Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Албена АД (6AB / ALB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Ето че излезе инфо и за цената на парцела - 9,5 милиона евро според Капитал. Нямам тук, не и с този мениджмънт, иначе перспективите са много добри, но не и с тези кадри с комунистическо мислене
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

Коментар

• Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

Тази акция или по - скоро мажоритарите май са ти любимците. Резонно, не добро управление, подход от 80-те, реят се във времената на "Балкантурист". Единственото положително е съхранената база, която не е направена на лунапарк и битак, но трябва да се развие. Цената и перпективите, ако продължат в този дух, не искам и да коментирам.
      Нямам лично отношение. Съдя хората по действията им. Хубавото е че излязох навреме от тази "перспективна" позиция. Графиката най-добре показва управленския потенциал на другарите. Мен ме хвана яд когато "прибраха" дивидентно насочено дружество като Албена инвест холдинг, където "небогопомазаните" хора като мен и теб можеше да печелим някакви пари от дивинденти. Дойдоха другарите и казаха вземаме фирмата, прибираме (инвестираме) парите, а дивидент - друг път (Тате ще ми купи колело, ама друг път). Мога да продължавам много, но няма смисъл. Виж какво се случва с румънския индекс, сравним със Софикс. Задай си въпроса на какво се дължи...

Коментар

• Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

Защо да купуват на 41лв. - 42лв., като след още 1-2 години "адекватно' управление, може да купуват и на 25лв. -30лв. Не е препоръка. Нямам акции.
        Тази акция или по - скоро мажоритарите май са ти любимците. Резонно, не добро управление, подход от 80-те, реят се във времената на "Балкантурист". Единственото положително е съхранената база, която не е направена на лунапарк и битак, но трябва да се развие. Цената и перпективите, ако продължат в този дух, не искам и да коментирам.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

Коментар

• Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение
          Тук се чудя, защо след като изчислената справедлива цена, според дружеството е 65 лв, не правят обратно изкупуване по 41 - 42 лв?
          Преди години, пак при драстичен спад в цената, мисля, че купиха 2000 акции. Цената, по спомен май беше 42 лв, но може и да греша.
          Защо да купуват на 41лв. - 42лв., като след още 1-2 години "адекватно' управление, може да купуват и на 25лв. -30лв. Не е препоръка. Нямам акции.

Коментар

• Тук се чудя, защо след като изчислената справедлива цена, според дружеството е 65 лв, не правят обратно изкупуване по 41 - 42 лв?
            Преди години, пак при драстичен спад в цената, мисля, че купиха 2000 акции. Цената, по спомен май беше 42 лв, но може и да греша.
            Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

Да сградите са проблем. Трябва да се бутат, това са разходи по бутане и извозване. Не е евтино. Има и рискове при смяна на предназначението. От Промишлено на жилищно (складово), може и да прецакат купувача. Всичко това са минуси, но да видим в отчета.

25 млн. евро е прекалено много съгласен съм.Това са 500 евро на кв. м.
              Едно време по Тодор Александров вървяха около 1 000-1400 евро на кв. м. и още са незастроени (паркинги,горички).
              И ако не им дадат разрешение за смяна на предназначението ...
              Това не е за всеки.
              затова има поговорка
              "Кесаревото кесарю, Божието Богу"
              който е взел парцела, ако няма идея, има да се мъчи...
              Според мен, който и да е взел парцела едва ли е случаен, и много добре си е направил сметката какво и как.

Коментар

• Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение

Не го познавам дружеството, коментирам цената за парцела. Сградите не ги броя въобще, защото за мен са пасив, а не актив, ако беше чист парцел, щеше да струва повече. А за цената на кв.м. в района всеки може да си направи справка, която както и да я въртиш, е минимум на половина на това, което коментирате. Времето ще покаже, кой крив, кой прав, но ми се ще да не се надуват големи очаквания и после да има разочаровани, както много пъти се е случвало.
                Само да покажа, че сделки дори и на по високи цени не са невъзможни.

"Сделката на най-висока стойност до момента беше за 25 млн. лева, за колкото според Имотния регистър преди няколко месеца беше купен парцел от 15 дка в една от най-горещите инвестиционни дестинации на София – НПЗ "Хладилника".

Това е от статия в "Капитал".

Коментар

Не го познавам дружеството, коментирам цената за парцела. Сградите не ги броя въобще, защото за мен са пасив, а не актив, ако беше чист парцел, щеше да струва повече. А за цената на кв.м. в района всеки може да си направи справка, която както и да я въртиш, е минимум на половина на това, което коментирате. Времето ще покаже, кой крив, кой прав, но ми се ще да не се надуват големи очаквания и после да има разочаровани, както много пъти се е случвало.
                  Да сградите са проблем. Трябва да се бутат, това са разходи по бутане и извозване. Не е евтино. Има и рискове при смяна на предназначението. От Промишлено на жилищно (складово), може и да прецакат купувача. Всичко това са минуси, но да видим в отчета.

25 млн. евро е прекалено много съгласен съм.Това са 500 евро на кв. м.
                  Едно време по Тодор Александров вървяха около 1 000-1400 евро на кв. м. и още са незастроени (паркинги,горички).
                  И ако не им дадат разрешение за смяна на предназначението ...
                  Това не е за всеки.
                  затова има поговорка
                  "Кесаревото кесарю, Божието Богу"
                  който е взел парцела, ако няма идея, има да се мъчи...

Коментар

• Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

Напълно сериозен ! Хайде ти кажи парцел 52дка до околовръстното със сгради 11000кв.м. колко струват ? Да не говорим, че дружеството което продават има и други активи.

Коментар

20-25 млн. евро, ти серизен ли си? това е в пъти над реалната цена, според мен, разгледай оферти в района.
                      Не, въобще не е в пъти - мое лично виждане. А със скандалите напоследък с продажба на дан оценк не само на нас следва да но е интересно. Не е препоръка!
                      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

Коментар

20-25 млн. евро, ти серизен ли си? това е в пъти над реалната цена, според мен, разгледай оферти в района.
                        Напълно сериозен ! Хайде ти кажи парцел 52дка до околовръстното със сгради 11000кв.м. колко струват ? Да не говорим, че дружеството което продават има и други активи.

Коментар

• Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

Сигурно както винаги някои хора имаха предварителна информация за сделката. Интересното е да се види цената на която минава продажбата, дали е пазарна, защо се продава и за какво ще отидат приходите от нея. Защото по мое некомпетентно мнение само цената на имота в София е 20-25 милиона евро минимум, но да видим.

Коментар

Значи според теб е правилно да влеят изцяло дивидентно насочено и прозрачно дружество, да му продадат активите и в същото време да спрат да плащат дивидент и на самата Албена? Кое е правилно в цялата ситуация според теб? Как така ще продадат 50дка в София, а цената ще остане тайна? Идеята на ПУБЛИЧНИТЕ ДРУЖЕСТВА е да са публични. Не да бъдат подарявани на "назначени бизнесмени", и така вече 30 години... А после същите излизат и се жалват как нямало ликвидност на БФБ. Каква ликвидност да има бе другари, преоблечени в костюми?
                            Много интересно къде чете изобщо да съм писал нещо за вливането на едното дружество в другото, къде видя, къде го измисли!? Това пишеш следобяд, а дори не е ракийно време станало тогава. В темата за "Албена инвест холдинг" се изписа достатъчно преди години, сега няма да връщам лентата излишно за свършен факт.

Цената и резултата от сделката ще бъде видима в следващите отчети, ако пък бързаш и си акционер, задай въпрос към ДВИ-то им. Рано е да се правят изводи за "подаръци" и т.н., да изчакаме официалната информация.

А е ясно, че в дружествата, където има откроен мажоритар с над 50% и сме в България, няма какво да се направи, да не давам пресен пример с Монбат и не само, но там нека са доволни с наградата "НАЙ ДОБРА IR ЕЛЕКТРОННА СТРАНИЦА", жалка история. На БФБ компаниите така действат, който не му харесва - има NYSE, Deutsche börse и т.н., цивилизовани и регулирани места.

ПРАВИЛНО е на този етап да се отърват от активи, които не им носят никаква доходност и парите да се инвестират в обновяване на курорта, което е правилна стратегия, понеже доста бяха овехтели хотелите.

Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

Коментар

Значи според теб е правилно да влеят изцяло дивидентно насочено и прозрачно дружество, да му продадат активите и в същото време да спрат да плащат дивидент и на самата Албена? Кое е правилно в цялата ситуация според теб? Как така ще продадат 50дка в София, а цената ще остане тайна? Идеята на ПУБЛИЧНИТЕ ДРУЖЕСТВА е да са публични. Не да бъдат подарявани на "назначени бизнесмени", и така вече 30 години... А после същите излизат и се жалват как нямало ликвидност на БФБ. Каква ликвидност да има бе другари, преоблечени в костюми?
                              Цената със сигурност трябва да стане ясна, защото това е все пак публично дружество, а и става въпрос за един голям актив. Според мен имота в София е станал апетитен за строеж и затова е продаден. Въпроса е дали е на пазарни цени и къде ще бъдат инвестирани приходите от сделката. Друго нещо, което ми направи впечатление и покрай статията на Мариян е, че цялата капитализация на Албена е 174млн.лв., а само имота със сградите в София, които са продали сигурно са над 50млн.лв. Трябва да има яснота по сделката, защото това е не малка част от активите на Албена.

п.п. Не съм оценител, но имам поглед върху имотите и изразявам собствено мнение.
                              Last edited by Zdravko; 12.12.2019, 15:52.

Коментар

• Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                                Албена АД продаде 50 дка в София

Хубава статия, очакваше се от "Албена" да разкешат активите от влятото "Албена инвест холдинг", правилно постъпват, но но с този мениджмънт и липсата на добра маркетингова стратегия са обречени на посредствени резултати, а курорта е с най - голям потенциал и възможност да привлече платежоспособно клиенти, а не обичайните пияници и наркомани от крайщата на Европа.

Коментар

Working...
                                X