Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (3CZ)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Бизнесът вижда икономическа шизофрения в българската енергетика

https://news.bg/finance/biznesat-viz...mpaign=sidebar

Коментар

• Чешкият премиер се среща с Борисов, вероятно ще обсъждат продажбата на CEZ

Срещата ще е в понеделник по обед

https://www.capital.bg/politika_i_ik...eroiatno_shte/

Коментар

• Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

Чудя се защо си толкова уверен че ще разпределят дивидент(не че не ми се иска де),до сега защо не разпределяха регулярно освен два дивидента от Разпределението......щеше да падне продажната цена ли?
        Отпаднаха съдебните спорове с НЕК, реинтегрираха многомилионни провизии, печалбата е на исторически връх, кеша също, има неразпределена, отпаднаха сла договорите, миноритарите са, не кои да са, готви се продажба...Не съм уверен в дивидента, уверен съм в акцията/Електрото/, донесе ми много, ще донесе още. П.С. Много ме радваше и Разпределението, имах доста и от него, но 80 % от него отидоха за покупка на пунди, но това е друга тема.

Коментар

• Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

Ако няма продажба, предполагам и двата ЧЕЗ ще разпределят дивидент. При Разпределението ще е по-малък, но ще е пореден, а при Електрото ще е як, така щото насъбраният огромен кеш, нема нужда да остава в новият собственик. Тези евентуални убавини ще се отразят и на цената на акциите и на джобовете на имащите, така че малко търпение и оптимизъм му е майката. Успех!
          Чудя се защо си толкова уверен че ще разпределят дивидент(не че не ми се иска де),до сега защо не разпределяха регулярно освен два дивидента от Разпределението......щеше да падне продажната цена ли?

Коментар

• Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

Да, прави си, но все пак ТЕЦ Варна е много по-малък актив, не работещ, носещ единствено загуби. ЧЕЗ Електро и Разпределение са от друго ниво и значение.
            Ако няма продажба, предполагам и двата ЧЕЗ ще разпределят дивидент. При Разпределението ще е по-малък, но ще е пореден, а при Електрото ще е як, така щото насъбраният огромен кеш, нема нужда да остава в новият собственик. Тези евентуални убавини ще се отразят и на цената на акциите и на джобовете на имащите, така че малко търпение и оптимизъм му е майката. Успех!

Коментар

Политическата обстановка в Чехия не им попречи да продадат ТЕЦ Варна, но в крайна сметка, ако не продадат през това тримесечие, то през следващото трябва да има ОСА, а като знам каква печалба има в едното ЧЕЗ...
              Да, прави си, но все пак ТЕЦ Варна е много по-малък актив, не работещ, носещ единствено загуби. ЧЕЗ Електро и Разпределение са от друго ниво и значение.

Коментар

Ако някой разполага с данни, че търговци на електрическа енергия правят картелни споразумения, това е сериозен проблем и призовавам българския бизнес, ако има информация, да сезира компетентния орган – Комисията за защита на конкуренцията. Това заяви министърът на енергетиката Теменужка Петкова в ефира на bTV.

Повод за коментара ѝ са намеренията на бизнеса за протести заради високите цени на тока, както според фирмите става дума за скок на тарифите между 30 и 60%.

„Електрическата енергия е стока като всяка друга и когато се търгува на свободния пазар, нейната цена зависи от търсенето и предлагането”, отбеляза Петкова.

https://www.investor.bg/energetika/4...a-toka-254143/

п.п Започвам да си мисля, че освен политическата обстановка в Чехия може би има и друга причина от известно време да няма новини свързани с продажбата на ЧЕЗ в България
                Политическата обстановка в Чехия не им попречи да продадат ТЕЦ Варна, но в крайна сметка, ако не продадат през това тримесечие, то през следващото трябва да има ОСА, а като знам каква печалба има в едното ЧЕЗ...

Коментар

• Ако някой разполага с данни, че търговци на електрическа енергия правят картелни споразумения, това е сериозен проблем и призовавам българския бизнес, ако има информация, да сезира компетентния орган – Комисията за защита на конкуренцията. Това заяви министърът на енергетиката Теменужка Петкова в ефира на bTV.

Повод за коментара ѝ са намеренията на бизнеса за протести заради високите цени на тока, както според фирмите става дума за скок на тарифите между 30 и 60%.

„Електрическата енергия е стока като всяка друга и когато се търгува на свободния пазар, нейната цена зависи от търсенето и предлагането”, отбеляза Петкова.

https://www.investor.bg/energetika/4...a-toka-254143/

п.п Започвам да си мисля, че освен политическата обстановка в Чехия в момента. Може би има и друга по-важна причина от известно време да няма новини свързани с продажбата на ЧЕЗ в България.
                  Last edited by Innocent; 19.01.2018, 11:04.

Коментар

Както обикновенно става, ще разберем след два-три дни. Но май е на добре.
                    Надявам се! Днес на борсата в Чехия няма покачване на цената на акциите на ЧЕЗ, движат се около 500 крони, т.е около 38,34лв за акция

https://www.pse.cz/en/market-data/sh...N=CZ0005112300
                    Last edited by Innocent; 15.01.2018, 15:17.

Коментар

631бр. за час и половина. Новина ???
                      Както обикновенно става, ще разберем след два-три дни. Но май е на добре.

Коментар

• 631бр. за час и половина. Новина ???

Коментар

• SOFIA (Bulgaria), January 9 (SeeNews) - Czech energy conglomerate CEZ told SeeNews on Tuesday it is still in talks with one of the potential buyers of its assets in Bulgaria and hopes a deal will be concluded in the first quarter of the year.

"We are currently more focused on closing the deal successfully than on sticking to a certain date. However, we are hoping to finalize the deal in the first quarter of 2018," CEZ press officer Alice Horakova told SeeNews in an e-mailed statement.

"The negotiations are still on-going with one of the finalists," Horakova said

https://seenews.com/news/cez-still-i...l-in-q1-597084

Коментар

• И при двата ЧЕЗ-а доста оредяха офертите, да не чакаме новина уикенда?

Коментар

• .....Едноличният търговец е на мнение, че не е длъжен да изгради далекопровод за повече от 10 км от ВЕЦ „Китка“ до подстанция Мартиново като условие за това присъединяване.
                              ...........
                              От фирмата „Виваро Комерс Росен Крумов“ са категорични, че разходите за неговото изграждане, доставката и монтажа на съоръженията за присъединяване, които включват и подстанция „Мартиново“, надхвърлят стойността на направената инвестиция и я обезсмислят.
                              Е**си държавата сме - някакъв си "бизнесмен" решил да си направи ВЕЦ у центъра на нищото и сега реве, че не искал да строи 10 км. електропровод, защото му обезмислял инвестицията.

И КЗК е на негова страна. Явно защитата на конкуренцията изисква всички да плащаме инвестиционните разходи, за да може поредния ВЕИ "инвеститор" да печели, докато си пече трътката в гръцко. Браво!

Коментар

• Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

Инвеститорите уважаеми колега се интересуват от всички новини около компанията,а ти както искаш се интересувай само от бъдещата сделка и замитай всичко останало
                                Не се дразни. Съвсем добронамерена забележка направих. Коментираме сделката и ти ни пускаш "нещо", пък то няма нищо
                                Биците не се караме, от един отбор сме!

Коментар

Working...
                                X