Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (3CZ)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
    Уникредит Булбанк си купи акции на ЧЕЗ за 19,2 млн. лв. за собствена сметка

Общо посредници и банки закупиха книжа на ЧЕЗ за 20,8 млн. лв. за собствена сметка

http://www.investor.bg/novini-i-anal...smetka,142113/

Пак ви казвам, изобщо няма да се учудя ако се окаже, че ЧЕЗ са имали към момента ликвидни проблеми и някой/и институционални инвеститори са купили от тяхно име срещу определена доходност ....

Да не говорим, че все повече се говори че си търсят стратегически купувач за дружеството в БГ и да не участват в процедурата не ми се вярва ...

Но дори да не е така ако видите основните купувачи, то аз съм готов и средносрочно да остана на тази позиция. Институционални инвеститори влезнали, особено най-големия ПФ и банка на дълга позиция е много добра новина!

А за дивидента също смятам, че ще им при тази структура на капитала. ЧЕЗ е държавна компания, която се търгува на борсите в Чехия и Полша и наистина плаща дивидент, последна май беше 50% от печалбата .. .

Не е препоръка!
    Виж в отчета на чешкото Чез какъв кеш имат към щ.шестмесечието. силно ме съмнява да имат каквито и да било ликвидни проблеми.

Коментар

• Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение

Общо посредници и банки закупиха книжа на ЧЕЗ за 20,8 млн. лв. за собствена сметка

Пак ви казвам, изобщо няма да се учудя ако се окаже, че ЧЕЗ са имали към момента ликвидни проблеми и някой/и институционални инвеститори са купили от тяхно име срещу определена доходност ....

Да не говорим, че все повече се говори че си търсят стратегически купувач за дружеството в БГ и да не участват в процедурата не ми се вярва ...

Но дори да не е така ако видите основните купувачи, то аз съм готов и средносрочно да остана на тази позиция. Институционални инвеститори влезнали, особено най-големия ПФ и банка на дълга позиция е много добра новина!

А за дивидента също смятам, че ще им при тази структура на капитала. ЧЕЗ е държавна компания, която се търгува на борсите в Чехия и Полша и наистина плаща дивидент, последна май беше 50% от печалбата .. .

Не е препоръка!
      Булбанк утре може да купи за още 20 млн. кой знае.Нека да видим и утрешния аукцион....

Коментар

• Уникредит Булбанк си купи акции на ЧЕЗ за 19,2 млн. лв. за собствена сметка

Не е препоръка!
        Last edited by Konsultant; 29.10.2012, 17:05.

Коментар

• Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Защо мислиш че няма да дават дивидент.
          Няма значение какво мисля аз - важното е какво се очаква в момента и как се променя очакването. Болшинството мисли че ЧЕЗ няма да дава дивиденти и в съзнанието си класира компанията като компания без дивидент. Това я прави по-малко интресна от другите които дават и от там като се уталожат нещата след първите дни след търговете акцията ще си стане "стандартно" ликвидна за БФБ компания без дивидент. Не казвам, че е лоша инвестиция или добра. Просто всички са пълни с дългосрочни инвестиции и не искат още една...

Хубавото тук е че влязоха ПФ и те ще имат грижата в края на тримесечията. Тъй че вероятно след като премине шока от неучастието на мажоритаря цената ще се стабилизира и търпеливите ще спечелят.
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

Коментар

• Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Ако погледнеш анкетата за ЧЕЗ 79 % от анкетираните за търга са смятали, че мажоритаря ще купи всичко...

Очакванията за цена на акциите на компанията към края на 2013 година са само с 11 % над стартовата търгова и то при оптимистичната настройка че това всъщност няма да се случи защото мажоритаря ще играе и ще купи всичко.

Сега ситуацията се преосмисля. Инвеститорите отново се сдобиват с дългосрочна инвестиция и тези с горещите пари излизат още днес...Иначе нищо не се случило с фундамента на компанията за да се преосмисли и да се вземат 10 % загуби днес, но се смени контекста в който се взима инвестиционното решение а това обикновено е по важно...
            С други думи: На търга срещу акциите искали пари...или дупе!

Пари няма - действайте!!!

Коментар

• Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
              Чудя се защо някой си продава акциите тука...дали се е надценил с поръчките, дали преосмисли стойността на позицията и вече му се струва губеща?!?
              Ако погледнеш анкетата за ЧЕЗ 79 % от анкетираните за търга са смятали, че мажоритаря ще купи всичко...

Очакванията за цена на акциите на компанията към края на 2013 година са само с 11 % над стартовата търгова и то при оптимистичната настройка че това всъщност няма да се случи защото мажоритаря ще играе и ще купи всичко.

Сега ситуацията се преосмисля. Инвеститорите отново се сдобиват с дългосрочна инвестиция и тези с горещите пари излизат още днес...Иначе нищо не се случило с фундамента на компанията за да се преосмисли и да се вземат 10 % загуби днес, но се смени контекста в който се взима инвестиционното решение а това обикновено е по важно...

Коментар

• Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                Проблемът не в мажоритаря, а в очакването на болшинството че мажоритаря ще купи и ще направи търгово. Сега когато контекста се смени и от една бърза сделка с изход през търгово, ЧЕЗ се превръща в дългосрочна инвестиция без дивидент. На БФБ в последните 1-2 години се търгуват успешно/печелившо две неща - дивидентски акции и предстоящи търгови или ликвидации. Така сега изглежда че акциите на ЧЕЗ не попадат в нито едната от двете групи плюс това имат доста голяма цена на една бройка и това допълнително ще ги лишава от ликвидност - ето това изнервя...

Нямам акции от ЧЕЗ
                Защо мислиш че няма да дават дивидент. Очевидно ЧЕЗ мислят да останат публична в България. А ако смятат така, то нормално е да дават дивидент, все пак ютилити се държи заради дивидента, като гледам в чехия дават половината печалба.

Коментар

• Чудя се защо някой си продава акциите тука...дали се е надценил с поръчките, дали преосмисли стойността на позицията и вече му се струва губеща?!?

Коментар

• Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    да както врътнаха при ЕВН
                    Поучили са се от грешката си. Миналия път врътнаха, защото не успяха да купят 5%. Сега могат и да поостанат и според мен ще бъде интересно, защото тях точно хич не ги долюбват мажоритарите в качеството им на миноритар.

Коментар

Да

Коментар

• Тони,
                        При сегашния неликвиден пазар пенсионните фондове трябва да имат 5 % от компанията поне за да се застраховат от принудително отписване на компанията от публичност при неизгодни за тях цени. Да разчиташ на КФН да спре търгово на цена неизгодна за миноритарите е риск който просто не си струва да се носи...

Коментар

• Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                          Вероятно са се надявали да участва мажоритаря ,иначе биха дали по-ниска цена

Коментар

Не е ли малко рискова стъпка за ПФ?
                            Да купиш акции само и само някоя компания да остане публична?
                            То до сега другите 2 ЕРП си изкупуваха дяловете за да няма публичност и да не са длъжни да публикуват печалби, май!
                            А защо мислиш, че са купили само, за да я оставят публична? Акцията на ЧЕЗ е добра за дългосрочна инвестиция за разлика от Енерго Про, в което те не участваха, а и там можеха да купят 5%, ако целта им е само да оставят тези дружества публични.

Коментар

То до сега другите 2 ЕРП си изкупуваха дяловете за да няма публичност и да не са длъжни да публикуват печалби, май!
                              Вероятно са се надявали да участва мажоритаря ,иначе биха дали по-ниска цена

Коментар

• Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                                Д. Петкова: Реализирахме целта си да придобием 5% от ЧЕЗ Разпределение
                                http://www.investor.bg/novini-i-anal...elenie,142097/

Коментар

Working...
                                X