Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

И грешите, вече цял месец съм Ви гласувал доверие. Имам 7 дълги позиции на бфб и 1 къса, която от 10на дни дори е с най голяма тежест вече.
    И да, верно гледам цените, но и НСА, иначе не бих изобщо отварял въпрос предвид ниската ликвидност и волатилност на късия фонд.
    Примерно на 9март нса бе 1.15 ( при софикс 475.6), а вчера 1.239 ( при софикс затворил на 423). Ако следваше плътно индекса ( инверсно разбира се) би трябвало да е вчера 1.277. Всеки може си направи калкулацията.
    3% поне на мен ми се струват прекалено за 17 календарни и 13 борсови дни.
    Дано не е тенденция и за напред...то ще си покаже.

ПС Сори че комуникираме тук вместо в темата на късия, ама нали са ваши ( поздравление за което), а и аз имам и от двата..
    Уважаеми колеги,
    Всеки от вас си избира различна дата и сравнява. Има дати, за които нашите фондове се справят по-добре от индекса. Цифрите, които написах тази седмица във форума, са верни. Правим, каквото можем, както и вие.
    Успех и поздрави, НВ

Коментар

И грешите, вече цял месец съм Ви гласувал доверие. Имам 7 дълги позиции на бфб и 1 къса, която от 10на дни дори е с най голяма тежест вече.
      И да, верно гледам цените, но и НСА, иначе не бих изобщо отварял въпрос предвид ниската ликвидност и волатилност на късия фонд.
      Примерно на 9март нса бе 1.15 ( при софикс 475.6), а вчера 1.239 ( при софикс затворил на 423). Ако следваше плътно индекса ( инверсно разбира се) би трябвало да е вчера 1.277. Всеки може си направи калкулацията.

ПС Сори че комуникираме тук вместо в темата на късия, ама нали са ваши ( поздравление за което), а и аз имам и от двата..
      По същият начин силно тръгна и дългия. Въж го къде е сега. Почти съм убеден, че никога повече нама да го видим над .90. Димек остава си под вода докато не го отпишат някой ден.

Коментар

• Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

Уважаеми колега,
        Не ми ще да занимавам целия форум с детайли за инструмент, в който Вие вероятно не инвестирате. Цифрите Ви не са точни. Една от причините е, че Вие може би гледате цената на борсата (може да няма сделки дни наред), а ние гледаме Нетната стойност на активите (НСА). За нас тя е важна.
        Както виждате, "късият" фонд е рязко нагоре при пазара рязко надолу. Който се е възползвал, е спечелил.
        Цифрите, които публикувах вчера, са верни. Разликата между двата ни фонда и индекса е малка и е приемлива.
        Късият фонд се листва на 15 януари, така че YTD не е адекватна мярка.
        Поздрави, НВ

Коментар

• Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

И аз гледам да не хейтвам ама той късият е 150 хил лева долу горе една панелка в Люлин. За какво изобщо си пишите Никой не го купува

Е донорите се осъзнаха. Стой та гледай колко още ще издържат следващите след довирие и какво ще се получи с новия ребаланс. На пазара липсват донори

Коментар

Aз пък виждам YTD софикс - 25%, а късия +21.6
            От 15 Ян ( началото на фонда) 26.5% срещу пак 21.6 ( 5% )
            За последния месец софикс -22.3% срещу 15.5 за късия - цели 6.8%, по голямата част от които се дължи на последните 2 седмици.

Почва да ме съмнява че е само заради ликвидността, дали не е прекалено кешова/булиш конструкцията Ви ?
            Уважаеми колега,
            Не ми ще да занимавам целия форум с детайли за инструмент, в който Вие вероятно не инвестирате. Цифрите Ви не са точни. Една от причините е, че Вие може би гледате цената на борсата (може да няма сделки дни наред), а ние гледаме Нетната стойност на активите (НСА). За нас тя е важна.
            Както виждате, "късият" фонд е рязко нагоре при пазара рязко надолу. Който се е възползвал, е спечелил.
            Цифрите, които публикувах вчера, са верни. Разликата между двата ни фонда и индекса е малка и е приемлива.
            Късият фонд се листва на 15 януари, така че YTD не е адекватна мярка.
            Поздрави, НВ

Коментар

• Хайде стига критики разбирачите...Ники е от малкото които се опитват да правят за бфб!

Коментар

За последния месец софикс -22.3% срещу 15.5 за късия - цели 6.8%, по голямата част от които се дължи на последните 2 седмици.

Почва да ме съмнява че е само заради ликвидността, дали не е прекалено кешова/булиш конструкцията Ви ?

И аз гледам да не хейтвам ама той късият е 150 хил лева долу горе една панелка в Люлин. За какво изобщо си пишите Никой не го купува

Коментар

Уважаеми Пипбел,
                  От началото на годината индексът е надолу с -25.22%, късият фонд е нагоре с +24.51%. Според нас това не е лошо. Вие как мислите?
                  Поздрави, НВ

Last edited by pipbel; 27.03.2020, 13:51.

Коментар

Да, 6 месеца.

Ами "супер"- точно по правилата, както са записани в устава Ви!

пп. -да не я докараш до "оправянето" на Мекома само

Коментар

Toва го отбелязах аз преди 2 седмици някъде.
                      Но в никакъв случай не мога да го кажа към настоящия момент, понастоящем разликата между късия и дългия/софикс е 5.5-6% в ущърб на късия.
                      Така ли ще продължава и занапред ?
                      Струва ми се че нещо не е съвсем наред, със сигурност не е само въпрос на ликвидност.
                      Уважаеми Пипбел,
                      От началото на годината индексът е надолу с -25.22%, късият фонд е нагоре с +24.51%. Според нас това не е лошо. Вие как мислите?
                      Поздрави, НВ

Коментар

• Извинявам се за грешното инфо.

Коментар

• Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                          По спомен - 2 месеца им е срока.
                          Не, беше 6 месеца. Сега покрай извънредното положение са го удължили на 7 месеца. Т.е. не мислете, че имаме някакъв риск или кратък срок.
                          Last edited by NikolayVassilev; 27.03.2020, 12:58.

Коментар

• По спомен - 2 месеца им е срока.

Коментар

• Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

...колко бавно,-6 месеца?
                              Да, 6 месеца.

Коментар

Уважаеми колега,

1) Не спираме с усилията да привличаме нови инвеститори. И днес на Франкфурт има търговия (малка). Имаме нов маркетмейкър в Лондон...
                                2) Експат не се занимава с това кой влиза в индекса и излиза от него. Инвестираме според индекса такъв, какъвто е.
                                3) По всички позиции имаме своя стратегия и тактика, но няма да ги обсъждаме във форума. Нямаме проблем да ребалансираме по-бавно, не нарушаваме никакви правила.

Поздрави и успех!
                                НВ

...колко бавно,-6 месеца?

Коментар

Working...
                                X