Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (6C4 / CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
    Е ся направо се срина нивото...
    С твоето появянане ..
    Сигурно ще ни изнесеш беседа за разликата и приликата между хим обикн. и хим.прив. и какво значи да продеш всички акции от дадена позиция и пак да си имаш от нея......

Коментар

• Е ся направо се срина нивото...

Коментар

• Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
        аз.... отлитам както казва един виден наш политик...
        тука нивото на дискусията падна рязко.
        Можете да си отворите тема - влиянието на ЕГОТО във взимането на инвестиционни решения.
        Ти кажи за Гагарин....

Коментар

• аз.... отлитам както казва един виден наш политик...
          тука нивото на дискусията падна рязко.
          Можете да си отворите тема - влиянието на ЕГОТО във взимането на инвестиционни решения.
          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

Коментар

• Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
            Не разбирам - завиждаш или тролваш?
            аз пък не разбирам - как може да се завижда на сънищата на мераклиите
            fuск the bеаr - give me the bееr

Коментар

• Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
              Неее, той не е завислив трол, неее....

Коментар

• Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                това го пише човек който се хвалеше, че е направил 2000% профит за година-две

Коментар

• това го пише човек който се хвалеше, че е направил 2000% профит за година-две

Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                  Доходността при нискорисковите фондове е малка, но в сравнение с акциите е 99.9% сигурна. Нека не забравяме, че дивидентите не са гарантирани година за година, а и в общия случай никой не може да каже в какъв размер ще са, ако въобще ги има. Междувременно и никой не може да каже каква ще е цената на акцията. Може да се окаже, че няма дивидент, няма и капиталова печалба.

При нискорисковите фондове има предвидимост месец за месец каква ще е доходността, ако стандартното отклонение на фонда е под 1%. И при положение, че някои от тези фондове имат потенциал да бият повечето едногодишни лихви, предлагани от банките и то без обвързващи срокове, защо пък човек да не сложи пари там?

За неразбралите - в случая говоря за сигурност и предвидимост, а не за максимална печалба за сметка на волатилността/риска. Затова акциите и дивидентите им в случая не влизат в сметките.

П.П. Не разбрах за каква доходност ме питаш, но каквато и да е тя - не гадая бъдещето, а инвестирам и реагирам според ситуацията. Обикновено инвестициите ми са дългосрочни, но според ситуацията мога и да им намаля срочността.
                  fuск the bеаr - give me the bееr

Коментар

• Химимпорт АД отчита печалба от 25.9 млн. лева за първото тримесечие на 2014 г.

е и какво от туй. късам си дипломата от унсс

Коментар

• Привилегированите дръпнаха. Обикновените тръгват по-късно. Зависи от силата на подема.

Коментар

• Ай скочи най накрая ма, дигни едни 10 стинки за ден, зарадвай тука феновете... Че тая окопна война почна да ми писва...
                        Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

Коментар

• И да внимаваш - преди 5-6 дена не ми прие разбивката при МСХ и ХЕСа
                          Last edited by inta53; 01.06.2014, 09:33.

Коментар

• Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            И какво ще се случи следващите години. Доста народ си е заложил такива проценти - 10, 20, 30% надолу и продава. Първият път ще продадат - то корекции стават поне веднъж годишно. След това ще влезат по-високо отколкото са продали. Втория път може и пак да продадат, но може и да купят при спад. Третия път почти сигурно ще купят, също както и четвъртия пък и петия път и шестия път. И да кажем шестия път бай дъ дипс ще се окаже че това дип е всъщност началото на мечи пазар. Може и да не купи след първия път - ще си избере нещо друго. Но след това ще гледа как акцията която е продал и е чакал да пада расте ли расте. Ще стане корекция при новата акция която има, може и нея да я продаде на - 30. И ще се повтори същото.

Все пак бичите пазари продължават години. И отново се стига до въпроса рано или късно - това сега корекция ли е или начало на мечи тренд. И съм готов да се обзаложа - че като му дойде времето този въпрос да се задава 90% от хората ще смятат че е корекция и че отново бай дъ дипс е правилното действие. А от останалите 10%, 90% така и така постоянно все мечи пазари им се привиждат, просто защото ги е страх да държат акции.
                            +11111111111111111111111111

Коментар

• Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                              Затова се чака до падеж !
                              Някъде да, някъде не. Дори и дългосрочен да си.
                              При всяка артия е различно, универсални правила няма.

Специално тука последния месец след като направих 60% профит подстригах 30% от активите си в прив-те. Или с други думи прибрах 3/4 от печалбата. Че ми трябваха и за нисе.
                              Е, от най голяма стана вече 2-ра след атерата, ма все пак 18% от общия портфейл не е малко. Надявам се на още 50% поне от тия нива
                              Пък и почти 11.5% чист дивидент иде

Коментар

• Първоначално изпратено от iv_cho Разгледай мнение
                                И ти си прав, аз съм си заложил -25% от върха...Пример: ХИМ 2,36 - 25% - 1,77лв продавам. Така ми остават 221% към момента на продажба или ако това стане в понеделник би изглеждало като 147% годишна доходност от дата на покупката.
                                И какво ще се случи следващите години. Доста народ си е заложил такива проценти - 10, 20, 30% надолу и продава. Първият път ще продадат - то корекции стават поне веднъж годишно. След това ще влезат по-високо отколкото са продали. Втория път може и пак да продадат, но може и да купят при спад. Третия път почти сигурно ще купят, също както и четвъртия пък и петия път и шестия път. И да кажем шестия път бай дъ дипс ще се окаже че това дип е всъщност началото на мечи пазар. Може и да не купи след първия път - ще си избере нещо друго. Но след това ще гледа как акцията която е продал и е чакал да пада расте ли расте. Ще стане корекция при новата акция която има, може и нея да я продаде на - 30. И ще се повтори същото.

Все пак бичите пазари продължават години. И отново се стига до въпроса рано или късно - това сега корекция ли е или начало на мечи тренд. И съм готов да се обзаложа - че като му дойде времето този въпрос да се задава 90% от хората ще смятат че е корекция и че отново бай дъ дипс е правилното действие. А от останалите 10%, 90% така и така постоянно все мечи пазари им се привиждат, просто защото ги е страх да държат акции.

Коментар

Working...
                                X