Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (3JR / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• ветерана
    написа: Софарма АД (3JR / SFARM)

Софарма АД (3JR / SFARM)

1150 акции на фармата на 8 лева , са добро начало за нова тема :-)...към 10 лева ;-)

replied
    Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Търсите под вола теле, само и само да защитите хейта си! Нямам акции на Софарма. Държа обаче да се говори с факти и мразя безпочвеното хейтърство, само заради това се включих в темата. Софарма е на добра печалба от играта с ДОХ, това показват цифрите!
    Колкото до справяне с основния им бизнес и аз не съм очараван и именно заради това нямам акции тук в момента. Мисля че ДОХ е много по-перспективна позиция!

Успех на позитивните и креативни играчи, долу хейтърите - кибици!
    Напълно подкрепям това мнение! Няма смисъл от необосновано плюене.

Напиши коментар:

• 15%
    replied
    Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

Класика в жанра. “Това показвли цифрите”. -Дай да ги видим цифрите? -Сметни си ги сам!!! Правят се заключения уж на базата на някви цифри, а тези цифри никой не ги е виждал. Най-големия печеливш от тази “врътка” е Доверие. Най-големия губещ е Софарма. Това е истината. И ако искаш да ти го докажа: СМЕТНИ СИ ГО САМ.
    Мен ме притесняват резултатите от оперативната дейност и най-вече спада в оборота и ниския марж. Може би Маки има право, че трябва да вадят нови интересни генерици, нали затова бяха тези огромни инвестиции, но не смея да обвинявам, тъй като не съм в час защо това не се прави. За мен това е единствения проблем на Софарма /а той съвсем не е малък/.
    Относно прословутия заем към Доверие - поставете се на мястото на другия. Значи имало е 2 варианта:
    1. Софарма не отпуска този кредит и никой нищо не печели.
    2. Софарма отпуска този кредит на компания, в която държи голям дял и въпросната компания има огромен потенциал. Какво печели Доверие е ясно. Какво печели Софарма - малко процентче надбавка + огромен потенциал в своя инвестиция. Доколкото знам, голяма част от този кредит вече е върнат, инвестицията, а и инвестицията на Софарма в Доверие вече изглежда доста по-приемлива и добра. В това за мен има логика.

Напиши коментар:

• johny-bravo
    replied
    Търсите под вола теле, само и само да защитите хейта си! Нямам акции на Софарма. Държа обаче да се говори с факти и мразя безпочвеното хейтърство, само заради това се включих в темата. Софарма е на добра печалба от играта с ДОХ, това показват цифрите!
    Колкото до справяне с основния им бизнес и аз не съм очараван и именно заради това нямам акции тук в момента. Мисля че ДОХ е много по-перспективна позиция!

Класика в жанра. “Това показвли цифрите”. -Дай да ги видим цифрите? -Сметни си ги сам!!! Правят се заключения уж на базата на някви цифри, а тези цифри никой не ги е виждал. Най-големия печеливш от тази “врътка” е Доверие. Най-големия губещ е Софарма. Това е истината. И ако искаш да ти го докажа: СМЕТНИ СИ ГО САМ.

Напиши коментар:

• Boncho
    replied
    Абе, пиши “НАЙ” и да бегаме!

Напиши коментар:

• Батя
    replied

Напиши коментар:

replied

Не колега, дадох ти жокери, свърши си малко работа и ти.. Научи се сам да си хващаш риба, а не да я чакаш на готово
    Батя, съгласен съм с казаното от теб, но това не е основния бизнес на фармата, а и повече ме притеснява, че не се развива през последните 10 години. Имах малко тук, но ги продадох този месец, защото като донев спре да купува, няма на кой друг.

Напиши коментар:

• maki
    replied
    Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
    Играе го "Бъфет" - от шивашка фирма до инвестиционна компания.
    По скоро "БЮФЕТ" - от Биотехнологии до Бира - Скара!!!! Едва ли Бъфет би прозрял да превърне най-голямата фармацевтична компания в която и да е държава по света в инвестиционна "компания" .........., той чак толкова дебели книги не е чел!?
    Last edited by maki; 14.09.2020, 14:33.

Напиши коментар:

• krakatau
    replied

Не колега, дадох ти жокери, свърши си малко работа и ти.. Научи се сам да си хващаш риба, а не да я чакаш на готово
    Жокера е - купИ, за да ти продам...

Напиши коментар:

• wolf_15
    replied
    Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
    Какви акции, какви кредити, какви строителства .... СоФАРМА не беше ли фармация??....
    Играе го "Бъфет" - от шивашка фирма до инвестиционна компания.

Напиши коментар:

• Innocent
    replied

Батя да си дойдем на думата. Купил си акции X на ниска цена и търсиш Шарани Y за да ги пласираш и да направиш предната печалба от търговия с акции на Софарма. Всички обичат Донев и Софарма в месеците позволени за търговия. Понеже знаеш, че резултатите на компанията са комични. Вадиш партненката с печалбата от Доверие и започваш смело да пишеш против всеки коментар които е ''вреден'' за стратегията ти. По-интересно е до къде ще стигне цената, когато един ден Донев спре да купува през прозорците при запазване на текущите резултати. Поздрави
    Last edited by Innocent; 14.09.2020, 11:57.

Напиши коментар:

• johny-bravo
    replied

Истината е, че и ти не си го смятал. Само повтаряш като папагал опорките на Донев и кликата му около него. А относно лихвените разлики, тази опорка е безумна. Това е същотото, като да изтеглиш потребителски кредит на добри нива, защото банката вижда, че имаш прилични доходи да го покриваш и да дадеш парите на някой черньо на по-висока лихва, срещу обещанието да ти ги върне. Софарма е заложила активи срещу тези кредити и ако не ги върне, банката си ги прибира. Какво е заложило Доверие срещу парите, които взе? Обещанието на мениджмънта да ги върне? Или великата банка в избушената Молдова? Дори и акциите на банката се съмнявам да са заложени по кредита.

Напиши коментар:

• Батя
    replied
    Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

Ок колега. Можеш ли да посочиш в цифри колко е печалбата от продажбата на акции на Доверие и колко е спечелила Софарма от отпускане на кредит на Доверие? Не хейтвам ... гледам фактите. Само с ''Най'' не става, трябват и резултати. Поздрави

Напиши коментар:

• maki
    replied
    Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

Ок колега. Можеш ли да посочиш в цифри колко е печалбата от продажбата на акции на Доверие и колко е спечелила Софарма от отпускане на кредит на Доверие? Не хейтвам ... гледам фактите. Само с ''Най'' не става, трябват и резултати. Поздрави
    Какви акции, какви кредити, какви строителства .... СоФАРМА не беше ли фармация?? Не е ли фармацията един от най-печелившите бизнеси в света?? Няма ли да си говорим за нови медикаменти, за изтичащи патенти на интересни лекарствени средства, нови регистрации.....или ще дъвчем един табекс от 1960, за който отдавна беше изпуснато питомното и сега се гони Михаля за да се хвърли прах в очите на акционерите - нещо като това, че след 3-4 години ще има детски градини и за вашите деца??!! За последните 10 години и в ценово, и в количествено отношение фармацевтичния пазар е нараснал почти двойно!!! За какво бяха тия кули, тези цехове и складове, когато за същите тези 10 години всичко пада надолу, обратно на всички световни тенденции? Какви наеми, недвижими имоти, кредити и тем подобни могат да се сравняват с фармацевтичния бизнес и защо иначе са ти акции от фармацевтична фирма? Купи си акции от Глав....строй или някоя банка по-добре....
    Last edited by maki; 14.09.2020, 09:47.

Напиши коментар:

• Innocent
    replied

В голяма грешка си колега!
    Софарма спечели от продажба на част от пакета си акции в ДОХ на по-висока цена от тази на придобиване. Отделно ДОХ им плаща лихва по кредита си, по-висока от лихвите които Софарма плаща на банките!
    Така че гледайте фактите, само с хейт нищо не се постига!!!
    Last edited by Innocent; 14.09.2020, 08:47.

Напиши коментар:

Working...
X