Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (6C4 / CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

Бях на ОС. хората в прав текст казаха че целта им е печалбата да расте между 15% и 20% процента всяка година ....каза не сме магьосници и не винаги става с 20 въпреки че ни се иска. 20. а според мен респективно това означаваше и покачване на дивидента с толкова!сам можеш да сметнеш за три години колко ще бъде....

другото важно което казаха е че няма да продават бизнеси и никога не са го правили а само ще купуват...за четири от бизнесите си ще търсят партньори в чужбина за да ги развиват-умишлено няма да ги назовавам предприятията....
    това беше от Керезов!
    Шефа на всички ПФ на ХИМ групата го попитах очаква ли скоро криза а той твърдо отговори. Не....каза още ние. На бфб няма с кой да търгуваме няма хора няма борса, 2007. Имаше някакви чужденци гърци но сега няма никой(край на цитата-доста умен и интелигентен човек ми се видя)

всеки сам да прецени какво ще се случва с акцията на ХИМ кога. Как и с какви темпове...за мен картинката е ясна и далеч не съвпада с тази на Полки...
    2018. 2.30. 6.3
    2017. 1.70. 5.4
    2016. 1.30. 4.5
    2015. 1.10
    темпо на растежа. На акцията и на дивидента
    Хувабо мнение си написал!
    Няма как да не се съглася, с това че печалбата на ХИМ може да расте с подобни проценти (и дори повече, но това е друга тема). А цената не вярвам да остане толкова ниска ако се правят добри растящи печалби и ако се дават растящи дивиденти.
    Накратко и аз съмоптимист за компанията, която все още си е със супер атрактивни показатели.

Коментар

• Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

Полки, какъв ще бъде сумарно според теб дивидента за следващите 3 години?
      Бях на ОС. хората в прав текст казаха че целта им е печалбата да расте между 15% и 20% процента всяка година ....каза не сме магьосници и не винаги става с 20 въпреки че ни се иска. 20. а според мен респективно това означаваше и покачване на дивидента с толкова!сам можеш да сметнеш за три години колко ще бъде....

другото важно което казаха е че няма да продават бизнеси и никога не са го правили а само ще купуват...за четири от бизнесите си ще търсят партньори в чужбина за да ги развиват-умишлено няма да ги назовавам предприятията....
      това беше от Керезов!
      Шефа на всички ПФ на ХИМ групата го попитах очаква ли скоро криза а той твърдо отговори. Не....каза още ние. На бфб няма с кой да търгуваме няма хора няма борса, 2007. Имаше някакви чужденци гърци но сега няма никой(край на цитата-доста умен и интелигентен човек ми се видя)

всеки сам да прецени какво ще се случва с акцията на ХИМ кога. Как и с какви темпове...за мен картинката е ясна и далеч не съвпада с тази на Полки...
      2018. 2.30. 6.3
      2017. 1.70. 5.4
      2016. 1.30. 4.5
      2015. 1.10
      темпо на растежа. На акцията и на дивидента

Коментар

Няма никакво значение кое Н е по-силно, за дивидента има значение паричния поток. А той идва Н2, това имах предвид.
        Това е финансов холдинг, не е нормална компаия, при която кешът е що-годи константен.
        Click image for larger version

Name:	Screenshot.png
Views:	1
Size:	4.2 КБ
ID:	3383359

Дори и без да включвам дивидента по привилегированите, само инфто от снимката ми прилича на градене на дивидентна история. Не вярвам да пропуснат догодина

Коментар

• Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

все съм си мислел, че Н1 е по-силното полугодие, но няма значение

нямам да предвид дивидента да се дава на 2 половини, а имах на предвид на базата на резултата за първо полугодие да се гласува първия дивидент, а след консолидирания годишен отчет да се даде втори дивидент спрямо това което покаже отчета

явно изобщо не мислят в тази насока от холдинга ............. да ги видим какво ще измислят по другите неща...

от друга страна като се замисля, че годишния дивидент го дават в последната секунда, как да стане така, че част от дивидента да го дадат десетина месеца по-рано ............. ъпсурт, пълен ъпсурт
          Няма никакво значение кое Н е по-силно, за дивидента има значение паричния поток. А той идва Н2, това имах предвид.
          Това е финансов холдинг, не е нормална компаия, при която кешът е що-годи константен.
          Пътека се прави камък по камък!

Коментар

така е ............... бързо ги схващаш нещата когато знаеш, че 4 лв. ще видиш пред крив макарон

по-вероятно е да видиш 2 лв. по Коледа отколкото 4 лв. нали?
            Стига толкова на аванта.
            Ти ги разбираш повече нещата.
            Аз просто тая някакви надежди и разчитам на предположения.

Коментар

• Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

Ти и някои други ги разбирате повече нещата.
              така е ............... бързо ги схващаш нещата когато знаеш, че 4 лв. ще видиш пред крив макарон

по-вероятно е да видиш 2 лв. по Коледа отколкото 4 лв. нали?
              fuск the bеаr - give me the bееr

Коментар

4 лева кога да очакваме за да знаем кога ще се разрешат проблемите ти, разбира се...
                Ааа, що!
                Ти и някои други ги разбирате повече нещата.

Коментар

За 6-месечния дивидент нещата според мен са малко по-логични - все пак това е финансов холдинг и за да дадат пари, първо трябва да ги получат, а това се случва H2.
                  все съм си мислел, че Н1 е по-силното полугодие, но няма значение

нямам да предвид дивидента да се дава на 2 половини, а имах на предвид на базата на резултата за първо полугодие да се гласува първия дивидент, а след консолидирания годишен отчет да се даде втори дивидент спрямо това което покаже отчета

явно изобщо не мислят в тази насока от холдинга ............. да ги видим какво ще измислят по другите неща...

от друга страна като се замисля, че годишния дивидент го дават в последната секунда, как да стане така, че част от дивидента да го дадат десетина месеца по-рано ............. ъпсурт, пълен ъпсурт

Коментар

Моята прогноза е, че ще купувам след 2,65, защото цената ще продължи да се покачва. А цена под 4 е комична и подигравка с артията.
                    Но това си е мой проблем, разбира се.
                    4 лева кога да очакваме за да знаем кога ще се разрешат проблемите ти, разбира се...

Коментар

твоята прогноза за 3,50 остава ли?
                      Моята прогноза е, че ще купувам след 2,65, защото цената ще продължи да се покачва. А цена под 4 е комична и подигравка с артията.
                      Но това си е мой проблем, разбира се.

Коментар

Керезов първоначално каза нещо от рода на "по случай 10-тата годишна преосмисляме дивидентната си политика" .............. това го каза преди 3 години

тази година каза, че редовен дивидент всяка година не е обещаван и ако някой покаже пост в който той това е твърдял щял да почерпи боза от 6 ст. ................. аз веднага му пейстнах поста "по случай 10-тата годишна преосмисляме дивидентната си политика", но до този момент боза не съм пил и това ме навежда на мисълта, че е възможно в някоя от следващите години да не раздадат дивидент при ХИМ-а

не знам ................ тука няма нищо сигурно и е голяма грешка да се заложи каквото и да е сума от очакван дивидент .......... пък и нищо не казват, а малкото което споделят е много разнопосочно и много лесно се измъкват от всякаква ситуация като например:

на въпрос: Смятат ли от ХИМ да започнат да изплащат дивидент на 6 месеца
                        отговора на мистър Керезов бе: Това означава да изплащат печалбата предварително преди да са я направили

а, сега, де ............ нали половината дивидент се гласува на база на консолидирания отчет да първото полугодие ............. логичния въпрос е: Защо печалбата да я няма? ............. да не би да очакват второто полугодие да са на загуба и печалбата от първото да я покрива

е, такива размишления се появяват на базата на няколкото изречения които споделя с нас мистър Керезов

мда
                        Този диалог от тази година съм го изпуснал, но не е от такова значение. То е ясно, че има много питанки и точно затова улесних задачата като попитах за сумарен дивидент за години напред, т.е. и аз допускам някакви моменти на спадове и върхове при дивидентите.
                        За 6-месечния дивидент нещата според мен са малко по-логични - все пак това е финансов холдинг и за да дадат пари, първо трябва да ги получат, а това се случва H2.
                        Та, всички тези размисли са вкарани в цената си мисля. Все пак показателите им са без алтернативни, явно всички инвесттирои, рибоци и т.н. си задават едни и същи въпроси и не получават отговори.
                        Last edited by 15%; 22.09.2018, 22:56.
                        Пътека се прави камък по камък!

Коментар

• Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

Не! Иска да задържи цената докато му дадат зелена светлина за покачване.
                          :

сигурно са му малко бройките които му изсипват на сегашните цени и ще закара цената на 3,50 за да купи повече бройки защото му трябват

Коментар

Ок. Остава да видим.
                            твоята прогноза за 3,50 остава ли?

Коментар

доста бройки се показват в ляво ............. но не виждам желание да се вдига цената ............ по-скоро целта е да се плаши стадото...

да видим
                              Не! Иска да задържи цената докато му дадат зелена светлина за покачване.

Коментар

прогнозата си остава същата ............ ноември около двато лева ............ по коледа под двойката...
                                Ок. Остава да видим.

Коментар

Working...
                                X