IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение


    ПОЛЕЗНО ЧЕТИВО! (Който си направи трудът да прочете историческите факти няма да сбърка!)
    Забранената история, която така угоднически прикриваха комунистите толкова години, за да сме удобни на ''братска'' Русия , че почти забравихме истината!
    ХРОНОЛОГИЯ НА РУСКИТЕ ПРЕДАТЕЛСТВА КЪМ "МАЛКАТА СЕСТРА БЪЛГАРИЯ":
    През 1828 г. В Русия обезоръжават българското опълчение, арестува водачите му и ги пращат на Заточение в Сибир, където умират всички без изключение.
    Същата 1828 г.- отвличат над 100 000 български семейства за да ги заселят в обезселените Крим и източна Украйна, където са избили местното население.
    1830-40 - прогонват черкезите и ги насочват към българските земи, които стават основния башибозук по земите ни.
    1861 г. - Георги Раковски издава брошурата си „РУСКАТА УБИЙСТВЕНА ПОЛИТИКА ЗА БЪЛГАРИТЕ”. Русия изисква от Сърбия и Влашко брошурата да бъде иззета и унищожена, а Първа българска легия в Белград да бъде разтурена след намеса на злокобния руски консул в Белгард.
    1861 г. - руския консул в Цариград – княз Лобанов издейства заточение на българските владици в Диарбекир. Тогава владиците ни са заточени за три години, заради обявената независимост на Българската църква.
    1864 г. - граф Игнатиев протестира срещу чл.10 от екзархийския ферман от 1870 г., открил пътя за присъединяването чрез плебисцит на македонските епархии към Българската
    1872 г. - по искане и заплахи на граф Игнатиев българските владици са заточени в Измир.
    Същата 1872 г. - Руската църква и Вселенската патриаршия, която се поддава на натиска на граф Игнатиев, обявяват схизма против Българската църква. 1872 г. - граф Игнатиев след лична визита до султана отстранява Махмуд Недим паша по чиято заповед до привременния български съвет в Ортакьой избира екзарх на основание на фермана.
    1873 г. - граф Игнатиев предлага на Турция Левски да се съди и от българи, на които казва, че съдят обикновен крадец, заради думите на Апостола: „Тоз който ни освободи, той ще да ни и пороби.”
    1876 г. - На Цариградската конференция за автономия на България никой не знае че месеци преди това Русия и Австроунгария склчват тайното Райхштадско споразумение за поделяне на Балканите.
    1877 г. - е подписана Будапещенската конвенция. Клаузите са: Русия не възпрепятства Австро-Унгария при анексиране на Хърватска и Босна и Херцеговина, Австро-Унгария не възпрепятства Русия при евентуална инвазия на Балканите. Двете империи се задължават да не допуснат образуване на голяма и сплотена българска държава, а в случай на уреждане на въпроса на международна конференция, да си оказват взаимна дипломатическа подкрепа, което се и случва на Берлинския конгрес.
    Същата 1877 г. - руският консул в Цариград граф Игнатиев е уведомен телеграфически за конвенцията. Веднага започва совалка по саботиране на Цариградската конференция. Още на следващия ден е приет от султана, и му гарантира, че Русия ще се застъпи за запазване на значителни територии на Османска империя на Балканите.
    1878 г. - на Берлинския конгрес, Русия взима от Румъния южна Бесарабия, ( Ross Yankov - ОТКЪДЕТО СА РОДОМ МОИТЕ ПРАДЕДИ ПО БАЩИНА ЛИНИЯ), като в замяна я компенсира с българската Добруджа. Руски войски не стъпват в Македония, защото Русия я е предвидила за Турция, както Игнатиев обещава на Цариградската конференция.
    1885 г. - България обявява Съединението, а Руската империя е единствената държава, която се противопоставя и провокира султана като суверен на Източна Румелия да въведе армията и да прекрати Съединението или най-малкото – да възрази официално, за да има повод Русия отново да вкара своите войски в България под претекст, че България нарушава Берлинския договор. Турция е заплашена от Англия и отказва. Същата 1885 г. - Русия принуждава верния си слуга Сърбия да ни нападне в гръб. след като е изтеглила целия офицерски състав още преди Съединението.
    1886 г. - Русия организира преврат в България за сваляне на Батемберг и го ипращат към Русия. Стамболов като председател на народното Събрание прогонва преваратаджиите.
    Същата 1886 г. - След избора на Фердинад, Русия скъсва дипломатически отношения с България за 10 години.
    1889 г. - руски убийци отравят Захари Стоянов.
    1895 г. Платени от Русия убийци убиват Стамболов.
    1903 г. - При избухването на Илинденско-Преображенското въстание Русия и Австро-Унгария, с ноти до българското правителство го принуждават да не се намесва в конфликта. Спомняте си Райхщадското и Будапещенкото споразумения.
    1909 г. - Русия прехвърля турския дълг към България в размер на 82 милиона златни франка или 26 тона злато.
    1913 г. - Русия подкрепя Сърбия и Гърция да вероломно да задържат окупираните български територии, а в последвалата война подтиква Румъния да ни нападне в гръб, за което получава южна Добруджа.
    1915 г. - Русия напада вероломно България и бомбардира с кораби жилищните квартали на Варна. 3-ти март
    1918 г. - руски агент-провокатори организират Войнишкото Въстание. 1923 г. - СССР-Русия организира септемврийското въстание.
    31 август 1924 година - по заповед от Москва е убит Тодор Александров от ВМРО, след което в организацията започват кървави междуособици, довели до отслабването и последващото и ликвидиране.
    1925 г. - агенти на СССР-Русия извършва атентат в църквата „Света Неделя“ - най-големият терористичен акт в историята на България.
    1934г. - Под диктовка на Москва от Коминтерна е издадена "Резолюция по Македонския въпрос и ВМРО (об.)", където за първи път авторитетна международна организация говори за отделна македонска нация и език.
    1944 г. - На срещи в Москва Йосиф Сталин одобрява югославски план за даване на културна автономия на българската Пиринска Македония
    1944 г. - СССР-Русия напада България
    1944г. - Българското комунистическо ръководство се споразумява с ЮКП и КПМ да пропагандира обединението на македонския народ, да съдейства за събуждането на македонското национално съзнание в Горноджумайска (Благоевградска) област и да признае населението ѝ за македонско. 1945 г. СССР-Русия организира червен терор довел до избиването на десетки ХИЛЯДИ българи.
    1945г. - по запопвед от Москва са извършени кланетата по "Кървавия Божик" (Кървавата Коледа) в Македония, когато без съд и присъда са избити хиляди български патриоти във Вардарска Макеодния.
    1945-1948г. с благословията на Москва, Тито въвежда в училищата във Вардарска Македония изкуствено-измислен език, а в учебниците по история е въведен "античния произход на македонците". 1946г. - В резултат на Августовския пленум на ЦК на БРП (к.) от 1946 г. - Под диктовката на Сталин е взето решение за отваряне на училища, в които да се преподава на новосъздадената македонска езикова норма и „македонска“ история през прочита на зараждащата се македонска историография. 1946 г. (Декември) - Проведено е преброяване на населението в Пиринска Македония (Благоевградска област). Под натиска на сталиновите палачи, държавните власти дават указания местното население в Пиринско да бъде административно записвано като „македонско“, включително помаците,а в градовете в графата говорим език на преброителните документи да се пише „български“, а в селата – предимно „македонски“. В резултат на тези указания от 252 908 жители на областта, 160 541 лица са определени като етнически македонци."
    Е, КОЙТО НЕ Е ЗНАЕЛ ТИЯ ИСТОРИЧЕСКИ ФАКТИ, ВЕЧЕ ЩЕ ЗНАЕ.

    Коментар


    • Нещо от българския доброволец в Украйна Михаил Стаменов


      Mihail Stamenov : Освободихме цялата Харковска област! Руските орки се изнесоха С 300, защото търпят прекалено много загуби. И при това все още не сме започнали тоталното си настъпление, защото изчакваме ленд-лийза от САЩ и по-тежките оръжия от Германия, за които швейцарците все още бавят разрешението си и Zеутралитета им е в полза на Кремъл. Сега Германия търси други варианти. До дни ще бъдат изпратени няколко десетки самоходни гаубици 2000 - реактивни, широкообхватни, точни! Монтират се върху шаси на танк, движат се на собствен ход, което е предимство и може да е от решаващо значение за оцеляването във военна битка. Защото противникът по правило има възможност да определя местоположението на стрелящите оръдия чрез радар и да ги вади от строя. Италия пък не разреши доставените от нея оръжия в Киев за нанасяне на удари по руска територия. Това каза Джузепе Конти. Това за мен поставя под съмнение целите на Италия, защото ударите по руски военни заводи и складове са необходими за по-бързото приключване на войната в наша полза. Българското правителство не изпрати нито един куршум в Украйна по повелята на Корни. Поне за нас да бяха пратили. Снишаването е в полза на Кремъл и никакви трагични селфита не променят Позора! Призивът за дарение на заплати беше абсолютна гавра и популизъм. Освен това Киро Простото, който е аватар на Рундьо, излъга Зеленски, че ще изпрати оръжия за Украйна за да си спаси комунистическото правителство. България има пРезидент - путинист, който изпълнява стриктно всички заповеди на Кремъл. А правителството е на Мутрофанова. Огромен е контраста между София, която многократно излиза на големи шествия в подкрепа на Украйна и българските ДС-управляващи - пРезидент, правителство, главен прокурор, прокуратура, ВСС, МВР пази МОЧА и рубладжиите, фалшива "опозиция". Ние сме над 100 българи тук, разпръснати в цялата територия на Украйна, по 1-2 до 3-4 души. Общо доброволците сме над 26000 души от 63 държави. Украинската армия със записалите се цивилни граждани в Териториална отбрана надхвърля 200000 души. Освобождаваме постепенно - къща по къща, улица по улица, блок по блок, село по село, квартал по квартал, град по град, община по община, област по област! До пълното ликвидиране на руските части в Украйна! Вече над 26000 руски орки загубиха живота си в Украйна. Унищожени са 1170 танка, 200 руски изтребителя, 160 хелкоптера, 12 кораба, 94 крилати ракети, близо 2000 тежкотоварни автомобили и цистерни, 2810 бронетранспортьора, 520 артилерийски системи, 185 реактивни системи за залпов огън (РСЗВ), 88 пво-системи и др. Легион Свобода России (ЛСР) започна да действа вече и на територията на Рассия и вече е над 1000 души, от които 600 са в Украйна. Тепърва ще набират сила! А вие продължавайте да подкрепяте с такива мощни шествия в солидарност с Украйна и смелият украински народ. Приемайте бежанците - над 93% жени и деца, останали без дом и подслон и се грижете добре за тях, а не ги гонете от хотелите и не им забивайте кирки в колите, както дочувам. Ленд-лийзът (заем-наем) - исторически закон от 1941 г. ще помогне значително за победата на Украйна над руските агресори. Историята показва, че който получи ленд-лийз, печели войната! Браво на сър Джоузеф Байдън!
      Тепърва предстоят много тежки сражения!
      СЛАВА НА УКРАЙНА!!!

      Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

        откраднати?????? май си спомни славните младежки годиники под пагон?(изритан после)


        в амок ли сте ?
        всички $$$$$$$$$$$$ за оръжите ще отидат по предназначение!
        много болка душевна ще има СЛЕД РАZпада на "нигер със сняг"
        'Ма не ли липсва правдивост, нале. Свети Геро Истината (Бургаски).
        ...трябва книги са се пишат за тебе и певци песни да пеят. Аааалилуйййяааа!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение


          Щом това не е ''спам с картинки'' , както на Валентин , да ти кажа , че картината оригиналната е ''Запорожци пишат писмо на султана ''. Не е ясно и Байдънчо какъв казак е в случая и как държи писалката, след като се здрависва с въздуха .
          Между другото запорожци са повече проруски а не украински казаци . Както и донските казаци .
          И не на последно място Запорожка област се пада в Русия , като теглиш линията Херсон - Одеса , и знаеш че всичко от ляво ще е Русия .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            1 мин Лошото представяне на руското оръжие в Украйна накърни репутацията на оръжейната индустрия на Русия и ще удари пазара на оръжие. Изображенията на разбити и изоставени превозни средства в Украйна поставят под въпрос качеството и надеждността на произведената в #Русия военна техника.

            Войната показа на целия свят огромна купчина продукция поразена от западни ръчни оръжия и турски дронове, а снимките на стотиците изгорели и разпадналите се след попадение танкове и машини на пехотата, вероятно ще ударят и продажбите в класически за страната пазари, като Африка, части от Арабския свят и Югоизточна Азия. Ако руска машина на пехотата (зная от личен опит), може да бъде пробита с пряко попадение със 7.62 мм. лека картечница и с обикновени бронебойни патрони, то пораженията и с по-голям калибър са ужасяващи. Тези слабости на пехотните бронирани машини и на танкове, които се разпадаха при попадение, проличаха още при първата война в Залива, но тогава малцина обърнаха внимание. А от тази далечна вече във времето война, руската техника се е променила слабо, а откъм броня - никак. Малкия ъгъл под който може да стрелят повечето машини на пехотата и танковете също е проблем, както и това, че са силно зависими от климата и терена. В градски и планински условия, те са безпомощни и нито войната в Афганистан, нито последната в Сирия промениха руското производство. Огромното количество изоставени машини показва на потенциалните купувачи и че руските танкове, бронирани машини и камиони са вероятно лошо конструирани и може би трудни за поддържане.

            Русия започна да губи оръжеен пазар още след разваляне на отношенията си с Украйна, когато Путин потресен от страх да не му се случи същото което се случи на корумпирания Янукович, се зае да защитава бившия украински президент го прибра при себе си. След анексията на Крим положението се влоши и Русия бе отрязана от достъпа си до украинските заводи произвеждащи огромна гама от частите нужни за нейните оръжия, особено в производството на двигатели за големи надводни кораби, хеликоптери и самолети.

            Най-доходоносният руски отбранителен износ - бойните самолети, включително СУ-27/30 и МиГ-29 също бе поразен. Въпреки флота си от самолети Путин не успя да получи въздушно превъзходство в Украйна. Репутацията на руските самолети беше ударена и на 7 април, когато един от най-модерните им изтребители, четвърто поколение, СУ-35, беше свален от зенитна ракета над Украйна.

            Покрай едното гори и другото, а войната ще удари продажбите и най-смъртоносното оръжие в човешката история - Автомат Калашников. Голям брой страни произвеждат това оръжие или негови гами (като Израел и Финландия), но дори класическите модели силно се различават по качество, според производителя. Българският автомат АК винаги е бил смятан за високонадеждно и качествено оръжие, а в момента България предлага огромен брой автомати Калашников* с голямо разнообразие от модификации за всякакъв калибър. Други качествени Калашници, много по-добри от руските, за които се сещам се произвеждат в Сърбия.

            * За електрониката в руската техника и за санкциите вече съм писал надолу, затова няма да се повтарям

            Контранастъплението на украинската армия продължава.
            Путин и престъпната му шайка са в скуиз.
            Украйна ще победи, защото целият свят е с нея.
            ЦЕЛИЯ редник!
            Всички интелектуалци, всички бизнесмени, всички технократи, всички работещи, всички мъже, всички жени, всички деца, всички милионери, всички бедняци ... всички ХОРА по Земята.
            Ако някой се опита да ме апострофира, ще отговоря така: Шепата кресливи и злобни Zащитници на престъпника Путин не са хора!
            Всички, дори крайните левичари, са обединени в подкрепа на героична Украйна.
            Това е исторически прецедент.
            Войната на Украйна е свещена, защото защитава не само земята си, защитава свободата, демокрацията и човешките ценности.

            Коментар




            • В началото на този месец руснаците казаха, че са заловили канадския генерал Тревър Кадие в завода за желязо и стомана Азовстал по време на обсадата на Мариупол. В момента той е в Москва в очакване на съд.

              Кадийо очевидно не е бил на мисия за своето правителство, а е отговарял за биолаборатория, Biolab No.1, с 18 служители, работещи под негово командване.


              Съобщава се, че Biolab No.1 се управлява от американската компания Metabiota. Компанията Хънтър Байдън, син на президента на САЩ Джо Байдън, и Кристофър Хайнц, зетят на Джон Кери, бяха организирали договорености за подизпълнители за украински изследователски лаборатории чрез своята фирма Rosemont Capital, от името на Агенцията за намаляване на заплахите в отбраната на Пентагона („DTRA ”).
              Кой е Тревър Кадийо?


              Тревър Джон Кадийо е канадски военен офицер, който е достигнал званието генерал-лейтенант, но се пенсионира след обвинения в сексуално неправомерно поведение. След това той пътува до Украйна, за да се включи в борбата срещу руската инвазия в Украйна през 2022 г.

              Кадийо напусна канадската армия на 5 април и замина за Украйна малко след това с намерението да стане доброволец в армията на тази страна срещу руските сили, потвърдиха множество източници на отбрана пред Global News .

              На 21 април канадското министерство на националната отбрана потвърди, че генерал-лейтенант Тревър Кадийо се пенсионира на 5 април след повече от 30 години в униформа, въпреки че военната полиция продължава разследването на поведението му.

              Кадийо в изявление пред CBC описа решението си да се пенсионира от канадската армия като най-доброто. „Избрах да се уволня[от канадската армия] и проучвам други възможности да допринеса за по-голямото благо“, отбеляза той.

              Висшите канадски военни лидери бяха информирани за решението на Кадийо да пътува до Украйна, според източници на Ottawa Citizen .

              Говорителят на Министерството на отбраната Дан Льо Бутилие каза, че освобождаването на Кадийо от армията е следвало правилни процедури, „тъй като сега той е частен гражданин, би било неуместно да коментираме повече личните му планове“.

              „Нямаше никаква подкрепа от CAF [канадските въоръжени сили], материална или друга, предоставена на Кадийо след заминаването му, тъй като това се отнася до личните му начинания“, каза Льо Бутилие.

              Националната следствена служба на канадските сили публикува изявление, в което се отбелязва, че „освобождаването на члена няма отношение към разследващата работа, нито личното им пътуване. Тъй като разследването продължава, би било неуместно да коментираме повече."

              Страницата на Кадийо в LinkedIn все още показва, че той е нает в CAF. Арестът на Тревър Кадийо


              Руският онлайн вестник " Взгляд " съобщи , че руските войски са арестували Кадийо на 1 май, докато той се опитвал да избяга от Азовстал. Това беше съобщено за първи път по руския телевизионен канал 360°обаче не успяхме да намерим оригиналния доклад и Джон Гос потвърждава същото в своя блог: „[този] доклад изглежда сега е изчезнал“.

              Твърди се, че Западът и властите в Киев са измислили идеята за цивилни хуманитарни коридори от Азовстал, за да позволят „евакуацията“ на Кадийо, пише New Eastern Outlook („NEO“) . Потвърждение за това може да се намери в доклад на Азербайджанската пресова агенция , в който се посочва: „[Кадийо] се опита няколко пъти да излезе от обкръжението при Азовстал. Именно за това Западът настоя за хуманитарни коридори за излизане на цивилни: сред тях чужди специалисти трябваше да напуснат катакомбите.

              NEO продължи:

              „[Този план] включваше френския президент Макрон и турския му колега Ердоган, както и генералния секретар на ООН. Идеята беше, че под прикритието на „бежанци“, Кадийо, [заедно] с редица други висши служители на НАТО, може да напусне контролираната от Русия военна зона в Донбас и да избегне не само срамния плен, но и показателен процес от Москва. Прави впечатление, че според циркулиращите доклади Кадийо е отговарял за подземните бункери на Азовстал, включително Biolab No.1, където 18 души са работили със смъртоносни вируси.

              Докладите за ареста на Кадийо изглежда се основават на първоначалния доклад на 360° канал и изтичания в интернет, пише Джон Гос, Светлана Николаевна даде най-подробната информация, но не успя да разкрие източника си, като само каза, че е от някой на фронтовата линия и че не е направено официално изявление. Светлана Николаевна написа :
              „[Кадийо] беше ръководител на 18 лаборатории, работещи върху смъртоносни вируси като Ебола или Нипа. Той беше отведен в Лефортово (следствения отдел на ФСБ на Руската федерация) в Москва за съдебен процес от военен трибунал.

              „Бившият“ командир на армията генерал-лейтенант Тревър Кадиър беше в Украйна и отсъства от февруари. Той беше обкръжен в Мариупол в завода Азовстал. Именно зад Тревър Кадиър въоръжените сили на Украйна изпратиха четири хеликоптера и две лодки, които унищожиха руските въоръжени сили. Именно заради него украинските войски няколко пъти се опитаха безуспешно да пробият фронтовата линия и да стигнат до Мариупол. Именно заради него Макрон и Шолц се опитаха да преговарят с Путин, но не се спазариха нищо. Именно в името на генерал от НАТО Зеленски моли да се организира хуманитарен украински коридор в Мариупол. Тревър Кадие нямаше воля и смелост да седи в мазетата на завод Азовстал. Докато се опитва да избяга от завод Азовстал,

              „Подготвена от ООН група за евакуация на цивилни от Азовстал има за цел да спаси „активни военни страни от НАТО, които може да са били там. Заводът „Азовстал“ може да съдържа и документи, потвърждаващи геноцида и убийствата на цивилното население на въоръжените сили на Украйна и факта за провеждане на „някакви експерименти върху хора“. Те се страхуват, че целият свят ще види тези документи и ще види каква държава създадоха в Украйна – нацистка, фашистка, бандеровска, за да атакува Русия.

              „Струва си да се подчертае, че официалното изявление на Министерството на отбраната на Руската федерация по този въпрос не е получено, руското военно ведомство в момента не е потвърдило информацията.
              От „края на март – началото на април информация за голяма група офицери от страни-членки на НАТО, заседнали в Мариупол, започна да се разпространява в руския сегмент на Telegram и в пресата“, съобщи SOTT , а до 20 април останалите Азов войски на батальона и чуждестранни военни бяха откарани да намерят убежище в заводския комплекс Азовстал. Тази дата, 20 април, е изключително важна в случая Кадийо.

              На 21 април цунами от репортажи в канадската преса за Кадийо удари новините като тези, посочени в раздела „ Кой е Тревър Кадийо “ по-горе. Всички те съобщават за пенсионирането на генерал-лейтенант от армията „след 30 години в униформа“, като някои посочват датата на пенсионирането му като 5 април.

              Но някои неща в разказа на корпоративните медии не се съчетават:
              • Ако Кадийо се пенсионира на 5 април, това всъщност беше новина най-късно на 6 април. Но тя се появи чак на 21 април, ден след като фашистки войски и наемници заеха позиции в последния си бастион на отбрана – завод Азовстал...............
              Прочетете още:
              https://expose-news.com/2022/05/09/f...d-by-russians/
              Last edited by neon7; 11.05.2022, 17:24.

              Коментар




              • http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Лелиййй, ам'ся? 2/3 ще бъдат откраднати а, от другото, каквото - и АКО стигне.
                  откраднати?????? май си спомни славните младежки годиники под пагон?(изритан после)


                  в амок ли сте ?
                  всички $$$$$$$$$$$$ за оръжите ще отидат по предназначение!
                  много болка душевна ще има СЛЕД РАZпада на "нигер със сняг"
                  Last edited by X_Y; 11.05.2022, 17:17.

                  Коментар



                  • 1 мин Лошото представяне на руското оръжие в Украйна накърни репутацията на оръжейната индустрия на Русия и ще удари пазара на оръжие. Изображенията на разбити и изоставени превозни средства в Украйна поставят под въпрос качеството и надеждността на произведената в #Русия военна техника.

                    Войната показа на целия свят огромна купчина продукция поразена от западни ръчни оръжия и турски дронове, а снимките на стотиците изгорели и разпадналите се след попадение танкове и машини на пехотата, вероятно ще ударят и продажбите в класически за страната пазари, като Африка, части от Арабския свят и Югоизточна Азия. Ако руска машина на пехотата (зная от личен опит), може да бъде пробита с пряко попадение със 7.62 мм. лека картечница и с обикновени бронебойни патрони, то пораженията и с по-голям калибър са ужасяващи. Тези слабости на пехотните бронирани машини и на танкове, които се разпадаха при попадение, проличаха още при първата война в Залива, но тогава малцина обърнаха внимание. А от тази далечна вече във времето война, руската техника се е променила слабо, а откъм броня - никак. Малкия ъгъл под който може да стрелят повечето машини на пехотата и танковете също е проблем, както и това, че са силно зависими от климата и терена. В градски и планински условия, те са безпомощни и нито войната в Афганистан, нито последната в Сирия промениха руското производство. Огромното количество изоставени машини показва на потенциалните купувачи и че руските танкове, бронирани машини и камиони са вероятно лошо конструирани и може би трудни за поддържане.

                    Русия започна да губи оръжеен пазар още след разваляне на отношенията си с Украйна, когато Путин потресен от страх да не му се случи същото което се случи на корумпирания Янукович, се зае да защитава бившия украински президент го прибра при себе си. След анексията на Крим положението се влоши и Русия бе отрязана от достъпа си до украинските заводи произвеждащи огромна гама от частите нужни за нейните оръжия, особено в производството на двигатели за големи надводни кораби, хеликоптери и самолети.

                    Най-доходоносният руски отбранителен износ - бойните самолети, включително СУ-27/30 и МиГ-29 също бе поразен. Въпреки флота си от самолети Путин не успя да получи въздушно превъзходство в Украйна. Репутацията на руските самолети беше ударена и на 7 април, когато един от най-модерните им изтребители, четвърто поколение, СУ-35, беше свален от зенитна ракета над Украйна.

                    Покрай едното гори и другото, а войната ще удари продажбите и най-смъртоносното оръжие в човешката история - Автомат Калашников. Голям брой страни произвеждат това оръжие или негови гами (като Израел и Финландия), но дори класическите модели силно се различават по качество, според производителя. Българският автомат АК винаги е бил смятан за високонадеждно и качествено оръжие, а в момента България предлага огромен брой автомати Калашников* с голямо разнообразие от модификации за всякакъв калибър. Други качествени Калашници, много по-добри от руските, за които се сещам се произвеждат в Сърбия.

                    * За електрониката в руската техника и за санкциите вече съм писал надолу, затова няма да се повтарям

                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      Русия нанесе "изпреварващ удар", нахлувайки в Украйна на 24 февруари, и това беше "единственото правилно решение".
                      По-интересно е защо Русия предприе този удар точно сега а не през мандата на Тръмп ?! Явно са видели заплаха за сигурността си точно сега

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
                        - Конресс проголосовал увеличение помощи Украине до с 33 до 40 млрд долларов.
                        РАZпада е близко
                        Лелиййй, ам'ся? 2/3 ще бъдат откраднати а, от другото, каквото - и АКО стигне.

                        Коментар


                        • - Конресс проголосовал увеличение помощи Украине до с 33 до 40 млрд долларов.
                          РАZпада е близко

                          Коментар


                          • Обръщам ви внимание, че популярността на Путин, на специалната операция нараснаха през март. През април социолозите регистрираха спад в одобрението на тези действия. На хората не е нужна риторика, а новини от бойното поле. Имам предвид на неговите привърженици. Те искат да чуват какво е окупирано, къде има победа. А победа няма. Налага се да я рисуват по телевизията и на красиви лозунги. Колкото и да са зомбирани моите сънародници, те правят разлика между победа и вкарване на войски в тясна крайгранична полоса, отвъд която войската не напредва.

                            — Не чухме никакви новини в речта на Путин, въпреки че днес агенциите съобщават, че в завладения Херсон е проведен марш на "Безсмъртния полк". Защо Путин говори за Донбас, но нищо не спомена за Запорожката област, за Херсонската област?

                            — Защото не е сигурен дали ще ги задържи. Величествените планове са смалени вече два или четири пъти. Понятията денацификация и демилитаризация са вече забравени, украинската армия се обновява и снабдява със съвременни западни оръжия. Каква демилитаризация е това? Същото е и с денацификацията.
                            Русия нанесе "изпреварващ удар", нахлувайки в Украйна на 24 февруари, и това беше "единственото правилно решение". Това каза руският президент в речта си на парада за 9 май на Червения площад в Москва. Но той не изпълни прогнозите на чуждите разузнавания, че ще обяви официално война или обща мобилизация. Пред тв "Настоящее время" политологът Дмитрий Орешкин анализира речта му:

                            Коментар


                            • Министерството на вътрешните работи на Украйна вече е получило 32 000/тридесет и две хиляди/ искания от семейства от Русия за съдбата на техни роднини, изчезнали в Украйна.
                              редник

                              Коментар


                              • Нефтените пътища са неразгадаеми…

                                Санкционната война открива напълно неочаквани начини за доставка на руски петрол. На фона на страданията на ЕС от забраната за внос на руски петрол, доставките за Индия нарастват, която вече купува повече от осем пъти обема на петрола и продължава да увеличава тези обеми. И докато мнозина на Запад злорадстват за това, че Русия продава петрола си на Индия на изгодни цени, бих искал да поясня, че сегашната „изгодна цена“ от около 70 долара беше страхотна цена само преди година. От около 2015 г. цените са постоянно под 70 долара, а бюджетите на Руската федерация дълги години подред са съставени с прогноза от 40-50 долара. Следователно, разбира се, Русия няма да спечели много пари от повишаването на цените, свързано с войната със санкциите, но няма да загуби в сравнение с планираното преди всички текущи събития. И това вече е в сегашните условия, съгласете се, не е лошо.

                                Но най-невероятното нещо, което видях във връзка с руския петрол, беше началото на доставките му за ОАЕ. Новината е толкова невероятна, че заслужава специално внимание. Така за първи път в историята руският петрол отиде в една от най-богатите петролни страни в Персийския залив. 740 000 барела се доставят до пристанището на Емирата Фуджейра. Засега никой не знае как може да се случи това и се правят спекулации.

                                Най-интересният от тях е невероятното търсене на петрол от страните от ЕС, които масово се опитват да се отърват от руския петрол. Така ЕС създаде вълнение на световния пазар, изкупувайки всички пратки петрол по света. Затова Емирствата решиха да продадат целия си петрол с молекулите на демокрацията и свободата на ЕС на висока цена и да купят недемократичен руски петрол за себе си. Сигурен съм, че ще го преживеят. Напълно признавам, че Саудитците, Кувейт и Оман ще последват примера на ОАЕ, които с удоволствие ще продадат своя „демократичен петрол“ на ЕС за $100, след което ще изпратят същите танкери до руските пристанища и ще върнат руски петрол за $70.

                                Може би арабите ще започнат да правят някакъв вид смес с руския петрол и ще го продават допълнително на трети страни. Но във всеки случай фактът остава. Ако имате определено количество от нещо, тогава сумата няма да се промени от пренареждането на местата на термините. Следователно, отказвайки руския петрол, ЕС просто ще изкупи обратно по-скъп петрол, който беше предназначен за други купувачи. Но други купувачи, останали без петрол, няма да седят със скръстени ръце и да купуват петрол там, където има излишък. Тоест в Русия.

                                Коментар

                                Working...
                                X