Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да спечелим от кризата през 2020-2021г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Мен ме обхващат мераци да ставам петролен магнат
    Но ми се струва че трябва търпение.. Вероятно ще има гмуркане и под 20 долара преди да се стабилизира и след месеци да започне да расте към дабъл - трипъл.
    На БФБ съм с 19 г. стаж, но на петролните пазари съм аматьорче
    Насочиха ме че за по дългосрочна игра /задържане в позиция 6-9 месеца/ удобен продукт е CFD Brent Cash през Карол Дилинг. Като мисля да го играя с умерен ливъридж 1:3 най-много 1:4
    Ще се радвам на коментар и насоки от играчи със стаж и опит на тези пазари..
    Аз нямам опит, но ще направя коментар - шанса да спечелиш е по-малък от 50% - първо не знаеш добре правилата на играта, ще разполагаш с по-малко информация от големите играчи, като например количества запаси и мн.др., ще разполагаш с ограничени средств. Така, че е по-вероятно батковците да ти вземат паричките. Това не е заяждане, казвам каквото мисля, за твое добро, макар, че съм лаик. Първо си отговори на въпроса с кой ще играеш комар и от къде ще ти дойде печалбата. Да, като дългосрочен сигурно имаш повече шанс, но не е ясно какви ще са ти разходите за swap и дали си струва

Коментар

• Като купуваме метали,по добре ценни!!!

Коментар

• Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

Изглежда интересно но през кой брокер да го купим? В платформата на IB няма такъв инструмент.
        Сега отворих IB. Не е ли това: OOEA WT BRENT CRUDE OIL IBIS

Сега съм през телефона, ще го разгледам допълнително.

Коментар

• Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
          Докато сме на петрола какво мислите за тези:

WisdomTree WTI Crude Oil - DE000A0KRJX4
          WisdomTree Brent Crude Oil - DE000A1N49P6

Купуваш и държиш колкото си искаш. Търгуват се на Xetra, няма данък печалба.
          Изглежда интересно но през кой брокер да го купим? В платформата на IB няма такъв инструмент.

Коментар

• Докато сме на петрола какво мислите за тези:

WisdomTree WTI Crude Oil - DE000A0KRJX4
            WisdomTree Brent Crude Oil - DE000A1N49P6

Купуваш и държиш колкото си искаш. Търгуват се на Xetra, няма данък печалба.

Коментар

• Също е важно да се отбележи, че суапът много варира от брокер до брокер и ми се е случвало да го променят значително от днес за утре. Гледай много внимателно договорът, който подписваш ако се стигне до там!
              Keep going ...

Коментар

Да, трябва добре да го разбера това със суаповете, още не мога да схвана точния принцип.. Разбрах че са средство за компенсиране на посредника заради разрликата в цените на интрумента с текуща цена и фючърсите.. Примерно Брент Кеш сега е на цена 26,30 а фючърса за Август е на 33,60.. Означава ли това че ако купя сега на 26,30 и държа до Август, чрез начисляване на суап, посредника ще ми оскъпи купените контракти до 33,60 ?
                Ако е така това наистина е голяма набутка.. 27,7% нагоре от сегашната цена от които аз нищо няма да видя..!? Днес ще говоря и с брокера да ми разясни..
                Относно лоста, да 1:3 не е малък риск, но пък и аз съм рисков играч.. а и ако случайно стане фал и тръгне още надолу, имам резерви да добавям кеш за да спася позицията си
                За сумата.. ами да, или играя с голяма такава за да има ефект върху портфейла ми или въобще не се занимавам
                Нещо подобно е, използват няколко контракта и чрез финансов инженеринг успяват да направят непрекъснат контракт, но ти начисляват солидна такса накрая на деня ако не си затворил позицията, която наричат суап. Изчислих, че суапът за година ми идва 65 долара за 10 барела (около 230$), което като процент е малко над 28%.
                Keep going ...

Коментар

• Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

При CFD-тата ако държиш позицията дълго време трябва да внимаваш със суаповете и добре да си направиш сметките!
                  Ако стратегията ти не компенсира загубите от суап може в един момент да си на много голям минус дори и пазарът да се движи в твоя полза.

1:3 лост при Петролът си е сериозен първоначален риск. При тези движения който имаме в момента можеш да се занулиш много бързо ако нямаш стоп.

Обмисли нещата добре преди да скачаш в дълбокото с голяма сума пари..
                  Да, трябва добре да го разбера това със суаповете, още не мога да схвана точния принцип.. Разбрах че са средство за компенсиране на посредника заради разрликата в цените на интрумента с текуща цена и фючърсите.. Примерно Брент Кеш сега е на цена 26,30 а фючърса за Август е на 33,60.. Означава ли това че ако купя сега на 26,30 и държа до Август, чрез начисляване на суап, посредника ще ми оскъпи купените контракти до 33,60 ?
                  Ако е така това наистина е голяма набутка.. 27,7% нагоре от сегашната цена от които аз нищо няма да видя..!? Днес ще говоря и с брокера да ми разясни..
                  Относно лоста, да 1:3 не е малък риск, но пък и аз съм рисков играч.. а и ако случайно стане фал и тръгне още надолу, имам резерви да добавям кеш за да спася позицията си
                  За сумата.. ами да, или играя с голяма такава за да има ефект върху портфейла ми или въобще не се занимавам

Коментар

• Аз бих си купил фармацефтични компании, за сметка на другите те ще отчетат яко ръстове на продажбите. след 2-3 месеца може да се мисли да се обърнат в други, сектори които ще се възстановят първи

Коментар

Мен ме обхващат мераци да ставам петролен магнат
                      Но ми се струва че трябва търпение.. Вероятно ще има гмуркане и под 20 долара преди да се стабилизира и след месеци да започне да расте към дабъл - трипъл.
                      Насочиха ме че за по дългосрочна игра /задържане в позиция 6-9 месеца/ удобен продукт е CFD Brent Cash през Карол Дилинг. Като мисля да го играя с умерен ливъридж 1:3 най-много 1:4
                      При CFD-тата ако държиш позицията дълго време трябва да внимаваш със суаповете и добре да си направиш сметките!
                      Ако стратегията ти не компенсира загубите от суап може в един момент да си на много голям минус дори и пазарът да се движи в твоя полза.

1:3 лост при Петролът си е сериозен първоначален риск. При тези движения който имаме в момента можеш да се занулиш много бързо ако нямаш стоп.

Обмисли нещата добре преди да скачаш в дълбокото с голяма сума пари..

Коментар

• Мен ме обхващат мераци да ставам петролен магнат

Коментар

• Добър момент за късо където и да в в индексите ) понеделник гап и само надолу ) успех

Коментар

• Надявам се аз да се вразумите но, напразно: За кой ли път, масова фиксация върху паразитни "стратегии" от типа "купи-продай" (прекарай \се). НИЩО СВЯСТНО НЯМА В ТЕЗИ ВАШИ ГЛУПОТЕВИНИ.
                            Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Oil’s 60% Crash Is the Tip of an Iceberg. The Reality Is Worse

https://www.bloomberg.com/news/artic...ality-is-worse

Коментар

• Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

Аз бих кеширал на твое място или бих си сложил блики стопове, че малко като пред спад ми изглежда с тази коснолидацийка.
                                Не трябва да се отклоняваме от първоначалният план без наличие на форсмажор! Придържаме се към системата докато не бъдат достигнати заложените цели или докато не се обърнат процентите и масата да заеме дълги позиции.
                                Last edited by alphaomega; 25.03.2020, 23:30.

Коментар

Working...
                                X