Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли отклонения в радиационния фон?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Матеев - съчувствие, кураж, късмет! Считам, че целият форум стиска палци!
    И това ще мине ...

Коментар

• Стискам палци и дано се оправи жената! По-важно от здравето няма.

Коментар

• Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

В дни като днешния (поне за мене) човек осъзнава колко смешни и дребни са всички други проблемчета, за които се джавкаме във форума. Когато залогът е живота на близък човек, всичко друго става незначително и маловажно.
        Матеев, най-искрено и от сърце ти пожелавам съпругата ти да оздравее и да се възстанови, и да имате още дълги години щастлив съвместен живот.
        И да не си вярващ кажи една молитва, който трябва ще я чуе, кажи думите, които ти идват от сърцето, а не от разума.

Коментар

Операцията беше днес - цели 5 часа. Изрязали са огромна метастаза в таза, сложили са сложна титанова протеза, за да запуши дупката в таза, сменили са и ставата с изкуствена. В момента жена ми е в реанимацията за възстановяване след операцията.

Тази операция ще влезе в учебниците по медицина и не се знае колко доктори ще напишат докторантура по нея. Прави се за първи път в България. Все още следоперативния риск не е преминал - трябва да се изчакат още 2-3 дена. Не съм набожен, но се моля.
          Пожелавам на жената да се възстанови и още дълго да живее а теб да не те е страх и да осъзнаеш че всички сме в Божиите ръце

Коментар

• Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

Подкрепи я. Всякак. А, молитвите ... поне не пречат.
            В дни като днешния (поне за мене) човек осъзнава колко смешни и дребни са всички други проблемчета, за които се джавкаме във форума. Когато залогът е живота на близък човек, всичко друго става незначително и маловажно.

Коментар

Операцията беше днес - цели 5 часа. Изрязали са огромна метастаза в таза, сложили са сложна титанова протеза, за да запуши дупката в таза, сменили са и ставата с изкуствена. В момента жена ми е в реанимацията за възстановяване след операцията.

Тази операция ще влезе в учебниците по медицина и не се знае колко доктори ще напишат докторантура по нея. Прави се за първи път в България. Все още следоперативния риск не е преминал - трябва да се изчакат още 2-3 дена. Не съм набожен, но се моля.
              Подкрепи я. Всякак. А, молитвите ... поне не пречат.
              Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

Ти кажи, наред ли е госпожата, и ѝ занеси поздрави.

Коментар

• Ти кажи, наред ли е госпожата, и ѝ занеси поздрави.
                  Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Поразрових се из интернет, и открих, че освен Чернобил и Фукушима е имало и други ядрени аварии, на които не е дадена достатъчно гласност. Затова ще публикувам по един клип за всяка една от тях. Изгледайте ги - интересни са, защото за всяка една от тях подробно се разказва какво и как се е объркало, и какви щети са нанесли.

Във всяка една от тези аварии населението не е било уведомявано или е било лъгано или е било уведомено с голямо закъснение. Така че сами си вадете изводите дали някой ще ни уведоми, ако нещо се обърка с Козлодуй или за в бъдеще с Белене.

Взривен атомен реактор на съветска подводница по време на ремонт

Авария в ядрен реактор на една арктическа станция

Най-голямата ядрена авария в Англия

Най-голямата ядрена авария в САЩ
                    Last edited by Mateev; 07.07.2020, 17:49.

Коментар

• Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                      Купи ли си друг уред, за сравнение на показанията?
                      Да оздравее госпожата, и ще си купи. Имам едно такова усещане.
                      Матеев, стискам палци.

Коментар

Изминаха два дни +, има ли тревожни данни?
                        Човек, акъла ми е на друго място. Жена ми днес влезе във ВМА за една много тежка операция, а предишните дни се въртях около нея. Трябваше да влезе преди 1 седмица, но за пореден път я отложиха, защото се бил разболял професора, който щял да я оперира. За щастие се оказа, че не е коронавирус, и днес вече влезе във ВМА след 5-6 часово изчакване на опашка от 200-300 човека. Странна информация, но това наистина се случи. Не знам откъде дойде този огромен наплив от хора за приемане във болницата. Може би всички са ги задържали дълго време и днес да е първият ден, в който ВМА да са решили широко да отворят врати за прием на планови пациенти.

Колкото до радиоактивния фон - върнал се е на старото ниво от 0.13 uSv/h. Това го премерих преди малко в стаята. Не ми се ходи до реката, но определено дори и да е имало нещо в предишните дни, вече със сигурност го няма.
                        Last edited by Mateev; 06.07.2020, 18:35.

Коментар

• Купи ли си друг уред, за сравнение на показанията?

Коментар

Утре ще проверя.
                            Изминаха два дни +, има ли тревожни данни?

Коментар

• Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

Някаква корелация със дъждове? Може реката до теб да влачи нещо от планината.
                              Утре ще проверя.

Коментар

Вътре в стаята стабилно си стои на 16 uSv/h след многократни измервания, което е около 23% завишение спрямо това, което измервах преди 1 месец. Че има завишение - има, но то е далеко под допустимите предели, така че няма проблеми. Самият факт, че това завишение го меря вътре в стаята си, говори за това, че завишението идва с въздуха (вятъра).
                                Някаква корелация със дъждове? Може реката до теб да влачи нещо от планината.

Коментар

Working...
                                X