Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доналдът - ПРЕЗИДЕНТ !!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

Не е само евтината работна ръка. Пробвай да произведеш нещо различно от софтуер в Калифорния и ще видиш че това е почти мисията невъзможна.

В САЩ в различните щати регулациите са различни. Но примерно се сещаш за оная тръба дето свързва САЩ и Канада къв рев беше. Обама и мота екологичните оценки и не я пусна. Тръмп я пусна и къв рев беше. Щяла да мине през някъв резерват, щяло не знам си кво да стане. Там някви протестираха, шерифите ги местиха един по един. Абе сълзи и сополи до небето.

Сещаш се че такава тръба се строи 100 пъти по-лесно в Китай. И ако някой протестира, бой.

Виждаш тука за една магистрала Струма и един лифт до Банско къв рев, ква борба, кви екологии, кво чудо е. И не е ясно кога ще станат и дали изобщо ще станат.
    За сметка на това, в нас без бой на целото море е у бетон. А Пекин понеже няма кой да биеш е един най замърсените градове в света

https://pik.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D...ews447814.html

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      majnata в България в момента работната ръка е към 5 пъти по евтина от тези части на Китай които са до водата, там където им е индустрията.
      До вчера бизнеса псуваше,че седели по кръчмите и мързелували.
      Оня ден чета, пак псуват щото и по кръчмите вече нямало никой.
      Който може нещо се изнесе дето му видят очите.
      Простак съм Азъ - Непобедим !!!

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        majnata в България в момента работната ръка е към 5 пъти по евтина от тези части на Китай които са до водата, там където им е индустрията.
        Ми не съм забелязал западняците да са се изпотрепали да си прехвърлят фабриките у нас ... и слава Богу де ...

Коментар

• Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Имат необлагаем минимум от 730 долара месечно или 9000 на година https://www.capital.bg/politika_i_ik...hodniia_danuk/
          Гросс нали вече лъгà вече веднъж за това в оная тема, забрави ли?

ПП
          Виждам че и мажната е положил неимоверно усилие...

Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

Коментар

• majnata в България в момента работната ръка е към 5 пъти по евтина от тези части на Китай които са до водата, там където им е индустрията.
            D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
              А това, че се изнасят производства в Китай и други страни-това няма нищо общо с това кой цапа и плаща и кой не.Проблемът е по-скоро демографски. 1 милиард роби в Китай, евтина работна ръка.При това дисциплинирана и сравнително добре квалифицирана.Последното го пиша , защото не съм чул някоя компания да изнася производства в Африка или даже в Латинска Америка.Мексико е изключение ,защото е в непосредствена близост до САЩ и е член на НАФТА, което и осигурява преимущество.Това е причината.
              Не е само евтината работна ръка. Пробвай да произведеш нещо различно от софтуер в Калифорния и ще видиш че това е почти мисията невъзможна.

В САЩ в различните щати регулациите са различни. Но примерно се сещаш за оная тръба дето свързва САЩ и Канада къв рев беше. Обама и мота екологичните оценки и не я пусна. Тръмп я пусна и къв рев беше. Щяла да мине през някъв резерват, щяло не знам си кво да стане. Там някви протестираха, шерифите ги местиха един по един. Абе сълзи и сополи до небето.

Сещаш се че такава тръба се строи 100 пъти по-лесно в Китай. И ако някой протестира, бой.

Виждаш тука за една магистрала Струма и един лифт до Банско къв рев, ква борба, кви екологии, кво чудо е. И не е ясно кога ще станат и дали изобщо ще станат.

Коментар

• Имат необлагаем минимум от 730 долара месечно или 9000 на година https://www.capital.bg/politika_i_ik...hodniia_danuk/
                Last edited by Grosss; Днес, 16:35.

Коментар

Благодаря.Това е сериозна цифра, не знаех...!
                  https://economix.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%...B2%D1%80%D0%BE

Коментар

• Благодаря.Това е сериозна цифра, не знаех...!

Коментар

Майна, тук трябва да погледна някакви статистики за да не говоря наизуст.Със сигурност е по-евтина от тази в САЩ и Европа.Ако ти знаеш, можеш да ми спестиш усилията и да ме опровергаеш!?
                      Не зная точно но мисля че минималната е около 700$ ... полека лека се доближават до европейските заплати .
                      Last edited by majnata; Днес, 15:44.

Коментар

• Майна, тук трябва да погледна някакви статистики за да не говоря наизуст.Със сигурност е по-евтина от тази в САЩ и Европа.Ако ти знаеш, можеш да ми спестиш усилията и да ме опровергаеш!?

Коментар

Държавите имат граници , но климата няма и нещата не могат да бъдат оставени на самотек.При 7 милиарда население, свят и индустрии, силно зависими от петрол, газ, въглища, атомна енергия и много други химии и замърсители, тезата на ДТ, че човека не е фактор е много неуместна.И Европа и САЩ трябва да са водещи, защото има интелектуалния капацитет, технологии и възможности за решаване на този тежък проблем.И да го наложи на останалите държави, ако трябва чрез санкции.Има начини.А това, че се изнасят производства в Китай и други страни-това няма нищо общо с това кой цапа и плаща и кой не.Проблемът е по-скоро демографски. 1 милиард роби в Китай, евтина работна ръка.При това дисциплинирана и сравнително добре квалифицирана.Последното го пиша , защото не съм чул някоя компания да изнася производства в Африка или даже в Латинска Америка.Мексико е изключение ,защото е в непосредствена близост до САЩ и е член на НАФТА, което и осигурява преимущество.Това е причината.
                          Колко е евтина работната ръка в Китай ? Туй беше преди десетина години .

Коментар

• Държавите имат граници , но климата няма и нещата не могат да бъдат оставени на самотек.При 7 милиарда население, свят и индустрии, силно зависими от петрол, газ, въглища, атомна енергия и много други химии и замърсители, тезата на ДТ, че човека не е фактор е много неуместна.И Европа и САЩ трябва да са водещи, защото има интелектуалния капацитет, технологии и възможности за решаване на този тежък проблем.И да го наложи на останалите държави, ако трябва чрез санкции.Има начини.А това, че се изнасят производства в Китай и други страни-това няма нищо общо с това кой цапа и плаща и кой не.Проблемът е по-скоро демографски. 1 милиард роби в Китай, евтина работна ръка.При това дисциплинирана и сравнително добре квалифицирана.Последното го пиша , защото не съм чул някоя компания да изнася производства в Африка или даже в Латинска Америка.Мексико е изключение ,защото е в непосредствена близост до САЩ и е член на НАФТА, което и осигурява преимущество.Това е причината.

Коментар

Или примерно Парижкото споразумение за климата. Запада не може да цапа и плаща големи вноски. Китай, Индия и другите развиващи се - могат да цапат и не плащат вноски. Не е ли логично че производство се мести там - просто щото може да цапаш без да плащаш.

Правилно ли е това или не е правилно?

Същото е със пластмасовите отпадъци. По всякакви данни дето се мотат из Нета най-големите замърсители с пластмасови отпадъци са именно бедните държави. 10-те реки от които се влива най-много пластмаса са Нил и още 9 в Азия.

Но Европа е тази дето приема мерки против пластмасовите отпадъци, въпреки че тя почти не замърсява. А Калифорния дори се опита (и май забрани - не съм сигурен) пластмасовите сламки за смучене на питиета.

Т.е. дори Европа и САЩ да спрат изцяло да замърсяват какво ще правим с другите демо замърсяват?

https://www.statista.com/chart/12211...eans-the-most/

Т.е. всичките тези регулации на Запад само оскъпяват живота на западняците. Докато останалите по Света си цапат на воля и нямат елементарни програми за прибиране на боклука даже, па камо ли да говорим за рециклиране.
                              Много истина има в думите ти. Но вместо да се търсят общи решения на всички тези проблеми, някои предпочитат да повярват на откровени лумпен идиоти, които им обещават лесни и бързи решения. От това в крайна сметка страдат най-много същите тези идиоти, но върви им го обяснявай.

Коментар

Или примерно Парижкото споразумение за климата. Запада не може да цапа и плаща големи вноски. Китай, Индия и другите развиващи се - могат да цапат и не плащат вноски. Не е ли логично че производство се мести там - просто щото може да цапаш без да плащаш.

Правилно ли е това или не е правилно?

Същото е със пластмасовите отпадъци. По всякакви данни дето се мотат из Нета най-големите замърсители с пластмасови отпадъци са именно бедните държави. 10-те реки от които се влива най-много пластмаса са Нил и още 9 в Азия.

Но Европа е тази дето приема мерки против пластмасовите отпадъци, въпреки че тя почти не замърсява. А Калифорния дори се опита (и май забрани - не съм сигурен) пластмасовите сламки за смучене на питиета.

Т.е. дори Европа и САЩ да спрат изцяло да замърсяват какво ще правим с другите демо замърсяват?

https://www.statista.com/chart/12211...eans-the-most/

Т.е. всичките тези регулации на Запад само оскъпяват живота на западняците. Докато останалите по Света си цапат на воля и нямат елементарни програми за прибиране на боклука даже, па камо ли да говорим за рециклиране.
                                Цапа не тоя дето произвежда а тоя дето потребява.Съвремения западен свят е объркал и посоката и пътя и е тръгнал към гробищата

Коментар

Working...
                                X