
КОПИРАНО:
"Неуважаеми граждани, които сте си сложили нелепата мечка и руския флаг на профилите и всички ония, които говорите за „българския интерес“ при войната с Украйна, който всъщност е интересът на една престъпна диктатура. Вие граждани, дали от глупост, неинформираност или тотална заблуда знаете ли какво ви очаква в света на сатрапа путин? Ако станете част от него?
Ще ви разкажа накратко:
1. Ще трябва да живеете в държавата на вечния крадлив цар и неговите крадливи приближени. Мислите, че в България корупцията при борисов e била голяма? Мозъчетата ви дори не могат да си представят нейните размери в Русия!
2. Ако не сте доволни от нещо –например ниски пенсии, нисък стандарт на живот (а в Русия той е доста по-нисък от България) мислите, че ще можете да протестирате на улицата, да разбивате парламента? Да се дерете – „Оставка“? О, нееее, заблудени путинофили! Това, което ще ви се случи е бой, затвор, глоби, и пак бой! А ако кряскате особено много – ще излетите от някой прозорец, това, ако не ви отровят или застрелят посред бял ден!
3. Искате да имате свободни медии? (макар че главите ви вероятно не знаят какво е това, но както и да е) Но ако случайно поискате да не слушате само лъжлива пропаганда от държавните путински канали, забравете! Ще гледате едни и същи лъжливи муцуни винаги и постоянно и ще живеете в балон, който няма нищо общо с действителността! Както впрочем много от вас вече живеят, но доброволно!
4. Ако случайно решите, че путин ви е омръзнал като президент и искате нов, няма да стане, защото той си е гласувал доживотно управление. Забравете дори за подобие на честни избори. Каквито са в Северна Корея – такива са и в държавата на путин!
5. Ако въобще знаете какво е разделение на властите, в Русия това въобще не съществува! Тя е еднолично авторитарно управление – каквото каже криещото се джудже от бункера-- това е!
6. Русия не произвежда НИЩО, което е конкурентно способно на световния пазар. Чакат я години изолация и мизерия. Тя се превърна в урода на света. И всеки, който й е съюзник, ще бъде разглеждан като урод.
7. Искате модернизация, добра инфраструктура, добро здравеопазване ....забравете! Такова нещо никога не е имало.
8. Децата ви ще трябва да повтарят зомбирани глупости в училище, възхваляващи вожда и да се обличат във военни униформи, крещейки „Дядя Вова мъI с тобой!“
9. Ще ви говорят само за война и за това как все другите са ви виновни за вашата си мизерия! И да, ще пращат децата ви да се бият и да умират само, за да задоволят нагона на един сатрап. Животът ви ще е безнадежден мрак и това, за което ще си мечтаете е децата ви да живеят на Запад – както децата на путиновата политическа върхушка.
10. И преди да ми дрънкате, че съм „американска подлога, която искате да убиете или да вкарате в концентрационен лагер“ ще ви кажа, че аз съм половин рускиня! Говоря руски по-добре от всеки един от вас, познавам страната и нейната култура много по-добре от всеки един от вас. И знам, че повечето руснаци ненавиждат путин. Казвам ви го това като внучка на съветски войник, който е водил взвод при сраженията на Сталинград и който е загинал на Мамаев Курган, вдигайки взвода си в атака. Той е умрял за родината си и не е бил окупатор! И името му е изписано в мрамора на мемориала. Борис Симкин! Та вие, неуважами, защитаващи един фашист, нацист и убиец като путин, няма какво да се мерите с мен нито по русофилство нито по това какво е Русия. Вие сте игноранти и промити мозъци и всъщност сте огромна опасност за бъдещето на България и нейната демокрация, за което дълбоко ви презирам!"
Tatiana Christy
Коментар