Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (3JR / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение

Защо така? Като не сме “мажоритари”, нямаме право да си изказваме мнението, така ли? Дай да погледнем реално на нещата. Г-н Донев, откакто придоби компанията (айде да не си отваряме устата как) какво е направил реално за компанията? Прадават си продуктите, разработени по Татово време. Опитаха се с нови продукти, тотална греда. Ни вдигнахме самолета, ни отказахме цигарите. Смучат каквото могат, останало от комунизма от тази компания и нищо ново и иновативно не сме видяли. Ясно, че продаваме генерици и не сме узряли за ар енд ди, ама така няма да изкараме дълго. Както каза колегата, във фармацията, 10 години са цял век, а тук не сме мръднали и сантиметър от 89 година.
    Икономиката на Северна Корея с най-голям спад от 20 години Така ще е .... с търговски директори със специалности турска филология от бившото 6-то на ДС, последвани от други подобни от съседни номерации, арматуристи, маслари, някакви лелички от Латвия и околностите...., които хал хабер си нямат за какво иде реч!!!

Коментар

• Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      дивидент!

Трябваше да го кажеш по рано, за да си прибера и остатъка от 260 мсх

Коментар

• дивидент!

Коментар

• Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

П.С. А в началото на века Содито го разпродаваха по 9 лева на акция (оттогава до днес е дало към 150 лева на акция само дивиденти) и имаше обща капитализация около 40 милиона лева, горе-долу толкова беше и на Софарма (по спомени, но едва ли греша)

Соди ходи и до 3 лева по спомен и причината беше, че увеличиха капитала под условие само мажоритаря да купи по 1 лев. Едва след като елиминираха значителна част от миноритарите с размиване на капитала и последващо изкупуване на 13 лева, чак след това вече и те са станали добри мажоритари и дават дивиденти... Иначе имаше чужди инвеститори, които са купуваха Соди по 35 лева и нагоре разчитайки на активите и потенциала на компанията.
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

Коментар

• Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

++
            даже К-р оператора го няма да им спретне един ексел
            +1

къде е к/ра???
            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

Коментар

• Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

Абе какво ще ти се обясняват...., който няма 51% от България и не му харесва тука да си
              ходи....
              ++
              даже К-р оператора го няма да им спретне един ексел
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

Коментар

...Прадават си продуктите, разработени по Татово време. Опитаха се с нови продукти, тотална греда. Ни вдигнахме самолета, ни отказахме цигарите. Смучат каквото могат, останало от комунизма от тази компания и нищо ново и иновативно не сме видяли. Ясно, че продаваме генерици...
                Пикът на синтетичните биологично активни вещества беше 70-80 те години на миналия век. На ферментационните такива - 15тина години преди това. Макролидите (ферм) са трудни за "манипулиране", т. е. и полусинтетичните са улица без изход. Светът на БАВ е ограничен и със затихващи функции. Така че иновация тук едва ли.
                НО: Няма лошо в продажбата на генерици! Внос на субстанция на приемлива цена и EP/USP качество, създаване на добавена стойност и положителен финансов поток.
                Относно самолета и цигарите: Не съм убеден, че има анализ, който да даде цифров вид (за да има база за сравнение преди/след) на понятието "не ми се пуши".
                Живеем в свят на свръхпроизводство и като следствие ударението се премества от съдържанието към опаковката/рекламата. Доколко е успешна промяната на опаковките при Софарма е друг въпрос.
                Въпреки това мисля, че се полагат усилия за растеж на бизнеса.

Коментар

• Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

Аз, аз, може ли аз Понеже сте секта (не ти конкретно, ти си още адепт/новопокръстен/ - приятелски бъзик), та други акции не гледате (или гледате боклуци като евана агро - странен ръст на агро акциите в последните дни, апропо, много странен), да ти кажа такава компания - Соди Девня се казва и е раздала над 1 000 000 000 лева в новото хилядолетие! 1 милиард (МИЛИАРД) лева - как ще ги стигне чича ти Оги, идея си нямам! Да кажа ли, че за последните 3 години Соди Девня е дала 500 000 000 милиона (500 МИЛИОНА или 0,5 МИЛИАРДА) левадивиденти, а за послените 5 години - 700 000 000 лева. Само инфо, сравненията са излишни, имам акции на Соди
                  П.С. А в началото на века Содито го разпродаваха по 9 лева на акция (оттогава до днес е дало към 150 лева на акция само дивиденти) и имаше обща капитализация около 40 милиона лева, горе-долу толкова беше и на Софарма (по спомени, но едва ли греша)
                  Софарма беше едно от основните предприятия, които формираха БВП на България в не так далечното минало. С продукти, които се продаваха от Америка до Япония!!! Далеч преди Девня. Да не говорим за гаражни фирми, тръгнали от нищото като Чайкафарм ит.н. Това е все едно да купиш Реал Мадрид и след това да се сравняваш със Сантадер от трета дивизия. Нещо като това което се получи с Левски, но много по-драстично....

Коментар

• Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

Бончо, да ти задам и на теб елементарния въпрос - Колко компании би изброил, които са дали повече дивиденти на миноритарите от Софарма? Говорим за пенсионни фондове, Гошо, Пешо, мен..... Надявам се да отговориш, а да не се покриеш като останалите хейтъри.
                    И нещо много важно - никой не ви гони от дискусията,а напротив - вие гоните всеки един, който има различно мнение от вашето! Нека да обсъждаме, но с числа ако е възможно!
                    Аз, аз, може ли аз Понеже сте секта (не ти конкретно, ти си още адепт/новопокръстен/ - приятелски бъзик), та други акции не гледате (или гледате боклуци като евана агро - странен ръст на агро акциите в последните дни, апропо, много странен), да ти кажа такава компания - Соди Девня се казва и е раздала над 1 000 000 000 лева в новото хилядолетие! 1 милиард (МИЛИАРД) лева - как ще ги стигне чича ти Оги, идея си нямам! Да кажа ли, че за последните 3 години Соди Девня е дала 500 000 000 милиона (500 МИЛИОНА или 0,5 МИЛИАРДА) левадивиденти, а за послените 5 години - 700 000 000 лева. Само инфо, сравненията са излишни, имам акции на Соди
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

Коментар

Като е елементарно, дай данните ти. Ама ги дай като процент от инвестицията, а не като абсолютна стойност. И включи в данните колко са получили акционерите във влятите дружества, като Севтополис. Наистина ще е интересно да се види.
                      Абе какво ще ти се обясняват...., който няма 51% от България и не му харесва тука да си
                      ходи....

Коментар

• Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

Бончо, да ти задам и на теб елементарния въпрос - Колко компании би изброил, които са дали повече дивиденти на миноритарите от Софарма? Говорим за пенсионни фондове, Гошо, Пешо, мен..... Надявам се да отговориш, а да не се покриеш като останалите хейтъри.
                        И нещо много важно - никой не ви гони от дискусията,а напротив - вие гоните всеки един, който има различно мнение от вашето! Нека да обсъждаме, но с числа ако е възможно!
                        Като е елементарно, дай данните ти. Ама ги дай като процент от инвестицията, а не като абсолютна стойност. И включи в данните колко са получили акционерите във влятите дружества, като Севтополис. Наистина ще е интересно да се види.

Коментар

• Не знам дали има някакво отношение към Софарма.. сигурно има. Българинът не купува български стоки. Има мн български фирми, които продават най-малко в Бг. Дори рекламата им предизвиква само хейт и обратен ефект. Така, че ние сами си вкарваме автоголове цял живот. Едно и също лекарство с 5 наименования се купува на принципа - последната видяна тв реклама. В аптеката някаква майка си купуваше витамини за детето, обяснението на продавачката беше - Има такива и български. - Ааа не български дайте от другите. Какви са "другите" няма никакво значение.

Коментар

Защо така? Като не сме “мажоритари”, нямаме право да си изказваме мнението, така ли? Дай да погледнем реално на нещата. Г-н Донев, откакто придоби компанията (айде да не си отваряме устата как) какво е направил реално за компанията? Прадават си продуктите, разработени по Татово време. Опитаха се с нови продукти, тотална греда. Ни вдигнахме самолета, ни отказахме цигарите. Смучат каквото могат, останало от комунизма от тази компания и нищо ново и иновативно не сме видяли. Ясно, че продаваме генерици и не сме узряли за ар енд ди, ама така няма да изкараме дълго. Както каза колегата, във фармацията, 10 години са цял век, а тук не сме мръднали и сантиметър от 89 година.
                            Пътека се прави камък по камък!

Коментар

• Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Здравейте,
                              На който не му харесва компанията спокойно може да купи от другата фармация на БФБ - Чайкафарма )))
                              Който иска смяна на мениджмънта - да направи враждебно изкупуване и като събере 51% да сменя, до тогава да си направи своя и успех!
                              15% мисля че резултатите от юни малко ме заблудиха - да спада е голям, но си направих труда да се върна юни 2017 и видях че тогава е имало доста значителен ръст - 58% някъде май беше, ето защо като имам в предвид това - приемам че драмата не е голяма.

Чакам си дивидента и мисля че покупки на 4,05 ще ми донесат бърза доходност от 5% до септември, но да видим!

Успех на всички и хубаво лято!

Коментар

• Важното е да си вземем флашката и да си изпием кафето. Който е под 51% да го д.... Да кажем дружно: “Най” сме и да сме живи и здрави.

Коментар

Working...
                                X