания?

                    - По отношение на организираната престъпност, докладът дава висока оценка за някои присъди, но поставя под въпрос методиката за достигане до тях. Сделките със съда не отправят посланието, че сериозните престъпления водят до строги наказания. Подобни сделки не трябва да се превръщат в метод за паралелно правосъдие, който забавя реформата на съдилищата.

                    Комисията призовава България да създаде агенция против корупцията, подобна на тази, която съществува в Румъния. Тази промяна може да помогне в борбата с корупцията на високо ниво, но в крайна сметка това, което блокира реформите, е липсата на политическа воля, а не недостиг на агенции.

                    Хитър ход от страна на комисията е да обвърже пряко съдебната реформа с членството в Шенген, което е политическа цел за България, както и за Румъния.

                    Какви реакции очаквате от инвеститорите и другите страни членки?

                    - Назначаването на ново правителство тази седмица вероятно ще засенчи публикацията на доклада и неговите заключения. Повод за дискусии ще е компетентността на новото правителство и неговите членове, а не толкова коментарите на ЕС. В предизборната кампания имаше твърде малко дебати за изкореняването на корупцията и организираната престъпност в България и от това правя извод, че този въпрос не е водещ в политическия дневен ред. От последните новини от България не става ясно какви ще са приоритетите на новото правителство - може би образованието, след като новият министър-председател всеки ден отваря детски градини?

                    В чужбина ще бъдат разочаровани тези, които се надяваха комисията да препоръча предпазни клаузи. Критични изявления могат да се очакват от страни като Холандия, която оказа много помощ на България и Румъния и където са разочаровани от липсата на резултати.

                    Ще се промени ли репутацията на България след този доклад?

                    - Заключенията в доклада не са изненада за тези, които следят България реално, а не през призмата на собствените си интереси. България и Румъния няма да подобрят репутацията си само като получават по-добри оценки от Еврокомисията. Репутацията им се подобрява, ако инвеститорите не се чувстват заплашени и усещат, че могат да работят в сигурна бизнес среда с по-малък коефициент на риска. Това, което тревожи инвеститорите, е агресивността между различните бизнес интереси и страха, че всяка стъпка в грешната посока може да им струва живота. Никой не иска да рискува живота си за по-висока печалба.

                    Що се отнася за репутацията сред гражданите на ЕС - имиджът на България като туристическа дестинация е много по-добър от имиджа на Румъния. Това се дължи на добрите стандарти в услугите и на уважението към желанията на клиента. Ако това уважение се прилага и в други сфери на бизнеса, няма причина репутацията на страната да не се подобри.

                    Затова краткосрочното влияние на доклада върху репутацията на България ще е негативно, но в дългосрочен план това, което определя репутацията, е прекият опит на инвеститорите и туристите у вас.

                    Как гледат чуждите инвеститори на резултата от изборите и промяната във властта?

                    - Сред инвеститорите в момента няма никакъв апетит за риск, затова и изборите не влияят върху инвестиционните им намерения в България. От тази перспектива вероятно сега беше и най-подходящият момент за промяна във властта - ако има някаква нестабилност, тя няма да отблъсне инвеститорите, които и без това са предпазливи.

                    Не за пръв път българите гласуват за непозната политическа формация - Симеон Втори също нямаше опит в управлението на държава. Мисля, че Борисов не е политик на консенсуса. Оттук произтичат и последните му изявления за преждевременни избори, за да се постигне правителство на мнозинството. Това може да доведе до нестабилност в новата администрация. Мисля, че едва след шест месеца ще може да се каже дали Борисов ще бъде добър премиер. Идеите и управленският му стил ще станат ясни много бързо, щом започне да управлява.

                    Докладът посочва липсата на политическа воля и стратегия като основни пречки пред реформата. Защо?

                    - Причината е, че политиците получиха огромно икономическо влияние в последните 20 години и е голям залогът да запазят статуквото, което ги устройва. Друга причина е цялостният недостиг на компетентна администрация, липсва аналитичност в образователната система и следователно няма цялостна стратегия към проблемите - и мерките не са методични, а временни, на парче. По този начин не може да се осъществи дълбока промяна.

                    България или Румъния получават по-висока оценка?

                    - В Румъния основният проблем е корупцията, в България - организираната престъпност. Това е разликата между двете страни. Бих предпочела да не ги сравнявам, тъй като показателите за оценка на Еврокомисията са различни за двете страни. Бих им препоръчала да си сътрудничат повече и да обменят експертиза, за да си помагат в борбата с корупцията и престъпността, които са трансгранични проблеми. Важно е между България и Румъния да има доверие, а то не може да се изгради, ако се съревновават за благосклонността на Еврокомисията. В момента те не са конкуренти и за инвестиции - всеки инвеститор, който търси дестинация за парите си и погледне двата доклада за България и Румъния, ще реши да стои далеч от тези страни. Или да вземе сериозни предпазни мерки, преди да вложи парите си.
                    Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                    Коментар


                    • http://www.dnes.bg/politika/2009/07/...-turciia.74773

                      РЗС иска касиране на вота в Турция

                      РЗС ще настоява за касиране на вота за Народно събрание в 123-те секции в Турция, обяви лидерът на партията Яне Янев.

                      До края на деня хората на Янев ще внесат чрез главния прокурор искане до Конституционния съд за тълкувателно решение за съществени нарушения.

                      По думите на лидера на РЗС изборите в южната ни съседка са тотално опорочени, след като много хора изобщо не са гласували, а са вписани в изборните протоколи.

                      Според Янев членовете и председателите в повечето от 123-те секционни избирателни комисии в Турция са подали протоколи с невярно съдържание и по този начин са подвели ЦИК.

                      “Практически не е възможно в тези секции да гласуват по 1500-1600 човека. Дори да им дадем по минута за гласуване – сами сметнете колко човека трябва да са гласували за минута”, допълни лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов.

                      “Освен това процедурата там е още по-сложна – имената и ЕГН-тата се записват на ръка и това допълнително усложнавя процеса”, добави той.

                      В изборния ден са постъпили и множество сигнали от членове на секционни избирателни комисии, че до гласуване са допускани и избиратели, които не притежават валидни документи за самоличност, съобщи още Янев.

                      Поради тази причина от РЗС настояват да се обяви за незаконосъобразен изборът на следните народни представители от ДПС:

                      от 4-ти МИР Велико Търново – Хасан Хаджихасан


                      от 13-и МИР Пазарджик – Искра Михайлова-Копарова


                      от 17-и МИР Пловдив окръг – Тунджай Наимов


                      от 19-и МИР Русе – Бюрхан Абазов


                      от 22-ри МИР Смолян – Елин Андреев


                      от 26-и МИР София област – Емил Иванов


                      от 27-и МИР Стара Загора – Лютви Местан

                      Според представители на РЗС тези депутати са влезли в парламента чрез добавяне на гласовете от Турция, а самото гласуване там е било "опорочено тотално".

                      “На тяхно място след преразпределение трябва да влязат депутати от всички останали парламентарно представени партии”, обяви Яне Янев.
                      Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                      Коментар


                      • Мейси, Мейси! Тази много я хвалят. Това не може да бъде. Моля те, кажи истината за нея!

                        Нежният юмрук на Генерала
                        Бандитите в Софийско треперят от Маргарита Попова


                        Някои от колегите й я наричат желязната лейди на прокуратурата. Може би заради твърдия й характер. Маргарита Попова е един от най-уважаваните обвинители в съдебната система. Тя е от прокурорите, които никога не биха допуснали грешка в обвинителния си акт, за която могат да бъдат атакувани. Най-малкото пък - правописна. Защото освен че е перфектен юрист, прокурор Маргарита Попова е и дипломиран филолог. Правото е второто й висше образование и голямата й професионална любов. Вярна й е вече близо 20 години. След като получила дипломата, Попова отишла на стаж в Софийската окръжна прокуратура. Поканили я да работи и като младши съдия, и като младши прокурор. Нямала колебание в избора си. Започнала в прокуратурата в Пирдоп. После станала районен прокурор на Своге. След като изкачила няколко стъпала в йерархията, оглавила и Софийската окръжна прокуратура. Благодарение на нея тя стана най-добрата прокуратура у нас. "Успехите ни се дължаха на колегиалните отношения и липсата на каквито и да било интриги. Ако някой беше прав, Попова го бранеше докрай", категорични са окръжни обвинители. Попова е позната и сред бандитите в Софийско, които треперят от нея. Професионализмът й е бил оценяван не един път. Патила е от това, че не прави компромиси със съвестта си. Точно заради това изгуби поста си като шеф на Софийската окръжна прокуратура през 2004 г. Тогава без каквито и да е обяснения бившият главен прокурор Никола Филчев я отстрани като шеф на Софийската окръжна прокуратура. През следващите години тя е преподавател в Националния институт по правосъдие. "От нея сме научили повече неща, отколкото в юридическия факултет", казват нейни възпитаници младши прокурори. В началото на 2006 г. Попова се връща на бял кон в Софийската окръжна прокуратура. Дни по-късно със заповед на главния прокурор Борис Велчев е командирована във Върховна касационна прокуратура. И нещо повече - дори бе включена в екипа, който направи ревизия на управлението на Филчев. На 21 септември е назначена за говорител. От септември 2008 г. пък оглавява звеното във Върховна касационна прокуратура, което разследва финансови измами със средства от еврофондовете.
                        Винаги точна и коректна. Респектиращо чаровна. Това е първото впечатление, което оставя у събеседника си Маргарита Попова. Според колегите й в прокуратурата е непоправим оптимист - дори в най-критичните моменти намира сили да се усмихне.
                        Семейството е тихото пристанище за Попова. Тя самата признава, че винаги е имала подкрепата на съпруга си Йордан. Той не е юрист. "И слава Богу, двама са много", смее се Попова. И сега, когато се чуло, че ще й предлагат поста министър на правосъдието, той й казал "Ти можеш. Ще се справиш". Тези думи били достатъчно мотивиращи Попова да приеме отговорния пост. Съпругът е голямата й любов. Запознали се в немската гимназия в Пазарджик и оттогава са неразделни. Голяма гордост в живота й са двете й деца, които също са юристи. Попова е домошарка. Познати на семейството казват, че са си облизвали пръстите от манджите, които върти. А телешкото й варено било ненадминато.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Стамболов
                          Росен Плевнелиев:
                          Пътно-строителният бранш да се подреди по германски модел

                          "Бургас-Александруполис" не е икономически обоснован

                          21 Юли 2009


                          Росен Плевнелиев
                          .....
                          +1111

                          Напълно съм съгласен! Само щетите по туризма надхвълят многократно ползите от проекта. Да не говорим за екология, здравеопазване и т.н., а на всичко отгоре и трябва да инвестираме????????????????????

                          Коментар


                          • Росен Плевнелиев:
                            Пътно-строителният бранш да се подреди по германски модел

                            "Бургас-Александруполис" не е икономически обоснован

                            21 Юли 2009


                            Росен Плевнелиев
                            За пътищата у нас трябва да се приложи германският модел, заяви във вторник строителният предприемач Росен Плевнелиев, който най-вероятно ще оглави Министерството на регионалното развитие и благоустройството в бъдещия кабинет.
                            В Германия има "една държавна агенция, над която има едно министерство на инфраструктурата и транспорта, има и ясни разпределения - магистрали, първостепенни, второстепенни, тунели, мостове", коментира Росен Плевнелиев, според когото пътната агенция - една от най-компрометираните и местени под различни "шапки" структури – трябва да се върне под контрола на МРРБ.

                            Миналата година, след като загуби тотално доверието на Брюксел заради корупционни скандали и конфликт на интереси, макар да беше под тройно управление на три министерства, тя бе преструктурирана в Национална агенция "Пътна инфраструктура" (НАПИ), контролирана от премиера. Още по-рано беше изпълнителна агенция към МРРБ.

                            Мястото на НАПИ е там, "където са пътищата, тунелите, мостовете, тяхното строителство и експлоатация", т.е. в МРРБ, смята Росен Плевнелиев.

                            "Това, че тази агенция е местена в последните години напред и назад, е само доказателство за липсата на визия и желание нещата да се структурират и подредят правилно, така обаче, че да се носи отговорност", казва Плевнелиев.

                            Ако той оглави регионалното министерство, а Европейската комисия одобри поредната трансформация, МРРБ ще контролира изразходването на 1.25 млрд. евро от еврофондовете за пътни проекти, които сега са предвидени за НАПИ.

                            Правителството на ГЕРБ ще се консултира с Брюксел има ли възможност пътните проекти по Оперативна програма "Транспорт" да отидат "към МРРБ с НАПИ", каза Плевнелиев. Железопътната инфраструктура трябва да остане към Министерството на транспорта, което в момента обаче отговаря и за първокласните пътища в страната. За второ- и третокласните пътища отговаря МРРБ.

                            Плевнелиев заяви, че и това трябва да се промени: "Магистралите и първостепенните пътища са в едно министерство, второстепенните, третостепенните и общинските - в друго министерство, водопроводът и каналът под тях са в трето министерство, а железопътната линия до тях са в четвърто министерство", коментира той и добави, че всичко това трябва да се подреди.

                            "В момента, ако вземете една магистрала, по която трябва да се произнесат пет структури, само в кореспонденция между тези структури. . . минават месеци за най-елементарното, тъй като хората на по-ниските нива не говорят помежду си, нямат правомощия и не взимат решения", поясни Плевнелиев.

                            Според него ЕК няма да възрази на поредното преструктуриране на НАПИ, защото тя "до момента не се е доказала като прозрачен партньор на Брюксел". Промяната ще продължи 40-45 дни и ще обхване правилата за провеждане на тръжни процедури, механизмите за контрол и т.н., обясни Плевнелиев.

                            Той не изключи възможността Държавната агенция по туризма да мине под шапката на регионалното министерство.

                            Запитан дали предстои повторна оценка на проекта за петролопровод "Бургас-Александруполис", Плевнелиев заяви, че ГЕРБ не вижда разумна икономическа обосновка за реализацията му.

                            "И ако трябва да сме коректни към българските данъкоплатци и в качеството си на мениджъри, такива, каквито сме били на успешни и големи проекти, ние не можем да работим на тъмно, не можем да правим проекти, само защото те трябва да се правят. Не може... да се строят антикризисно проекти, само за да може строителите да се упражняват в строителство", казва Плевнелиев.


                            За предшественика си Асен Гагаузов, Плевнелиев каза, че това е "един провален министър".

                            Росен Плевнелиев е главен директор на "Резиденшъл парк София" и на "Линднер Имобилиен Мениджмънт". Той е член на Борда на директорите на Конфедерацията на Работодателите и индустриалците в България (КРИБ) и сред малцината от строителния бранш у нас, които имат репутация на порядъчни бизнесмени.

                            Коментар


                            • Данъчните са протакали проверката на имотите на Доган
                              Прокуратурата е разпоредила нова пълна ревизия

                              Красен Николов
                              21 Юли 2009


                              Прокуратурата е разпоредила нова проверка на имотите и фирмите, които публично се свързват с лидера на ДПС Ахмед Доган. Причината е, че държавното обвинение не е получило пълния обем информация при първата проверка, извършена от Националната агенция по приходите (НАП) в края на миналата година. Тогава шеф на НАП бе Мария Мургина, която в момента е разследвана за длъжностни престъпления, принуда и попълване на неверни данни в имотна декларация.
                              "При първото запитване ние получихме само кои фирми са собственици на тези имоти. Явно не са ни разбрали какво точно питаме. В онова време много хора не разбираха какво точно се иска от тях. Напоследък изведнъж им се отпушиха ушите", коментира актуалната ситуация пред Mediapool зам.-главният прокурор Валери Първанов.

                              Новата пълна ревизия на имотите и фирмите собственици е разпоредена на 22 април, съобщи вестник "Сега". Данъчната експертиза трябва да е готова в срок от три или най-много четири месеца при сложните случаи. Така НАП са задължени да предоставят информацията най-късно до 22 август.

                              Петте имота са т.нар. сарай в Бояна, хотелът "Каса Домини" в Рибарица, СПА комплексът "Орфей" в Девин, паркът "Росенец" до Бургас и Дворецът на децата в родното село на ДПС-лидера във варненското село Дръндар. Доган се водеше собственик само на последния имот, но го е прехвърлил безвъзмездно преди година, според информацията, която е подал в декларацията си до Сметната палата. Не е ясно на кого е прехвърлена собствеността.

                              Пред Mediapool Първанов обясни, че на името на Доган вече не се водят имоти. Поради тази причина ще се проверява от къде са придобити и на какво правно основание са спечелени средствата, с които фирмите са купили или построили имотите, цялостното финансово състояние на дружествата, платени ли са задълженията за недвижимостта и дали са издадени нужните строителни документи.

                              Прокуратурата се интересува още в какво си качество Доган ги е посещавал след като те не се водят на негово име.

                              "Нямам имот в Дръндар и не очаквам нищо от проверката на данъчните", коментира лаконично Ахмед Доган пред БГНЕС информацията за назначената нова проверка.

                              Информацията, предоставена от НАП за имотите до този момент показваше само кои фирми и за какви суми са купили имотите.

                              При собствена проверка на Столичната община за т.нар. Боянски сараи се оказа, че те построени без нужните разрешителни и са узаконени в последствие. Вече е образувано досъдебно производство за престъпление по служба срещу чиновници от район "Витоша".

                              По времето на Мария Мургина НАП вече направи една данъчна ревизия на Ахмед Доган, която не показа никакви нарушения.

                              В същото време лидерът на ДПС постоянно отчита как живее с депутатската си заплата, а публично е заявявал, че има възможностите на "банкер", че ползва луксозни яхти, но всъщност иска да си купи летяща чиния.

                              Коментар


                              • Стамболов-Дотук беше статията. Относно мейси мога отново да повторя свой пост:

                                Цитат:
                                Явно много от пиарите на БСП и ДПСне могат да преживеят поражението си, откакто благодарение на некадърноста си бяха разгромени от Бойко Борисов. Дори техния мракобесен изборен закон се обърна срещу тях.|Затова те изпратиха тук. Докато траеше предизборната кампания, ти не се обаждаше и никой не си спомня да си критикувала когато и да е тройната коалиция. Фактът, че в края призоваваше за негласуване, е ясно доказателство че със сигурност си агент поне на ДПС. Само агент на тройната коалиция и враг на демокрацията и България може да призовава към негласуване - това целия народ го разбра.

                                Кога ще си признаеш, че си турско-кочмунистически трол?
                                Ха ха ама какво ме интересува ,че някой партия е загубила официално бре Стамболов.Мене ме боли ,че се лъжите и вярвате на това,че видите ли БСП и ДПС гласуващите им били шута .Да така е не са в управлението но същите дърпат конците на спасителя Борисов и по тая причина и не гласувах.Я кажи сега нещо за тая поставена особа която ще е министър на Земеделието?Шефът на "Мел инвест" Десислава Танева ще бъде земеделски министър .Мел инвест има косвена връзка с ТИМ-аджиите чрез фирма „Канимо” АД. В Мел има и дял Иво Прокопиев – небезизвестният олигарх и шеф на групировката „Икономедия''
                                http://www.mediapool.bg/show/?storyid=154616&srcpos=1

                                http://www.dnes.bg/izbori2009/2009/0...ministyr.74766
                                Защо същата има фирми 65 на брой които част от тях са свързани с ТИМ /говоря за кампании в областта на зърнодобива ?/А зад Марин Митев знаем кой седи а това е Доган.Така, че мутрите пак ще са във властта Стамболов,но с поставени лица.
                                [color=#BF0000]Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или ус

                                Коментар

                                Working...
                                X