Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    Такава е ПОЛИТИКАТА на държавниците ни - затриване.
    Не знам защо но УМИШЛЕНО затриват данъкоплатците и развиват ТЪРТЕИТЕ.
    Накрая ВСИЧКИ вкупом ще изчезнем.
    Ако някой си мисли че ще оцелее да Ви успокоя - пропаст ще има за всички.

Аз си строя къща с бомбоубежище, в процес съм на вадене на разрешително за оръжие - ще се води война и се готвя поне 10-на търтея да затрия преди да ми видят и на мен сметката
    Ходил ли си войник?Щото нещо с тая пушка няма да ти се получат нещата.Требе по сериозно въоръжение....

Коментар

• Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      ......в процес съм на вадене на разрешително за оръжие - ще се води война и се готвя поне 10-на търтея да затрия преди да ми видят и на мен сметката
      Ловно или късо бойно ?
      И аз се замислям за второто. С интерес установих при запитване за процедурата в КОС , че има личности около града ми на които им се водят по над 60 ловни пушки !
      Май и те се готвят ...........

Коментар

• Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Това е една от причините нозина да мразят Каролев - защото казва неудобни истини. Апропо - на какво може да се надява българският пенсионер, щом министърът, който отговаря за неговото оцеляване - калфин - заявява в прав текст, че напук на всички провали, трябва да продължат да се наливат огромни пари по етнически признак - в "интеграцията" на отказващите да се интегрират цигани?
        Такава е ПОЛИТИКАТА на държавниците ни - затриване.
        Не знам защо но УМИШЛЕНО затриват данъкоплатците и развиват ТЪРТЕИТЕ.
        Накрая ВСИЧКИ вкупом ще изчезнем.
        Ако някой си мисли че ще оцелее да Ви успокоя - пропаст ще има за всички.

Аз си строя къща с бомбоубежище, в процес съм на вадене на разрешително за оръжие - ще се води война и се готвя поне 10-на търтея да затрия преди да ми видят и на мен сметката
        Last edited by bota156; 06.06.2015, 14:06.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от dikobraz Разгледай мнение
          не ми е любимец каролев но съм съгласен с написаното от него.

http://b2bmedia.bg/index.php?option=...letter-2015-19
          Накратко, някои изводи за пенсионната "реформа":

1. От НОИ ще ви обещаят всичко, стига да се излъжете да си преведете там парите. И ще ви го обещаят, поради простата причина, че когато дойде време да се изпълнява обещанието, днешните хора в НОИ отдавна няма да ги има (някои дори в пряк смисъл). Ще ви обещаят и 1300, и 13 000 и 130 000 лева пенсия. Все им е тая. След 40 години, който дойде в НОИ (ако изобщо има НОИ тогава), да му мисли. Пък и вие може да сте забравили дотогава какво са ви обещали.

2. Личните ви пенсионни сметки имат доходност и то реална. Но нейният размер не може да се сравнява с доходността на инвестиционния фонд на Сорос. Това е пенсионно дело и в него рискът трябва да е малък, съответно и доходността няма как да е като при други инвестиционни дейности.

3. В НОИ нямате никаква доходност, тъй като там и пари нямате. Имате обещания за след 40 години. В Сребърния Фонд доходността ви ужким ще е 0 с още много нули след запетаята отзад, а може и да е отрицателна, като сметнем разходите по администрация.

4. С тази демография, ако младите и хората на средна възраст искат пенсии, които да им стигат за нещо повече от два кебапа и билет за партийния концерт, спестовният елемент трябва не само да се запази, но да се увеличи и да стане водещ, както е в развитите пенсионни системи на Запад (пък и на Изток).

5. Печалбата на ВСИЧКИ управляващи пенсионни дружества компании е ДЕСЕТ ПЪТИ по-малко от печалбата само на първите две банки в България. Просто сравнение за някои другари от БСП и АТАКА.

Специално по 4 точка Каролев трябва да добави че пенсионната реформа трябва да се прави СЕГА от млади хора. Зайкова, Нейков, калфин, вучева, масларова и всички стари муцуни - настрани.
          Това е една от причините нозина да мразят Каролев - защото казва неудобни истини. Апропо - на какво може да се надява българският пенсионер, щом министърът, който отговаря за неговото оцеляване - калфин - заявява в прав текст, че напук на всички провали, трябва да продължат да се наливат огромни пари по етнически признак - в "интеграцията" на отказващите да се интегрират цигани?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

• Казвал съм го и пак го казвам : Бягайте бързо и надалече от всичко, пред което пише "българско" - Български пощи, Българска народна банка, Български държавни железници, Българско здравеопазване, Българска пенсионна система...... За последната всичко е ясно : бачкаш 50 год. и накрая, ако вземеш пенсийка 150 лева си щастливец .....

Коментар

• За щастие НОИ става все повече зависим от приходите от ДДС и Акцизи:
              1)
              За 4 месеца от началото на 2006г.:
              - приходите в НОИ от социалноосигурителни вноски бяха 1,012.9 милиона лв.
              - изплатените от НОИ пенсии, помощи и обезщетения по КСО бяха 1,570.3 милиона лв.
              Тоест за 4 месеца дефицитът беше под 558 милиона лв.
              2)
              За 4 месеца от началото на 2015г.:
              - приходите в НОИ от социалноосигурителни вноски бяха 1,544.5 милиона лв.
              - изплатените от НОИ пенсии, помощи и обезщетения по КСО бяха 3,175.3 милиона лв.
              Тоест за 4 месеца дефицитът беше вече над 1,630 милиона лв.

Честито на вярващите в НОИ!

http://www.minfin.bg/bg/statistics

Коментар

• Кабинетът прие компромисна пенсионна реформа с благословията на бизнес и синдикати

Коментар

• В края на 2003г. инвестиционният портфейл на пенсионните фондове за допълнително осигуряване:
                  1)
                  - беше на стойност 488,066.9 хил. лв.
                  2)
                  - от тези 488,066.9 хил. лв. едва по-малко от 62 хил. лв. или едва около една стотна от 1% бяха инвестирани в ценни книжа, които се търгуват на чуждестранни регулирани пазари (тоест не на БФБ)

В края на март 2015г. инвестиционният портфейл на пенсионните фондове за допълнително осигуряване:
                  1)
                  - беше на стойност 8,363,916 хил. лв.
                  2)
                  - от тези 8,363,916 хил. лв. вече 4,632,446 хил. лв. или вече над 55% бяха инвестирани в ценни книжа, които се търгуват на чуждестранни регулирани пазари (тоест не на БФБ)

Честито на всички, които вярват на НОИ!

http://www.fsc.bg/Pazari-bg-4

Коментар

• В края на 2014г.:
                    1)
                    - заетите в обществения сектор бяха 553,299 души
                    - пенсионерите бяха 2,179,989 души
                    2)
                    - осигурените в частния сектор бяха 2,136,535 души
                    Тоест на всеки 1,000 осигурени в частния сектор имаше общо 1,279 души пенсионери и заети в обществения сектор.

За сравнение в края на февруари 2015г.:
                    1)
                    - заетите в обществения сектор бяха 551,479 души
                    - пенсионерите бяха 2,169,638 души
                    2)
                    - осигурените в частния сектор бяха 2,104,147 души
                    Тоест на всеки 1,000 осигурени в частния сектор имаше вече общо 1,293 души пенсионери и заети в обществения сектор.

Честито на всички, които вярват на НОИ!

http://www.nsi.bg/bg/content/3827/%D...83%D0%B4%D0%B0
                    http://www.nssi.bg/aboutbg/st

Коментар

• не ми е любимец каролев но съм съгласен с написаното от него.

http://b2bmedia.bg/index.php?option=...letter-2015-19
                      Накратко, някои изводи за пенсионната "реформа":

1. От НОИ ще ви обещаят всичко, стига да се излъжете да си преведете там парите. И ще ви го обещаят, поради простата причина, че когато дойде време да се изпълнява обещанието, днешните хора в НОИ отдавна няма да ги има (някои дори в пряк смисъл). Ще ви обещаят и 1300, и 13 000 и 130 000 лева пенсия. Все им е тая. След 40 години, който дойде в НОИ (ако изобщо има НОИ тогава), да му мисли. Пък и вие може да сте забравили дотогава какво са ви обещали.

2. Личните ви пенсионни сметки имат доходност и то реална. Но нейният размер не може да се сравнява с доходността на инвестиционния фонд на Сорос. Това е пенсионно дело и в него рискът трябва да е малък, съответно и доходността няма как да е като при други инвестиционни дейности.

3. В НОИ нямате никаква доходност, тъй като там и пари нямате. Имате обещания за след 40 години. В Сребърния Фонд доходността ви ужким ще е 0 с още много нули след запетаята отзад, а може и да е отрицателна, като сметнем разходите по администрация.

4. С тази демография, ако младите и хората на средна възраст искат пенсии, които да им стигат за нещо повече от два кебапа и билет за партийния концерт, спестовният елемент трябва не само да се запази, но да се увеличи и да стане водещ, както е в развитите пенсионни системи на Запад (пък и на Изток).

5. Печалбата на ВСИЧКИ управляващи пенсионни дружества компании е ДЕСЕТ ПЪТИ по-малко от печалбата само на първите две банки в България. Просто сравнение за някои другари от БСП и АТАКА.

Специално по 4 точка Каролев трябва да добави че пенсионната реформа трябва да се прави СЕГА от млади хора. Зайкова, Нейков, калфин, вучева, масларова и всички стари муцуни - настрани.

Коментар

• Първоначално изпратено от gabarduk Разгледай мнение
                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...BE%D1%82%D0%B0

при положение че мъжете се пенсионират на 65 а живеят средно 69 години то следва че мъжете средно ще получават само 4 години пенсия. проста математика
                        Ел това е средна възраст - някои пукват доста преди това, други живеят ного... въпросът е КЪДЕ отиват парите на хората, които са цакали на Ной цял живот и са се запознали с Мишо и Петърчо например на 58?

Риторически въпрос.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

• Броят на пенсионерите, които са получавали пенсия на стойност над минималната заплата бяха:
                          1)
                          В края на 2014г.
                          - 204,706 души с месечна пенсия от 400.01 лв. до 500.00 лв.
                          - 101,021 души с месечна пенсия от 500.01 лв. до 600.00 лв.
                          - 56,303 души с месечна пенсия от 600.01 лв. до 700.00 лв.
                          - 94,780 души с месечна пенсия от над 700.00 лв.
                          Тоест в края на 2014г. с пенсия от над 400 лв. на месец бяха 456,810 пенсионери.
                          2)
                          В края на март 2015г.
                          - 205,555 души с месечна пенсия от 400.01 лв. до 500.00 лв.
                          - 101,618 души с месечна пенсия от 500.01 лв. до 600.00 лв.
                          - 56,592 души с месечна пенсия от 600.01 лв. до 700.00 лв.
                          - 95,658 души с месечна пенсия от над 700.00 лв.
                          Тоест в края на март 2015г. с пенсия от над 400 лв. на месец бяха 459,423 пенсионери или с 2,613 повече за 3 месеца.

За сравнение броят на осигурените общо в частния сектор и в обществения сектор:
                          1)
                          - в края на 2014г. бяха 2,689,834 души
                          2)
                          - в края на февруари 2015г. бяха 2,655,626 души
                          Тоест за 2 месеца има спад от 34,208 души.

Честито на вярващите в НОИ!

http://www.nssi.bg/aboutbg/st

Коментар

• Първоначално изпратено от roli5 Разгледай мнение
                            Някой знае ли колко лежляци и дерибеи пенсионери-военни и полицаи хрантутим към днешна дата?20 г. бъркане в носа и после големите пенсии,а ние едва ли ще изкараме до 65!
                            те да са само те. отделно плащам и тока на ромите. последните месеци имам по 90 лева ток. говорим си с хората от блока,че реално за всичко трябва ние да си платим. чува се,че ще сменят електромерите,ама нали държават трябва да ги плати. тоест ние си ги изплатихме с надписаните сметки и разбира се покривам дължимото на такива които не си плащат.

Коментар

• За щастие НОИ става все повече зависим от приходите от ДДС и Акцизи:
                              1)
                              За 3 месеца от началото на 2006г.:
                              - приходите в НОИ от социалноосигурителни вноски бяха 752.2 милиона лв.
                              - изплатените от НОИ пенсии, помощи и обезщетения по КСО бяха 1,175.2 милиона лв.
                              Тоест за 3 месеца дефицитът беше 423 милиона лв.
                              2)
                              За 3 месеца от началото на 2015г.:
                              - приходите в НОИ от социалноосигурителни вноски бяха 1,131.5 милиона лв.
                              - изплатените от НОИ пенсии, помощи и обезщетения по КСО бяха 2,328.7 милиона лв.
                              Тоест за 3 месеца дефицитът беше вече 1,197.2 милиона лв.

http://www.minfin.bg/bg/statistics

Коментар

• Първоначално изпратено от roli5 Разгледай мнение
                                Някой знае ли колко лежляци и дерибеи пенсионери-военни и полицаи хрантутим към днешна дата?20 г. бъркане в носа и после големите пенсии,а ние едва ли ще изкараме до 65!

През 2014г.:
                                1)
                                - 7.4% от разходите за пенсии са за пенсионирани военни и мильовци
                                2)
                                - 11.6% от всички пенсионери бяха с пенсия над 500 лв. на месец

http://www.noi.bg/aboutbg/st

Коментар

Working...
                                X