Вход

Потребителско име:

 Запомни ме на това устройство
Регистрация

e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

 съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво Пропърти Фонд АДСИЦ (BPY)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    Ти не четеш ли темата? Двама спорят дали трябва да има търгово или не. Аз съм трети дето нямам мнение, защото не разбирам и това дето съм го болднал от закона може би е важно тия двамата да разберат кой е прав и кой крив.
    Аха, ясно!
    Да, търгово трябва да се отправи при преминаване на праговете, освен ако не се намали дела до под 33%!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

      Просто членът важи И за преобразуване или обезсилване, просто тогава срока за търговото е един месец, а не 14 дни.
      Прав си. Значи трябва да има търгово според мен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
        Аз не знам кой е прав, ама това не мога да си го обясня валидно ли е в нашия случай: "когато преминаването на прага е в резултат на преобразуване или в резултат на обезсилване на акции". TRUE/FALSE в конкретния случай?
        Просто членът важи И за преобразуване или обезсилване, просто тогава срока за търговото е един месец, а не 14 дни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

          Не е имало преобразуване или обезсилване на акции на Браво пропъртис. Къде го видя това?
          Просто един акционер си е продал дела, и друг е преминал прагове!
          Ти не четеш ли темата? Двама спорят дали трябва да има търгово или не. Аз съм трети дето нямам мнение, защото не разбирам и това дето съм го болднал от закона може би е важно тия двамата да разберат кой е прав и кой крив.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
            Аз не знам кой е прав, ама това не мога да си го обясня валидно ли е в нашия случай: "когато преминаването на прага е в резултат на преобразуване или в резултат на обезсилване на акции". TRUE/FALSE в конкретния случай?
            Не е имало преобразуване или обезсилване на акции на Браво пропъртис. Къде го видя това?
            Просто един акционер си е продал дела, и друг е преминал прагове!

            Коментар


            • Аз не знам кой е прав, ама това не мога да си го обясня валидно ли е в нашия случай: "когато преминаването на прага е в резултат на преобразуване или в резултат на обезсилване на акции". TRUE/FALSE в конкретния случай?

              Коментар


              • Батка, много си зле Прочети чл.149 (1) какво гласи:

                "Чл. 149. (1) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2012 г.) Лице, което придобие пряко или чрез свързани лица повече от една трета от гласовете в общото събрание на публично дружество, в което няма лице или лица, притежаващи пряко или чрез свързани лица над 50 на сто от гласовете в общото събрание, е длъжно в срок 14 дни от придобиването, съответно в едномесечен срок от вписването в Търговския регистър на преобразуването или намаляването на капитала, когато преминаването на прага е в резултат на преобразуване или в резултат на обезсилване на акции:
                1. (изм. - ДВ, бр. 8 от 2003 г., в сила от 01.03.2003 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2005 г.) да регистрира в комисията съгласно чл. 151 търгово предложение към останалите акционери с право на глас за закупуване на техните акции и/или за замяната им с акции, които ще бъдат издадени от предложителя за тази цел"

                Член 149б няма нищо общо със случая. Той е за някой, КОЙТО ИМА ЖЕЛАНИЕ да придобие акции, а не вече придобити. Така, че смешника си ти в случая

                Коментар


                • Чл. 149б. (Нов - ДВ, бр. 61 от 2002 г., изм., бр. 52 от 2007 г.; изм., в сила от 03.07.2007 г., бр. 103 от 2012 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2005 г., изм., бр. 52 от 2007 г., в сила от 03.07.2007 г.; изм., бр. 103 от 2012 г.) Лице, което притежава най-малко 5 на сто от гласовете в общото събрание на публично дружество и иска да придобие пряко, чрез свързани лица или непряко в случаите по чл. 149, ал. 2 повече от 1/3 от гласовете в общото събрание на това дружество, може да публикува търгово предложение за закупуване или за замяна на акции към всички акционери с право на глас след предварително потвърждаване на проект за търгово предложение от комисията. Член 149, ал. 3, 4 и 12 се прилагат съответно.

                  Коментар


                  • големи смешници има в тоя форум - ако такива са ни инвеститорите не чудно, че и борсата е на това дередже!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                      Лисев има 42% - как смяташ, че е минал 50%?
                      Една трета е минал. Чети ЗППЦК текста!

                      Коментар


                      • Лисев има 42% - как смяташ, че е минал 50%?

                        Коментар


                        • Интересно е дали е нужно да има търгово? Лисев минава 33% от капитала СЪС СДЕЛКА ЗА ПОКУПКА. Според мен по ЗППЦК Е ДЛЪЖЕН да обяви търгово. Според мен са го проспали това. Интересно ми е какво мислят колеги съфорумци. ЗППЦК гласи:

                          "Чл. 149. (1) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2012 г.) Лице, което придобие пряко или чрез свързани лица повече от една трета от гласовете в общото събрание на публично дружество, в което няма лице или лица, притежаващи пряко или чрез свързани лица над 50 на сто от гласовете в общото събрание, е длъжно в срок 14 дни от придобиването, съответно в едномесечен срок от вписването в Търговския регистър на преобразуването или намаляването на капитала, когато преминаването на прага е в резултат на преобразуване или в резултат на обезсилване на акции:
                          1. (изм. - ДВ, бр. 8 от 2003 г., в сила от 01.03.2003 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2005 г.) да регистрира в комисията съгласно чл. 151 търгово предложение към останалите акционери с право на глас за закупуване на техните акции и/или за замяната им с акции, които ще бъдат издадени от предложителя за тази цел"

                          "М-Груп Корпорейшън" ЕООД е продало дела си, така, че няма компания с над 50%.


                          Според мен е длъжен да обяви търгово!!!
                          Last edited by johny-bravo; 16.05.2019, 08:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                            Mancev, понеже каза, че си купил, би било от полза да смяташ, че е добра цена. Или поне, че е в рамките на няколко процента от справедливата цена.

                            А относно Лисев няма спор, че е вложил труд и е рискувал, и има право да продаде с печалба. Аз имах предвид, че за тях дори цена с 30% или 40% процента по-ниска за акция пак е добра и са на печалба. Ако ти продадеш на 70 ст. си 30% надолу. Което е нормално за всяка фирма листната на добра цена след като е развита. Нищо не казвам.
                            Да, купих, но не се наемам да кажа дали 1 лв. е справедливата цена. Повече ме привлече обещанието за високи дивиденти и това че компанията започва да печели от наеми от ден първи като публична компания. Дори и да е малко високо като оценка, ако всичко е "нормално" в следващите 5 години, не виждам проблем. Има си рискове разбира се, но забелязвам че в последните десетина дни когато борсите са доста надолу, най-малко засегнатите компании са REITs , и затова си мисля че инвестицията тук, не е лоша идея.

                            Коментар


                            • Mancev, понеже каза, че си купил, би било от полза да смяташ, че е добра цена. Или поне, че е в рамките на няколко процента от справедливата цена.

                              А относно Лисев няма спор, че е вложил труд и е рискувал, и има право да продаде с печалба. Аз имах предвид, че за тях дори цена с 30% или 40% процента по-ниска за акция пак е добра и са на печалба. Ако ти продадеш на 70 ст. си 30% надолу. Което е нормално за всяка фирма листната на добра цена след като е развита. Нищо не казвам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                Нормално е да са на печалба. Все пак те са "виновни" офис сградата да я има. Вие бихте ли се захванали с нещо, и след като го завършите успешно да го продадете без печалба? Нека не забравяме, че едно е да построиш от нулата офис сграда, да я отдадеш на 100% под наем, и съвсем друго да я вложиш едни пари, и да чакаш доход от наем (дивидент) като пасивна доходност. Дадена е възможност на миноритарни акционери да се включат, като риска си е изцяло за тяхна сметка.В никакъв случай не защитавам някого.Просто си изказвам гледната точка. Не твърдя дали нещо е добро, или лошо, нито дали цената от 1лв. на акция си струва или не.
                                + Абсолютно съм съгласен с горното! Остава за в бъдеще /както при добри, така и при лоши резултати/ да са коректни към ВСИЧКИ акционери!

                                Коментар

                                Working...
                                X