Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Капитал Холдинг АД (4I8 / HIKA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

Доколкото си спомням според българското законодателство това дружество трябва да започне изплащането на дивидента в рамките на 60 дни от датата на която е гласуван.

А датата на ОСА е 13.6.2019 г. ?

Всичко друго навява мисли или за лошо състояние или за некомпетентност.,
    Или за отпуска

Коментар

• Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
      На 1 септември ще дават. Парата споко
      Доколкото си спомням според българското законодателство това дружество трябва да започне изплащането на дивидента в рамките на 60 дни от датата на която е гласуван.

А датата на ОСА е 13.6.2019 г. ?

Всичко друго навява мисли или за лошо състояние или за некомпетентност.,

Коментар

• На 1 септември ще дават. Парата споко

Коментар

• Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
          Явно имат много работа, и нямат време да платят дивидента
          Или са бавни, или са в отпуск или и двете

Имам акции, на дружеството не е препоръка.

Коментар

• Явно имат много работа, и нямат време да платят дивидента

Коментар

• Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Абе тук станаха 2 месеца от ОСА - не трябваше ли някакъв дивидент да получим или не съм го усетил с мойте 100бр?
              Обикновено (предходния път) в началото на септември по спомен.

Не е препоръка за търговия, имам акции на дружеството.

Коментар

Абе тук станаха 2 месеца от ОСА - не трябваше ли някакъв дивидент да получим или не съм го усетил с мойте 100бр?
                Не Тони, не са дошли още кинтите.. Може би ще е скоро.. И аз не съм усетил, пък имам 150 бройки )

Коментар

• Абе тук станаха 2 месеца от ОСА - не трябваше ли някакъв дивидент да получим или не съм го усетил с мойте 100бр?

Коментар

• Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

Някой си пазари до 2.40 на пазарна вече няколко пъти но пък аск-а отново се напълни на 2.40 и така до следващото изкупуване до 2.40.
                    Кое не разбрахте мажо купува до 2.40

Коментар

тук да не запуснаха обратното изкупуване?

п.п. дивидент взехме ли?

Някой си пазари до 2.40 на пазарна вече няколко пъти но пък аск-а отново се напълни на 2.40 и така до следващото изкупуване до 2.40.

Коментар

• тук да не запуснаха обратното изкупуване?

п.п. дивидент взехме ли?

Коментар

• Иначе гледам някакви справедливи стойности има в бележките към отчета, които преди не си спомням да ги е имало (може и да са заради IFRS 9):

Списък на дружества с над 50 % участие в капитала съобразно дефиницията за дъщерно предприятие:
                          Предприятие Брой акции Процентно участие в капитала Балансова стойност Справедлива стойност
                          СИЛОМА АД юридическо лице 2 149 225 92,07 3,736,570 8,789,036
                          РУБОЛТ АД юридическо лице 58 118 50,10 58,118 58,118

2,207,343 3,794,688 8,847,154
                          Списък на дружества под 50% участие в капитала съобразно дефиницията за асоциирано предприятие:
                          Предприятие
                          Общ брой акции по рег. капитал (хил.) Номин. стойност на 1 акция /лв/ Брой акции ( в хил.) Процентно участие в капитала Балансова стойност Справедлива стойност
                          ЗАИ АД 4 562 1,00 2 154 47,22 3,231,180 3,811,126
                          ЕМКА АД 21 700 1,00 7 187 33,12 3 680 166 18 685 306
                          М+С ХИДРАВЛИК АД 39 445 1,00 8 737 22,15 3 611 771 65 525 625

Имам акции, на дружеството не е препоръка за търговия.

Коментар

• Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

Ами имат раздадени заеми по дъщерните, но не и публичните!!!
                            Сега намерих:
                            В отчета за финансовото състояние, в статия „Вземания от свързани предприятия“ са отчетени краткосрочни вземания общо в размер на 3,547 хил. лева, които включват:
                            • Вземания за дивиденти в размер на 3,227 хил. лева
                            • Вземания по предоставени заеми на предприятия от Групата в размер на 320 хил. лева.
                            В статията краткосрочни вземания – вземания от свързани предприятия са посочени следните вземания:
                            - Непогасена главница по предоставен заем на „Руболт“АД в размер на 50 хил.лв.
                            - Непогасена главница по предоставен заем на „ЗАИ“ АД в размер на 53 хил.лв.
                            - Непогасена главница по предоставен заем на „Силома“ АД в размер на 33 хил. лв.
                            - Непогасена главница по предоставен заем на „Силома“ АД в размер на 184 хил. лв. (част от заем 2)

Тоест реално Вземанията са от начисление на очакван приход от дивиденти (на база ОС - ЕМКА, МЦХ) и т.н

Имам акции, не е препоръка за търговия

Коментар

• Първоначално изпратено от VBT

Имат ръст на вземания към свързани предприятия с 3.2 млн. лева. Нищо чудно и приходите от лихва да се качат.

Имам акции на дружеството, не е препоръка за търговия!

Ами имат раздадени заеми по дъщерните, но не и публичните!!!

Коментар

при 37млн кап имаме насреща=9млн кеш и близо 1,7млн си стоят като непотърсени дивиденти...
                                Някаква идея кой купува днес ? И аз съм на бордът от известно време

Коментар

Working...
                                X