IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Булгартабак (BTH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е сега, вие пък съвсем без корекция искате да минете, това да не е Софарма с обратното , тука е лисичарник, радост и тъга, не е ясно кой кой е, а и отвреме навреме требе да се изхвърлят пепелниците, да се попроветри малко, така де, не може само нагоре, требе да се приземява самолета отвреме навреме за обслужване и зарядка

    Коментар


    • CУпер отчет браво, сега като вземат пазара и в Русия, а новия собстевник е силен на изток
      Дивидента е по малък защото преди дадоха натрупаните пари наведнъж.
      8% ръст на приходите когато говорим за 543 милиона, е анемия само в устат на манипулаторите.
      Last edited by Marti; 28.02.2014, 16:39.

      Коментар


      • Спад с 20 милки на печалбата, оборотите растат бих казал анемично...
        Ако нещо дивидентеца се окаже леко липсващ...
        Но дори и да го има следващата година (2015) дивидента ще е доста по-малък.
        Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
          Шъ четеме значи
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • http://x3news.com/download/?id=234048

            Коментар


            • Нещо ми се въртеше в главата и Гугъл намери тази статия на Мариян
              КФН: Трябвало е да има търгово предложение за Юрий Гагарин

              Дали не е редно и за Булгартабак да има търгово предложение?
              Може Мариян да зададе един въпрос до КФН!

              Коментар


              • КОЙ?

                Тук има данни, но малко за купувача на Булгартабак

                Коментар


                • В същото време обаче два независими източника на "Капитал" коментираха, че не е изключено Василев и Пеевски също да осребряват влиянието си в "Булгартабак". За купувач се сочи дистрибутор на цигари от Близкия изток, помагал на холдинга да развие износа си там последните години. През 2012 г. например износът представлява над 80% от продажбите на холдинга.

                  Коментар


                  • Да не са окаже само, че таз година нема дивидентец...
                    За тия които стискат - пожелавам ви да има, да не ме помислите нещо... в опит за манипулация, просто си говоря един вид...
                    Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                    Коментар


                    • Неизвестна личност купува "Булгартабак" през ЛихтенщайнТака сделката избягва нуждата от одобрение от антимонополния регулатор

                      Неизвестно физическо лице ще придобие "Булгартабак" от руската инвестиционна компания VTB Capital. Това става ясно от решение на Комисията за защита на конкуренцията, до която преди около две седмици бе подадено искане за одобряване на придобиването на цигарената компания от регистрираното в Лихтенщайн - LIVERO Establishment.

                      Тъй като не става въпрос за сделка между предприятия, КЗК няма да я разгледа. Така едно неизвестно физическо лице, без дейност, а оттам и с неясен произход на средствата, ще придобие контрол в структуроопределящо за българската икономика и бюджет предприятие.

                      Без санкцията на регулатора

                      След като е проучила купувача, КЗК е стигнала до извода, че той в крайна сметка се контролира от физическо лице, чието име е заличено от документа на комисията. По тази причина регулаторът е счел, че не става въпрос за концентрация на предприятия и съответно не подлежи на нейното одобрение.

                      Без тази санкция неизвестното физическо лице бързо и лесно ще придобие контрол над най-голямата бивша държавна цигарена компания в страната. "Булгартабак" има фабрики в Благоевград и София, разработва най-голямата верига за продажби на цигари и вестници Lafka и има годишен оборот от близо 500 млн. лв. и внася в бюджета около 700 млн. лв. ДДС и акциз.

                      КЗК, която е длъжна да установи какъв бизнес има това физическо лице посочва в решението си, че то е представило декларация, според която не осъществява стопанска дейност.

                      Кой е купувачът

                      Преди близо две седмици LIVERO Establishment представи пред КЗК искане да придобие контрол над компанията, чрез която "Булгартабак" бе приватизирано. Става въпрос за регистрираното в Австрия BT Invest, собственост на руската инвестиционна компания VTB Capital. През 2011 г. то купи малко под 80% от "Булгартабак" от държавата за 100.1. млн. евро.

                      При разглеждането на искането за концентрация КЗК посочва, че собственик на LIVERO e регистрираното в свободна зона на Дубай дружество TGI Middle East FZE. TGI пък се контролира от Prest trade Ltd., за което няма информация къде е регистрирано, а реалният носител на правата в последното дружество е физическо лице.

                      Най-вероятно става въпрос за номинален собственик, който просто да действа от името на действителните лица, които искат да вземат "Булгартабак". Фактът, че се стига до подобен начин на придобиване говори, че някой от страните по сделката е искала да избегне санкцията от страна на държавата и така бързо да приключи смяната в собствеността.

                      Предварителна договорка

                      По информация на "Капитал" прехвърлянето на "Булгартабак" е било договорено предварително още около самата приватизация със специално споразумение между бъдещия купувач и "приватизатора" на холдинга - VTB Capital.

                      Предварителната договорка е била направена с цел VTB Capital да си осигури продажба на холдинга на конкретна цена в определен срок, а действителните "приватизатори" на "Булгартабак" да си го вземат пряко. Този определен срок е бил около две години, поради което за евентуална смяна в контрола на холдинга се заговори още през миналата есен. Сега явно се реализира договореното в миналото.

                      По непотвърдена информация зад сделката в крайна сметка стоят местни лица, които и досега бяха сочени като контролиращи "Булгартабак" - а именно банкерът Цветан Василев, основен акционер в Корпоративна търговска банка, и депутатът от ДПС Делян Пеевски. За техни партньори в сделката се сочат и местните лица Петър Манджуков и Едуардо Миролио, които през последната година-две бяха активни участници в други сделки около КТБ. Миролио е и миноритарен инвеститор в "Булгартабак".
                      http://www.capital.bg/biznes/2014/02...a_bulgartabak/
                      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение
                        И как ще го заобиколят това търгово, като в ЗППЦК е указано кога се отправя!
                        Мариян е писал по темата, която те интересува, виж това. Според мен идва момент, в който инвесторите няма да търпят подобно мърляне от страна на кафенето

                        КФН: Трябвало е да има търгово предложение за Юрий Гагарин
                        http://www.investor.bg/novini-i-anal...agarin,152974/

                        С изменение в ЗППЦК, публикувано в Държавен вестник бр. 103 от 2012 г. в сила от 1 януари 2013 г., основни текстове в глава единадесета, раздел II „Търгово предлагане за закупуване и замяна на акции” от ЗППЦК, включително разпоредбата на чл. 149, ал. 1 от ЗППЦК, са изменени. С новия текст на чл. 149, ал. 1 от ЗППЦК се въвежда праг от 1/3 от гласовете в общото събрание на акционерите на публично дружество, в която няма лице или лица, притежаващи пряко или чрез свързани лица над 50% от гласовете в общото събрание на дружеството, при преминаването на който възниква задължение за регистриране на търгово предложение в 14-дневен срок от придобиването. Обнародваните в ДВ промени в ЗППЦК имат действие занапред, като не им е придадено обратно действие, а именно влизат в сила, считано от 1.01.2013 г.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                          +1

                          Хубава вечер!
                          Meрси. Да ти се връща
                          И нека има търгово ..... на 150 ... аз ще го приема веднага
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Прав си и за това, че въпроса е принципен.
                            +1

                            Хубава вечер!

                            Коментар


                            • Прав си и за това, че въпроса е принципен.
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                                Въпроса е принципен при смяна на мажоритарен собственик!
                                Само, че КФН ги няма никакви последните години /ама че изненада/. Има поне два случая последните няколко години, когато след писма от миноритарни акционери /пишат и във форума/ до КФН за други подобни врътки, се оказва че имало задължение, мажото не е сметнал за нужно да отправи, а регулатора си мълчи?! В единия случай дори бяха минали години ....
                                Теб какво те притеснява точно в търговото, че не ми стана ясно?!
                                P.S. Видя днес колко "добре" се прие новината, нали?!
                                За КФН съм съгласен.Те от поне 5-6 години изобщо не работят. В редките случаи, когато решат на направят нещо го правят в интерес на мажовците.Пазара смятам, че прие добре новината.Виж колко акции минаха на 107-110 /исторически най-висока цена/ и колко после свалиха на 104.
                                Не ме притеснява търговото, но не искам търгово.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X