Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЕМКА АД (57E / ЕМКА)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• https://www.investor.bg/surovini/365...za-den-253950/

Коментар

• Първоначално изпратено от MilenG Разгледай мнение
      Интересни анализи се правят и формират новини. Дружеството се развива чудесно. Много е странно да се анализира тримесечие с предходно а не със същия период на годината. Лесно се пишат епитети с които се вреди...

...
      ...
      ...
      ...

Приятели оставам анализите и коментарите на вас. За мен всичко е добре скалъпено и грешно.
      Много добър паралел сте направили колега. Естествено, че правилният подход е всеки период (тримесечие, полугодие, деветмесечие) да се сравнява със същия (същото) за предходната година, а не с тримесечие от текущата. Преди и аз се дразнех много от такива "бомбастични" и откровено подвеждащи заглавия, но вече претръпнах и не ми правят впечатление. Все пак не подхожда на сериозна медия, като "Инвестор", да използва подходи характерни повече за т.нар. "жълта" преса. Ако целта е да привличат внимание - да постигат я, но едва ли това е най-важното. Пишещите и използващи подобни методи само се излагат.
      Last edited by Чичо Манчо; 26.10.2017, 14:50.
      Vanitas vanitatum...

Коментар

• Първоначално изпратено от undoo Разгледай мнение

Много точно и на място!
        Платените драскачи.
        Виж коментарите от сутринта!
        Бяха още по невзрачни!
        45% бяха обявили!
        Думи нямам!

Коментар

• Първоначално изпратено от MilenG Разгледай мнение
          Интересни анализи се правят и формират новини. Дружеството се развива чудесно. Мнага е странно да се анализира тримесечие с предходно а не със същия период на годината. Лесно се пишат епитети с които се вреди. Ето например миналата година как е бил направен анализа: "ЕМКА с 31% годишен спад на печалбата към края на септември. За деветмесечието приходите от дейността се свиват със 7,8% спрямо същия период на 2015 г.

ЕМКА АД приключва първите девет месеца от годината на печалба в размер на 2,214 млн. лв., показва междинният отчет на дружеството, разпространен чрез БФБ – София. Финансовият резултат представлява спад от близо 31% спрямо реализираната печалба от 3,195 млн. лв. през същия период на 2015 г.
          Приходите от дейността към 30 септември са в размер на 59,933 млн. лв., което представлява спад от 7,80% на годишна база спрямо 65,001 млн. лв., отчетени през същия период на 2015 г."

И така. Ако направим анализ със същите сравнения как би изглеждало всичко сега.
          ЕМКА с 44% годишен ръст на печалбата към края на септември. За деветмесечието приходите от дейността се увеличават с 20% спрямо същия период на 2016 г.

ЕМКА АД приключва първите девет месеца от годината на печалба в размер на 3,193 млн. лв., показва междинният отчет на дружеството, разпространен чрез БФБ – София. Финансовият резултат представлява ръст от близо 44% спрямо реализираната печалба от 2,214 млн. лв. през същия период на 2016 г.
          Приходите от дейността към 30 септември са в размер на 71,930 млн. лв., което представлява ръст от 20% на годишна база спрямо 59,933 млн. лв., отчетени през същия период на 2016 г.

Приятели оставам анализите и коментарите на вас. За мен всичко е добре скалъпено и грешно.
          Много точно и на място!
          Платените драскачи.
          Виж коментарите от сутринта!
          Бяха още по невзрачни!
          45% бяха обявили!

Коментар

• Интересни анализи се правят и формират новини. Дружеството се развива чудесно. Мнага е странно да се анализира тримесечие с предходно а не със същия период на годината. Лесно се пишат епитети с които се вреди. Ето например миналата година как е бил направен анализа: "ЕМКА с 31% годишен спад на печалбата към края на септември. За деветмесечието приходите от дейността се свиват със 7,8% спрямо същия период на 2015 г.

ЕМКА АД приключва първите девет месеца от годината на печалба в размер на 2,214 млн. лв., показва междинният отчет на дружеството, разпространен чрез БФБ – София. Финансовият резултат представлява спад от близо 31% спрямо реализираната печалба от 3,195 млн. лв. през същия период на 2015 г.
            Приходите от дейността към 30 септември са в размер на 59,933 млн. лв., което представлява спад от 7,80% на годишна база спрямо 65,001 млн. лв., отчетени през същия период на 2015 г."

И така. Ако направим анализ със същите сравнения как би изглеждало всичко сега.
            ЕМКА с 44% годишен ръст на печалбата към края на септември. За деветмесечието приходите от дейността се увеличават с 20% спрямо същия период на 2016 г.

ЕМКА АД приключва първите девет месеца от годината на печалба в размер на 3,193 млн. лв., показва междинният отчет на дружеството, разпространен чрез БФБ – София. Финансовият резултат представлява ръст от близо 44% спрямо реализираната печалба от 2,214 млн. лв. през същия период на 2016 г.
            Приходите от дейността към 30 септември са в размер на 71,930 млн. лв., което представлява ръст от 20% на годишна база спрямо 59,933 млн. лв., отчетени през същия период на 2016 г.

Коментар

• Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

Отчетът дойде, но сякаш не оправдава очакванията...
              И аз очаквах малко по-добро тримесечие. Приходите растат значително, но все пак явно не могат да предоговарят толкова бързо цените, колкото бързо медта се отразява във вдигането на разходите им за материали.

Коментар

• Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

На тази цена изглежда доста щедро оценена вече..

Коментар

• Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Медта определено е с нас тази година! Очаквам с особен интерес да дойде октомври да видим резултатите за трето тримесечие

Коментар

• Медта определено е с нас тази година! Очаквам с особен интерес да дойде октомври да видим резултатите за трето тримесечие

Коментар

• Купувах и все още се оглеждам за АТЕРА, но много скочи там този месец и май ще пасувам за сега.

Коментар

• Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        о

Ако гледаш само през призмата на дивидентната доходност си прав. Но какво купуваш?

Аз ще се радвам да запазят payout ratio-то от последната година че доста се вдигна Там до 2012 дивиденти не изплащаха, след това 2012 - 18.42%, 2013 - 25.72%, 2014 - 31.26%, 2015 - 30.56%, 2016 - 59.98%.
                        Моят портфейл сега е 16 позиции, така че Емка определено има място в него и то на предните места. Разбира се всеки гледа от своята си камбанария.

Успех с инвестициите!
                        Изпревари ме колега! Тъкмо щях и аз да отбележа, те ЕМКА е дружество, което дълги години разпределяше малка част от печалбата си, а другото заделяше настрана. Това предполага (още) нови увеличения на капитала със собствени средства. Не тази или другата година, но до 2-3 години защо не? Това е акция за дългосрочни инвеститори, не е подходяща за спекула. Скоро не съм купувал. Средната ми тук е ниска и мога да си позволя да допълня още, но няма да е сега. Тъкмо бях посъбрал някой и друг лев и щях да допълня и цената взе че скочи. Засега ще съм пас. Успех и на двама ви!

П.П. Струва ми се, че през 2014 разпределиха около 30.9% ( 906 / 2935 ). Другите проценти са точно така както сте ги написал. Не, че има някакво огромно значение...
                        Last edited by Чичо Манчо; 15.08.2017, 10:29.
                        Vanitas vanitatum...

Коментар

• о
                          Първоначално изпратено от JaG Разгледай мнение
                          Аз в момента си продавам по малко на стъпки. Много ми падна дивидентната доходност тук, а и малко да реализирам капиталова. По същия начин излязох и на 100% от ХЕС, затова и не пиша много... Тук се направиха добри инвестиции, но могат ли да оправдаят това покачване от 50% на цената? Това което гледах последно инвестициите са за около 1.5мил.евро. Капиталовата е +20мил.лева?
                          Ако гледаш само през призмата на дивидентната доходност си прав. Но какво купуваш?

Аз ще се радвам да запазят payout ratio-то от последната година че доста се вдигна Там до 2012 дивиденти не изплащаха, след това 2012 - 18.42%, 2013 - 25.72%, 2014 - 31.26%, 2015 - 30.56%, 2016 - 59.98%.
                          Моят портфейл сега е 16 позиции, така че Емка определено има място в него и то на предните места. Разбира се всеки гледа от своята си камбанария.

Успех с инвестициите!

Коментар

• Аз в момента си продавам по малко на стъпки. Много ми падна дивидентната доходност тук, а и малко да реализирам капиталова. По същия начин излязох и на 100% от ХЕС, затова и не пиша много... Тук се направиха добри инвестиции, но могат ли да оправдаят това покачване от 50% на цената? Това което гледах последно инвестициите са за около 1.5мил.евро. Капиталовата е +20мил.лева?

Коментар

• Първоначално изпратено от 6i60 Разгледай мнение
                              Пробвай в бгмама ,там може номерата минат.
                              На бащата ли ги прададе ?
                              Какво ставало в бгмама не разбрах, не ми се вярва те да пазаруват. Тук няма кой две мнения да напише, явно дребни няма по позицията Или тепърва, или просто е пропусната позицията.

п.п. Или всички се правят на умрели лисици и си купуват, все пак и този вариант е на масата.
                              Last edited by BSEtrader; 14.08.2017, 18:41.

Коментар

• Пробвай в бгмама ,там може номерата минат.
                                На бащата ли ги прададе ?
                                Last edited by 6i60; 14.08.2017, 18:31.

Коментар

Working...
                                X