Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
    На колите се слагат филтри и на печките трябва да има филтри. Не може да се икономисва на гърба на здравето.
    Само че в колите се използват висококачествени горива, с ниско съдържание на сяра, с високоефективен горивен процес. Не е възможно това да се направи при домашните печки. Поне не и в обозримо бъдеще. Пък и въпросът за упражняване на контрол върху газовете е много труден.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

Коментар

В градовете през зимата не може да се диша от дим !
      Печките на дърва и въглища са пъти по-вредни от автомобилните газове и допринасят за замърсяване 4-5 пъти над нормите в градовте !
      В Лондон от 1956 печките са забранени.
      Който иска печка на дърва и въглища да ходи в населени места с под 1 000 жители
      ДА! Да се забранят

Не знам дали има, но предлагам и да се въведе акциз за дърва, въглища и всякакви други смрадове които слагат в печките. Както и някаква такса кюмбе, камина или там каквото искате. наистина е пълна смрад с тоя пушек. Аз съм пушач, но като излява след 17 из града кашлям

който иска кюмбе - на село

Коментар

• На колите се слагат филтри и на печките трябва да има филтри. Не може да се икономисва на гърба на здравето.
        По-надолу пише 40$ струва в Канада на данъкоплатец годишно този пушек. И там има ограничения.

Коментар

Ето там е решено перфектно - имаи печка но без дим по стандарт. И това е решение .
          Но тези отровни димове трябва да изчезнат !
          Ами то печки без дим по прицип няма. Но има по-съвременни печки с автоматика, терморегулация, допълнителна вентилация и т.н. Ние например ползваме за парното на една сграда "Карборобот" и почти няма дим. Но пък горим украински висококачествени въглища с ниско съдържание на сяра. С българските лигнитни въглища няма да е същото.

Коментар

Ето там е решено перфектно - имаи печка но без дим по стандарт. И това е решение .
            Точно.. иначе съм съгласен с теб... Тук например парното на болницата понякога ни вмирисва много .. Имам съседи палят дърва, с тях не е проблем почти защото изгарят почти без пушек, но с въглищата е зле. Смърдят и не се не траят. Не зная филтри ли ще им слагат, или просто ще подобрят горенето (по лесен вариант), но ако се реши проблема с пушека ще е идеално. В София лошото е, че е в котловина. Тук във Варна все пак вятъра отнася пушеците, докато в София се трупат.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

Коментар

В градовете през зимата не може да се диша от дим !
              Печките на дърва и въглища са пъти по-вредни от автомобилните газове и допринасят за замърсяване 4-5 пъти над нормите в градовте !
              В Лондон от 1956 печките са забранени.
              Който иска печка на дърва и въглища да ходи в населени места с под 1 000 жители
              Трябва на такива като теб да им вдигнат цената на парното и на тока с поне 100%, а най-добре с 150% за една година.

Коментар

Може да се каже, но тази години дима е ужасен и реших да се разтърся, ако намериш нещо по-добро кажи !
                И забележи, че само зимата, когато има дим нормите на замърсяване скачат 4-5 пъти. Факт.
                Не от коли е това замърсяване, а от ПЕЧКИ.
                Нормите не скачат - скача само фактическото замърсяване.
                По отношение на цените, Jay Gould е жестоко прав. Моят ВЕИ, обаче, може да ви доставя възобноваема енергия на цени под 80 лв на MWh.
                Директно вкъщи. Във ВСЕКИ дом.
                Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  Нали беше глобално затопляне? Да няма грешка?
                  Няма грешка. Освен ако на някой -10-20 му се струва топло. Глобалното затопляне е най-голямата научна измама, създадена за са пълни касичката на лица като "демократа" Ал Гор. Хакнаха сайтовете на измамниците и публикуваха писмата им как се уговарят лъжат, но понеже в перките и газта има много пари медиите почти не отразиха разкритието на измамата. На всичко отгоре се оказа, че метеорологичните данни в Англия събирани от повече от 100-120 години са ИЗГОРЕНИ, понеже било "нямало място да ги пазят" Един сандък с книжа и "няма място". На всеки с поне малко истинска научна мисъл в главата му е ясно, че това е партенка с цел да се печелят пари. Която обаче следващите 2-3 десетилетия ще коства живота на мнозина жители на планетата, защото наистина още от 70 те години се очаква захлаждане на климата около 2010-2020 година. И понеже тези които продават "зелена енергия" го знаят, то те от една страна надуват цените, от друга със захлаждането печалбите на тези корпорации ще е колосална.
                  Само за пример ще дам какво ни чака.. В Ахтопол миналата зима за пръв път измръзнаха и умряха от студ дафиновите дървета. А ще става от зима на зима все по-студено, с цикли на затопляне, но от година на година по-зле. Вижте само какво става със зимите от няколко години насам в Западна Европа, САЩ и Канада.
                  Last edited by Jay Gould; 08.01.2011, 18:34.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

Коментар

• В нашия блок бързо стигнахме до консенсус, че печки не може да се ползват. Просто една щеше да издуши всички.
                    Беше миналата зима, целия дим се връщаше в апартаментите.
                    В големите градове има алтернативи - парно и газ. Отделно, отопление на ток, което все още е изгодно заради изкривеното тарифиране на цената на електрическата енергия.
                    Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

Коментар

• Ето там е решено перфектно - имаи печка но без дим по стандарт. И това е решение .

Коментар

• ..Smoke Control Exempt

A smoke control exempt stove is a stove that’s exempt from smoke control legislation. It comes with a certificate to show it’s passed certain tests to ensure that if it’s used correctly it won’t emit smoke.

If you want to burn wood in a smoke control area you have to meet certain legal requirements - the main one being that you don’t emit smoke. In practical terms this means you need a smoke control exempt stove.

http://www.woodstovesuk.com/?cat=19

Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        Забранени били в Лондон?
                        http://www.woodstovesuk.com/

Natures Warmth - Providing woodstoves in and around London Tel. 0845 224 0026 | Company No. 05763322
                        Някой да вземе да ми обясни това ядрен ректор ли е или вятърна перка с пламък Просто се ограничава дима и това е Технически не съм много наясно, но това едва ли е сложен проблем. Като чета тук има и някакви сертификати и параметри на които е добре да отговарят печките.

Коментар

• Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          Членовете на клуб "Билдерберг" обсъждат глобалното захлаждане
                          Нали беше глобално затопляне? Да няма грешка?

Коментар

• Забранени били в Лондон?
                            http://www.woodstovesuk.com/

Natures Warmth - Providing woodstoves in and around London Tel. 0845 224 0026 | Company No. 05763322
                            Някой да вземе да ми обясни това ядрен ректор ли е или вятърна перка с пламък Просто се ограничава дима и това е Технически не съм много наясно, но това едва ли е сложен проблем. Като чета тук има и някакви сертификати и параметри на които е добре да отговарят печките.
                            Last edited by Jay Gould; 08.01.2011, 18:11.

Коментар

• в ЛОндон са забранени,защото ветровете само завъртат пушеците и те си стоят над града/поне това ми обясниха местните-иначе където съм ходил в града навсякъде имат камини/за декорация/-дано доживея и у нас такава забрана.
                              Last edited by MILOM; 09.01.2011, 22:15.
                              http://milom.blog.bg/

Коментар

• Членовете на клуб "Билдерберг" обсъждат глобалното захлаждане
                                http://borsi.blog.bg/novini/2010/10/...alnoto-.621702

Коментар

Working...
                                X