Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
    Ок, мерси.

Коментар

• Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

Здравей, Ferry! Данък дивидент в Германия 26,38% ли е ?
      25 + 1 и нещо ~ 26,35

https://www.steuerklassen.com/finanz...uer/berechnen/
      Last edited by Ferry; Днес, 18:14.

Коментар

• Благодаря, за отговoра Ferry.

Коментар

• Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

за ДАКС да, но е добре да следиш eGM: Expected date of the next general meeting, т.е. за точната дата на ОСА в страницата на компанията.
          случва се очакваната дата да бъде променена.
          Здравей, Ferry! Данък дивидент в Германия 26,38% ли е ?

Коментар

• Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
            Въпрос. Съвсем сериозно. Относно начисляването на дивиденти при дълги позиции и отчисляването им при къси позиции при търговия на индексите DAX и DJI. Това ли са датите през тази година които да очаквам, това да се отрази при инвестициония посредник, показани на този сайт.

http://www.dividendenchecker.com/dividend-dax.php
            за ДАКС да, но е добре да следиш eGM: Expected date of the next general meeting, т.е. за точната дата на ОСА в страницата на компанията.
            случва се очакваната дата да бъде променена.

Коментар

• Въпрос. Съвсем сериозно. Относно начисляването на дивиденти при дълги позиции и отчисляването им при къси позиции при търговия на индексите DAX и DJI. Това ли са датите през тази година които да очаквам, това да се отрази при инвестициония посредник, показани на този сайт.

http://www.dividendenchecker.com/dividend-dax.php

Коментар

• Я, енергийна компания - сгодна - и се търгува на Ксетрата - благодаря ти, приятелю !!!

Ама тия са шотландци? Виж ти - травеститите с фустите какви били щедри - а аз мислех, че са стиснати....
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

• Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                  От първите кода на xetra е NNGF има и едни други SSE plc имат по добър дивидент и по добри показатели но са по слабо ликвидни виж и тях.аз имам и от тях
                  Благодаря, драги Стрелков И аз мислех, че е пръвото. Това ССЕ така ли се казва само? А аз ще разуча БТ Груп и ще разкажа дали изглежда добре и инак, а не само откъм дивидент.

Ама ти яко си се нагувичил с британски работи - аферим - данъчните да ходят при Любо Пенев, да живее Бабето, долу горанов, проклетдае.

Коментар

• От първите кода на xetra е NNGF има и едни други SSE plc имат по добър дивидент и по добри показатели но са по слабо ликвидни виж и тях.аз имам и от тях
                    бавно и тихо нагоре

Коментар

• Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                      Дивидент от National Grid plc платен 0.139 Евро след данъци
                      В платформата ми излизат две - National Grid и National Grid NEW - ти от кои си - от първите ли?

А какво ще кажете - всички информирани - за телекомуникационната британска ВТ Group? Гледам - поне откъм дивидентец е сгодна - около 0.17 еврака на година при цена около 3.14 еврака на Франкфуртската (разбира се дивидентът се изчислява в Бабета) - някой има ли наблюдения?

Коментар

• Хе-хе: изпревари ме с инфото

И при мен - пъкна.

Коментар

• Дивидент от GSK платен 0.213 евро
                          бавно и тихо нагоре

Коментар

• Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

Може би от инвестиционния посредник могат да ми издадат такъв документ.
                            "ЩЕ" - ама - друг път. Дори от посредникът да ти напечатат документ - то в него ще е написано с колко дивидент си се нагувичил от различните компании - и хич не ми се вярва да вземат да правят това всяко тримесечие, камо ли всеки месец. Отделно - как ще докажеш колко е бил гласуваният дивидент, за да се види колко данък ти е удържан? Да - може някой прост чиновник от НАП да седне да прави проверки - и да търси из сайтовете на компаниите колко са снесли - ама кой ще го направи? Не е ли по-"логично" - (като знаем кретеноидно-садистическата природа на) - да поискат документ от тебе? И как ти ще им осигуриш такъв на малоумните? Коя компания на света има такава абсурдна практика? Нима Coca cola напримерно - всяко тримесечие ще печата милиони служебни бележки за изплатени дивиденти и удържани данъци - и ще ги праща по света, за да угоди на безполезна чиновнишка сган, която всеки трезвомислещ народ би трябвало да изтреби, вместо да храни? И да ти - боклуците ще кажат: "ама това е написано по холандски - я: заклет преводач да го преведе !!!" И - то ще ти излезе баси терорът - и разходите - затуй, че си получил 5.8 еврака дивидент от Мидичката например !!!

Отделно - не е ли малко нагло: според даваният от тебе пример - ако в някоя държава са ме очесали под 5% - АЗ да им доплащам, ама където са ми съдрали кожата с 30% данък например - ТЕ да не ми връщат? Откъде-накъде все тия паразити да са на далавера? Навит съм да им дам по 5% данък върху нагувиченото от британски компании... ама те да ми върнат съответно 10% от холандските, 21% от немските, 25% от американските !!!

Разбираш ли - че ако започнат хората да декларират доходи от дивиденти от чужбина - ще са нужни още куп държавни паразити, които само с това да се занимават, да проверяват и да търсят данни - ама кой ще им плаща? Ясно е кой - демек ние - данъкоплатците ще плащаме заплати на някакви негодни за нищо боклуци, само за да проверяват, че не дължим данъци, но те са ни удържани при източникът, въпреки че е очевадно, че те НЯМА КАК да не са ни удържани?

Мечтая да доживея деня, в която всички чиновници не просто са прогонени от кабинетчетата си, но чукат камъни за пътища до пълна изнемога !!! Няма нищо по-вредно от тия - освен може би техните братя по препитание хъхряците - също толкова нагли и безполезни - разликата е само, че едните се пръкват чрез снасяне, другите: чрез назначаване.

Коментар

• Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

То така или иначе те облагат двойно: веднъж компанията (твоя акционерна собственост) плаща данък върху печалбата, после ти - върху същата печалба, плащаш данък дивидент.

Само това остава, след като два пъти си платил данък на Яловицата (напримерно), да платиш и трети път - на горанов - щото ордите държавни чиновници, хъхряци "клети бежанци" и прочее безполезна гнъс не произвежда нищо, ама трябва да плюска и кендза по три пъти на ден.

Манцев - проблемът е: как ще докажеш доходът - а ако ти искат документ от компанията, отде ще го вземеш?
                              Може би от инвестиционния посредник могат да ми издадат такъв документ.

Коментар

• Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                                Ами не иакам да задълбавам затова ще кажа, че не могат два пъти ти облагат едно и също... т.е. ако на едното място плащаш данак на другото не плащаш
                                То така или иначе те облагат двойно: веднъж компанията (твоя акционерна собственост) плаща данък върху печалбата, после ти - върху същата печалба, плащаш данък дивидент.

Само това остава, след като два пъти си платил данък на Яловицата (напримерно), да платиш и трети път - на горанов - щото ордите държавни чиновници, хъхряци "клети бежанци" и прочее безполезна гнъс не произвежда нищо, ама трябва да плюска и кендза по три пъти на ден.

Манцев - проблемът е: как ще докажеш доходът - а ако ти искат документ от компанията, отде ще го вземеш?
                                Last edited by Императорът; 14.01.2018, 14:27. Причина: Безполезната гнъс.

Коментар

Working...
                                X