IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Лъсна поредната излагация на българския министър-председател Кирил Петков в САЩ, който се опита да заблуди българската общественост за уж постигнати резултати при срещата му с вицепрезидента Камала Харис, пише "Епицентър".

    "Договорено беше и извършването на реални доставки на втечнен природен газ към България на цени, под тези на „Газпром“, които да започнат от месец юни", гласи съобщението на правителствената пресслужба от 6.30 часа тази сутрин.

    Няколко часа по-късно истината излезе наяве с официалното прессъобщетние на Белия дом, което фактически уличава българския премиер в лъжа!

    „Вицепрезидентът Камала Харис се срещна днес с министър-председателя на България Кирил Петков. Тя изрази своята признателност за силния съюз и топлото приятелство между САЩ и България. Тя благодари на министър-председателя за подкрепата на България към Украйна и потвърди солидарността на САЩ пред последния опит на Русия да използва енергията като оръжие. Те се съгласиха с необходимостта от укрепване на устойчивостта на Европа чрез по-нататъшно диверсифициране на енергийните доставки извън Русия и значението на продължаването на силната отбрана и възпирането по източния фланг на НАТО”.

    Това се посочва в официална позиция на Белия дом от срещата на премиера Петков с вицепремиера Камала Харис.

    Нито дума за реални доставки на втечнен природен газ към България на цени, които четем в съобщението на Министерски съвет.

    Няма и намек за това, че премиерът Петков по време на срещата с Камала Харис е договорил извършването на реални доставки на втечнен природен газ към България на цени под тези на "Газпром", които да започнат от месец юни, с които българското общество бе въведено в заблуда.

    Тази тема напълно липсва в съобщението на Белия дом.

    Подобна позиция липсва и в съобщението в "Туитър" на вицепрезидента Харис, където кухите фрази и бланкетните изрази издават безсмислието на срещата между нея и Кирил Петков.

    "Беше прекрасно да посрещна българския премиер Кирил Петков в Белия дом днес. САЩ са признателни за силния съюз и топлото приятелство между нашите две страни", гласи съобщението на Камала Харис.
    https://glasove.com/novini/beliyat-d...s-kamala-haris

    Коментар


    • Бюрото за разследващи репортажи и данни BIRD.BG стартираха инициатива на 4-ти април за търсене на честен и смел прокурор, който да образува досъдебно производство и да постанови 72-часов арест на Иван Стоименов Гешев, след което да му предяви обвинения, заради престъпления срещу правосъдието. Повече от месец такъв смел и честен прокурор не се появи. Вероятно има много честни, но не и смели, а вероятно има и много смели, но не особено честни. Фактите са налице и такова досъдебно производство няма.

      Затова ще изпълним обещанието си и ще дарим сумата, набрана от дарения, възлизаща на 3 838.67 лв. (три хиляди осемстотин трийсет и осем лева и шейсет и седем стотинки).

      След обсъждане и с цел по-голяма оперативност, решихме да предоставим средствата на Центъра на СУОБ "Мати Украйна" и „Грийнпийс България“ за помощ на украинските бежанци в Централните софийски хали - целево за деца-бежанци, за които всеки ден има нужда от различни неща.

      „Благодарим на всички, които се отзоваха на този призив в стил „времената на Дивия Запад“, когато по този начин са издирвани особено „важни“ за правосъдието хора. Направихме го за човек, довел страната ни до Дивия Изток с просъветски тип прокуратура и пълно беззаконие.

      Коментар


      • Nema TakyfЛуди за връзване

        21 ч ·
        На американците им трябваше петрол и нападнаха Ирак. Дано никога не им дотрябва кисело мляко, пача и прости хора!

        Коментар


        • Georgi Kadiev

          22 ч ·
          За тези, които изтърваха участието ми в бТВ тази сутрин, синтезирано мнението ми за приемането на еврото от 1 януари 2024:
          Участието в еврозоната не ни придава евроидентичност, не ни прави повече европейци, нито по-малко. Дания е кандидат-член от 1997, но продължава да не иска да приеме еврото. Някакви съмнения в тяхната евроидентичност?
          Участието в еврозоната трябва да стане само след анализ на плюсовете и минусите. Такъв е правен от МФ и БНБ в 2017 и скрит от Владислав Горанов, именно защото показва повече минуси от плюсове. Това е още по-валидно днес.
          Най-големият плюс, именно стабилност на валутата, вече сме изконсумирали с въвеждането на валутния борд.
          Другият плюс, участие в Банковия съюз, изконсумирахме в 2020, когато станахме член.
          Третият плюс, по-ниски корпоративни лихви по кредити вече не е валиден. Италия е в еврозоната, но лихвите са по-високи от тук, защото просто е по-рискова държава с дълг, равен на 160% от БВП, докато нашият е към 28% от БВП.
          Четвъртият плюс, по-ниска инфлация, не е верен. Нашата инфлация за април към април 2021 е 12.4%. Държавата с най-висока инфлация в еврозоната е Естония с 19%, като само последният месец е 4.1% заради спиране на търговия с Русия. Следва Литва с 16.6%. Да, в Европа има и доста държави с по-ниска инфлация от България, напр. Франция и Германия, но всички сме наясно, че те са соц тип държави с безброй регулирани цени и валутата им няма значение.
          Петият плюс, по-малка цена на банкови транзакции и превалутиране вече е изчерпан. Банковите транзакции са евтини, а фирмите просто си държат необходимите евро по сметка, без постоянно да превалутират.
          Минусите?
          Не сме готови. Преминаването на нова валута е огромно усилие на всеки, вкл. най-малката фирма. Счетоводство, софтуер, отчети, всичко се променя. За банките да не говорим. Ние ИЗОБЩО не сме започнали работа.
          Ще получим по-висока инфлация заради конвергенция (сближаване) на цените. Доходите в България са 51% от европейските, цените- 53%. Цените ще тръгнат бързо нагори, доходите- по-бавно. Ще станем по-бедни.
          Ще носим риска ние да спасяваме чужди икономики, ако дълговете им се национализират. Нали не мислим, че Италия някога ще плати дълговете си? Или Гърция с нейните 215% от БВП? ЕЦБ ще ги спасява и сметката ще я плащат всички от еврозоната.
          И накрая, ако има тема, която заслужава референдум (много повече от субсидиите на партиите, примерно) е тази.
          И, моля, нека спрем да се самонавиваме как целта е 1 януари 2024. Нито сме готови, нито анализ имаме, нито изпълняваме критериите. А в тези критерии дерогация няма.
          Според мен е правилно просто да кажем като Полша, Чехия и Унгария:
          Искаме да влезем, но когато сме готови и доходите ни се сближат със средноевропейските.
          Дотогава ще работим това да се случи.
          "За" ли сте или "против"?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Колкото йофтин ток от украйна ще докара. Или па украинска пшеница с която ще прави варна хъб без пристанище .
            Аааааааааа ако вярваш на гейрасим то всичкото отива в бургас и там си правят хляба с украинска пшеница

            Коментар


            • https://www.youtube.com/watch?v=lq-54gox6-k

              Коментар


              • Ирония на съдбата може би.
                Пред bTV Петков коментира преговорите с "Екогласност", като отбеляза, че баща му е бил от движението като част от "живите вериги пред Народното събрание".
                https://boulevardbulgaria.bg/article...sal-domashnoto

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
                  Кире Арвардо се срещна с Камала Харис и уреди евтиния газ. Спаси ни! Както спаси Боян Петров и както спаси моряците от "Царевня".
                  Е моряците поне оживяха след усилията му по спасяването им. Така, че има надежда и ние да оцелеем след спасяването с мерикански газ.
                  Интересно Камала откъде го вади тоя газ дето ще ни го продава евтино? Подозирам, че наличните и количества няма да са ни от полза. А тези дето разполагат с нужните ни количества не се казват Камала Харис и не дават на преференциални цени.
                  Разбирасе има вариант правителството да субсидира доставката, ама то тогава следва да се запитаме какво ще ни поискат за усугата? Да неби да се окаже, че ще ни поискат РСМ? Или може да ни поискат войски за Източния Фроонт (шегичка, за танкове и С300 става въпрос)?
                  Колкото йофтин ток от украйна ще докара. Или па украинска пшеница с която ще прави варна хъб без пристанище .
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Бързоходко, аз мисля , Мутрата комунист , бандит и крадец Борисов скоро няма да бъде настигнат по кражби корупция и лъжи..12години краде милиарди и лъга комуниста от БКП.. Де е МУТРАТА -КОМУНИСТ НА КИРИЯ , ЧЕ ПОСТОИ ПОТОК НА ПУТИН..

                    Наследството на Борисов! Вземай парите и бягай!

                    Прекратен е жп договор за 120 млн. лв. на компания, свързвана с Пеевски
                    Last edited by RUBLA; 11.05.2022, 11:26. Причина: Линк към конкурентна медия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Бързоходко., Вас комунистите крадци слугите на Мутрата Борисов-крадец, бандит и простак все Ви тегли към Русия и руския миризлив ботуш..Как мислиш Путин ще праща ли колети на Мутрата крадец и бандит при бай Ставри..




                      Премиерът Кирил Петков договори газ от САЩ на цени по-ниски от руските
                      Аз мисля че Кирето Арвардеца с този фокус измества Девид Копърфилд от пиадестала на "Най-велик фокусник на всички времена".
                      Разбирасе всеки който се е интерисувал т това изкуство знае че и най великия фокусник се нуждае от асситентка, желателно с пишни форми, която да поразсейва публиката, докато мага мекерува. В случея с Кирето асистентките са няколко. Камал Харис есетествено е основната. Следват я българските медии и специално Медиапул, която публикува пищни газовоз с пищни форми.
                      Да има какво да гледа публиката и да не се замисля как газ докаран от 5000 км минал през две трансформации - газ - течност - газ, излиза по-евтино от газ, който ти се доставя по тръбопровод постороен преди 40 години, който се е изпатил многократно.
                      Нали се сещаш че газа зада премине в течно състояние е необходимо някакво количество енергия - сгъстяват го и го охлаждат. След това горе долу същото количество енергия се използва зада го върнат от течно в газообразно състояние. Освен това докато го транспортират трябва да му подържат температурата от - 160С. Всички тия неща плюс изгореното от танкера гориво е съпроводено с вредни емисии, освен с харчене на пари.
                      Ако не го баламосват народа, то той неминуемо ще си зададе въпроса: Де е Киро на Кирия?
                      .
                      Last edited by RUBLA; 11.05.2022, 11:27.

                      Коментар


                      • Бързоходко., Вас комунистите крадци слугите на Мутрата Борисов-крадец, бандит и простак все Ви тегли към Русия и руския миризлив ботуш..Как мислиш Путин ще праща ли колети на Мутрата крадец и бандит при бай Ставри..




                        Премиерът Кирил Петков договори газ от САЩ на цени по-ниски от руските
                        Last edited by RUBLA; 11.05.2022, 11:28. Причина: Линк към конкурентна медия.

                        Коментар


                        • Кире Арвардо се срещна с Камала Харис и уреди евтиния газ. Спаси ни! Както спаси Боян Петров и както спаси моряците от "Царевня".
                          Е моряците поне оживяха след усилията му по спасяването им. Така, че има надежда и ние да оцелеем след спасяването с мерикански газ.
                          Интересно Камала откъде го вади тоя газ дето ще ни го продава евтино? Подозирам, че наличните и количества няма да са ни от полза. А тези дето разполагат с нужните ни количества не се казват Камала Харис и не дават на преференциални цени.
                          Разбирасе има вариант правителството да субсидира доставката, ама то тогава следва да се запитаме какво ще ни поискат за усугата? Да неби да се окаже, че ще ни поискат РСМ? Или може да ни поискат войски за Източния Фроонт (шегичка, за танкове и С300 става въпрос)?

                          Коментар


                          • По думите на Елена Иванова от Съюза на собствениците на хотели в Слънчев бряг украинците искат да останат, но не искат да работят.

                            "Срещаме отказ при желанието ни да ги наемам на работа", изтъкна тя.



                            vtorifront.bg
                            Украинците не искат да работят, но искат да останат по хотелите на морето

                            Коментар



                            • Австрийският канцлер Карл Нехамер предупреди "Газпром", че ако не изпълни задълженията си и не започне да нагнетява газ в най-голямото газохранилище в страната, разположено край Залцбург, Виена ще възложи тази дейност на друг изпълнител. В интервю за Kronen Zeitung канцлерът коментира, че това е една от мерките, които да гарантират енергийната сигурност на страната през следващата зима.

                              Нехамер не се съгласи с коментара, че това би означавало национализация. "Има други начини, за да получим достъп до газохранилището. Ако не го използвате, ще го загубите - ако го използвате, всичко е наред, а ако не - други компании ще имат достъп до него", допълва той.
                              Last edited by pepe1234; 13.05.2022, 10:15.

                              Коментар

                              Working...
                              X