IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

    Прочети повече в Blitz.bg????????????

    Как пък веднъж не се позова на нещо различно от русская газета на шиши?

    Не ти ли омръзна или просто си на работа?
    А ти прочете ли нещо от статията, прочете ли че австриеца казва директно че сме непостоянен и непредвидим партньор. Хайде нещо друго, нали си спомняш за доставката на въглища от империята на злото за укропия по 120-130 $ за тон, при условие че можеха да купят за 50 от донбас. Оказва се че някой от ЕС не разбират правилно солидарността и са еба...ли мамата на блокадата относно въглищата. За да не бъда упрекнат нарочно статията е от укропия

    "А зима-то на носу": Украина узнала, что уголь из Донбасса в ЕС покупает не только Польша
    13:27 05 Октября 2017275628Киев, Украина
    В закладкиСкопировать
    Украина узнала, что уголь из ДНР и ЛНР покупает не только Польша, но и другие страны Евросоюза. Об этом заявил глава украинского Минэнергоугля Игорь Насалик.


    Украина узнала о поставках угля из Донбасса в несколько стран Евросоюза
    pixabay.com /
    Насалик заявил, что узнал от польских журналистов о поставках угля из Донбасса в другие страны Евросоюза. По его словам, данную информацию предоставил автор публикации о приобретении Польшей угля из ЛНР. Киев, утверждает министр, не намерен мириться с подобной ситуацией и будет всеми силами бороться для "максимального блокирования" поставок донецкого угля в ЕС.

    Пользователи соцсетей полагают, что европейцы, в отличие от украинцев, рационально подходят к энергетической безопасности, и никогда бы не стали приобретать американский или африканский уголь, если есть возможность поставлять качественные ресурсы из Донбасса. В преддверии отопительного сезона вопрос поставки энергоносителей становится острее.

    Европа подходит к покупке угля более рационально, чем Украина
    Многие в Сети убеждены, что к поставкам донбасского угля в Европу может быть причастен и сам коррумпированный режим Петра Порошенко, который затем организует его продажу Украине по завышенной цене.


    В Сети считают, что к поставкам угля из Донбасса в ЕС причастен Порошенко
    Напомним, власти Польши накануне признали поставку угля из самопровозглашенной Луганской народной республики – соответствующее заявление сделал министр энергетики европейской страны Кшиштоф Тхужевский. Это возмутило Киев, который целенаправленно отказался от угля из Донбасса ради "торговой блокады", и теперь вынужден приобретать его в США и ЮАР по завышенным ценам. Эксперты расценили это как отказ Варшавы от обязательств перед Киевом.

    Автор: Григорий Егоров...
    Источник: https://rueconomics.ru/279930-a-zima...lsha#from_copy

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
      - Вашингтон твърди, че може да обезпечи газовите потребности на ЕС с доставки на втечнен газ. - Би било много мило от негова страна, ако поеме за своя сметка и ценовата разлика. В момента на европейския пазар цената на североамериканския втечнен газ е силно неконкурентноспособна в сравнение с цената на руския газ. В този смисъл ЕК ни дължи обяснение на нас, европейските потребители, защо иска да ни накара да плащаме по-високата американска цена вместо по-ниската руска? При това въпросното ценово преимущество не се очертава скоро да се промени. - Защо тогава Полша и Литва купуват от по-скъпата американска газ? - Плащат си политическата надценка за да угодят на САЩ и да бъдат независими от Русия. Но нито една от останалите европейски страни не вижда смисъл да плаща по-високата цена на американците за да стане още по-зависима от тях. - Напоследък и "Газпром" активно започва да се занимава с втечнен газ. - "Газпром" навреме разбра, че в бъдеще втечнената газ ще носи допълнителни преимущества и започна да продава по спот цени. Руската спот цена ще е по-конкурентноспособна от американската, но по-висока от тръбопроводната. Руснаците трябваше да изберат тази стратегия, тъй като през последните 10 г.и условията на европейския пазар непрекъснато се влошават.

      Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/obshtestvo/inte...ews550339.html

      Горещ картоф във зад...ка
      Прочети повече в Blitz.bg????????????

      Как пък веднъж не се позова на нещо различно от русская газета на шиши?

      Не ти ли омръзна или просто си на работа?
      The strongest stand last.

      Коментар


      • - Вашингтон твърди, че може да обезпечи газовите потребности на ЕС с доставки на втечнен газ. - Би било много мило от негова страна, ако поеме за своя сметка и ценовата разлика. В момента на европейския пазар цената на североамериканския втечнен газ е силно неконкурентноспособна в сравнение с цената на руския газ. В този смисъл ЕК ни дължи обяснение на нас, европейските потребители, защо иска да ни накара да плащаме по-високата американска цена вместо по-ниската руска? При това въпросното ценово преимущество не се очертава скоро да се промени. - Защо тогава Полша и Литва купуват от по-скъпата американска газ? - Плащат си политическата надценка за да угодят на САЩ и да бъдат независими от Русия. Но нито една от останалите европейски страни не вижда смисъл да плаща по-високата цена на американците за да стане още по-зависима от тях. - Напоследък и "Газпром" активно започва да се занимава с втечнен газ. - "Газпром" навреме разбра, че в бъдеще втечнената газ ще носи допълнителни преимущества и започна да продава по спот цени. Руската спот цена ще е по-конкурентноспособна от американската, но по-висока от тръбопроводната. Руснаците трябваше да изберат тази стратегия, тъй като през последните 10 г.и условията на европейския пазар непрекъснато се влошават.

        Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/obshtestvo/inte...ews550339.html

        Горещ картоф във зад...ка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

          Абе човек, недей пиши, като не разбираш. На практика нема такова животно "микро" АЕЦ. Аман от Гугъл специалисти!
          Как така няма?
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

            .............. Няколко микро ядрени централи ще са по-ефективни за нашите нужди, естествено и по-евтини в пъти спрямо великата далавера Белене.....
            Абе човек, недей пиши, като не разбираш. На практика нема такова животно "микро" АЕЦ. Аман от Гугъл специалисти!
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
              Г-н Георгиев, напоследък все по-актуална става темата за АЕЦ „Белене“. От днешна гледна точка нужна ли е на България нова ядрена централа?

              - Отговорът на този въпрос може да се даде най-малко по две линии – от политическа и от технологична и финансова гледна точка.

              По първата линия има кой да говори, така че аз няма да разглеждам поставения въпрос от тази гледна точка. Само ще отбележа, че се нагледахме на нелогични, прибързани и не защитаващи интересите на страната ни политически решения в областта на ядрената енергетика през последните 20 години. Нека само си припомним спирането на 1-4 блок в АЕЦ „Козлодуй“, забавяне стартирането на изследванията за блокове 5 и 6 в АЕЦ „Козлодуй“ за удължаване на ресурса им и накрая прекратяването на АЕЦ „Белене“ с аргумента, че проектът е икономически неизгоден. Говорим за проект, който щеше да изразходи в най-тежкия икономически вариант около 11 милиарда евро, но с произведената електроенергия тези пари щях да се възстановят на държавата, а последните 20 години блоковете щяха да работят на пълна печалба - както това се случва с блокове 5 и 6 в АЕЦ „Козлодуй“ в момента. А какво се наложи да направят няколко български правителства през това време, след спирането на проекта:

              - Най-напред се взеха допълнителни заеми в размер на около 16 милиарда лева – да, сигурно тези пари бяха необходими, защото те се инвестираха във важни сфери. Но коментарът ми е, че в нито един от проектите, в които те се използват (здравеопазване, военно – промишлен комплекс и др.) тези пари няма да се върнат на държавата.

              - По същия начин стои въпроса и за вече изразходените около 1 милиард лв. за саниране – да, несъмнено това е добра идея и е полезна за хората, но държавата няма да си върне тези средства.

              Дано нашите политици са си взели поука от тези факти, защото икономическата наука се отнася към цифрите без емоция и пристрастия.

              - А от технологична и икономическа гледна точка, как стои проекта АЕЦ „Белене“ в днешните условия?

              - Ще ми се да напомня няколко неща преди да направя и заключение. Периодът 2006-2012 г. проектът „Белене“ вървеше с пълна сила. Една от задачите на основния консултант по проeкта – фирма „Парсънс“, бе да направи икономическа обосновка на необходимостта от строителство на нова ядрена мощност. Такава бе направена във варианти и тя определено доказва тази необходимост, както и финансовата целесъобразност на проекта. 2011-2012 правителството на България нае HSBC да направи вариантен икономически анализ на проекта „Белене“. Дори и най-негативният вариант в този анализ пак показваше, че централата трябва да се построи и ще се откупи във времето.

              Междувременно България беше осъдена от Международния арбитражен съд и в края на 2016 г. плати 600 млн. евро, за поръчаните два комплекта оборудване за първи контур, от които вторият комплект се чака всеки момент да пристигне в България.

              - Добре, но все още не разбирам, трябва ли България да построи АЕЦ „Белене“?

              - Зимата на 2016 г. беше извънредно студена. За да бъде покрит върховият товар на системата, който беше около 8000 МВ, и за да няма режима на тока, беше спрян износа на електроенергия. Бяха пуснати в експлоатация всички възможни налични генериращи централи, при положение, че на хартия системата ни разполага с над 12 000 МВ инсталирани мощности. За определен период от време дори ПАВЕЦ „Чаира“ се използва като генерираща мощност. Е, няма да говорим за неналичния резерв от мощности или за това какво щеше да стане ако някоя от действащите централи беше аварирала. Просто тази зима имахме късмет, но за следващите никой не може да гарантира подобно нещо. Интересен е и въпросът с какви централи все пак този товар беше обезпечен. Така наречените ВЕИ-та тогава просто ги нямаше, но със своите почти 5000 МВ те влизат в посочените по-горе над 12 000 МВ.

              Тази година правителството поръча на БАН да направи анализ за необходимостта от строителство на нова ядрена мощност в България. Надявам се същият да види бял свят до края на октомври 2017 г. Това е поредният анализ за „Белене“ и съм сигурен, че той, както и предходните ще покажат първо необходимостта от изграждане на централата и второ – че тя ще е икономически изгодна като проект.

              - Г-н Георгиев, все по упорито се говори за това, че заради Парижкото споразумение за климата на България ще се наложи да затваря ТЕЦ-ове. Как стои един проект като АЕЦ „Белене“ в този контекст?

              - Да, истина е, че ЕК ни сюрпризира и с още едно неизгодно за страната ни решение – до 4 години – т.е. до 2021 г. въглищните ТЕЦ-ве в страните на Европейската Общност следва да прекратят своята работа. Решението е свързано с мерките за ограничаване на замърсяването и затоплянето на климата. България беше против. Може би ще получим отстъпка с някакъв срок, в който трябва да спазим взетото решение, но все пак, България като член на Общността ще трябва да се съобрази и да го изпълни. Буквално преди няколко седмици, в началото КЕВР, а в последствие и ЧЕЗ ни информираха, че на блоковете в ТЕЦ „Варна“ вече няма да може да се разчита, дори и като студен резерв, защото има разрешение за извеждането им от експлоатация. Тази ситуация с наличните базови мощности би трябвало принципно да променя позицията на българската държава по отношение на нейното участие в строителството на нови такива, но отново подчертавам, че това е политически въпрос и той е от компетенцията на нашето правителство. А всичко това все повече показва необходимостта от централа като АЕЦ „Белене“.
              Протежета комисионери.
              Няколко микро ядрени централи ще са по-ефективни за нашите нужди, естествено и по-евтини в пъти спрямо великата далавера Белене.
              Нооо, нали трябва цяла България да осигури далаверата на трима четирима и без това вече доста богати хорица. Тоооочно както през едно неотдавна отминало време, разлика в маниер на работа няма.
              М.... . ш..... ..й.о!

              Коментар


              • [QUOTE=v_tin;n3249833]
                Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                Аз искам да пътувам до северна корея и да си направя снимка с ким, дето нафърфори краварите
                Мхм.. Ще се снимаш. Не се охарчвай за двупосочен билет.
                М.... . ш..... ..й.о!

                Коментар


                • Г-н Георгиев, напоследък все по-актуална става темата за АЕЦ „Белене“. От днешна гледна точка нужна ли е на България нова ядрена централа?

                  - Отговорът на този въпрос може да се даде най-малко по две линии – от политическа и от технологична и финансова гледна точка.

                  По първата линия има кой да говори, така че аз няма да разглеждам поставения въпрос от тази гледна точка. Само ще отбележа, че се нагледахме на нелогични, прибързани и не защитаващи интересите на страната ни политически решения в областта на ядрената енергетика през последните 20 години. Нека само си припомним спирането на 1-4 блок в АЕЦ „Козлодуй“, забавяне стартирането на изследванията за блокове 5 и 6 в АЕЦ „Козлодуй“ за удължаване на ресурса им и накрая прекратяването на АЕЦ „Белене“ с аргумента, че проектът е икономически неизгоден. Говорим за проект, който щеше да изразходи в най-тежкия икономически вариант около 11 милиарда евро, но с произведената електроенергия тези пари щях да се възстановят на държавата, а последните 20 години блоковете щяха да работят на пълна печалба - както това се случва с блокове 5 и 6 в АЕЦ „Козлодуй“ в момента. А какво се наложи да направят няколко български правителства през това време, след спирането на проекта:

                  - Най-напред се взеха допълнителни заеми в размер на около 16 милиарда лева – да, сигурно тези пари бяха необходими, защото те се инвестираха във важни сфери. Но коментарът ми е, че в нито един от проектите, в които те се използват (здравеопазване, военно – промишлен комплекс и др.) тези пари няма да се върнат на държавата.

                  - По същия начин стои въпроса и за вече изразходените около 1 милиард лв. за саниране – да, несъмнено това е добра идея и е полезна за хората, но държавата няма да си върне тези средства.

                  Дано нашите политици са си взели поука от тези факти, защото икономическата наука се отнася към цифрите без емоция и пристрастия.

                  - А от технологична и икономическа гледна точка, как стои проекта АЕЦ „Белене“ в днешните условия?

                  - Ще ми се да напомня няколко неща преди да направя и заключение. Периодът 2006-2012 г. проектът „Белене“ вървеше с пълна сила. Една от задачите на основния консултант по проeкта – фирма „Парсънс“, бе да направи икономическа обосновка на необходимостта от строителство на нова ядрена мощност. Такава бе направена във варианти и тя определено доказва тази необходимост, както и финансовата целесъобразност на проекта. 2011-2012 правителството на България нае HSBC да направи вариантен икономически анализ на проекта „Белене“. Дори и най-негативният вариант в този анализ пак показваше, че централата трябва да се построи и ще се откупи във времето.

                  Междувременно България беше осъдена от Международния арбитражен съд и в края на 2016 г. плати 600 млн. евро, за поръчаните два комплекта оборудване за първи контур, от които вторият комплект се чака всеки момент да пристигне в България.

                  - Добре, но все още не разбирам, трябва ли България да построи АЕЦ „Белене“?

                  - Зимата на 2016 г. беше извънредно студена. За да бъде покрит върховият товар на системата, който беше около 8000 МВ, и за да няма режима на тока, беше спрян износа на електроенергия. Бяха пуснати в експлоатация всички възможни налични генериращи централи, при положение, че на хартия системата ни разполага с над 12 000 МВ инсталирани мощности. За определен период от време дори ПАВЕЦ „Чаира“ се използва като генерираща мощност. Е, няма да говорим за неналичния резерв от мощности или за това какво щеше да стане ако някоя от действащите централи беше аварирала. Просто тази зима имахме късмет, но за следващите никой не може да гарантира подобно нещо. Интересен е и въпросът с какви централи все пак този товар беше обезпечен. Така наречените ВЕИ-та тогава просто ги нямаше, но със своите почти 5000 МВ те влизат в посочените по-горе над 12 000 МВ.

                  Тази година правителството поръча на БАН да направи анализ за необходимостта от строителство на нова ядрена мощност в България. Надявам се същият да види бял свят до края на октомври 2017 г. Това е поредният анализ за „Белене“ и съм сигурен, че той, както и предходните ще покажат първо необходимостта от изграждане на централата и второ – че тя ще е икономически изгодна като проект.

                  - Г-н Георгиев, все по упорито се говори за това, че заради Парижкото споразумение за климата на България ще се наложи да затваря ТЕЦ-ове. Как стои един проект като АЕЦ „Белене“ в този контекст?

                  - Да, истина е, че ЕК ни сюрпризира и с още едно неизгодно за страната ни решение – до 4 години – т.е. до 2021 г. въглищните ТЕЦ-ве в страните на Европейската Общност следва да прекратят своята работа. Решението е свързано с мерките за ограничаване на замърсяването и затоплянето на климата. България беше против. Може би ще получим отстъпка с някакъв срок, в който трябва да спазим взетото решение, но все пак, България като член на Общността ще трябва да се съобрази и да го изпълни. Буквално преди няколко седмици, в началото КЕВР, а в последствие и ЧЕЗ ни информираха, че на блоковете в ТЕЦ „Варна“ вече няма да може да се разчита, дори и като студен резерв, защото има разрешение за извеждането им от експлоатация. Тази ситуация с наличните базови мощности би трябвало принципно да променя позицията на българската държава по отношение на нейното участие в строителството на нови такива, но отново подчертавам, че това е политически въпрос и той е от компетенцията на нашето правителство. А всичко това все повече показва необходимостта от централа като АЕЦ „Белене“.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gianny Разгледай мнение
                    Бреговата охраана на Либия потопи руски кораб от Крим

                    Бреговата охрана на Либия е обстрелял с 30-мм оръдия нефтения танкер Goeast (IMO 7526924), принадлежащ на руската компания "Ювас-Транс", която работи в окупирания Крим. За това съобщи изданието "Апостроф". Това се е случило на 6-и октомври.
                    A be льольо, това е кораб на частна компания, може да ходи където си иска и да вози каквото си иска. Ако хванат държавен кораб да прави контрабанда- например българското оръжие е точно такова в сирия, то тогава това си е скандал. Иначе какво казваш сега- амииииииии нищо глупости си говоря. Швул

                    Коментар


                    • Бреговата охраана на Либия потопи руски кораб от Крим

                      Бреговата охрана на Либия е обстрелял с 30-мм оръдия нефтения танкер Goeast (IMO 7526924), принадлежащ на руската компания "Ювас-Транс", която работи в окупирания Крим. За това съобщи изданието "Апостроф". Това се е случило на 6-и октомври.

                      Граничарите са заподозрели танкера Goeast, плаващ под флага на Коморските острови, че се занимава с контрабанда на гориво. Екипажът на танкера не се подчинил на заповедите на бреговата охрана на Либия, затова, за да спрат плавателния съд, граничарите са използвали оръжие. В момента на обстрела танкерът се е движел, в резултат на попаденията и навлизането на вода в корпуса през многобройните пробойни,той се преобърнал. Съдържанието на цистерните се е изляло в морето. Съдбата на екипажа засега е неизвестна.

                      Руските представители не коментират факта. Известно е също, че лоцмани от керченската компания «Ювас-Транс» осигуряват съпровождането на кораби, нелегално пребиваващи в окупирания от Русия Крим.
                      • С 30 мм оръдие??!! Все пак е по-авторитетно "потънал по стара руска традиция".Не поглеждайте нищо руско,току виж,потънало или се срутило от високо!В най-добрия случай опушило мястото на събитието
                      • Пустите либийци! Да им се не надяваш! Направо ни скриха калпаците и ни обръснаха мустаците!Евалла! Машаллах!
                      • Жалко. Путьо гласеше Либиа като Сирия 2
                      • русия загуби 2 милиарда годишно от нефтени контракти в Либия и сега се опитва да се върне ! Това е невъзможно и тя го знае !
                      • Невероятно! В момента гледам по ББС "Russia with Simon Reeve" епизод 3. Всичко които "русофобите" говорят го казват самите руснаци. Човекът каза за Крим, че бил на барикадите в подкрепа на Анекса, а днес съжалява и казва, че от 21ви век са се върнали във времето на СССР. Гледайте го!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                        Поздрава не се приема. Дай нещо от северната ти родина.

                        Има едно доказателство и то е почвата донесена от руските спътници и от краварския. Прочети малко на колко места е дадена за изследване говедарската проба и на колко места е дадена руската. Всичко друго е от лукавия. Търсиш намираш четеш и идваш да направиш една фирка на марков и след това на германците от рамщайн

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          Тук е момента да споделим за американския гений в космоса.
                          От 70-те години на миналия век не са постигнали нищо ново. До тогава караха по инерцията на откраднатите документи и инженери от хитлеристка Германия.
                          И един поздрав за факи с Рамщайн :


                          https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM
                          Понеже не могат да отидат до луната, загубили решиха да отидат до марс, с малка уговорка ако има кой да плати

                          Коментар


                          • [QUOTE=Manyface God";n3249628]
                            Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                            Тодор Живков от отвъдното 12 Октомври 2017, 15:14 Това е вашата демокрация дето я искахте. Ето ви ги западните телевизори, ето ви ги западните коли, на ви и екскурзии в чужбина, голям прас. По-щастливи ли сте сега, ? За тия несъществени неща заменихте рахатлъка в който живеете, също, като либийците, и те имат сега демокрация - гладна демокрация, а бяха царе и западните работници им лъскаха обувките. Да ви и демокрацията. Плащате за тия несъществени неща с живота на децата си и вашия скапан живот. Купите си една, две, три коли и си мислите, че вече сте успели в живота, правите се на такива пред колеги и комшии, но вътре дълбоко във вас сте едни нещастници, но не искате да си го признаете. Не сте сигурни и за утрешния ден и най-вече този на децата ви. Един ден децата ви ще трябва да се справят с ромския проблем, а той още не е започнал. На ви сега демокрация, нали се оплаквахте от рахата в който живеехте. Всичко имаше и беше сигурно навсякъде.

                            Кой би се вързал на това?
                            Дай направо Лаврентий Берия от отвъдното...

                            Мноооого грабващо любящия народ.

                            А никой не иска да пътува за Северна Корея, там е така , както го искате и е това, за което тъжите..
                            Аз искам да пътувам до северна корея и да си направя снимка с ким, дето нафърфори краварите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gianny Разгледай мнение
                              Председателят на Централната банка на Русия Елвира Набиулина и генералният директор Гознак Аркадий Трачук обявиха на пресконференция, че в обръщение на руския пазар излизат две нови банкноти - с номинал 200 и и 2000 рубли.
                              А така! Таз година 2000 до година 2000000!!! Дано са по-мекички за да стават и за външните им нужници, които се полват от 90% от населението!!!

                              • ...очаквайте и банкноти с номинал 10 000 , а по-късно и 100 000...поздрави от товарищ Путин !!!
                              • С купони е по-лесно.
                              • Абе аз викам направо да ги правят като тапети та да стават за тапетиране на стените, па и повече нули ще се съберат на един цял тапет.
                              • Там, където руснаците отиват, ние отдавна се връщаме! Нещастен народ!
                              • и отново-ракети,автомати,бомби,сърпове и чукове...Друго явно няма под ушанките.Поне препарат за вана да бяха нарисували на копюра,но както върви и за половинка няма да стигат тези 2000...
                              OOOOOOO ганке, я ма да ни обясниш по просто какво става с банкнотите по ...........

                              Долларовые купюры какого достоинства вы знаете?
                              Обычно говорят: 1, 5, 10, 20, 50, 100.
                              Все верно. Более продвинутые пользователи добавляют редкую двухдолларовую купюру. Она считается нумизматической редкостью и, попав в руки понимающего человека, сразу выводится из оборота.
                              А еще какие долларовые купюры вы знаете?
                              На этот вопрос отвечают очень немногие. Оказывается, есть целый ряд банкнот, о существовании которых большинство даже не подозревает.

                              Это купюры в 500, 1000, 5000, 10 000 и 100 000 долларов.

                              Не знает их никто по одной простой причине: они запрещены к вывозу из США валютным законодательством страны. Банкноты достоинством $100 000 (золотой сертификат выпуска 1934 года) никогда не находились в обычном обороте и использовались лишь для расчетов между Федеральными резервными банками. Видели их единицы.
                              А знаете, что, а вернее, кто, изображен на самой крупной долларовой банкноте? Чей портрет красуется на купюре в $100 000? Ответить на этот вопрос будет несложно, если вы вспомните, что деньги Соединенных Штатов печатает не государство. У Федеральной резервной системы свои герои, своя шкала ценностей, свои «любимчики» в «темном лесу» американской истории.
                              На банкноте в сто тысяч долларов, обладающей наивысшим номиналом, изображен 28-й президент США Вудро Вильсон. Тот самый президент США, который подписал Акт Федерального резерва и создал ФРС. По мнению Федеральной резервной «печатной машинки», именно это величайший деятель американской истории. Да что там американской! Раз Вудро Вильсон напечатан на банкноте, имеющей самую большую стоимость в истории, он и есть «самый человечный человек» всех времен и народов.
                              Вот так начнешь изучать «фамильные» портреты и сделаешь очень интересное открытие…


                              Ей мама му стара измекярите сте си измекяри

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Че и аз това казвам,де...Европейците,какво се занимават с тия първобитни диваци...Да си построят един аеродрум и да си хвърчат из Вселената ,без да се съобразяват с тоя и оня...Леко съм притиснен,кога шъ стане тая работа,като се има предвид че Берлин Шьонефелд,заговариха,че ще става основно летище на немската столица, някъде 1992-3 година...Разширението и модернизацията почна,ако не се лъжа,пет годин по-късно..... и още не е готово...Па сме вече края 2017...Има-няма - 20 години....
                                Та за тоя аеродрум,ако го правят,дано им стигнат на европейците едни петдесетина години....И те ,така...Поживём - увидим,така казват ония, диваците от изток...Пък дано и да доживем...
                                Ми занимават се за да не натикват в ъгъла. Да са дружелюбни.
                                Инач имат във френска Гвиана ако не се лъжа. Докато руснаците ползват под наем оня на Казахстан.
                                А и ракетата им Ариана си има двигатели.
                                Ползваха руски, да ги приобщават, ама ето резултата...
                                А и да приобщаваш еуснаци е като да приобщаваш ман... Грешка... Роми

                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X