Още мотиви-- "щом са по индивидуални партиди и наследяеми, са ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ" Влизането в собственост на kешови пари е като си ги сложиш внимателно в джоба.Отчисленията от начислена заплата са в патримониума на Държавата до изплащане от НОЙ.По силата на закон тя е предала управлението им на други лица,но тя е отговорна за похабяването им.За това тук термина "национализация" е пропаганда на засегнати интереси" http://www.investor.bg/forum/showthr...t=11870&page=4 27.10.2010, 20:26 27.10.2010, 20:47
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Национализацията на частните пенсионни фондове
Collapse
X
-
Ами заглавието е митингаджийско и невярно.Човека обяснява че парите са на НОЙ и той ги е предоставил за управление.Толкова.Договора за управление е "търговска тайна"А че влизането в владение е бъдеще отменяемо с тесте карти услужливо премълчава.Красив договор на управляващо дружество с суетен
"частен собственик" е подвеждаща любезност.А че тук има навиячи на "отрицателни инвеститори" -всеки да се пази от подвеждане в реалносттаLast edited by Minavast; 04.11.2010, 19:23.
Коментар
-
Любомир Христов : Българи, правителството гази конституцията и краде от имуществото ви!
http://www.afera.bg/index.php?option...4670&Itemid=30
Интересно защо никоя медия не посмя да публикува това интервю с Любомир Христов, който е председател на Института на дипломираните финансови консултанти (ИДФК).пп виждам ,че и v.pavlov го е постнал но нещо няма коментар по него?Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Това означава ли, че голяма част от парите, които сега се броят като дефицит на НОИ, всъщност са задължения на държавата, които тя не е платила под формата на вноски?
- Не мога да кажа, че е голяма част, защото нямам цифрите, но можем да кажем, че една част от дефицита е от това некоректно поведение на държавата като осигурител.http://milom.blog.bg/
Коментар
-
Любомир Христов : Българи, правителството гази конституцията и краде на имуществото ви!
Този разговор с топфинансиста Любомир Христов проведохме непосредствено преди Бойко Борисов да подпише идиотското споразумение за така наречената „пенсионната реформа”. Към онзи момент Любомир Христов все още вярваше в здравия разум на премиера. Афера ви предоставя това интервю като предупреждение – Българи! Не се залъгвайте – това правителство ви краде личните спестявания, един ден, след години робски труд, ще се събудите без пенсии.
Любомир Христов е председател на Института на дипломираните финансови консултанти, а преди това е бил член на управителния съвет на БНБ и съветник на изпълнителния директор на Световната банка, представляващ България, и изпълнителен директор на Централния депозитар. В началото на мандата си премиерът Бойко Борисов посочи Любомир Христов като един от тримата си икономически съветници заедно с вицепрезидента на Световната банка Кристалина Георгиева (днес еврокомисар) и професор Илиян Михов. Днес премиерът Борисов предпочита да се вслушва в налудничави гласове като този на Симеон Дянков, според когото България е излязла от кризата още през април!
http://www.afera.bg/index.php?option...4670&Itemid=30
Коментар
-
Един ного мъдър и правдив анализ, който копи-пействам оттуканка !!!
http://www.atlas-bg.eu/tsivilizatsii...ni-grizhi.html
ЦИВИЛИЗАЦИИТЕ УМИРАТ ОТ СОЦИАЛНИ ГРИЖИ
В последните си десетилетия античен Рим се занимавал много с исканията, сигурността и тегобите на своите граждани. Това ги направило толкова лениви, че империя с население над 50 милиона, съвършена инфраструктура и боеспособна армия не успяла да се противопостави на неколкостотин хиляди германци и готи. Прирастът бил отрицателен, икономиката разбита от високите данъци и регулациите, а римските граждани така напълно лишени от поглед към бъдещето, че когато през 406 сл. Хр. град Тревес бива завзет и разрушен от франките, оцелелите поискали от императора не да възстанови канализацията или мелниците, а да построи нов амфитеатър, в който да продължат да си гледат гладиаторски борби.
Натам отива Европа днес, ако не премахне своята порочна тотална система за социални грижи.
Преди няколко години френски социологически институт стигна до логичния и очевиден извод, че европейската цивилизация е на умиране. Естественият прираст е като цяло отрицателен. Научно-техническият потенциал на континента се топи. Европа, която е историческата майка на съвременната наука, изпитва все по-голям недостиг от учени и научни колективи, които да поддържат научния растеж.
Френските социолози правят сравнение между Европа, от една страна, и Северна Америка и Източна Азия, от друга. С угаснал предприемачески дух и липса на визия за бъдещето, Старият континент не издържа сравнението, макар че има най-съвършената икономическа, транспортна и телекомуникационна инфраструктура, съществувала някога в историята, най-квалифицираното и дисциплинирано население на планетата, най-популярните и привлекателни културни постижения, които предизвикват възхищението на целия свят.
Европа умира. В сравнение с Европа, Северна Америка и азиатските нации – включително Китай от 10 години насам! – са млади, самоуверени и с поглед към бъдещето. Те си поставят далечни и трудни цели и ги постигат. Изпълнени са с предприемачески дух и реализират икономически проекти, за които Европа може само да мечтае. Имат положителен прираст.
Емигриращите към Европа като цяло са трета класа - хора без амбиции и без ориентация към бъдещето, Америка привлича предприемчивите и находчивите. А научният потенциал на средно голяма американска корпорация е равен на научния потенциал в средно голяма европейска държава.
Всичко това съставлява една много дълбока психологическа характеристика на европейското общество: липсата на загриженост и оптимизъм за бъдещето. Хората, които са ориентирани към бъдещето, раждат и отглеждат деца. Децата изискват грижи и жертви сега, а в замяна носят бъдещи ползи и приходи. Същото е и с науката. Наука не се прави от днес за утре. Тя изисква много години на упорит труд и жертви, за да се постигнат полезни цели в бъдещето. За това е нужна ориентация към бъдещето. Американците и азиатците имат такава ориентация. Европа я няма.
Основната причина за западането на Европа е създадената тотална система за държавни грижи. Евробюрократите обещават на всеки европейски гражданин социална сигурност “от люлката до гроба.” За целта всички ресурси са впрегнати да акумулират средства – финансови, организационни, силови – в ръцете на държавата и нейните чиновници. Тоталните социални грижи изискват тотална държава и Европа – в сравнение със Северна Америка и Азия –постепенно се движи в посока на тоталната бюрократична държава.
По своята същност цивилизацията не е инфраструктура, организация, натрупан ресурс и политическо устройство. Цивилизацията – това са човешките нагласи. Историците на цивилизациите изследват развитието в психиката и ориентацията на отделните хора. А точно там социалните грижи имат дълбоко разрушително въздействие.
Социалните грижи унищожават ориентацията към бъдещето. Когато нямаме сигурност в бъдещето, ние се мобилизираме, за да я постигнем. Опасността от грешки ни прави съсредоточени. Опасността от икономически загуби ни кара да обмисляме инвестициите на време, труд и капитали. Несигурността развива нашата находчивост. Когато нямаме абсолютни гаранции за бъдещето, ние даваме всичко от себе си, за да постигнем поне относителна сигурност.
Хората с гарантирана сигурност са лениви и късогледи. Ако бъдещето е осигурено, отсъства мотивацията за развитие и производителност. Няма инициативност, липсва желание за развитие. Повечето хора са така.
Цивилизация, която си поставя за цел да даде сигурно бъдеще на хората, унищожава предприемчивостта и производителността, а даже и положителния демографски прираст. Така тя сама подписва своята смъртна присъда.
Социалните грижи гонят предприемчивите и новаторите. Не е случайно, че като цяло Европа събира “некачествени” имигранти, докато САЩ събират находчиви и предприемчиви имигранти. Държавните социални грижи изискват държавата да присвоява икономически ресурси в себе си, тоест, да ги взема насила от трудолюбивите и производителните. Това насилствено преразпределение винаги е в тяхна вреда и те реагират на него. Някои известни личности напускат цивилизацията, която отнема парите им – например Ален Делон, Ингрид Бергман, Мик Джагър и др., които са сменили гражданство си, за да избягат от високите данъци.
Други, вместо да развият своя пълен потенциал, инвестират част от своето време и усилия, за да спасяват благосъстоянието си от чиновниците - криенето на данъци е ресурсоразходващо. А особено голямото данъчно-осигурително бреме принуждава хората даже да пристъпват закона. Това деморализира обществото и руши истинската държавност.
Накратко, социалните грижи обезсърчават онези, които създават и крепят цивилизацията. Социалните грижи лишават от благотворителност нуждаещите се. Забелязали ли сте как изглеждат онези, които получават социалните помощи? На опашките за получаването им рядко може да се срещне някой, който наистина е в нужда. Но пък се случва да се видят и златни ланци, пръстени и обеци, модни прически и луксозни дрехи. Преобладават видимо работоспособните, здрави и без физически недостатъци.
В същото време няма облекчения за бизнеса, когато реши да подпомогне дом за сираци или за инвалиди.
Държавната социална система, за разлика от частната благотворителност, е безличностна. Дарителят лично решава на кого ще даде, според своята преценка дали човекът насреща е наистина нуждаещ се или симулира.
Държавните социални помощи се раздават по формуляри. Не е важно дали наистина си нуждаещ – важното е да си преминал успешно през всички бюрократични процедури. Трябва да си доста умел, търпелив и даже физически издръжлив, трябва да се квалифицираш като социално подпомагано лице.
Така, вместо да дава средства на нуждаещите се, държавата създава класа от професионални просяци, специалисти по попълване на формуляри и чакане по гишета. Практикуването на тази професия не е по силите на инвалидите, болните, старите, невръстните.
Държавата изоставя в беда истински нуждаещите си, като същевременно предизвиква естествено негодувание у хората, които плащат сметката.
Един ден това напрежение става критично и цивилизацията се разпада.
Социалните грижи пренасочват ресурси в губещи дейности. Натрупването на парични ресурси в държавата прави държавната служба примамлива цел. Тя не изисква никакви особени усилия, творчество, находчивост, предприемчивост или умения. Но пък дава несравнимата възможност за контрол върху парите и собствеността на другите.
Това влияе върху решенията на хората и затова мнозина са мотивирани да станат държавни служители. Така голяма част от обществената енергия, вместо да бъде насочена към производство и развитие, отива в непроизводителните и губещи дейности, където произведеното само се преразпределя.
От друга страна, големи обществени групи – профсъюзи, етнически малцинства, елитни професионални съсловия – се специализират в умения за политически натиск, лобиране и изнудване, които нямат никаква производителна стойност, а изсмукват натрупаните ресурси на обществото в нови програми за преразпределение.
Цивилизация, която насърчава преразпределението, а не производството, не може дълго време да поддържа стабилен икономически растеж. Нейната икономическа система в крайна сметка се срутва под натиска на нарастващите стремежи за непроизводително облагодетелстване на все повече хора.
Божидар МариновМразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)
Коментар
-
Бойко Борисов на 31 октомври 2010 Нова телевизия предаването на „На четири очи”
Водещ: Приятелски и с разбиране го правят?
Бойко Борисов: Да, разбира се, нека го потвърдят. И фактически пък това им дава възможност до 2014 година, да могат да понатрупат парите, които имат по партидите си и оттогава да започнат те самостоятелно да плащат пенсиите. Така че видяхте и тук – за никаква национализация, за никакви глупости не става въпрос.
Водещ: Да, ама, раздрусахте борсата с това съобщение. Тя и без това е...
Бойко Борисов: Тя падна с 4%, а само с вчерашното решение...
Водещ: Тя си е слаба борсата.
Бойко Борисов: Момент. С вчерашното ни решение, тя скочи със 6%. Само, че никой не написа – със шест процента скочи ръста на борсата. Сега, като прочетем това, аз се обзалагам, че с 10% ще скочи борсата, с вас.
http://www.focus-news.bg/?id=f16246
Коментар
-
Първоначално изпратено от impact Разгледай мнениеБраво, добре го решиха накрая!
Ще вземат парите на металурзите, миньорите и прочее работници и ще ги разделят по равно между ченгетата и военните. Това решиха.Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Коментар
-
Хроника на управлението на ГЕРБ!
Хроника на пенсионната сага през седмицата
Какво се случва с реформата на осигурителната система по дати и часове
http://www.capital.bg/politika_i_iko...rez_sedmicata/
Коментар
-
Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнениеСредната класа в болшинството си няма как да се отличава с особена прозорливост. Въпроса е усещане за средна класа да съществува. Т.е. хората да могат да си плащат сметките без да се замислят, да могат да си позволят един път в седмицата да отидат на ресторант, да могат да си позволят да вземат ипотечен кредит и лизинг на кола, без това да им бъде повече от 30% от доходите. Средната класа не е някакъв връх на сладоледа, а просто хора, на които като цяло им харесва живота, живеят без притеснения и съответно потребяват без притеснения. Това че тук някой като вземе 1500 лв. и започва да се изживява като аристокрация си е точно защото се сравнява с крайно бедните под него. Те 1500 не стигат дори да се нарече средна класа поне в София. За провинцията обаче от там някъде почва.
Искат твърда ръка, точно защото имат робски манталитет. Смятат че те ще застанат зад твърдата ръка и тя ще взима от другите и ще дава на тях. Те ще обожават вожда, а той ще им се отплаща с подаръци. Няма да си изкарват сами хляба а ще живеят на подаяния. Нация от гъзолизци криещи се зад твърда ръка, щото тяхната е доста мека. Късогледо тоталитарно мислене. Най-вероятно колкото по-твърда е ръката толкова повече ще взима от тях и ще дава на тези от които тази псевдо средна класа иска да бъдат наказани.
Ако приемем дефиницията ти за средна класа за вярна то си изцяло прав.
За нацията гъзолизци - много сме усъвършенствали тази иначе не толкова популярна дейност. Като заговорихме за двъра ръка и тоталиатарни режими си спомям при една дискусия в едно средно икономическо училище в Белград, един български икономист, по моемо много напредничав, при една дискусия на тема "национализъм, за и против малцинствата итн" каза една интересна мисъл: "Идеите за дискриминация и твърда ръка са много притегателни, само да не си от страната на дискриминираните........" Просто но гениално.... Но е факт че повечето световни революции са тръгнали именно от желанието на бедните да отнемат богатството на богатите, след което революцията "убива" децата си и тези които идват стават новите богати итн..... Живот.
Много ми е приятно да си приказваме но ще продължим някой друг път. Пожелавам ти притна събота и неделя.Last edited by Rapana; 29.10.2010, 16:28.
Коментар
-
Rapane, ravnovesie поздравления за прекрасната психолого-философска дискусия! Ето в такива теми ми се иска все повече да попадам - да чета, осмислям и давам мнения. За съжаление в момента нямам много време да напиша и аз какво мисля по въпроса, но с интерес прочетох вашите разсъждения. В такива интелигентни и спокойни разговори често може да се роди някаква добра идея или пък нак-малкото човек може да даде воля на мислите си и да стигне до някакво ново, по-високо ниво на осъзнаване
Бъдете здрави!Last edited by kev; 29.10.2010, 14:45.
Коментар
-
Средната класа в болшинството си няма как да се отличава с особена прозорливост. Въпроса е усещане за средна класа да съществува. Т.е. хората да могат да си плащат сметките без да се замислят, да могат да си позволят един път в седмицата да отидат на ресторант, да могат да си позволят да вземат ипотечен кредит и лизинг на кола, без това да им бъде повече от 30% от доходите. Средната класа не е някакъв връх на сладоледа, а просто хора, на които като цяло им харесва живота, живеят без притеснения и съответно потребяват без притеснения. Това че тук някой като вземе 1500 лв. и започва да се изживява като аристокрация си е точно защото се сравнява с крайно бедните под него. Те 1500 не стигат дори да се нарече средна класа поне в София. За провинцията обаче от там някъде почва.
Искат твърда ръка, точно защото имат робски манталитет. Смятат че те ще застанат зад твърдата ръка и тя ще взима от другите и ще дава на тях. Те ще обожават вожда, а той ще им се отплаща с подаръци. Няма да си изкарват сами хляба а ще живеят на подаяния. Нация от гъзолизци криещи се зад твърда ръка, щото тяхната е доста мека. Късогледо тоталитарно мислене. Най-вероятно колкото по-твърда е ръката толкова повече ще взима от тях и ще дава на тези от които тази псевдо средна класа иска да бъдат наказани.
Коментар
-
Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнениеАко си забелязал живеем в демокрация. Т.е. мнозинството определя политиката - поне по конституция. А в бедна държава мнозинството е ляво настроено.
Съкращенията водят до безработица. Безработицата води до емиграция. Емиграцията води до дългосрочна заплаха за икономиката ни. Не сме северна корея, че да държим хората като крепостни селяни. Никой няма да се навие да умира от глад за да сме правили реформи.
Дългосрочно икономиката на всяка държава се определя само от два фактора. Образование и демография. Тук демографията е ужасна - при пхродължаване на тези некадърни реформи от последните 20 години демографията съвсем ще се скапе. И България ще се превръща все повече в страна на пенсионери и ученици. Те и циганите ще избягат. А това пък води до кризи като настоящата в пенсионната система.
Проблема в нея не е икономицески. Той е демографски. И всякакви крайно десни политики, като тези които доминират в политиката ни последните 10 години всъщност правят проблема все по-остър.
Всяка икономика има един основен стълб. Средната класа. Трябва да има обширна средна класа която да потребява и да спестява малко. Ние имаме относително малка средна класа. И много бедни и малко богати. При подобна структура на доходите всичко което пречи тази средна класа да става по-многобройна унищожава дългосрочния потенциал на икономиката ни.
Българина е "друга бира" - нито ще имигрира (никога не го е првил) защото е нерешителен и страхлив, без грам революционен пламък или инициатива в себе си..... Може би е от турското робство или от комунизма. Българина не е готов да има средна класа - няма подготвени хора за средма класа, направи си експеримент и иди в първото планинско село да видиш за какво ниво става въпрос. Средната класа може да се създаде само от поколенията които сега се раждат, за това нашите поколения трябва да направят реформите решително сега и веднага... Повярвай че първата свалена от колата и пребита/разстреляна мутра/мутреса/политик ще донесе само и единствено подкрепа на управляващите... За съжаление народа иска твърда ръка. Понеже по цял ден работя със студенти и млади хора и усещам нагласите - хората искат Пиночет.......Факт. Самият аз като повече живял съм доста по умерен но всеки път като видя незаконно селище до язовир и пътя изграден със средства на ЕС и никой никога няма да го събори (те гаражните клетки по София не можаха да съборят) и се хващам че и аз ставам краен...
Коментар
Коментар