Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (3CZ)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Тази част от съдебния протокол означава ли, че от Инерком не са уведомили представляващите ги адвокати за прекратения договор за продажба на акции с ЧЕЗ А.С.?

''ЗАДЪЛЖАВА ЗАИНТЕРЕСОВАНИТЕ СТРАНИ ЧЕЗ а.с. и ЧЕЗ България Инвестмънтс Б.В. да представят доказателства, че договорът за покупка на предлаганите акции от 23.02.2018 г. е прекратен на 15.04.2019 г.
    ДАВА ВЪЗМОЖНОСТ НА "ИНЕРКОМ БЪЛГАРИЯ" ЕАД да вземе становище по договора за прекратяване за покупко-продажбата на акции от страна на ЧЕЗ.
    АДВ. СПАСОВ: Това е твърдение, което е направено от другия жалбоподател, съдът го уважи и ние не можем да изразим позиция по този въпрос.
    Не виждаме това какво отношение има към предмета на делото за акциите.
    СЪДЪТ

О П Р Е Д Е Л И:

ЗАДЪЛЖАВА ЧЕЗ А.С. И ЧЕЗ БЪЛГАРИЯ ИНВЕСТМЪНТС Б.В. да представят доказателства във връзка с твърдението, че договорът за покупко-продажба на акции е прекратен, в срок от седем дни, считано от получаването на препис от настоящото определение.
    ДАВА ВЪЗМОЖНОСТ НА ЖАЛБОПОДАТЕЛЯ "Инерком България" ЕАД да вземе становище по договора за прекратяване и ако това е така, да представят писмено становище, в което да обосноват правния си интерес от продължаването на делото в настоящото производство.
    АДВ. СПАСОВ: Моля да ни се издаде съдебно удостоверение, чрез което да се снабдим с друго такова от ЧЕЗ България Инвестмънтс Б.В. и ЧЕЗ а.с. относно прекратяването на договора за покупко-продажбата на акции, който се коментира в днешното съдебно заседание.''

Коментар

• Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

.....А това са услуги, които много лесно можеш да ценообразуваш така че паричния поток да върви в "правилната" посока.
      Каквато е практиката.
      Аз съм заложил (като абсолютен неразбирач), че от тук до продажбата дивидент няма да има (после много зависи, най-вероятно практиките за източване ще останат).

Нямам, не е препоръка за нищо, не ги разбирам тиЯ работи.
      Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

Коментар

• Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

Колега най-добре е да отидеш на ОСА и да поставиш въпросите ,които те вълнуват.

Аз доколкото си спомням от отчетите ЧЕЗ България предоставят на дъщерното си дружество ЧЕЗ разпределение почти безлихвени заеми за изпълнение на програмата за инвестиции. и понеже са свързани лица се иска одобрение по закон.

Просто се разрови в публикуваните отчети и там са описани сделките.

Но най- добре е да се пие вода от извора и да се питат мажоритарите конкретно на събранието.
        Прав си, но няма резултат. Всеки път ходя и питам за всичко, което ме интересува. За жалост в повечето пъти отговорите са "не сме упълномощени да отговорим".
        Само да уточня - ЧЕЗ Разпределение НЕ Е дъщерно на ЧЕЗ България и тези сделки, които ще се гласуват НЕ са за заеми, а за услуги в областта на мениджмънт консултантски услуги, счетоводство, финанси, правни, избор на доставчици за услуги и др.подобни. А това са услуги, които много лесно можеш да ценообразуваш така че паричния поток да върви в "правилната" посока.

Коментар

• Цветан Василев говори за Нова ТВ. Дали такъв сценарий не се готви и за ЧЕЗ?

Коментар

Така е. Все още не са вписани в Търговския, затова не се виждат. Освен това ЧЕЗ Разпределение иска одобрение на сделки с ЧЕЗ България за до 85 млн.лв. Тоест някои ще продължават да вземат, а за миноротарите остават само надеждите за евентуална сделка за мажоритарния пакет
            Колега най-добре е да отидеш на ОСА и да поставиш въпросите ,които те вълнуват.

Аз доколкото си спомням от отчетите ЧЕЗ България предоставят на дъщерното си дружество ЧЕЗ разпределение почти безлихвени заеми за изпълнение на програмата за инвестиции. и понеже са свързани лица се иска одобрение по закон.

Просто се разрови в публикуваните отчети и там са описани сделките.

Но най- добре е да се пие вода от извора и да се питат мажоритарите конкретно на събранието.

Коментар

Така е. Все още не са вписани в Търговския, затова не се виждат. Освен това ЧЕЗ Разпределение иска одобрение на сделки с ЧЕЗ България за до 85 млн.лв. Тоест някои ще продължават да вземат, а за миноротарите остават само надеждите за евентуална сделка за мажоритарния пакет
              е да,днес са го подали за вписване.Тези 85 мил. без ДДС са за 5 години,което пак не е малко за счетоводни,HR,PR и др. подобни услуги.

Коментар

• Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

Хаха, верно ли някой те е заплашил с КФН?
                мда ......... даже му казах на писарушкото като му е готова жалбата до КФН да ми я даде и аз да се подпиша под нея...
                fuск the bеаr - give me the bееr

Коментар

• Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

Не, не, хаха! За предстоящите ОСА на двете дружества! И двете предлагат да остане неразпределена!

Коментар

• Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                    Гледал си покана за миналата година,за тази сигурно ще я публикуват другата седмица
                    Не, не, хаха! За предстоящите ОСА на двете дружества! И двете предлагат да остане неразпределена!

Коментар

• Гледал си покана за миналата година,за тази сигурно ще я публикуват другата седмица

Коментар

• Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

аз го казах това подчертаното, а някой от тази тема ме заплаши, че ще сезира КФН ........ пак казвам, че от чез са заявили, че следващите 3 години не планират да раздават дивидент заради инвестициите...
                        Хаха, верно ли някой те е заплашил с КФН?

Коментар

• Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

Знаеш, че могат да дадат много повече. Въпросът е, че някой коментираше как на ОСА-то /на което не съм ходил/ е било казано, че ще правят инвестиции и свободен кеш не се очаквало. Така че не разчитам на дивидент, без значение дали ще има сделка скоро или не.
                          аз го казах това подчертаното, а някой от тази тема ме заплаши, че ще сезира КФН ........ пак казвам, че от чез са заявили, че следващите 3 години не планират да раздават дивидент заради инвестициите...

Коментар

• Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

Знаеш, че могат да дадат много повече. Въпросът е, че някой коментираше как на ОСА-то /на което не съм ходил/ е било казано, че ще правят инвестиции и свободен кеш не се очаквало. Така че не разчитам на дивидент, без значение дали ще има сделка скоро или не.
                            Чез Електро, които имат над 126 млн. кеш, няма да гласуват дивидент, какво остава за Разпределение!
                            Да, точно погледнах поканата за ОСА на Разпределение- предлага се да бъде задържана!
                            Last edited by 4f4; 14.05.2019, 15:06.

Коментар

• Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

ако не ме лъже паметта за миналата година печалбата на чез-разпределение е 0,19 лв. на акция ......... колко мислиш, че ще раздадат от тези 19 стинки
                              Пътека се прави камък по камък!

Коментар

• Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                                CEZ will distribute 99 percent of profit in dividends

И от тук може да дръпне нещо.
                                ако не ме лъже паметта за миналата година печалбата на чез-разпределение е 0,19 лв. на акция ......... колко мислиш, че ще раздадат от тези 19 стинки

Коментар

Working...
                                X