Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (3JR / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Търсите под вола теле, само и само да защитите хейта си! Нямам акции на Софарма. Държа обаче да се говори с факти и мразя безпочвеното хейтърство, само заради това се включих в темата. Софарма е на добра печалба от играта с ДОХ, това показват цифрите!
    Колкото до справяне с основния им бизнес и аз не съм очараван и именно заради това нямам акции тук в момента. Мисля че ДОХ е много по-перспективна позиция!

Успех на позитивните и креативни играчи, долу хейтърите - кибици!
    Напълно подкрепям това мнение! Няма смисъл от необосновано плюене.

Коментар

• Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

Класика в жанра. “Това показвли цифрите”. -Дай да ги видим цифрите? -Сметни си ги сам!!! Правят се заключения уж на базата на някви цифри, а тези цифри никой не ги е виждал. Най-големия печеливш от тази “врътка” е Доверие. Най-големия губещ е Софарма. Това е истината. И ако искаш да ти го докажа: СМЕТНИ СИ ГО САМ.
      Мен ме притесняват резултатите от оперативната дейност и най-вече спада в оборота и ниския марж. Може би Маки има право, че трябва да вадят нови интересни генерици, нали затова бяха тези огромни инвестиции, но не смея да обвинявам, тъй като не съм в час защо това не се прави. За мен това е единствения проблем на Софарма /а той съвсем не е малък/.
      Относно прословутия заем към Доверие - поставете се на мястото на другия. Значи имало е 2 варианта:
      1. Софарма не отпуска този кредит и никой нищо не печели.
      2. Софарма отпуска този кредит на компания, в която държи голям дял и въпросната компания има огромен потенциал. Какво печели Доверие е ясно. Какво печели Софарма - малко процентче надбавка + огромен потенциал в своя инвестиция. Доколкото знам, голяма част от този кредит вече е върнат, инвестицията, а и инвестицията на Софарма в Доверие вече изглежда доста по-приемлива и добра. В това за мен има логика.

Пътека се прави камък по камък!

Коментар

Търсите под вола теле, само и само да защитите хейта си! Нямам акции на Софарма. Държа обаче да се говори с факти и мразя безпочвеното хейтърство, само заради това се включих в темата. Софарма е на добра печалба от играта с ДОХ, това показват цифрите!
        Колкото до справяне с основния им бизнес и аз не съм очараван и именно заради това нямам акции тук в момента. Мисля че ДОХ е много по-перспективна позиция!

Класика в жанра. “Това показвли цифрите”. -Дай да ги видим цифрите? -Сметни си ги сам!!! Правят се заключения уж на базата на някви цифри, а тези цифри никой не ги е виждал. Най-големия печеливш от тази “врътка” е Доверие. Най-големия губещ е Софарма. Това е истината. И ако искаш да ти го докажа: СМЕТНИ СИ ГО САМ.

Коментар

• Абе, пиши “НАЙ” и да бегаме!

Коментар

• Търсите под вола теле, само и само да защитите хейта си! Нямам акции на Софарма. Държа обаче да се говори с факти и мразя безпочвеното хейтърство, само заради това се включих в темата. Софарма е на добра печалба от играта с ДОХ, това показват цифрите!

Коментар

Не колега, дадох ти жокери, свърши си малко работа и ти.. Научи се сам да си хващаш риба, а не да я чакаш на готово
              Батя, съгласен съм с казаното от теб, но това не е основния бизнес на фармата, а и повече ме притеснява, че не се развива през последните 10 години. Имах малко тук, но ги продадох този месец, защото като донев спре да купува, няма на кой друг.

Коментар

• Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
                Играе го "Бъфет" - от шивашка фирма до инвестиционна компания.
                По скоро "БЮФЕТ" - от Биотехнологии до Бира - Скара!!!! Едва ли Бъфет би прозрял да превърне най-голямата фармацевтична компания в която и да е държава по света в инвестиционна "компания" .........., той чак толкова дебели книги не е чел!?
                Last edited by maki; 14.09.2020, 14:33.

Коментар

Не колега, дадох ти жокери, свърши си малко работа и ти.. Научи се сам да си хващаш риба, а не да я чакаш на готово
                  Жокера е - купИ, за да ти продам...

Коментар

• Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
                    Какви акции, какви кредити, какви строителства .... СоФАРМА не беше ли фармация??....
                    Играе го "Бъфет" - от шивашка фирма до инвестиционна компания.

Коментар

Батя да си дойдем на думата. Купил си акции X на ниска цена и търсиш Шарани Y за да ги пласираш и да направиш предната печалба от търговия с акции на Софарма. Всички обичат Донев и Софарма в месеците позволени за търговия. Понеже знаеш, че резултатите на компанията са комични. Вадиш партненката с печалбата от Доверие и започваш смело да пишеш против всеки коментар които е ''вреден'' за стратегията ти. По-интересно е до къде ще стигне цената, когато един ден Донев спре да купува през прозорците при запазване на текущите резултати. Поздрави
                      Last edited by Innocent; 14.09.2020, 11:57.

Коментар

Истината е, че и ти не си го смятал. Само повтаряш като папагал опорките на Донев и кликата му около него. А относно лихвените разлики, тази опорка е безумна. Това е същотото, като да изтеглиш потребителски кредит на добри нива, защото банката вижда, че имаш прилични доходи да го покриваш и да дадеш парите на някой черньо на по-висока лихва, срещу обещанието да ти ги върне. Софарма е заложила активи срещу тези кредити и ако не ги върне, банката си ги прибира. Какво е заложило Доверие срещу парите, които взе? Обещанието на мениджмънта да ги върне? Или великата банка в избушената Молдова? Дори и акциите на банката се съмнявам да са заложени по кредита.

Коментар

• Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

Ок колега. Можеш ли да посочиш в цифри колко е печалбата от продажбата на акции на Доверие и колко е спечелила Софарма от отпускане на кредит на Доверие? Не хейтвам ... гледам фактите. Само с ''Най'' не става, трябват и резултати. Поздрави

Коментар

Ок колега. Можеш ли да посочиш в цифри колко е печалбата от продажбата на акции на Доверие и колко е спечелила Софарма от отпускане на кредит на Доверие? Не хейтвам ... гледам фактите. Само с ''Най'' не става, трябват и резултати. Поздрави
                            Какви акции, какви кредити, какви строителства .... СоФАРМА не беше ли фармация?? Не е ли фармацията един от най-печелившите бизнеси в света?? Няма ли да си говорим за нови медикаменти, за изтичащи патенти на интересни лекарствени средства, нови регистрации.....или ще дъвчем един табекс от 1960, за който отдавна беше изпуснато питомното и сега се гони Михаля за да се хвърли прах в очите на акционерите - нещо като това, че след 3-4 години ще има детски градини и за вашите деца??!! За последните 10 години и в ценово, и в количествено отношение фармацевтичния пазар е нараснал почти двойно!!! За какво бяха тия кули, тези цехове и складове, когато за същите тези 10 години всичко пада надолу, обратно на всички световни тенденции? Какви наеми, недвижими имоти, кредити и тем подобни могат да се сравняват с фармацевтичния бизнес и защо иначе са ти акции от фармацевтична фирма? Купи си акции от Глав....строй или някоя банка по-добре....
                            Last edited by maki; 14.09.2020, 09:47.

Коментар

В голяма грешка си колега!
                              Софарма спечели от продажба на част от пакета си акции в ДОХ на по-висока цена от тази на придобиване. Отделно ДОХ им плаща лихва по кредита си, по-висока от лихвите които Софарма плаща на банките!
                              Така че гледайте фактите, само с хейт нищо не се постига!!!
                              Last edited by Innocent; 14.09.2020, 08:47.

Коментар

До момента за акционерите на Софарма не виждам абсолютно никакъв ефект. За Донев и всички купили и продали акции на Доверие е друга бира ... Наздраве ....
                                В голяма грешка си колега!
                                Софарма спечели от продажба на част от пакета си акции в ДОХ на по-висока цена от тази на придобиване. Отделно ДОХ им плаща лихва по кредита си, по-висока от лихвите които Софарма плаща на банките!
                                Така че гледайте фактите, само с хейт нищо не се постига!!!

Коментар

Working...
                                X