If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел
"Газпром" подает газ через Украину в подтвержденном украинской стороной объеме на ГИС "Суджа" - 42,4 миллиона кубометров на 4 сентября https://ria.ru/20220904/gaz-1814315535.html
Само по потвърдени снимки и видеа за 15 дни контранастъпление ВСУкрайна са превзели 300+ единици руска техника.
134 бронирани машини
50 МПС
49 танка
28 артилерийски системи
17 ед. специална техника
11 РСЗО
6 дрона
5 средства за ПВО
Това са само потвърдените трофеи.
В действителност са много повече.
Gerasim_Burgaski, БВП е измерител но размера му не зависи от този на реалната икономика, която създава продукти. Затова има страни с много високи цени на стоките и услугите, които са локални и се получава един голям продукт. Също едни и същи стоки и услуги влизат в него няколко пъти, като продукт на различни икономически субекти..Като за деца - имаш 4 ябълки, преброяваш ги 10 пъти и преброените ябълки са 40, изяждаш ябълките - изяждаш 4 ябълки. Кредитите също са в БВП, това е изненадааа...Или имаш измерител, който е еластичен..какво мериш с този ластик ?
Обяснявам го пределно ясно, като за ученик в 6-ти клас от училище за умствено изостанали деца и се надявам да вденеш. Ключов продукт, изнасян от Русия е природния газ, а трите му основни находища Уренгой, Ямбург и Бованенково се намират в Ямало-Ненецки окръг. Цялата инфраструктура, изградена около тези находища е насочена на запад, т.е. тръбите сочат към Европа. Това означава, че или единствения ти клиент / Европа / ще купи от теб, или трябва да консервираш находището, или да гориш добивания природен газ. ЕС в момента с много малки изключения не купува от Газпром и както виждаш икономиките функционират, доколкото са налице достатъчно терминали за приемане на природен газ, за да компенсират недостига. А сега се опитай да си отговориш на елементарния въпрос "Кой е в по-силна позиция", като имаш предвид, че ЕС има точно десет пъти повече пари от Русия, а също така може да намери и други източници за доставка, а в същото време Русия може да експортира само към този клиент, т.е. към Европа.....
...........
За руския петролен сектор няма да пиша, че там филма е още по-цветен, а вече ми се спи. Ако говориш руски, препоръчвам да погледнеш в YouTube интервюта на Михаил Крутихин, който е най-известния руски експерт в петролно-газовия сектор.
Настоящата икономическа война Запад vs Русия е все едно да гледаш въоръжен с "Глок" срещу такъв с прашка.
За този газопровод, в Уикипедия има данни, че подава газ към Китай от близо 3 години. За да започне изграждането му, е трябвало да се подпише предварителен договор с Китай за следващите 30 години и ориентировъчна сума от 400 млрд. долара...
Якутия - Хабаровск - Владивосток
Наричат го Силата на Сибир.
Истина ли е, или е фейк, че почвам да се съмнявам...
За петрола, който купува и пълни Индия от Русия сме говорили много. За междинните прекупвачи (посредници), които "легитимират" петрола като демократичен - също сме коментирали (купува се и се доставя дори в САЩ). Голямата отстъпка в цената го прави предпочитан, защото намалява разходите върху крайния продукт и оттам - върху цената, която се предлага на пазара.
Именно затова Индия бележи подобен ръст в последните месеци. Петролът й, доставян от Русия е евтин (заради голямата отстъпка в цената му)...
Като оставим идеологията встрани - бизнесът не е преставал да съществува под различни форми в новите условия. Наместили са се нови предприемачи, които намират начин да посредничат.
Така санкциите рефлектират върху най-слсбото звено във веригата - Европа и ЕС. За съжаление...
Европа, отрязана от евтините ресурси трябва да се закрива.
Обяснявам го пределно ясно, като за ученик в 6-ти клас от училище за умствено изостанали деца и се надявам да вденеш. Ключов продукт, изнасян от Русия е природния газ, а трите му основни находища Уренгой, Ямбург и Бованенково се намират в Ямало-Ненецки окръг. Цялата инфраструктура, изградена около тези находища е насочена на запад, т.е. тръбите сочат към Европа. Това означава, че или единствения ти клиент / Европа / ще купи от теб, или трябва да консервираш находището, или да гориш добивания природен газ. ЕС в момента с много малки изключения не купува от Газпром и както виждаш икономиките функционират, доколкото са налице достатъчно терминали за приемане на природен газ, за да компенсират недостига. А сега се опитай да си отговориш на елементарния въпрос "Кой е в по-силна позиция", като имаш предвид, че ЕС има точно десет пъти повече пари от Русия, а също така може да намери и други източници за доставка, а в същото време Русия може да експортира само към този клиент, т.е. към Европа. Как мислиш, кой е в по-силната позиция? После взимаш данни за годишния добив на "Газпром" и виждаш колко незначителни парични потоци генерира от продажбите в Русия за сметка на това, което получава от основния си клиент, т.е. ЕС. А след това сравняваш количествата природен газ, продаван на ЕС и Китай ....... и евентуално може да забележиш, че Поднебесната империя купува точно десет пъти по-малко от ЕС. Ако още нищо не си разбрал от това семпло изложение, резюмирам - в момента единствения значим клиент на "Газпром" в лицето на ЕС унищожава компанията като такава и я води към технически фалит.
За руския петролен сектор няма да пиша, че там филма е още по-цветен, а вече ми се спи. Ако говориш руски, препоръчвам да погледнеш в YouTube интервюта на Михаил Крутихин, който е най-известния руски експерт в петролно-газовия сектор.
Настоящата икономическа война Запад vs Русия е все едно да гледаш въоръжен с "Глок" срещу такъв с прашка.
големите проблеми за рф, както обикновенно ще дойдат от кавказ
украйна - ясно, изгубена кауза..
но както кавказ са преторианците и ударната сила на московлиите, така и обикновено най големите проблеми за тях идват от там…
Татарстан много бързо ще повлече крак. Башкирия, вероятно.
Коментар