IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Близкото бъдеще

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Рашистите са мобилизирали насилствено 3000 жители на Мелитопол в руски "доброволчески" батальони

      Кметът Иван Федоров съобщава, че мобилизацията продължава (https://bit.ly/3VAxgPx).
      .
      Този кмет не отиде ли в испания- или някъде другаде, но не е определено в града си

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Има, ама основно са емигранти- палестинци, негри..... Най- краткият виц в света е евреин- миньор
        Колко пъти си бил в израел- защото аз съм ходил 2 пъти- единият път се качих на танкер-химикаловоз и вторият път разтоварвахме въглища в някакъв техен тец- всички които видях там си бяха с големите клюнове, всички- и шафьорчитата и мунтьорчитата, и кранистите и стивидорите и метачите на хамбарите- всички си бяха евреи. Единствено видях един филипинец , който беше шофьор на бусчето което ни закара до сиимънс клуба

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Кво общо има разбиването на една борса с Биткойн не разбрах? За да разбиеш Биткойн трябва да притежаваш 51% от хешрейта.
          Не ми се връща назад, но мисля че поста беше за матеев в който той обясняваше че терминалите на сталинк имали защити и разни други глупости. Аз обясних че щом една борса за биткоини може да бъде хакната и източена с 3,5 милиарда, то един терминал да се хакне би било по проста работа

          Какво е хешрейт си нямам представа и как се хаква терминал или борса също.Имам някакви акции, но понеже са на профила на сина, трябва него да питам за такива неща. Иначе си кютам на последно 16% в минтос

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            Искаш да кажеш че в израел няма бачкери, няма метачи и чистачи, няма заварчици и шлайфисти, няма мед сестри и спортисти???
            Има, ама основно са емигранти- палестинци, негри..... Най- краткият виц в света е евреин- миньор

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Повече от 60 000 евреи решават да напуснат Русия след началото на войната

              Повече от 26 000 руски евреи са се репатрирали в Израел от началото на годината, а други 35 000 очакват да получат документи.

              Сигурно знаете какво работят евреите (навсякъде по света)
              Изследователи, преподаватели, конструктори, лекари, инженери и т.п. интелигенция
              Искаш да кажеш че в израел няма бачкери, няма метачи и чистачи, няма заварчици и шлайфисти, няма мед сестри и спортисти???

              Коментар


              • Оригиналът

                https://www.berliner-zeitung.de/poli...egen-li.277250
                Sahra Wagenknecht: Regierung verweigert Informationen zu Pipeline-Anschlägen

                Die Bundestagsabgeordnete hatte bei den zuständigen Ministerien nach Erkenntnissen vor und nach den Explosionen gefragt – vergeblich.

                Коментар


                • Автоматичния превод

                  Връщане
                  109
                  споделете статията с: Сахра Вагенкнехт: Правителството отказва информация за атаки по тръбопроводи

                  Членът на Бундестага беше поискал информация от отговорните министерства преди и след експлозиите - напразно.

                  Кристин Благодарна
                  16.10.2022 | 15:14 ч

                  Няма отговор на вашите въпроси: Депутатът от левицата Сахра Вагенкнехт критикува федералното правителство.Berliner Zeitung/Маркус Вахтер
                  Укрива ли федералното правителство важна информация за предполагаемите атаки срещу газопроводите - включително от парламента? Депутатът от левицата в Бундестага Сахра Вагенкнехт таи това подозрение, след като отправи три запитвания до Министерството на икономиката и Министерството на външните работи.

                  На 26 септември избухнаха най-малко две експлозии на тръбопроводите „ Северен поток 1 “ и „ Северен поток 2 “ . Това създаде течове, които позволиха на газа да изтече в Балтийско море , където тръбопроводите лежат на дъното. Кой или какво е причинило експлозиите все още не е ясно, поне официално. Държавите от НАТО и Русия са съгласни , че подозират, че зад това има атака. Не е ясно обаче кой го е извършил. Федералната прокуратура в Карлсруе разследва "сериозна насилствена саботажна атака срещу енергийните доставки".
                  Сахра Вагенкнехт: „Трябва да разберем, че санкциите са глупости“

                  Депутатът от левицата в Бундестага имаше спор с парламентарната си група тази седмица. Но тя настоява на изявленията си и критикува "странния дебат".
                  От Максимилиан Биър, Кристин Грейтфул
                  Сподели с: политика
                  24.09.2022 г Министерството към Вагенкнехт: Няма "разследвания на място"

                  Очевидно, малко по-малко от три седмици след експлозиите, все още няма допълнителна информация, нито дори разследвания на място. Министерството на икономиката информира левите депутати в отговор на тяхно писмено искане. Вагенкнехт искаше да разбере какво знае федералното правителство сега за тези инциденти и какви мерки е предприело „само, с ЕС , други правителства и НАТО“, за да определи кой е отговорен за щетите. Отговорът е: никакви. „Досега не е било възможно да се проведат разследвания на място, поради което федералното правителство не разполага с надеждна информация за възможните причини за атаката“, пише министерството в отговора си, който е на разположение на Berliner Zeitung .

                  Министерството на Хабек отговори уклончиво или изобщо не на въпрос какви предупреждения е получило правителството за възможни атаки срещу тръбопроводите и какви мерки са били предприети. Държавният секретар по икономическите въпроси Патрик Грайхен пише, че критични инфраструктури като газопроводите „Северен поток“ са фундаментално обект на абстрактна заплаха. Не е възможно „напълно“ да защитите няколко хиляди километра кабелни снопове срещу всеки риск. Няма повече информация за парламента.
                  Сахра Вагенкнехт: „Имаме най-глупавото правителство в Европа“

                  „От съображения от обществен интерес“ не се дава допълнителна информация

                  Федералното правителство „стига до заключението, след внимателно обмисляне, че допълнителна информация от съображения за държавно благоденствие – дори и в класифицирана форма – не може да бъде предоставена.“ Причината за това е „правилото за трети страни“ за международни сътрудничество между тайните служби. Съгласно това международният обмен на знания подлежи на особено строги изисквания за поверителност. „Исканата информация по този начин засяга интереси на поверителност, които изискват защита по такъв начин, че общественият интерес надделява над парламентарното право на информация и правото на членовете на парламента да задават въпроси трябва по изключение да заема второ място след интереса на федералното правителство към поверителността ."


                  Поради тази причина федералното правителство не отговаря на въпроса на Вагенкнехт "кои кораби и войски на НАТО" са били в районите, където са нанесени щетите, след като доставките на газ през "Северен поток 1" бяха преустановени, и кои руски кораби и войски в този период са били забелязани в района . Този отговор „би включвал и разкриването на информация, която особено засяга благосъстоянието на държавата“, пише външното министерство. Поради това не може да се говори за класифициране и архивиране на исканата информация, „тъй като не се допуска и минимален риск от разкриване“. Сахра Вагенкнехт: Правителството избягва контрола на опозицията

                  Вагенкнехт остро критикува тази политика на секретност. „Всъщност федералното правителство ни казва, че знае нещо, но „от съображения за благосъстоянието на държавата“ не може дори да го разкрие на членовете на парламента в агенцията за сигурност на германския Бундестаг“, каза тя пред Berliner Zeitung в неделя. Сега може само да се спекулира кои открития за авторството на атаките биха могли да засегнат германската държава по такъв екзистенциален начин, че абсолютно трябва да се пазят в тайна. „Във всеки случай този подход означава, че всякакъв контрол и критика на федералното правителство от страна на опозицията стават невъзможни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение
                    Товарищи, верно ли, че Украйна вече пуцат с ATACMS?
                    Бен Ходжис: Украйна може да си върне Крим до следващото лято

                    "Когато погледна ситуацията, виждам, че положението на руснаците се влошава с всяка седмица", каза бившият командир на американските сили в Европа

                    "единствената надежда" на руското ръководство е Западът да се разколебае в подкрепата си за Украйна.

                    "Затова те правят всичко, което могат, за да удължат войната и да разпространяват страх и несигурност на Запад.


                    https://www.vesti.bg/sviat/gen.-hodz...edmica-6153319

                    Коментар


                    • Рашистите са мобилизирали насилствено 3000 жители на Мелитопол в руски "доброволчески" батальони

                      Кметът Иван Федоров съобщава, че мобилизацията продължава (https://bit.ly/3VAxgPx).

                      "Днес, когато говорим за мобилизация, първите, които попадат в обхвата на мобилизацията, са тези, които са получили паспорти на вражеска държава. Просто ги спират на контролно-пропускателния пункт, изваждат ги от колата и ги хвърлят направо на фронта", добавя той.

                      Коментар


                      • Повече от 60 000 евреи решават да напуснат Русия след началото на войната

                        Повече от 26 000 руски евреи са се репатрирали в Израел от началото на годината, а други 35 000 очакват да получат документи.

                        Сигурно знаете какво работят евреите (навсякъде по света)
                        Изследователи, преподаватели, конструктори, лекари, инженери и т.п. интелигенция

                        Коментар


                        • Окупаторите са започнали да евакуират "държавните институции" от Херсонска област в анексирания Крим, съобщи Генералният щаб на украинските въоръжени сили.

                          Работниците, имуществото на банките и пенсионния фонд се евакуират на полуострова.

                          Основното е, че "няма паника"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение

                            Странно е, че приказваш пълни глупости без някой да те пита.
                            Абе и ти си ентусиаст.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
                              [ATTACH=CONFIG]n3977819[/ATTACH]
                              Сега, Герасиме, да цитираш някого, който разговаря със себе си... сещаш ли се? Да се смееш на чуждо нещастие е лошо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от super99 Разгледай мнение
                                Да пуцат, раздават го охрана само, те сами си признават че не могат да ги управляват тези неща и не им разбират. Странно че си го признават без някой да ги пита.
                                Странно е, че приказваш пълни глупости без някой да те пита.
                                Не е препоръка за каквото и да било.

                                Коментар

                                Working...
                                X