Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧАРЪТ на НЕЩАТА от ЖИВОТА..., или: "Защо царят трябва да бъде гол...винаги!" :)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
    На мен ми идва малко бгмама стил тази тема, което е прекалено за финансов форум....

Благодарност за искрено поднесеното мнение!

Мислих върху тоя вариант. После съобразих, че форуми, като споменатият от теб - може би нямат ярко изразени лидери в отвлечените /неинвеститорски/ теми, каквито лидери тук има БОЛ......, мисълта ми е - че бихме могли по тоя начин да привлечем свеж ресурс от форумни участнички/участници - първоначално само като заинтересувани от факта, че и инвеститорите са най-обикновени хора, със свои човешки качества и проблеми, които решават ежедневно, вън от инвеститорският "уклон"...

По същият начин подхождам и когато тръгна да коментирам постове, свързани с някои технически понятия и дисциплини..., но това /според мен/ - не е навредило на основното форумно направление...

Т.е. - с темата доказвам, че на инвеститорите - нищо човешко не им е чуждо, напротив - те са преди всичко хора /жени и мъже/, а не както някои са създали погрешна представа за тия хора - като някакви същества - близки до механични роботи, които следят едни числа, котировки и графики, неразбираеми за маса хора край тях...

В интерес на истината, аз също не съм така изразен инвеститор, но смятам - покрай вас, да придобия самочувствието - другото се учи в двежение. Не мисля, че иронизирам, защото не веднъж съм изразявал задоволство и дори искрено възхищение от знанията на никове с участие в тоя форум...

Още веднъж - благодаря!

п.п. Ако, все пак - мнението на създателите на сайта не съвпада с моето, изразено тук - нямам претенции, дори темата да бъде изтрита. Все ми е тая, но ако съм почнал нещо - аз си работя: бавно и методично... Дори се замислих, че такава тема се поддържа с достатъчно време. И кВо от това, ако на човек му доставя удоволствие да го прави? И заключих, че - ако оставя темата неподдържана, повече от 20 дни, можете да се прекръстите и да кажете: "Бог да го прости оня ентусиастИН!... ... не се срамуваше да разголи душата си..., винаги!..., царят на лафа, но не точно за тоя форум..."

/анкетата, както виждате съм подбрал единствено със самокритични въпроси..., много лесно ми беше да формулирам въпроси, които подкрепят тезата за необходимост от такава тема..., ама Що пък не съм така велик - не зная..., па не моЕм Сите да сме велики, нЪл?.../
    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

Коментар

• Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
      На мен ми идва малко бгмама стил тази тема, което е прекалено за финансов форум....
      И, понеже си модератор, кажи на администратора да я изтрие.

Макар че не съм видял тук истински инвеститорски или финансистски мнения - изтрийте и другите.
      За да се знае, че сте голем, истински и важен инвеститорски форум... И че не печелите от рекламата на страниците, а печелите от големите български инвеститори.

Смях в залата с това нещо, наречено investor.bg. Инвестор

Last edited by vmаnkov; 13.08.2012, 15:48.
      Свободен във виелицата.
      http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

Коментар

• На мен ми идва малко бгмама стил тази тема, което е прекалено за финансов форум....
        The weak are meat and the strong do eat.

Коментар

• Наскоро прочетох една много готина мисъл.

"Това което не знаеш не те тревожи, защото то не същиствува. В онази книга това беше наречено Идеализъм." " Ако си Идеалист няма значение какво вършиш и какво става около теб, защото всичко това е нереално, то не съществува"

Та и аз споделям тази гледна точка, ако царя винаги е гол, всякакъв идеализъм изчезва. Всичко става болезнено реално. Всичко тревожи човек. И от тази гледна точка единствените два изхода от идеализма са цинизма или апатията. А е по-готино човек да е идеалист.

Коментар

• Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
            Оплакване от сексизъм!!!

Точка 5 в анкетата е дискриминация на женското начало. Требе да се сложи и нещо за жените, иначе...

Къде спят толерастите?

Смисълът на въпроса е следният: да се "мотаеш" и да търсиш красивото в природата - е по-скоро нещо, което ни тежи /на нас мъжетО/..., аВе - едно наздраве - с вярното аверче - не може да се сравни с мотаенето по красиви места и превъзнасяне по природата..., ама - с жена..., ако ще - и Дулсинеята - над Дулсинеите да ни се е паднала "от тотото"...

В тоА смисъл - въпросната формулировчица касае по-скоро по-слабата откъм емоции част на планетата...

СЯ пък, след тоя отговор, вероятно ще скочи някоя защитничка на мъжете, за да ме обвини в сексизъм, но тоА път - в полза на мъжете......, май ТНМ е готова да го направи..., пантерата се готви за скок...

Ми, в тоА смисъл казах, че угодия няма..., важно е всичко да е в рамките на добрият тон...

Аде, чаУ от мен за сега...Приятен и успешен ден, дано - заедно сме поразчупили шаблона на /понякога/ скучният ден...
            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

Коментар

• Няма да изпадам в много подробности, но поне ще казвам, какви са били мотивите ми, за да направя някои от снимките…

Много повече от едно – са основанията ми, за да отида в Созопол - в сезона на плажовете, когато е фрашкано с туристи…. Много история има в тоя град… Ама, защо не се прехласвам и по други български градове, ли? Защо мислите, че не съм го правил??? Ми – да: правил съм превъзнасянето си /наскоро в една друга тема – се презаредих с история – в Рилският манастир/! Нали все отнякъде трябва да се почне, но няма възможност човек да бъде навсякъде за кратко време.
              Мотивите, за да приоретизирам щъканията си, подобно частица, описваща Брауновото движение са необозрими /на пръв поглед/, но са също толкова неразбираеми, колкото и елементарни….

История, представена тук с различни снимки /няма да се уливам, защото не съм историк, а там има доста материали, наслагвани от историци, обслужващи интереси на управляващи през определен период от тяхното “владичество” през вековете…, намесват се и чужди историци, както е със Созопол, за да изнесат към Лувъра / Le musée du Louvre/ – доста ценни археологически находки, докато ние влюбено сме гледали и сме помагали за изнасянето – ПРЕДПОЛАГАМ – срещу няколко петачета, но с мислЪта: “абе тоя, ОТИ е толкова проЗ, за да раздава пари, а да изнася боклуците, изкопани от зИмятЪ…, не се свършиха проЗтИтИ с парИтИ…, отгде ги вадят тия пари…” …, а “проЗтИтИ” – малко по малко – едно Лувърче си обзавелииии…
              Ми, като не могле да изнесат всичко… Камъните – тонове!...

АдИ стига съм се праИл на знаещ, а да продължавам с мотивите ми, за да избера компактността на сравнително малкият град /фрашкан с народ/…

Това си ми е навик: да видя за пореден път паметната плоча http://snimki.be//store/1/241344812258.JPG , пред Централният плаж на един много добър певец и композитор от близкото минало – Георги Минчев… Докато, още в началото – бързам през паркчето с църквите в Старият град, за да стигна до нея, вече си тананикам част от текста -“химн” на Созопол, написана върху плочата: “Преди години, когато рокендролът беше млад…” Тачат си го Жоро Минчев, мир на праха му!

http://vbox7.com/play:a2756a7e
              Пък и – като помисли човек, текстът е толкова земен, а мелодията – запомняща се от раз, че – наистина се иска голям талант, за да можеш да пласираш нещо толкова елементарно и близко съзнанието на всеки човек, който – в младостта си, независимо и влюбен в живота, почти никога няма възможност да се докосне до лукса на част от възрастните… “…а без пари не пускат в ресторант, дори и най-добрият музикант…, блажени години – рокендролът беше млад…” Тук се получава леко двусмислие: очевидно блажени са годините, когато рокендролът е прохождал, но определението “блажени” – по добре пасва на безпаричните млади, които нямат достъп до ресторанта /толкова реалистично ми изниква картинката в представите, че не може да бъде…/ …

…но има и още едно точно фиксирано основание, за да съм там /колкото и да не ви се вярва – морето с плажовете, на които човек може да се поизпържи от всички страни – бавно и методично - е на по-задно място в класацията на причините, за да съм в Созопол…., но него /морето/ ще “величаем” следващият път, защото постът отсега усещам, че става прекалено дълъг и има опасност да си изгубя многобройната аудитория…, т.е. – ще поддържам интригата с очакване на следващ “епизод”…/…

Та, друга съществена причина – са ония, които след време ще заместят Жоро Минчев…?!? Децата, де, мъничките!… Може да ви е впечатлила шатрата с девиз “Нарисувай сам!”, както и друга: “Рисунки с пясък”…. Мноооого ми харесва да гледам там прехапаните езичета на малките, които надничат от всички страни, за да обхванат по-добре с поглед – оцветяваната от тях фигурка . Ама как само се стараят…, разбира се – не без “компетентната” помощ на амбициозните майки и на художничките…
              http://snimki.be//store/1/201344811811.JPG
              http://snimki.be//store/1/901344811957.JPG
              http://snimki.be//store/1/911344814367.JPG
              http://snimki.be//store/1/771344814429.JPG
              http://snimki.be//store/1/571344842241.JPG
              http://snimki.be//store/1/561344842306.JPG

Ама това, “амбициозните” майЧЕТА – понякога се поизкривява - и – вместо да ги амбицираме да творят, то ги насочваме към стола за тату…http://snimki.be//store/1/701344813042.JPG
              Не критикувам, само изказвам мнение…, все пак майките са, които имат призванието да насочват малките в определени ареали /най-общо/…Не оспорвам истината, че момиченцата трябва да са куклички и по отношение на някои нови виждания за екстравагантност и грабнат поглед…Все пак – всеки е свободен да прави онова, което му носи някаква естетическа наслада…, както и това, което по един или друг начин – го кара да се усмихва, т.е. – прави го щастлив…Затова, когато таткото попита момиченцето: “Боли ли, тате?”, то – гордо отговори: “Не!”…, ето пък видът закалка, с която почваме от най-ранната детска възраст…

…доста галерии има в Созопол, много /според мен – добри/ художници излагат платна направо по улиците…, но и тук – съвсем накратко, въпреки че – като сериозна мотивация – и тая е - не на последно място…, имам си определени пристрастия към акварелите, но – когато човек открие възможността – светкавично да запечата много красота за кратко време – с фотоапаратЧЕ…, нещата кривват в друга посока и друг вид художествени “похвати”… /друг път, ако остане повече време, ще пусна и други неща, но не съм убеден, че ще намеря много свободно време, де – отсега да си го кажа…/
              http://snimki.be//store/1/241344841671.JPG

И – понеже беше фрашкано с руснаци и чехи /вероятно – повече от 2/3 от почиващите, то не мога да не спомена и Ваня, комуто постоянно правеха забележки, а той – като всички момченца – търсеше камъчета, за да ги хвърли по-далеч в морето…Така разбрах името му, а когато швъргалцето мина близо до мен, го попитах: “А, тьi девочка?”, той ме изгледа с такова недоумение и се произнесе – ясно и категорично: “Я мальчик!” http://snimki.be//store/1/221344813469.JPG
              И, за да приключа впечатленията си, ще пусна и снимка на “наследниците” на Иречек…, знаем как той – ученият – се изумява от фриволното поведение на нашият Бай Ганьо… Та, сега наследниците на самият Иречек виждаме в ролята на търсещите келепира… На снимката виждате: таткото и двете дечица, които са се качили върху парапета, обирайки смокинята, а майката поема плодовете и ги подрежда на стената зад себе си – до фотоапарата им… http://snimki.be//store/1/251344814038.JPG Ами, да отбележа и това, че почти до всяка трета къща, върху масички, има – както сладко от смокини от предната година, така и чашки с пресни смокини по левче…

Разбира се – смокините в по-голямата си част зреят в края на август и началото на септември, но и сега има от тоя сочен плод… До тогава може още веднъж да се отиде…/но може да се отиде и на друго място/…
              Други чужденци пък виждаме да спят около обяд в градинката /вероятно са “повалени” и по други причини, защото отпред е заведенийцето “Малката текила”, а много на брой малки текили – знаем, че водят до нещо, което е много по-голямо от една “голяма текила”…, та си нанкат, младежите, докъдето са им стигнали силиците, не усещайки, че денят отдавна е почнал, а около тях оживлението е сериозно… http://snimki.be//store/1/941344814471.JPG

Та се замислих, тия чужденци по каква точно логика харесват да прекарват тук почивката си, година след година? Част от причините ще изясня следващият път: между тях са – специфичната архитектура, произведения на изкуството, спокойствие и различна атмосфера на Старият град /не че колите не са фраш, де/, но има нещо, което зарежда хората с положителни емоции…, а морето…, ама там – върху тия източно разположени канари - пък си беше наистина една стихия… Направих аналогия със структурата на тия скали и ония, за които писах в една друга тема – скалите около Боянският водопад, Бистришката река, върховете, Камен дел… и на други места от Витоша…

Пак ще се чуем - с продължение…/важно е на човек да му доставя истинско удоволствие онова, което върши…, същото важи и за моментите, когато се отдава на почивка/…То при мен почивката е в един различен от общоприетото – вариант… Все пак, твърдя /и съм убеден, разбира се/, че сам човек – не се отъждествява със самотен… И си мисля за момент, в който /произволен пример/ той й казва: мила, днес ще ходим… /еди къде си/…, а на нея й се иска цял ден да си изтряска една жестока лежачка…, а – ми – по логиката, че сънят разхубавявал жената, мъжете би трябвало да обичаМЕ само “Спящите красавици”…, ми – как се обича една спяща красавица, която спала, спала, та се забравила – 100 години…, ми как да събудиш с целувка, една толкова голяма красавица…, защото – няма съмнение, че това е най-голямата красавица, де – няма такова чудо на тоя свят…., но това вероятно ще разискваме и по-натам в темата…

Ама – как няма да спи една жена, ако е домакинствала? Ше спи, я! Бееее, и аз домакинствам, но си имам по-хубави занимания /не искам да съм красивО!/: ето, пералнята ми вече центрофугира, а аз съм почти готов с писанията си…/Усещам удоволствието от това, как Ше изгубя времето НА НЯКОИ ОТ ВАС, докато четат…/

Много усмивки за дамите в темата! Пожелавам ви – да не сте толкова красиви, колкото Спящата красавица… Ние си ви харесваме и с това, деТ Господ ви е дал…Ми той – давал, давал, та се позабравил…, льошо няма, де!

Коментар

• Оплакване от сексизъм!!!

Точка 5 в анкетата е дискриминация на женското начало. Требе да се сложи и нещо за жените, иначе...

Къде спят толерастите?

Свободен във виелицата.

Коментар

• Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  Успех с темата ! Дано да е на първо място в коментарите и да се подновява много пъти.....
                  Аз не мълчах..просто се надявах мълчанието ти в другата тема да е до вечерта.....
                  И така го писах....
                  Стига си се оправдавал...

Това беше едно от решенията ми, които вземам "на кръстопът" от живота..., или - когато съм в някаква специфична обстановка - изпъстрена с много нови впечатления /които ни зареждат за живота!/, ЧАСТ от които ви пускам след малко, а после ще ходя, че имам едни уговорки......, но довечера - задължително ще осмислям казаното от вас, приятели!

Приятен ден на всички!

Коментар

Ено време, га играех волейбол, преди началото на срещата отборите се поздравяваха, като шесторките, наредени в редица на задната линия, скандираха групово някакво приветствие към противника.

Например, така:
                    Капитанът прави крачка напред и казва:
                    - На противника привет!
                    Махва с ръка и шесторката извиква заедно:
                    - Привет!

Изборът на приветствие беше произволен, та често заради не напълно едновременното извикване и заради акустиката на залата въобще не се разбираше, какво е изревал отборът. Но се смяташе, че приветствието е направено.

Това го намирахме малко нещо като лицемерно, та нашият отбор поздравяваше така:
                    - На противника (махване с ръка)...
                    - Въгъзъ!
                    Сега няма да търся снимки с майтапи, в които "класни" футболисти /и друг вид спортисти/, в борба за топката - такива пръсти поставят на някои места на съперниците, че човек почва да се чуди...

Коментар

• Успех с темата ! Дано да е на първо място в коментарите и да се подновява много пъти.....
                      Аз не мълчах..просто се надявах мълчанието ти в другата тема да е до вечерта.....
                      И така го писах....

Коментар

• Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        Здрасти, Зарко!
                        Здрасти, банда!

П.П. Зарко, понеже учтиво помоли, ще използвам "Здрасти", а не "Добро утро",
                        Здравей, ТНМ, ама много провокативно почваш, де... Искаш още в началото да ми покажеш, че ще се съобразяваме - само и единствено с нашите виждания по въпросите... ОК! Така е правилно! Както и да отстояваме правилната теза!

Правилна теза, разбира се - е единствено нашата! ДНЕС! Две мнения по въпроса няма!

Утре, независимо, че съм "победител" в спора, бих могъл да поставя аргументи в другата посока, които нашият опонент не е използвал навреме, та - да сменя позициите си... Но това ще е утре!

Усмивки!

Коментар

• Ено време, га играех волейбол, преди началото на срещата отборите задължително се поздравяваха, като шесторките, наредени в редица на задната линия, скандираха групово някакво приветствие към противника.

Например, така:
                          Капитанът прави крачка напред и казва:
                          - На противника привет!
                          Махва с ръка и шесторката извиква заедно:
                          - Привет!

Изборът на приветствие беше произволен, та често заради не напълно едновременното извикване и заради акустиката на залата въобще не се разбираше, какво е изревал отборът. Но се смяташе, че приветствието е направено.
                          (след това се влизаше в полето и следваше първият съдийски сигнал, за сервиз)

Това го намирахме малко нещо като лицемерно, та нашият отбор поздравяваше така:
                          - На противника (махване с ръка)...
                          - Въгъзъ!

П.П. Ето тук имаме ситуацията "царят е гол" с един донякъде лицемерен поздрав.
                          Начи съм в темата и не спамя.
                          Last edited by vmаnkov; 13.08.2012, 11:31.
                          Свободен във виелицата.

Коментар

Ауу, конкуренция...

Но да не се развихри война - "нашата" тема срешу "вашата"?

(никът ВГЗ би бил по-цветист)

Не мисля, че конкурирам определена тема, определен сайт, нито определен блог и т.н...

..., още повече, че няма "наша" и "ваша" тема - ВСИЧКИ СА НАШИ, щом можем да участваме СВОБОДНО в тях, нязависимо кои са ги създали, кои со най-чести посетители, кои се дракат най-силно, кои псуват най-цветисто и др.п....

...все пак - не ви съветвам да се отпускате - за да пишете тук, защата може да се тълкува, като навлизане в една друга възрастова група - на ония, които са НАД 30+..., това - разбира се - е казано със шеговит тон, няма да си броим годините пък сЯ...

Коментар

• Здрасти, Зарко!
                              Здрасти, банда!

П.П. Зарко, понеже учтиво помоли, ще използвам "Здрасти", а не "Добро утро",
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

Коментар

• Ауу, конкуренция...

Но да не се развихри война - "нашата" тема срешу "вашата"?

(никът ВГЗ би бил по-цветист)
                                Last edited by vmаnkov; 13.08.2012, 10:38.
                                Свободен във виелицата.

Коментар

Working...
                                X