Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
    Преди месец разговарях с един военен офицер на маса. 3 бут. твърдо гориво ни додоха малко , ама интересни неща обменихме. Той каза "Аз съм учил хората да гинат, а па он парашутиста ще ми се прави на........и така нататък.
    Та интересно е, че за хора кандидати да гинат, да се дава определението пъзльовци:
    В момента колко се плаща за да загина като полицай,пожарникар или военен!!!

Коментар

• Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
      Говорим за желаещите!!!
      И ,в другата тема,че много надолу май остана!!!
      Преди месец разговарях с един военен офицер на маса. 3 бут. твърдо гориво ни додоха малко , ама интересни неща обменихме. Той каза "Аз съм учил хората да гинат, а па он парашутиста ще ми се прави на........и така нататък.
      Та интересно е, че за хора кандидати да гинат, да се дава определението пъзльовци:

Коментар

• Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Бойко пъзльо ли е бре?
        Говорим за желаещите!!!
        И ,в другата тема,че много надолу май остана!!!

Коментар

• Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
          Пъзльовци като майките и татковците им!!!Гърците едно време така викаха!Стойте си на държавното!!!Никакъв риск!!!Като не им харесат заплатите,могат и да рекетират!!!
          Бойко пъзльо ли е бре?

Коментар

• Първоначално изпратено от dikobraz Разгледай мнение
            Рядко пиша във форума, но ще споделя нещо.
            Лошото в тази държава е че млади хора с които съм говорил, визирам възраст 19 -25 г. виждат своето бъдеще в страната като полицай, военен, пожарникар.

ето за Кърджали от преди седмица
            http://rodopi24.blogspot.com/2013/09/10-1.html

Това им е хоризонта на тези момчета.
            За повече явно не смеят и да мислят.

Да, признавам, че пожарникар е най трудната от тези професии, но чак такъв наплив, просто не е нормално.
            Пъзльовци като майките и татковците им!!!Гърците едно време така викаха!Стойте си на държавното!!!Никакъв риск!!!Като не им харесат заплатите,могат и да рекетират!!!

Коментар

• Рядко пиша във форума, но ще споделя нещо.
              Лошото в тази държава е че млади хора с които съм говорил, визирам възраст 19 -25 г. виждат своето бъдеще в страната като полицай, военен, пожарникар.

ето за Кърджали от преди седмица
              http://rodopi24.blogspot.com/2013/09/10-1.html

Това им е хоризонта на тези момчета.
              За повече явно не смеят и да мислят.

Да, признавам, че пожарникар е най трудната от тези професии, но чак такъв наплив, просто не е нормално.

Коментар

• Най-голямото и отвтатително неравенство идва от домът. Ако някое семейство в София няма дом, то трябва да дръпне кредит и да се загроби, връщайки 150-200 Б, само за да има покрив над главата си.
                В същото време Хъхрю просто струпва една колиба някъде и казва: "Това е мое." И никой не смее да го пипне, защото Хъхрю имал права... а робът, дето цял живот работи, за да си плаща кредити, сметки, данъци - че на всичко отгоре плаща и издръжката на Хъхрю !!!!
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

• Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Редови български данъкоплатец:
                  Задължения:
                  -плаща всичките си данъци
                  -плаща пенсионни осигуровки на две места – да може ПФ да движат бизнеса си
                  -плаща осигуровки
                  -плаща всякакви такси и др всевъзможни измислици

Права:
                  -не получава детски надбавки за децата си – богат бил
                  -плаща максимални такси пак за децата си – пак бил богат
                  -няма никакви облекчения – за отопление др всевъзможни
                  -не получава субсидии от ЕС по никакво направление

Рекапитулация:
                  Амортизиран човек на 40-50 години, без нещо сериозно зад гърба си, за разлика от професионалните безработни и с изравнени доходи с тях.
                  по първите 2 параграфа - уникално си прав, но много грешиш за рекапитулацията:
                  - липсва ми каквото и да е чувство за защита на личната собственост
                  - прекалено страхлив
                  - неспособен да отстоява правата си, които в 99% от случаите не си й търси
                  Рекапитулация:
                  - каквото си е посадил, това си и жъне, а децата му са емигранти
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

Коментар

• Рекапитулация:

... Я подай ми, мале, тенката пушка...

Коментар

• Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Редови български данъкоплатец:
                      Задължения:
                      -плаща осигуровки

Права:

Рекапитулация:
                      Амортизиран човек на 40-50 години, без нещо сериозно зад гърба си, за разлика от професионалните безработни и с изравнени доходи с тях.

За злочестина е така. Мани ги ПФ - там поне парите остават за тебе. Въпросът е, че с данъците и осигуровките ти Мангау яде и пие и снася чаавета.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

• Редови български данъкоплатец:
                        Задължения:
                        -плаща осигуровки

Права:

Рекапитулация:

Коментар

• Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                          Аз избягах в Алианц, щото ако пенЦията ми е под 1000лв. след 2-3 години ще се самоубия.
                          Лошото е, че много неща ми станаха в Алианц, хем ПОК, хем детска застраховка, хем депозит, а и кредитна карта доскоро...треа се диверсифицира нещо.
                          основното, което е станало - захранил си касичката на Желев

Коментар

• Халал да са им на всички пенсиите.
                            Много по-добре ще се чувствате ако сами си направите пенсионен фонд, а не се мъчите да се "уреждате" в полицията на заплата и да се борите с всички средства за увеличение от 50лв !!!!!

Коментар

• Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                              От началото на 2011г. до края на юли 2011г.:
                              1)
                              - НОИ е изплатил пенсии за над 3,992.6 МИЛИОНА лв.
                              2)
                              - приходите от социалноосигурителни вноски бяха 2,190.1 МИЛИОНА лв.
                              Тоест дефицитът беше над 1,802.5 МИЛИОНА лв.

От началото на 2013г. до края на юли 2013г.:
                              1)
                              - НОИ е изплатил пенсии за над 4,364.7 МИЛИОНА лв.
                              2)
                              - приходите от социалноосигурителни вноски бяха 2,427.6 МИЛИОНА лв.
                              Тоест дефицитът беше над 1,937.1 МИЛИОНА лв.

Честито!

http://www.nssi.bg/aboutbg/st
                              http://www.minfin.bg/bg/statistics
                              Нека се даде информация - колко от тези 4 милиарда лева платени пенсии - са отишли за ранно пенсионираните?
                              И ще се окаже, че дефицита идва точно от там - от ранното пенсиониране !
                              На практика всички обикновенни хора т.н. 3 категория труд, които първо едвам успяват да стигнат да почнат да взимат пенсия - покриват пенсиите на 1 и 2 категория, на военни, полиция и т.н..!

Коментар

• Лорд, това че нещата са ти на едно място донякъде е удобство, защото няма да се чудиш кое къде е. А пенсиите ни като цяло ... аз лично няма да разчитам на пенсия за в бъдеще, защото в България те са под всякаква критика.

Коментар

Working...
                                X