IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

    Според мен, Груйче, не си прав и ще ти кажа защо. Защото подценяваш рисковете, което принципно не би трябвало да бъде характерна черта за един препатил инвеститор.

    Първо, няма "орки 1". Само рашистите са орки, защото другите все пак бранят домовете си, а не тичат да убиват съседа за пари или за предсрочно помилване от затвора. Това сега не знам дали го отричаш, как го отричаш и защо го отричаш, но да речем, че няма връзка с българската тема.

    За мен и за теб е важно да останем в среда на известен правов ред и свободна икономика. Преди малко четох в Капитал, че Путлер и Думата готвят данък свръхпечалби, за да дофинансират пробитата (явно от Сторм Шадоус) хазна. Аз искам в България да има съвсем малко държавни предприятия, вместо олигархия от кремълски тип. Лично съм потърпевш от опитите такава да бъде установена чрез заграбване на частни предприятия в близкото минало от Борисов и сегашният конституционалист Пеевски с Монбат. А има още примери от "портфолиото" на "ДП", за които не съм потърпевш.

    Дори в момента Русия оказва асиметрично влияние в България спрямо партньорите ни на хартия от ЕС. Защо не знаеш как се казва френският посланик, а Митрофанова много добре я знаеш? Аз лично искам това влияние да се минимизира, защото ме прави по-беден, съсипва ми средата и пречи на развитието на държавата.

    Българските служби не могат да се справят дори с телефонния спам на бота "Наталия", а какво остава за париране на зловредни влияния. А тези зловредни влияния идват основно от Изток. Затова за България би било полезно РФ не само да загуби войната (накъдето Слава Богу е тръгнала), но и да се разпадне, за да можем да се освободим по силата на обстоятелствата, след като не можем по силата на собствената си воля.

    И най-страшното, което се случва, най-големият риск, са учителите като Импето. Не искам да изписвам какво си мисля и как бих искал да нарека учител, който промива детски съзнания с руска пропаганда и се проваля в това да изгради морален компас у децата точно, когато той трябва да се гради. Много шум се вдига за ЛГБТ и всякакви други щуротии, които не са на дневен ред почти на никого. Ако не бяха активните контра-мероприятия от политически характер, нямаше и да чуем за тези щуротии. Но и дума не се обелва за престъпниците в училищата, които умишлено не идентифицират кой е агресор и кой е жертва в една безчовечна и никому ненужна война.

    Колкото по-малко Русия има енергия да ни трови държавата идеологически, икономически, политически и всячески, толкова по-добре. Затова и би трябвало да ти е важна капитулацията на Путлер и продължаващата успешно демилитаризация на Русия, макар че духът от бутилката вече е изпуснат... Оттук нататък цивилизованият свят трябва да инвестира много повече в превенция, а ние да му мислим как да си подредим кочинката, така че да имаме и бизнес, и просперитет, и капиталов пазар и други хубави неща, на които се радват Англия, САЩ, Германия, Франция и т.н...
    Май имаме рекорд за най-лайкван пост във форума.
    Не че има голямо значение, но се радвам, че сте с толкова хора сме на едно мнение.

    Коментар


    • Разбираш ли защо президент на САЩ е Джо Байдън, а не Хубавата Елена. Следващия ще е на 99 години. Шах и мат за банките.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Gerasim_Burgaski, комунизма е У-ТО-ПИ-Я, повтори си го на ум 10...ако трябва 100 пъти и като те питам що е комунизъм веднага да ми отговориш ? Сега ми обясни една утопия за свобода, равенство и братство как ще навреди на някой ? Никак не може да навреди за разлика от разни лъжи чиято цел е да те оберат така едно хубаво..хубаво. Общественния строй Запад какво представлява - социализъм ! Но има много видове социализъм. Има националсоциализъм, има либерален социализъм има консервативен...разшири си сам списъка. За социализма е характерно че се прави с пари които се преразпределят и като свършат парите казваме че е станала криза, Запада е постоянно в криза. Като оберат някой и кризата се решава, не и за обрания разбира се..очакванията за него са да отлети към небесното царство.
        Как се реши кризата от 2008 -ма ? ЦБ дадоха на банките пари, облекчения ги нарекоха, банките пък дадоха на правителствата част от тези пари срещу разписки за заем наречени бондове. Дадоха но не на всички банки и не на всички правителства, на България дадоха еврофондове, а банките си събраха пари чрез големи лихви - вдигат лихвата и който има заем не може да си плаща вноската, вземат му това което е купил със заем, то и без това не е на негово име и го продават, а нещастника дори остава да им държи още пари въпреки че той е вложил някакви негови пари в нещото което дори не е на негово име..но това няма значение, то и та твое име да е пак е временно. Банките събраха пари и почнаха да ги дават в заем на правителството и то ги харчи, а дълга му расте..и така идва момента когато ако се повишат лихвите и правитеството и да качи данъците няма да може да си плаща заемите..да ги изплаща и банките ще трябва да го вземат.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Генерал ВСУ Сырский в бешенстве из-за разгрома элитной бригады "Эдельвейс"

          19.06.2023 11:14
          Силовые структуры

          Командующий Сухопутных войск вооружённых сил Украины генерал Александр Сырский в бешенстве из-за разгрома российскими военными 128-й отдельной штурмовой бригады ВСУ "Эдельвейс". Об этом сообщил военный эксперт Владислав Шурыгин в своём Telegram-канале со ссылкой на одного из офицеров штаба генерала.

          Офицер в разговоре по телефону с сослуживцем в Киеве заявил, что за трое суток штурма деревни Пятихатки элитные "эдельвейсы" потеряли больше 1200 человек убитыми, не менее 1 500 ранеными и больше 50 единиц бронетехники. Подразделение утратило наступательные возможности и находится на грани утраты боеспособности.


          При этом само село, в котором 150 домов, взять так и не удалось. Пять раз украинские штурмовики заходили в него с боем, но каждый раз их буквально выкашивала российская артиллерия и авиация, после чего остатки штурмовых групп откатывались назад.

          "По словам офицера, Сырский в бешенстве. Бригаду — одну из самых боеспособных и опытных, нужно отводить на восстановление, но это значит, что вместо неё необходимо будет бросать в бой свежую из резервов, которые и так уже сильно усохли в безрезультатных трёхнедельных боях", — заключил военный аналитик.

          Читайте больше на
          https://military.pravda.ru/news/1848076-kom...h_shturmovikov/


          Тоя път рашките гръмнали британски комплекс за ПВО Стормер.

          https://t.me/RVvoenkor/47194



          Явно ловът на "леопарди" е станал национален спорт в Русия

          Доклад по леопардам с той стороны - осторожно, с матюгащи.

          «… брат звонил, танкист на Leopard. Стараемся, говорит, ломать танки. Песок в фильтра сыпят, задом на мину заезжают и т.д. "Йобана русня, як сказилися, тiльки бачать леопарда - хуярять з чого тiльки можна. Артою, градами, ланцетами, дронами. Тiльки виїхав на леопарді - йому пизда. З гарантією. Т-62, Т-80 не чіпають майже, а на леопарді - шансів нема. Тому хлопці і не хочуть кататися на них. На леопарді - смертник без варіантів. Кажуть, москалі якійсь дурні гроші за леопарди мають, в них до бійки доходить, кто заєбав леопарда. Тому - ну його нахуй, краще самому зламати …»

          23 морпеха ВМФ России уничтожили более сотни морпехов ВСУ в бою на Времеевском выступе (ВИДЕО)

          19.06.2023 - 15:35


          https://rusvesna.su/news/1687161825

          «Ореховская мясорубка»: из 120 солдат ВСУ осталось 3 (ВИДЕО)

          18.06.2023 - 20:47


          https://rusvesna.su/news/1687110391


          Массовая сдача в плен солдат ВСУ на Ореховском направлении, 18+

          Сегодня, 01:1

          Первоисточник публикации:
          https://politikus.info/v-rossii/152821-mass...apravlenii.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            Олигофрен е за теб, за съгражданите си е нормален човек/президент
            Click image for larger version

Name:	viber_image_2023-05-29_08-48-59-761.jpg
Views:	5
Size:	85.2 КБ
ID:	4079552

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              Лукашенко - "Изборите в Беларус ще се проведат честно, а не като в САЩ"

              От 30г все един и същ олигофрен избират на тези "честни" избори ]
              Олигофрен е за теб, за съгражданите си е нормален човек/президент

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Кви са тея малоумщини напънете малко повече и малко останалите гънки.
                Тук става въпрос ,че единия е демократично избран,другия е диктатор от 30г на власт
                А че прадядото издава багажа е ясно
                Защото демократично избрани диктатори въобще няма ! Че и изкукали на всичко отгоре.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Ти мАни Ембъсито какво иска, ами не смеят да откажат. "Свободни" нашите, един през друг.

                  НИКОЙ НЕ ИСКА КОМУНИЗЪМ,ТИ НЕ ЗАГРЯВАШ ЛИ? ИЛИ САМО РУБЛИТЕ ТЕ ВЛЕКАТ КЪМ КРЪЧМАТА

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Така, по точки:
                    1. Украинци и руснаци са точно толкова различни, колкото и българи и севернофиромци, независимо дали това се харесва на някои, или не. Всички исторически и натропологични факти говорят в тази насока - дори "татарския" им елемент е сходен, щото нали Крим бил украински. Обори ме, ако можеш, много ще се радва

                    2. И това е основното - разбери (щото си млад и все още утопичен), че на никого не му пука за България по принцип. И това се видя и по време на протестите срещу БХ преди 3 години, и по време на натиска с ветото преди година, и преди 2 дни, когато нашият "партньор" Дойчландия ни го заби троен на тема севернофиромски "език". Така - къде видя разликата с изказването на Путлер, че "азбуката била дошла от македонска земя"?

                    3. Ние сме важни само и единствено заради производството и резервите от боеприпаси и техника. И аз нямам нищо против да продаваме, отбележи - да продаваме, но на пазарни цени (има огромно търсене, ерго цената следва да се вдига) и да не подаряваме, както искат умнокрасивите идиоти. Бизнес, точно както и те (западни, източни - все тая) гледат на нас

                    4. Мутрофанова я знаят всички, а колко знаеха Херо Мустафа? А предишния посланик на орките знаеш ли го? Щото аз мога да ти изброя поне 3 американски

                    5. Аз съм първият, който заяви, че 03.03 не следва да е националният празник на България - точно защото си знам историята. Ма тогава умнокрасивитетът дори не повдигаше темата. Сега я повдигат - ясно защо. За мен умнокрасивите и копейките са едни и същи идиоти - разликата е само в броя купени дипломи

                    6. И финално - освен история, има и география - ако Полша беше на мястото на Грузия, ми е много интересно като каква щеше да бъде.

                    П.С. Руската простотия с "робството" и техният сатрапски стил са също толкова лайняни колко джендър идеологията и възможността да те убият икономически на Запад, ако си извън мейнстрийма. Да, на запад са по-богати и до там - свободата е утопия....

                    П.П.С. А за "смелите защитници" - е, като те мобилизират насилствено, какво ти остава - или убиваш, или те убиват. Войната е много, ама много гадна работа
                    И отново руZката армия победоносно се премества на нови стратегически задни позиции, а ВСУ панически бягат след нея...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Грую Груев, какво ще продаваш ? Те са частен бизнес на Бай Ганьо приватизатор. Ако той ги подари то ще е ако някой му ги плати. Щом Украйна няма да ги плати ! Кой ще ги плаща ? Държавата България ли ?

                      Кво стана със Киев за три дни?


                      Коментар


                      • https://twitter.com/salomonsen2/stat...931331/video/2

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          GiRo, като разпаднаха СССР в Украйна бяха със средна заплата заплата 500 долара, ние със 100...България беше много зле в хазната нямаше никакви пари, но получавахме доста газ по газопровода Дружба и бяха произвели за 1.7 милиарда долара азотни торове в Българските заводи. Това бяха парите във валута с които държавата можеше да обезпечи пенсиите и заплатите които дава без да напечата пари чиста хартия които да се обезценят на другия ден. Украинците си поискаха парите за газта, доларите а не някаква стока, сякаш по тръбата долари идваха насам. Правителството им отказа и убиха министърпредседателя на България. Луканов си мислеше че руснаците не биха му посегнали, но украинците които въобще не бяха в криза да са им фатални 1.7 милиарда долара не прощават като имат да вземат. Ако си мислите че са стока особенно тези които от край време управляват там ще се убодете жестоко. След разпада на СССР украинците бяха с най високия стандарт на живот от всички които се излюпиха, в Русия стандарта беше по памет два пъти по нисък.


                          Ватници от сега са Zле, а Октомври като се дойдат Ф-16-ките, просто не ги виждам. Очакваме тогава да е големият удар на ВСУ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                            Не знам на какво отгоре се заяждате с Лукашенко, бог да пази кралицата човече
                            Кви са тея малоумщини напънете малко повече и малко останалите гънки.
                            Тук става въпрос ,че единия е демократично избран,другия е диктатор от 30г на власт
                            А че прадядото издава багажа е ясно

                            Коментар


                            • Грую Груев, какво ще продаваш ? Те са частен бизнес на Бай Ганьо приватизатор. Ако той ги подари то ще е ако някой му ги плати. Щом Украйна няма да ги плати ! Кой ще ги плаща ? Държавата България ли ?
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Прекрасно - за Косово какво ти е мнението? А за севернофиромския "език"? За ветото, дето теоите умнокрасиви човешки отпадъци вдигнаха? БХ вече господин Борисов ли е? И разни други такива неща - като сте рекли А, речете и Б, или не е политически коректно, а и ембъсито не дава да се коментират подобни теми, опорките са други
                                Ти мАни Ембъсито какво иска, ами не смеят да откажат. "Свободни" нашите, един през друг.

                                Коментар

                                Working...
                                X