Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
    Наистина не звучи лошо децата да наследяват парите от пенсиите на родителите в частните пенсионни фондове, ама само докато не дойдат на власт някакви идиоти гербаджии, които национализират парите от частните пенсионни фондове, както направи министър Дянков.

Та ти герберски лизач какво приветстваш? Кражбата която извърши герберското правителство, национализирайки парите в частните пенсионни фондове, или щом е писано в "Стандарт" то е хубаво?
    Досега те наричах учтиво "Другарю старшинка", ама сега няма да се посвеня да те нарека комунистическа подлого, къде в поста ми видя да намесвам политиката?
    Реформата на Костов не беше съвсем добра в частта и за задължителното допълнително осигуряване, затова за работещите първа категория труд се наложи прехвърляне на партидите им в НОИ.

Коментар

• НОИ да се закрие. Да има частни пенсионни и здравни фондове.

Коментар

• Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение

Наистина не звучи лошо децата да наследяват парите от пенсиите на родителите в частните пенсионни фондове, ама само докато не дойдат на власт някакви идиоти гербаджии, които национализират парите от частните пенсионни фондове, както направи министър Дянков.

Та ти герберски лизач какво приветстваш? Кражбата която извърши герберското правителство, национализирайки парите в частните пенсионни фондове, или щом е писано в "Стандарт" то е хубаво?
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

Коментар

• Това не звучи лошо:

http://paper.standartnews.com/bg/art...article=435266

Коментар

• Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
            Ми, както виждаме едни хора смятат, че е най-добре това да си продължи и занапред, като за целта предлагат да вземат натрупаното по личните партиди. За обикновените осигурявани очевидно се предвижда да им се дава мизерна пенсия и то само в краен случай и за не повече от 2-3 години.

Аз лично не одобрявам горният подход и смятам че трябва да се вдигне процента който отива по лични партиди, като се даде възможност на осигурените да могат да ги ползват след определена възраст, например възрастта на която се пенсионират полицаи и военни.
            Най-малкото, когато бивши военни и полицаи работят, трябва да им се спират пенсиите - да избират едното или другото - а така хем пенсия лапат, хем заемат работно място.

Лордов - ного ти е ниска офертата. Мойта цена е - четвърт тройунция златце - и намирам, че това е справедливо и сгодно и за тебе.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

• Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Пълен абсурд е здрави и прави мъже в трудоспособна възраст да лапат пенсии, докато работят и другаде.
              Ми, както виждаме едни хора смятат, че е най-добре това да си продължи и занапред, като за целта предлагат да вземат натрупаното по личните партиди. За обикновените осигурявани очевидно се предвижда да им се дава мизерна пенсия и то само в краен случай и за не повече от 2-3 години.

Аз лично не одобрявам горният подход и смятам че трябва да се вдигне процента който отива по лични партиди, като се даде възможност на осигурените да могат да ги ползват след определена възраст, например възрастта на която се пенсионират полицаи и военни.

Коментар

• Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Мдам - мене ще ми е трудно - аз никак не умея да спя в кола.
                Виж ти какво противоречи е Импе, хем ти е трудно да спиш в кола, хем млади здрави жребци са излезли в пенсия. Ами защо са излезли бе аланколоооооооооооолу? Искаш ли да видиш един такъв здрав жребец в мое лице? Тъкмо ще се попазарим за няколко непублични които копнееш да продадеш?

Коментар

• Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                  Я поработи и ти в МО или МВР и след това обсъждай ранното пенсиониране. Щото май се налага и Президента да ви бие по манерките!
                  След това вижжжжжжжжжжж, има ли държава в света дето полицаите и военните нямат ранно пенсиониране
                  Мдам - мене ще ми е трудно - аз никак не умея да спя в кола.

Коментар

• Пълен абсурд е здрави и прави мъже в трудоспособна възраст да лапат пенсии, докато работят и другаде. Ушевите трябва да служат до 50 години в ушевото, а след това още 10 години - като селски пъдари, за да пазят с пушки и шмайзери имотът на хората. В това няма нищо позорно, тъкмо ще поживеят 10 години на чист въздух.

За военните - най-добре да се върне редовната военна служба - тъкмо тогава ще са нужни офицери и старшинки - да друсират маминият синковец-новобранец. Пълен абсурд е мъже да не умеят да косят с шмайзер, да фърлят граната и да ръгът в търбухът с щик - на балканите сме, бе !!! Разгромяването на Българската армия за мен е равносилно на държавна измяна.

Коментар

• Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
                      Ма кво спасение е това бе Колега? Пенсиите са жестока дупка, когато бюджета ги плаща. Пенсионната система е умряла тогава, само Попа не я е упял. И то е нормално, здрави и прави мъже, май над 150 хиляди от армията и поне 100 хиляди от МВР са пенсионери с максимални пенсии.50 годишни вече са пенсионери, пък ние дето пенсионни осигуровки плащаме сега, няма пенсия да доживеем. Но млъкни сърце, така ни било писано, фурашкаджиите не само цял живот работеха "чакаме да стане война" ми сега си ручат пенсиите, пък ние ще им ги изработваме дорде сме живи.
                      Я поработи и ти в МО или МВР и след това обсъждай ранното пенсиониране. Щото май се налага и Президента да ви бие по манерките!
                      След това вижжжжжжжжжжж, има ли държава в света дето полицаите и военните нямат ранно пенсиониране

Коментар

• пенсионна система

Може ли да спомена и аз за парите на хората които се вземат като данъци за пенсия и се случва че човек не доживява до пенсионна възраст,Всичко потъва и остава за сметка на обикновените хора,

Коментар

• Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                          От началото на 2012г. до края на октомври 2012г.:
                          1)
                          - приходи от социалноосигурителни вноски - 3,151.2 милиона лв.
                          2)
                          - разходи за пенсии - 5,920.5 милиона лв.
                          Тоест за 10 месеца бяха спасени 2,769.3 милиона лв., които в противен случай щяха вместо за пенсии да бъдат прахосани за увеличение на заплатите на бюджетниците.

За сравнение от началото на 2011г. до края на октомври 2011г.:
                          1)
                          - приходи от социалноосигурителни вноски - 3,134.3 милиона лв.
                          2)
                          - разходи за пенсии - 5,730.5 милиона лв.
                          Тоест за 10 месеца бяха спасени 2,596.2 милиона лв., които в противен случай щяха вместо за пенсии да бъдат прахосани за увеличение на заплатите на бюджетниците.

http://www.noi.bg/aboutbg/st
                          http://www.minfin.bg/bg/statistics
                          Ма кво спасение е това бе Колега? Пенсиите са жестока дупка, когато бюджета ги плаща. Пенсионната система е умряла тогава, само Попа не я е упял. И то е нормално, здрави и прави мъже, май над 150 хиляди от армията и поне 100 хиляди от МВР са пенсионери с максимални пенсии.50 годишни вече са пенсионери, пък ние дето пенсионни осигуровки плащаме сега, няма пенсия да доживеем. Но млъкни сърце, така ни било писано, фурашкаджиите не само цял живот работеха "чакаме да стане война" ми сега си ручат пенсиите, пък ние ще им ги изработваме дорде сме живи.

Коментар

• http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...ondove,144452/

Приятно съм изненадан от прагматичната насока на дискусията, както и от цитираното мнение на министъра.

Дали ни харесва или не, пред нас седят сериозни предизвикателства (нали сега така му викат като си еб... мамата) свързани с липсата на каквито и да е натрупани средства в НОИ, и по-лошо нужда от огромна субсидия дори и сега, да не говорим за след 10-20 години..

Коментар

• От началото на 2012г. до края на октомври 2012г.:
                              1)
                              - приходи от социалноосигурителни вноски - 3,151.2 милиона лв.
                              2)
                              - разходи за пенсии - 5,920.5 милиона лв.
                              Тоест за 10 месеца бяха спасени 2,769.3 милиона лв., които в противен случай щяха вместо за пенсии да бъдат прахосани за увеличение на заплатите на бюджетниците.

За сравнение от началото на 2011г. до края на октомври 2011г.:
                              1)
                              - приходи от социалноосигурителни вноски - 3,134.3 милиона лв.
                              2)
                              - разходи за пенсии - 5,730.5 милиона лв.
                              Тоест за 10 месеца бяха спасени 2,596.2 милиона лв., които в противен случай щяха вместо за пенсии да бъдат прахосани за увеличение на заплатите на бюджетниците.

http://www.minfin.bg/bg/statistics

Коментар

• Сумати полицаи и военни побързаха да се пенсионират за да не ги прецакат и за това,,,
                                Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                                Чудесна новина от НОИ:
                                1)
                                - от началото на 2011г. до ноември 2011г. включително са били изплатени пенсии от 6,313,541,884 лв.
                                2)
                                - от началото на 2012г. до ноември 2012г. включително са били изплатени пенсии от 6,514,954,254 лв.
                                Тоест за една година има увеличение от над 201 милиона лв.

Коментар

Working...
                                X