Първоначално изпратено от Mateev
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Политика в България
Collapse
X
-
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнениеНай-много ме е яд, че полезните идиоти дойдоха на власт с гласовете на националните предатели от чужбина. Един път забиха нож в гърба на държавата, която ги е отгледала и направила на хора, и когато настана времето да работят в тази държава и да плащат данъци, те избягаха зад граница. И сега втори път забиват нож в гърба на тази държава на всеки едни избори, месейки се в решенията на народ, за който са доказали, че въобще не им пука за него.
Може да не ви се харесва тази риторика, но тя е голата истина. Емигрантите с бягството си зад граница всъщност завличат държавата с пари, които тя е вложила в тях да ги направи хора (помощи за деца) и да ги изучи (безплатно образование). Може би това е струвало на държавата поне по 500 лв. на месец на човек или това прави 120 000 лв. на 20-годишен емигрант. Умножи го това по 2 милиона емигранта и ще получиш колосалната цигра от 240 милиарда лв. пари, откраднати от емигрантите.
И после се чудим защо сме най-бедната държава - ами защото я ограбиха емигрантите. Ако бяха останали в страната, с труда си щяха да върнат на държавата не 240, а поне 500 милиарда лв. и сега щяхме да сме една от най-богатите държави в ЕС.
Забележете колко е голяма тяхната наглост и егоизъм - избягаха зад граница, завличайки държавата с пари, но оставиха тука в държавата родителите си пенсионери, за да може още повече да натресат финансови разходи под формата на пенсии. Това са още милиарди и милиарди, които емигрантите трябваше да ги изработят и платят като данъци, а не другите останали в държавата си българи..
И същите тези емигранти сега са се накачулили в тази тема, за да пропагандират още по-нататъшното ограбване на държавата и посредством изборите да се разпореждат на народа кой ще кара влака.
В заключение:
Емиграцията е механизма бедните държави да стават още по-бедни, а богатите - още по-богати, защото тя предизвиква изтичане на пари от бедни към богати. Тъжно, но това е гол факт.
Я кажи сега ти колко плащаш на твоите работници или да вляза пак на работодател бг и да прочета рецензиите за твоите фирми.
Ако си бях стоял в бг поне половината материални придобивки нямаше да ги имам, така че съм благодарен на германия в това отношение
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Selena2024 Разгледай мнение
Брей, Ботльо ти приятно ме изненадваш днес.
Големият проблем е МЪРЗЕЛИВА И НЕКАДЪРНА ЕВРОПА. Ние отиваме там щот онез по не стават и от нас, не че ние сме мнооо работливи.
Затова и не бягаме на изток - там се РАБОТИ, че и за жълти стинки или за бутилка водка в Русия+републиките.
В България единствените които си скъсват гъза от работа са труженичките, чат пат манекенките и певачкитеНямам доверие в НИЩО и НИКОЙ
Коментар
-
Първоначално изпратено от Selena2024 Разгледай мнениеЕ чии дечица бяха? Нали сам го публикува?
Не е ли по-важно- колко са корумпирани
- и за какво се борят?
да пресушат блатото и тресавището на територията без държава !!!
И какво са откраднали Кирил и Асен бе ... !!!
И ти ли вярваш на фалшивите компромати на червената сган ?!?
Last edited by barbaron; 05.02.2025, 13:40.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнениеПод тази снимка бях сложил и част от коментарите, но модераторите ги изтриха като неприлични. Затова ви давам оригиналния линк към публикацията, за да можете сами да прочетете къде българския народ иска да ги навре тези от снимката:
До момента има 57 коментара в стил псувни и закани, като всеки един коментар има по около 50 харесвания. Тоест над 2000 човека ги оплюват тези от снимката. Вижте сами ...
Сигурно имаш много такива линкове
Public group с 26 400 члена - фенове на ГЕРБ, БСП, ИТН, ДПС, ВИЗРАЖДАНЕ и вся остальная ...
С типичния просташки чалгаджийски стил, в стил псувни и закани
Удивително е, че има само "57 коментара в стил псувни и закани"
Дерзайте, товарищи, поне 26 400 коментара трябва да изтекат от членовете
Но не забравяй, в България има още 6 000 000 българи.
Един ден те може би ще се пробудят и ще ви потърсят сметка
Или след като натъпчете всичко до което се докопате в "чекмеджетата" си,
ще започнете да се изяждате един друг
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
Именно - най-корумпираните и най-лъжливите крадци Кирчо и Кокорчо дойдоха да управляват България, за да я загробят още повече. Народа обаче ги разбра що за стока са и ги изхвърли от управлението. И сега те са бесни и разпенени на този народ и влагат откраднатите от тях милиони в пропаганда против законно избраното правителство.
Коментар
-
60 МИЛИОНА ЛЕВА СИ РАЗДАЛИ ЗА НАГРАДА МВР.
РЕЗИЛ
ПЕЕВСКИ НАГРАДИ МВР ЗА КУПЕНИТЕ ИЗБОРИ.
СЕГА ИСКА ДА ИМ ВДИГНЕ ЗАПЛАТИТЕ С 50 % И ТАКАЩЕ СИ УДВОИ РЕЗУЛТАТА НА СЛЕДВАЩИТЕ ИЗБОРИ.
Ние цъкаме с език и плюем из фейса.
Май си заслужаваме всичко това , а?
**************************
МВР за 2024 г. са раздадени над 60 млн. лв бонуси.
Това става ясно от отговор на вътрешното министерство на запитване на гражданското сдружение БОЕЦ по Закона за достъп до обществена информация.
Отговорът е с дата 29 януари и обхваща така популярните в държавната администрация ДМС (допълнително материално стимулиране), както и "всички видове бонуси и финансови стимули" извън основното месечно възнаграждение - включително по граждански договори и за съветници, четем в отговора на МВР.
Общият размер на допълнителни възнаграждения за постигнати резултати е малко над 31,2 млн. лв. Общият размер на наградите пък е над 29,3 млн. лв., става ясно от отговора. Последните, както е известно, са по усмотрение на министъра.
ДМС за петимата съветници на министъра са били едва 4550 лв., а 10 330 са си разделили заместник-министрите като ДМС и награди през изминалата година.
"Важният въпрос е – за какво МВР са си раздали десетки милиони бонуси и награди?
За осигуряването на купените от Пеевски избори ли?...
През 2024 г. бяха проведени най-опорочените, купени и фалшифицирани избори в новата история на България...
Сега чуваме, че се подготвя увеличение на заплататите в МВР с 50%!
С нашите пари мафията ще плаща на ченгетата да крепят нейната престъпна власт.
Слушаме как в бюджета има 18 милиарда дупка, а само НАП и МВР са си раздали за 2024 г. около 100 000 000 лв. бонуси и награди, пишат още от организацията.
Традиция на БОЕЦ е в началото на всяка година да разпраща подобни писма-запитвания, напомнят още оттам. Неотдавна гражданското сдружение публикува, че в НАП пак за 2024 г. са раздадени 35 млн. лв., а Висшият съдебен съвет си е разпределил 4 200 000 лв.
-Клуб Z-
Коментар
-
Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
Българските мигранти внасят 1млрд в БГ, чуждите фирми ИЗНАСЯТ 10 млрд. Кое число е по голямо?
Да не говорим че и БЪЛГАРСКИТЕ КРАДЦИ галено наричани политиквеници и бизнесмени изнасят ОЩЕ 10млрд годишно
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнениеAtanas Kostov
Уважаеми колеги юристи от цяла България,
На 7 февруари - петък от 17 часа на паметника на Съединението в Пловдив, ви каня на общонационален протест против абсурдите в българската правна система!
Елате да й го кажем! Тази е СРАМ за всички нас!
Това което съм написал според мен трябва да важи и за другите демонстрации срещу когото и да било- бжсп, дпс герб или правителството
- 1 like
Коментар
-
Пет лъжи на ГЕРБ за бюджета
Въпреки тревожните твърдения на ГЕРБ за бюджета за 2025 г.,
анализът на фактите разкрива сериозни несъответствия и манипулации.
Ето ключовите точки:
1. Митичната "дупка" от 18 млрд. лева
Твърдението за дефицит от 18 млрд. лв. (9% от БВП) е опровергано от липсата на официални данни. Финансовият министър Асен Василев категорично отрича тази сума[1], а последвалите действия на Теменужка Петкова (изискване за доклади от институциите) потвърждават, че става дума за политическа дъвка, а не реални цифри[1]. Официалният бюджетен дефицит за 2024 г. остава в рамките на 3%[1].
2. Спекулациите с "гръцкия сценарий"
Сравнението с Гърция е некорректно:
- Българският държавен дълг е 25% от БВП (2025 г.), докато гръцкият достигаше 180% преди фалита[1].
- Дефицитът от 9%, споменат от Делян Добрев (ГЕРБ), не е потвърден от независими източници[1].
3. Митовете за "изчезналите" 7 млрд. за общините
Обещаните 4 млрд. лв. за общински проекти (2023–2025 г.) са преувеличени до 7 млрд. в реториката на Бойко Борисов[1]. Забавянето на разплащането се дължи на **административни пречки**, а не на липса на средства. Средствата ще бъдат прехвърлени през 2025 г., което е предвидено в процедурите[1].
4. Фалшивият скандал с 800 млн. лв. ДДС
Данните на МФ сочат, че невъзстановеният данъчен кредит към декември 2024 г. е 56,8 млн. лв., а не 800 млн.[1]. Твърдението на Борисов е бездоказателно и противоречи на официалните отчети.
5. Прехвърляне на отговорността към Асен Василев
ГЕРБ игнорират собствената си роля във финансовата политика:
- Двата служебни кабинета (2023–2024 г.) са ръководени от техни назначенци[1].
- През 2024 г. ГЕРБ подкрепиха популистки разходи, които допринесоха за дефицита[1].
Реалният проблем е липсата на политическа воля за контрол на разходите. Правителството обяви намерение за бюджет с максимум 3% дефицит[1], но това изисква рязане на социални и инфраструктурни програми – стъпка, която управляващите все още отлагат.
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнениеКорупцията играе съществена роля за забавеното влизане на България в еврозоната, като оказва влияние както върху способността на страната да изпълни необходимите критерии, така и върху общественото възприятие на прехода:
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Selena2024 Разгледай мнение
Посмали малко. Най-бедни сме в Европа по други вътрешни причини. От емиграцията влизат четири милиарда годишно.
Да не говорим, че всички европейски пари, които влизат в бг през фондовете са пари взети от джоба на европейския данъкоплатец, част от който се явява и бг емиграцията. Този факт късогледо се пропуска от бившата БКП и прочее върхушка.
Много е погрешна наследената от комунизма политика по отношение на емиграцията. Не се търпи критика и не се ползва емиграцията като платформа за експанзия на нови пазари. Нещо, което гърците правят от хилядолетия без да се дърлят кой е метрополия и кой диаспора.
Англосаксонците също. Ние сме точно една шепа хора. Уникално саморазрушително ни е мисленето. Все се делим и все се дърляме за нещо.
Да не говорим че и БЪЛГАРСКИТЕ КРАДЦИ галено наричани политиквеници и бизнесмени изнасят ОЩЕ 10млрд годишноНямам доверие в НИЩО и НИКОЙ
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
Селена, нямам нищо против тебе. На практика така е и с останалите българи - има социална търпимост към явлението емиграция. Това обаче не променя голите финансови сметки. Те са си точно такива. Представи си колко по-богата щеше да е тази държава, ако тези 240 милиарда лева бяха останали в нея?
Опитвате се да си търсите някакво оправдание, за да си изчистите съвестта, но откраднатите милиарди са си откраднати милиарди. А това че връщате някаква нищожна част от тях въобще не ви оправдава. Държавата е бедна заради вас. Приемете го този факт и ако поне малко от малко имате съвест, щяхте поне едно извинявай да кажете, а не от чужбина да участвате в избори и отново да натрисате на българите вашето сбъркано мнение.
Вие лишихте държавата не само от пари, но и от бъдещото поколение. Тоест вие сте причина и за демографската криза. Мога и още неща да ви кажа, щото вие явно не се досещате или се правите, че не се досещате.
Както и да е - вашата намеса в делата на България е НЕЖЕЛАНА !!!
ПП:
Щях да съм съгласен с вашето мнение, ако:
1. На излизане от страната ви се връчи сметката за първите 20 години, и вие я заплатите.
2. Ако собствените си родители-пенсионери ги издържахте вие самите, а не прецаканите българи, останали в страната
Много е лесно проблемът да се прехвърля от болната глава на здравата. Не съм съгласна с подобно мислене, защото не отговаря на два основни въпроса:
1. защо не се извърши лустрацията?
2. Защо емигрираха хората?
Мога и на двата въпроса да ти отговоря, но на мнозина няма да се харесат отговорите.
Прочее първи си биха камшика децата на БКП, да не споменавам поименно - знаем си се.
Останалото е ретроградно мислене.
Сега, че някой се опитва да си строи някакви теории кой къде трябвало да живее е уникално. И това унаследено грешно мислене Ви спъва и ще продължава да Ви спъва в международен план на всяка крачка. Уникално е да виждаш враг в общността, а не съюзник и приятел. Това никъде го няма. Разкажи го на англичанин и ще те погледне с абсолютно учудване, разкажи на руснак - същата работа.
А за “приватизацията” да ти разкажа ли? А за сребърния фонд? Всичко това дело на емиграцията ли беше или на местните дерибеи заради които повечето нормални хора се изнесоха?
До тези ли “240 милиарда” опря, когато във Виена ти се изнесоха много повече. Как я обичате тази Виена.
Забавно, забавно е как някои стари рефлекси не умират.Last edited by Selena2024; 05.02.2025, 15:32.
- 3 Харесвания
Коментар
-
Корупцията играе съществена роля за забавеното влизане на България в еврозоната, като оказва влияние както върху способността на страната да изпълни необходимите критерии, така и върху общественото възприятие на прехода:
1. Продължаващата корупция възпрепятства напредъка на България в изпълнението на критериите за влизане в еврозоната[1][4]. Въпреки усилията за борба с корупцията България остава една от най-ниско оценените държави в ЕС в индекса за възприятие на корупцията, което отразява продължаващите проблеми с институционалните слабости и върховенството на закона[1].
2. Корупцията засяга икономическата стабилност и конкурентоспособността на България. Неправомерното усвояване на средства от ЕС, което се оценява на между 5 и 15 % от общия бюджет, е довело до значителни финансови загуби[2]. Тази икономическа нестабилност допринася за борбата на България да изпълни инфлационните критерии, необходими за влизане в еврозоната[1].
3. Политическата нестабилност, отчасти подхранвана от корупционни скандали, забави съществени реформи, необходими за интегрирането в еврозоната. През последните години България е изправена пред множество избори, като антикорупционните протести и неуспехът да се сформира стабилно правителство възпрепятстват напредъка[1][4].
4. Общественото възприятие за корупцията влияе върху подкрепата за влизане в еврозоната. Продължаващите проблеми с корупцията доведоха до скептицизъм сред българите по отношение на приемането на еврото, тъй като някои се опасяват, че то може да задълбочи икономическите предизвикателства или да облагодетелства корумпираните елити[1][5].
5. Корупцията накърни международната репутация на България, което може да повлияе на готовността на други държави - членки на ЕС, да подкрепят влизането ѝ в еврозоната. Това стана ясно, когато няколко ключови членове на ЕС блокираха влизането на България в Шенгенската зона за свободно пътуване в очакване на напредък по свързаните с корупцията реформи[3].
6. Преплитането на корупцията и руското влияние в България допълнително усложнява пътя на страната към членство в еврозоната. Някои политически фигури са обвинявани, че дават приоритет на руските интереси пред българските, което може да влезе в противоречие с икономическите интереси и интересите в областта на сигурността на ЕС[4].
Към февруари 2025 г. тези постоянни проблеми с корупцията допринесоха за изместването на потенциалната дата за влизане на България в еврозоната най-рано до 2026 г.[1]. Продължаващите предизвикателства подчертават необходимостта България да се справи цялостно с корупцията, за да изпълни икономическите и институционалните стандарти, необходими за членство в еврозоната.
Цитати:
[1] https://euobserver.com/rule-of-law/are1757c31
[2] https://www.europarl.europa.eu/doceo...003601_EN.html
[3] https://www.sieps.se/en/publications...ieps_2012_1epa
[4] https://www.rferl.org/a/bulgaria-cor.../32919014.html
[5] https://ecfr.eu/article/commentary_b...y_they_matter/
[6] https://danielfreund.eu/bulgaria-cor...-risk/?lang=en
[7] https://carnegieendowment.org/europe...values?lang=en
[8] https://www.gmfus.org/news/crisis-ov...s-quo-bulgaria
- 1 like
Коментар
-
Българските „бизнесмени“ и пчеларите са против влизането на България в еврозоната по няколко причини:
1. Корупция и незаконни финансови потоци: Някои български бизнесмени се възползват от сегашната система, която позволява корупция и незаконно движение на пари. Присъединяването към еврозоната ще увеличи финансовата прозрачност и ще затрудни извършването на незаконни дейности[3].
2. Загуба на контрол върху сивата икономика: Сивата икономика в България е значителна и приемането на еврото вероятно ще намали възможностите за укриване на данъци и други неформални икономически дейности[3].
3. Страх от икономическа нестабилност: Някои бизнесмени се опасяват, че присъединяването към еврозоната може да доведе до икономическа нестабилност, особено по отношение на инфлацията и повишаването на цените[5].
4. Съпротива срещу промените: Сред българите, включително сред някои собственици на предприятия, съществува общ скептицизъм по отношение на приемането на еврото. Тази съпротива се дължи отчасти на опасения за суверенитета и носталгия по националната валута[8].
5. Липса на информация и дезинформация: Някои бизнесмени могат да бъдат повлияни от неадекватна информация или злонамерени кампании, които преувеличават потенциалните отрицателни последици от присъединяването към еврозоната[8].
Важно е да се отбележи, че не всички български бизнесмени са против влизането в еврозоната.
Противопоставянето идва предимно от тези,
които се възползват от липсата на прозрачност на сегашната система
и по-слабите финансови регулации.
Цитати:
[1] https://www.euractiv.com/section/pol...join-eurozone/
[2] https://euobserver.com/rule-of-law/are1757c31
[3] https://gfintegrity.org/is-bulgaria-...on-corruption/
[4] https://www.euractiv.com/section/pol...urozone-entry/
[5] https://www.euractiv.com/section/eco...ion-stalemate/
[6] https://bnr.bg/en/post/101657961/is-...r-the-eurozone
[7] https://en.irefeurope.org/publicatio...oes-this-mean/
[8] https://www.bta.bg/en/news/economy/8...favour-it-poll
[9] https://www.bta.bg/en/news/economy/8...to-back-budget
[10] https://www.greeneuropeanjournal.eu/...t-of-schengen/
Коментар
Коментар