IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корпоративна ТБ (6C9 / CORP) (архив до 17.10.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
    Към момента депозитите в КТБ до 196 000 лв. са толкова гарантирани, колкото са били и преди 6 месеца. Така че не виждам поводи за притеснения. Изплащането на тези средства не зависи от състоянието на банката.
    Не искам да съм гарантиран, искам си парите, срок вчера.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
      Най-много да започне наказателна процедура срещу България, но ако все още същестува реален шанс банката да бъде спасена (със средства от акционерите), то за всички, в т.ч. и за депозантите с гарантираните депозити е по-добре да изчакат още някой месец. Те парите ще си ги вземат така или иначе, защото ще се плащат от ФГВБ и от държавата, а не от КТБ. Така че, не ми е понятен тоя рев за незабавно изплащане на депозитите. Това означава директно затваряне на банката и от там най-вероятно разпродажба на безценица на активите на банката.
      За да бъде спасена трябва доверие.Не знам някой опарен от КТБ да си остави парите или да е съгласен да чака.Трябва да отворят и спазвайки някакъв ред за месец максимум да върната парите на всички гарантирани без изключение.Опашките ще са първите дни, след 20 ия ден няма да има опашки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        А, ето тук е заровено кучето.....
        КОЙ ще оцени активите на КТБ, КОЙ ще ги придобие и при какви условия?
        +++++++++++++++++++

        П П относно предишния ни разговор -като прегледах текста приемам ,че по скоро ти си прав,макар и текста да оставя варианти .просто моя превод на "ensure" е доста директен,за разлика от българския вариант-"правят необходимото"
        http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...01.0149.01.BUL

        Член 6

        Размер на гаранцията

        1. Държавите членки осигуряват размер на гаранцията от 100 000 EUR за съвкупните депозити на всеки вложител, в случай че депозитите са неналични.

        2. В допълнение към параграф 1 държавите членки осигуряват защитата на следните депозити в размер над 100 000 EUR в продължение на най-малко три месеца и не повече от 12 месеца след заверяване на сметката със сумата или от момента, в който тези депозити станат законно прехвърлими:

        а)


        депозити, възникнали в резултат на сделки с недвижимо имущество, свързани с частни жилищни имоти;

        б)


        депозити, които служат за постигане на определени в националното право социални цели и се отнасят до конкретни житейски събития, свързани с вложителите, като сключване на брак, развод, пенсиониране, уволнение, съкращаване на щат, инвалидност или смърт;

        в)


        депозити, които служат за постигане на определени в националното право цели и които се основават на изплащането на осигурителни обезщетения или обезщетение за вреди от престъпления или наказания, наложени в резултат на съдебна грешка.

        3. Параграфи 1 и 2 не са пречка за това държавите членки да поддържат или да създават схеми за защита на продукти за осигуряване на доход в напреднала възраст и на пенсии, ако тези схеми не само гарантират депозитите, а предлагат цялостна гаранция за всички продукти и положения във връзка с тях.

        4. Държавите членки правят необходимото изплащанията да се извършват в някоя от следните парични единици:

        а)


        паричната единица на държавата членка, в която е установена СГД;

        б)


        паричната единица на държавата членка, в която пребивава вложителят;

        в)


        евро;

        г)


        паричната единица на депозита;

        д)


        паричната единица на държавата членка, в която е депозитът.

        Вложителите трябва да бъдат информирани за паричната единица на изплащането.

        Ако депозитите са в парична единица, различна от тази, в която се извършва изплащането на гарантирани суми, се прилага обменният курс към датата, на която съответният административен орган е направил констатация съгласно посоченото по член 2, параграф 1, точка 8, буква а), или на която съдебен орган е постановил решение съгласно посоченото по член 2, параграф 1, точка 8, буква б).

        5. Държавите членки, които преизчисляват в своята национална парична единица посочената в параграф 1 сума, първоначално използват за преизчислението обменния курс, приложим на 3 юли 2015 г.

        Държавите членки могат да закръгляват получените от преизчислението суми, при условие че закръгляването не надхвърля 5 000 EUR.

        Без да се засяга втора алинея, на всеки пет години държавите членки коригират преизчислените в друга парична единица размери на гаранцията спрямо сумата по параграф 1 от настоящия член. При настъпване на непредвидени събития, като колебания на обменните курсове, държавите членки извършват корекцията на размерите на гаранцията по-рано, след като се консултират с Комисията.

        6. Сумата, посочена в параграф 1, се преразглежда от Комисията периодично и най-малко веднъж на всеки пет години. Ако е целесъобразно, Комисията представя на Европейския парламент и на Съвета предложение за директива с цел коригиране на сумата, посочена в параграф 1, като взема предвид по-специално тенденциите в банковия сектор и икономическото и финансово положение в Съюза. Първото преразглеждане не се извършва преди 3 юли 2020 г., освен ако поради непредвидени събития не се налага да бъде извършено по-рано.

        7. На Комисията се предоставя правомощието да приема делегирани актове в съответствие с член 18 за коригиране на сумата, посочена в параграф 6, най-малко веднъж на всеки пет години, в съответствие с инфлацията в Съюза въз основа на промените в хармонизирания индекс на потребителските цени, публикуван от Комисията след предходната корекция.
        Last edited by al64ad; 03.08.2014, 08:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          После получава пари от продажбата на активите на КТБ-то...
          А, ето тук е заровено кучето.....
          КОЙ ще оцени активите на КТБ, КОЙ ще ги придобие и при какви условия?
          Last edited by 15%; 03.08.2014, 03:36.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Писмото на Джонатан Фаул като цяло ме кефи.Единственото тъпо е това предложение за "междинен частичен достъп" до депозитите като за начало.

            Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Не се връзвайте на глупостите които пишело - написаното не може да връща пари. За да се върнат трябва да ги има наличнии и то не държавата а фонда за гарантиране..
            Има ги бе,брато. 2,1 млрд лева във ФГВБ + 1,5 млрд от фискалния резерв и следващия редовен кабинет взима дълг,за да плати Велчевите облигации.После получава пари от продажбата на активите на КТБ-то...

            Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
            Държавният резерв също не е ли част от средствата който гарантират борда ?
            Малко инфо за държавния резерв

            http://www.statereserve.bg/dadrvvz/opencms/menu/bg/

            Май един друг резерв имаш предвид от няколко дни насам?
            Last edited by andy2000; 03.08.2014, 02:55.

            Коментар


            • Най-същественото от писмото е, че индиректно заплашват да спрат еврофондовете. Частта "във взаимен интерес е да започнете да плащате веднага".

              А Бай Ганьо подобни перспективи най-много го плашат!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                От една страна писмото от ЕК е добро. Поне ще накарат търтеите от БНБ да се поразработят малко. Не знам що решиха, че някой ще ги търпи да протакат до края на годината. Да установяват каква е капиталовата дупка в банката, да канят акционерите да я запълнят и от там каквото сабя покаже.
                Да, съгласен съм с това. Но нещата толкова са се проточили (и някой отвън трябва да им го каже)- с подкрепа от БНБ, с покана на акционери и т.н., че трудно (в смисъл все по-скъпо) ще се поправят...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 0ldman Разгледай мнение
                  Или пък европейското право важи само за определени неща
                  От една страна писмото от ЕК е добро. Поне ще накарат търтеите от БНБ да се поразработят малко. Не знам що решиха, че някой ще ги търпи да протакат до края на годината. Да установяват каква е капиталовата дупка в банката, да канят акционерите да я запълнят и от там каквото сабя покаже.

                  Коментар


                  • silistra

                    Не се връзвайте на глупостите които пишело - написаното не може да връща пари. За да се върнат трябва да ги има наличнии и то не държавата а фонда за гарантиране..
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                      Ми щото може би трябва да имат сериозни основания, за да ги оспорят. Ти кое викаш им е грешното на одитите от KPMG?
                      Не твърдя че не са верни. От няколкогодишен опит знам как се прави одит на банка, (няколко различни), каква е процедурата и отговорността на одитиращия. Дълго е за писане. Моето лично мнение е, че KPMG са си вързали гащите. Дори и да се стигне до дело отговорноста им е ограничена до около максимум 10 милиона(моя преценка).
                      Одитиращите фирми винаги са застраховани

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
                        Те припомнят върховенството на европейското право, което изисква изплащането да започне 20 дни, след като банката видимо е изпаднала в несъстоятелност.
                        Аз само да питам.
                        Има ли такова състояние "видимо" (и в действителност имало ли е?), кой го е констатирал, и този КОЙ какво е направил за да го предотврати, примерно като дни по късно с ПИБ?
                        Аз не знаех, че европейското право важи тук Всеки ден научавам нови неща Да си сложат и европейски прокурори и съдии
                        Или пък европейското право важи само за определени неща

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
                          Те припомнят върховенството на европейското право, което изисква изплащането да започне 20 дни, след като банката видимо е изпаднала в несъстоятелност.
                          Нека да ти напомня, че в момента спрямо КТБ се прилага специален надзор, поради опасност от неплатежоспособност, по реда на чл. 115 от ЗКИ. Така че, де юре, все още нямаме изпадане в несъстоятелност. Такова може да има чак след изчерпване на възможностите за оздравяване на банката.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                            Към момента все още не е станало ясно, че няма вероятност КТБ да отвори отново. Тъй че писмото на евробюрократите си остава с чисто пожелателен характер.
                            Ти не гледай писмото, чети директивата. Става въпрос за 20 дни от момента в който депозита е "неналичен".
                            "Неналичен депозит" означава депозит, който е дължим и платим, но не е бил платен от кредитна институция, съгласно правните и договорни условия, приложими към него, когато е налице едно от следните обстоятелства:

                            i) съответните компетентни органи са установили, че по тяхно виждане съответната кредитна институция изглежда неспособна за момента, по причини, които са пряко свързани с нейното финансово състояние, да изплати депозита и, че не съществува близка перспектива тя да бъде в състояние да го направи.


                            Тук има мегдан за тълкуване но според мен "близка перспектива" няма

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                              Към момента все още не е станало ясно, че няма вероятност КТБ да отвори отново. Тъй че писмото на евробюрократите си остава с чисто пожелателен характер.
                              Те припомнят върховенството на европейското право, което изисква изплащането да започне 20 дни, след като банката видимо е изпаднала в несъстоятелност.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mesoiadess Разгледай мнение
                                До скоро мислех , че фалита е най - тежкото състояние .
                                Само да питам. Кое е по тежкото състояние?

                                Това, състояние в което ще си ПЛАТЯТ ВСИЧКО САМИ, без данъкоплатци, фондове и т.н.,

                                или някое друго СЪСТОЯНИЕ, некси това за което говориш, в което много хора, фирми и общини ще се надяват на чудо, вероятно с подкрепата на фонда, а някой ще направят "пачка" от активи на безценица?

                                Коментар

                                Working...
                                X