Съобщение
Collapse
No announcement yet.
ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)
Collapse
X
-
Продължават и днес да говорят за 300млн евро само за разпределението, поне аз така ги разбирам след използването на google.translate. 300млн евро за 66% от акциите на дружеството ми се вижда вече по-справедливо, а и Енерго про са нещо много по-добро от Ковачки според мен.Да видим какво ще стане - или сделка на добра цена (бързи печалби) или оставане на компанията от топ10 в Европа на БГ пазара. Не знам кое да предпочитам, но ми се вижда като win-win.
http://archiv.ihned.cz/c1-65889780-c...at-vic-miliard
- 1 like
Коментар
-
„Енерго-Про“ предлага 300 млн. евро за активите на ЧЕЗ в България
Сделката трябва да бъде одобрена от КЕВР и от антимонополния регулатор
Чешката енергийна компания "Енерго-Про", която управлява електроразпределението в Североизточна България, е предложила нова, по-висока оферта за българските активите на своя чешки конкурент - CEZ, който пък доставя електроенергия на почти цялата Западна България. Според информация от местното издание HN офертата е вдигната до 300 млн. евро, докато първоначалното предложение е било 250 млн. евро.
„Енерго-Про“ реагира на искането на ЧЕЗ да коригира офертата си за придобиване на активите в България и днес представи подобрена оферта, която отговаря на исканите параметри", коментира говорителят на компанията Хана Хикелова. Тя отказва да коментира точното число на офертата, но е казала, че е над първоначалната инвестиция в българското дружество, която направи CEZ, т.е. над 281 млн. евро.
http://www.economic.bg/bg/news/8/ene...e-na-chez.html
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение7900 лева* могат да катапултират (или потопят) системно критична публична компания с 10%. Край на историята...
*(ето едни много изморени 7900 лв. от 2001 г. с поне два пъти пренавит километраж- https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=4pcrlw)
AMG с газова уредба! Бахти селянията!
He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.
- 1 like
Коментар
-
7900 лева* могат да катапултират (или потопят) системно критична публична компания с 10%. Край на историята...
*(ето едни много изморени 7900 лв. от 2001 г. с поне два пъти пренавит километраж- https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=4pcrlw)
Коментар
-
Първоначално изпратено от dex Разгледай мнениеЗащо така тук
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнениеАз ли нещо не мога да схвана ,но на някои места чета "ЧЕЗ ще продава бизнеса си в България",което би трябвало да включва освен разпределението и ЧЕЗ електро и централата във Варна.От друга страна из статиите се говори само за разпределението и централата ,за едното искат 300мил евра ,а за другото 50.Къде в цялата работа е ЧЕЗ електро?Last edited by balarev; 20.09.2017, 09:26.
Коментар
-
Аз ли нещо не мога да схвана ,но на някои места чета "ЧЕЗ ще продава бизнеса си в България",което би трябвало да включва освен разпределението и ЧЕЗ електро и централата във Варна.От друга страна из статиите се говори само за разпределението и централата ,за едното искат 300мил евра ,а за другото 50.Къде в цялата работа е ЧЕЗ електро?
Коментар
-
Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
Разликата м/у твоята "сделка" (SPO, приватизация на миноритарен дял, и т.н.) и тяхната (приватизационен договор с куп задължения, гаранции, санкциии....) е от небето до земята.
P.S.: Имаме ли пазарна манупулация вчера?
Не е препоръка за сделки с ЦК! Имам!Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!
Коментар
-
Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнениеhttp://www.investor.bg/ikonomika-i-p...yljava-246915/
Частта с оперативнаната печалба от 1 300 000 000 евро ми е любима!
Годишна...
Коментар
-
Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнениеhttp://www.investor.bg/ikonomika-i-p...yljava-246915/
Частта с оперативнаната печалба от 1 300 000 000 евро ми е любима!мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!
Коментар
-
http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...yljava-246915/
Частта с оперативнаната печалба от 1 300 000 000 евро ми е любима!
Коментар
-
Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнениеE, аз би трябвало да търпя същите загуби, а съм инвестирал въз осннова на сделка/договор за SPO, не заня за присъединяването, но на мне ми изглежда логично. Вероятно бъркам..
Коментар
Коментар