Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

Свещен граал няма и не може да има.
    Ако има такъв и някой го намери, тогава финансовите пазари ще се дезинтегрират и престанат да съществуват.
    ето ти свещенния граал
    https://www.youtube.com/watch?v=tP-I...index=2&t=614s

Коментар

• Напротив, ценни са мненията на хората, които са се занимавали с трейдинг. Ако статистиката показва, че 95% губят или печелят много малко, значи чисто статистически, не си заслужава, човек да си губи времето с тая работа надявайки се да е от "успешните" 5%, от които така или иначе никой не е станал милионер. Това е кофти сделка

Коментар

• Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

Какъв късмет ве
        Това е ПМО. Само не знам какъв % ще му сложи матеев, ей така на очо. Ама иначе системен играч.
        Матеев продължавай, много си забавен.
        "СИСТЕМНИЯ" ИГРАЧ СЕ ВЪЗПОЛЗВА ОТ НЕРАЗУМНОСТТА, ПРЕДРАЗСЪДЪЦИТЕ на другите.
        Системен е тоя дето непрекъснато кибичи на пазара и чака РИБКИ, а не си играе да открива свещения граааааал. Тея също са рибки - що време и пари губят докато "открият" граааала. И аз бях рибка, сега не съм на пазара
        След като вече си се отказал от трейдинга и не си на пазара (какъвто е и Бля-Бля), какво търсиш в този финансов форум?

Явно вече не се нуждаете от знания, след като сте напуснали бизнеса. Също така е ясно, че и няма какво умно да кажете, след като сте се провалили в този бизнес. Тогава въпросът ми е защо продължавате да пълните темите със спам от позицията на невежеството и провала?

Вашите мнения не струват и 5 стотинки, така че не се изживявайте като знаещи, които да съветват другите какво да правят. Също така не си въобразявайте, че след като вие сте се провалили, ще се провалят и всички други. Моите съболезнования, но сред четящите и пишещите в тази тема има много на брой умни хора, за които вашите постинги са само едно развлечение в стил "усмивки от старите ленти". Също така вашите постинги са само едно доказателство какво се случва с човек, който търгува само с интуиция и без стратегия с ПМО.

Коментар

• Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
          Е, явно има някакъв напредък! В последните години ни убеждаваш, че става дума за знаещи и незнаещи, можещи и неможещи...

Обясни ми процеса - пътува човек във влака, сяда до него някакъв директор и му предлага една торба пари? Баси късмета!
          Какъв късмет ве
          Това е ПМО. Само не знам какъв % ще му сложи матеев, ей така на очо. Ама иначе системен играч.
          Матеев продължавай, много си забавен.
          "СИСТЕМНИЯ" ИГРАЧ СЕ ВЪЗПОЛЗВА ОТ НЕРАЗУМНОСТТА, ПРЕДРАЗСЪДЪЦИТЕ на другите.
          Системен е тоя дето непрекъснато кибичи на пазара и чака РИБКИ, а не си играе да открива свещения граааааал. Тея също са рибки - що време и пари губят докато "открият" граааала. И аз бях рибка, сега не съм на пазара
          Last edited by bota156; 27.01.2020, 15:40.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

Това явление е от така наречените - синхронности. Такава синхронност е и вдигането на Мойсей с ръката и отворилата се от това пътека по дъното на морето, по която евреите се изнизали сухи до отсрещния бряг, бягайки от преследвачите си. Двете събития - отварянето на морето и вдигането на ръката, нямат причинно-следствена връзка помежду си. Единствено свързващото звено е времето и мястото, в което се случват. Същото е и с директора и човека във влака - две различни събития, нямащи нищо общо помежду си, намерили сечение в един вагон. Така се раждат митовете - Мойсей вдигнал ръката си и морето се отворило, човекът се качил беден в един вагон и после слязъл богат - парите били от лукановите куфарчета и преминавали от ръце в ръце. Къде тук е скрито ПМО, за да можем да открием генезиса на тези синхронности и да ползваме този опит в споменаваните с такава ревност в темата стратегии.
            Разбира се че няма никакво ПМО. Това си че чиста проба КЪСМЕТ, и аз го написах това в поне 2 различни постинга. Ти обаче четеш така, както дявола чете евангелитето, и после публикуваш във форума мокрите си сънища.

Коментар

• Не си мисля, че много знам. Но нали има една поговорка, че в страната на слепите и едноокия е цар

Но добре, че има и други еднооки, че иначе щеше да е страшно

Коментар

• Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

Ако има такъв и някой го намери, тогава финансовите пазари ще се дезинтегрират и престанат да съществуват.
                Зависи какво е твоето определение за термина СВЕЩЕН ГРААЛ. Съгласно моето определение, написано по-долу, такива свещени граалове има, и определен малък брой хора по света ги експлоатират успешно. Някои от тях дори са станали милиардери. Гледах клип с един такъв, който има 13 милиарда долара, и по интервютата честно си признава, че парите си ги е спечелил благодарение на задълбочени познания на Теорията на вероятностите. За съжаление му забравих името, но линкове с негови интервюта има из интернет.

Коментар

• Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                  Е, явно има някакъв напредък! В последните години ни убеждаваш, че става дума за знаещи и незнаещи, можещи и неможещи...

Обясни ми процеса - пътува човек във влака, сяда до него някакъв директор и му предлага една торба пари? Баси късмета!
                  Това явление е от така наречените - синхронности. Такава синхронност е и вдигането на Мойсей с ръката и отворилата се от това пътека по дъното на морето, по която евреите се изнизали сухи до отсрещния бряг, бягайки от преследвачите си. Двете събития - отварянето на морето и вдигането на ръката, нямат причинно-следствена връзка помежду си. Единствено свързващото звено е времето и мястото, в което се случват. Същото е и с директора и човека във влака - две различни събития, нямащи нищо общо помежду си, намерили сечение в един вагон. Така се раждат митовете - Мойсей вдигнал ръката си и морето се отворило, човекът се качил беден в един вагон и после слязъл богат - парите били от лукановите куфарчета и преминавали от ръце в ръце. Къде тук е скрито ПМО, за да можем да открием генезиса на тези синхронности и да ползваме този опит в споменаваните с такава ревност в темата стратегии.
                  Last edited by pinoccio; 27.01.2020, 15:24.

Коментар

• Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                    Намирането на 100% печеливша стратегия за какъвто и да е пазар, е равносилно на намирането на философския камък.
                    Но търсенето продължава, видно от коментарите.
                    И вечния двигател още го търсят.
                    Напротив - ако беше следил постингите ми по форумите, щеше да знаеш, че теоретичния максимум е 75%. Има си и математически доказателства, но те не са за блеещите.

Добра стратегия е всяка една стратегия, която постига над 60%. А ако процентите са 65, то това вече е супер стратегия. Над 70% са самите свещени граалове, а над 75% не съществува стратегия, освен ако разбира се не се опитва да познава гаповете в уйкенда.

Между 55 и 60% са посредствените стратегии, които се откриват лесно и с които могат да се удвояват парите в годишен план. Под 55% има огромно количество стратегии, но те са по скоро плод на флуктуациите на самата случайност, а не на някакви стабилни във времето закономерности.
                    Last edited by Mateev; 27.01.2020, 15:19.

Коментар

• Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Няма гаранция, че от 1024 сета от 10 хвърляния ще има един с 10 ези. Точно както няма гаранция, че от две хвърляния едното ще е ези.

В първия случай вероятността е 1/1024 за всеки сет от хвърляния, a във втория 1/2. Значи ти лесно попадаш в такова елементарно заблуждение при един ергодичен, стационерен процес, а искаш да се справиш с динамиката на един стохастичен, нелинеен, променящ свойствата си процес.
                      Не попадам в никакви заблуждения, а се опитвам с думи прости да обясня на публиката сложни вероятностни процеси. Ясно е, че точно 1024 човека (2 на десета степен) с 10 хвърляния не могат да гарантират, че на някой ще се паднат точно 10 тура или 10 ези-та. Такава обаче е най-вероятната вероятност. Иначе си има флуктуации на случайноста, и могат да се случат съвсем различни стойности. Как обаче да обясня на хората, че тези, на които се е паднала дълга последователност от ези или тура, са просто късметлии, и това няма нищо общо с тяхната интуиция.

Колкото до твоите познания по статистика и теория на вероятностите - не знам защо си си въобразил, че си супер компетентен, след като до момента с нищо не си го показал това. И не знам защо си си въобразил, че аз не съм компетентен, след като до момента съм изписал хиляди постинги по всички възможни форуми, и доста хора са се вслушали и са напреднали много в тяхното развитие.

Просто те съветвам да подтиснеш манията си за величие, и да си пиеш редовно хапчетата, ако искаш поне малко от малко да водим разумен диалог. А ако се изживяваш като експерт по вероятностите, отвори си тема и разкажи за своята търговска конецепция така, както аз съм го правил поне 10 пъти. Престани обаче с просташките си критики, и с постингите не по темата, защото много хора вече ти направиха забележка. Излагаш се като кифладжия и с нищо не допринасяш за повишаването на собствения си имидж. Точно обратното - от моя гледна точка си под нулата, въпреки че има някакви зачатъци на разбиране и осмисляне на това, за което се приказва.

Коментар

• Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                        Mateev Какво показва куант стратеджито? Кои тип стратегии са по-добри? Тези които играят срещу движението на цените или тези които на които таргета е по-посока на движението преди входа?
                        Ще кажа моите впечатления.
                        Първо зависи от инструмента, но ако говорим за EURUSD че и за другите мейджъри аз досега не съм видял нито една дългосрочно печеливша стратегия която да играе срещу движението(контрат трендова или миин ревърсал).

FinancialMarkets.Zone

Коментар

• Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

----
                          Битката за свещен граал е вечна. ====.
                          Institution: FBI Correctional Facility
                          Jurisdiction: Unknown

Коментар

• Mateev Какво показва куант стратеджито? Кои тип стратегии са по-добри? Тези които играят срещу движението на цените или тези които на които таргета е по-посока на движението преди входа?

Коментар

• Намирането на 100% печеливша стратегия за какъвто и да е пазар, е равносилно на намирането на философския камък.
                              Но търсенето продължава, видно от коментарите.
                              И вечния двигател още го търсят.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

Коментар

• Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Няма гаранция, че от 1024 сета от 10 хвърляния ще има един с 10 ези. Точно както няма гаранция, че от две хвърляния едното ще е ези.

В първия случай вероятността е 1/1024 за всеки сет от хвърляния, a във втория 1/2. Значи ти лесно попадаш в такова елементарно заблуждение при един ергодичен, стационерен процес, а искаш да се справиш с динамиката на един стохастичен, нелинеен, променящ свойствата си процес.
                                Мисля, че се пресилваш, всички сме наясно с това.

Коментар

Working...
                                X