Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (6C4 / CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Аз пък не разбирам какъв е този негативизъм. Хубаво е човека застава с името си, аз и много други сме анонимници .... ( не го познавам, но приветствам това че човека не се крие зад никове).
    Ако искат повече физически лица на общите събрания, може би щяха да ги правят в събота и неделя, че едва ли някой ще си хаби отпуската за присъствие, пък така работен ден разни адвокати и представители, уплътняват работното време в правене на нищо.
    А сега за холдинга, че тука 1/10 хора са разочаровани хейтъри, другата 1/10 са тинейджъри и си мислят, че с позитивни коментари в треторазряден сайт ще се дигнат акциите до небесата и коментарите са по скоро " плява", отколкото нещо градивно и смислено.
    Да отчета се бави - голям холдинг, българска работа - всичко е в последния момент, наистина не подхожда на компания стараеща се да има добър корпоративен имидж.
    ОСА - ясно .. аз не го чакам , не знам вие какво очаквате ... там на всички български дружества точките са едни и същи от дребния мажоритар нищо не зависи.
    За дивидента - миналата година казаха че ще се придържат към политика % от печалбата, при условие че печалбата за 2017 и 2018 е приблизително на едно ниво от 68 мил. ( по консолидирания отчет от 2018), то очакванията на повечето от нас е че дивидента ще е същия ( е всички се надяваме на повече, но надеждата умира последна).
    Малко коефициенти, макар за българските компании те нищо да не значат - пък и аз съм аматьор , колко пари съм загубил по БФБ....
    Имат добър маржин печалба за 15%+ ( печалба / приходи) ( това е по-добре от една псевдо ИТ компания, където маржините трябва да са до небето)
    ROE - трагично под 5 %,
    т.е. имат много активи които не генерират никакви приходи.
    Един колега го е написа надолу из коментарите и се замислих над това - 100% е прав - изпуснали са добрият икономически цикъл през последните години да се отърват от ненужните активи. Ако имате някакви стратегически планове за тях - развивайте ги, ако нямате - продавайте.
    Спокойно може да се откажете от лъскавите нови джипове за 100 хил. и да минете на втора ръка автомобили за 20 хил - спестените пари може да излъскате ПР имиджа и да дарите на болни деца из Варна и региона. Ама за това трябва "друга житейска философия" ..

Притежавам малко акции, дано някой ден се дигнат над средната цена ..... и аз като друг колега се примирявам, че е по-добре от банков депозит , но истината е, че Химимпорт трябва да се старае да се конкурира с международните конгломерати, а реално изостават дори от българските си конкуренти.
    * не е препоръка за покупка/продажба на никакви акции
    Last edited by sirFaith; Днес, 09:02.

Коментар

• Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
      многоуважаемият мистър Керезов има далеч по-важни задачи от вашия отчет и материали за ОСА

...
      Тъй тъй , лято е веч, на яхтата мейби...

Коментар

• Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение
        многоуважаемият мистър Керезов има далеч по-важни задачи от вашия отчет и материали за ОСА

от една страна банката очаква резултатите от стрес тестовете, а от друга страна зърнени храни има футболни проблеми ........ оказа се, че зърнени храни е собственик на футболния отбор черно море, а няколко футболисти бяха обвинени в симулативна игра и обществеността почти месец чака доказателствата от мистър Керезов

какво искат тук тези няколко човека които се вълнуват в тази тема? ...... отчет и материали за ОСА, нали? ..... е, вече изтекоха 15 дни след крайния законов срок!!!

- отчет ли??? ....... колко пъти тук сте писали, че не вярвате на тези отчети? ....... а и отделно тука не си спомням някога отчетите да са оказвали влияние върху цената на акцията

- материали за ОСА ли? ........ ами те материалите всяка година са едни и същи ........ отделно, че никой не ходи на ОСА

единствена интрига е дали ще има дивидент и ако има какъв ще е размера ....... мистър Керезов преди година-две заяви да не очаквате дивидент всяка година защото никой не ви го е обещавал ......... ако някой е забравил нека си припомни лафа на мистър Керезов: "на бас за една боза от 6 стинки" ........ в този ред на мисли още си чакам бозата

за мен ситуацията е ясна и като гледам продавача как е залостил 1,80 ми е ясно, че скоро пак ще се тества 1,70 ........ по-добре сега да се продава на 1,80 вместо след ОСА на 1,60

нека се върна с това с което започнах ...... кое е по-важно за мистър Керезов? ......... "отчет + ОСА" или "стрес тестовете + черно море"?

не е препоръка за каквото и да е ..... просто размисли без страсти...
        Загатка стрес тестовете приключиха за неразбралите. Очакваме офицялното обявяване на резултатите(ако има такова)
        ”ха познайте кой сега е номер едно???”

Коментар

• многоуважаемият мистър Керезов има далеч по-важни задачи от вашия отчет и материали за ОСА

от една страна банката очаква резултатите от стрес тестовете, а от друга страна зърнени храни има футболни проблеми ........ оказа се, че зърнени храни е собственик на футболния отбор черно море, а няколко футболисти бяха обвинени в симулативна игра и обществеността почти месец чака доказателствата от мистър Керезов

какво искат тук тези няколко човека които се вълнуват в тази тема? ...... отчет и материали за ОСА, нали? ..... е, вече изтекоха 15 дни след крайния законов срок!!!

- отчет ли??? ....... колко пъти тук сте писали, че не вярвате на тези отчети? ....... а и отделно тука не си спомням някога отчетите да са оказвали влияние върху цената на акцията

- материали за ОСА ли? ........ ами те материалите всяка година са едни и същи ........ отделно, че никой не ходи на ОСА

единствена интрига е дали ще има дивидент и ако има какъв ще е размера ....... мистър Керезов преди година-две заяви да не очаквате дивидент всяка година защото никой не ви го е обещавал ......... ако някой е забравил нека си припомни лафа на мистър Керезов: "на бас за една боза от 6 стинки" ........ в този ред на мисли още си чакам бозата

за мен ситуацията е ясна и като гледам продавача как е залостил 1,80 ми е ясно, че скоро пак ще се тества 1,70 ........ по-добре сега да се продава на 1,80 вместо след ОСА на 1,60

нека се върна с това с което започнах ...... кое е по-важно за мистър Керезов? ......... "отчет + ОСА" или "стрес тестовете + черно море"?

не е препоръка за каквото и да е ..... просто размисли без страсти...
          НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

Коментар

• С отчети и материали всеки знае да търгува!
            Някой мяркал ли е уважаемият Керезов?

Коментар

• Вместо да пишем само глупости в тази тема, няма ли някой информиран да каже как така няма консолидиран отчет още??! Инфо за ОСА и какво следва?

Коментар

• Днес особено е голямо рали хахаха !

Коментар

• Днес пак сме нагоре.
                  Бруталното рали тепърва предстои.

Коментар

• Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

Абе дано се отърввеш само с изгубен бас, вместо с изгубен портфейл,
                    Макар, че стандартния отговор е, че кинтите са си твои, така, че няма проблем
                    Много кофти звучи това с изгубения портфейл,но е напълно възможно.

Коментар

• Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

Да,грандиозно потопяване се очаква след дивидента , ако изобщо има такъв То и да има ще е пак под 3% колкото за Бог да простиМисля,че здравомислещите вече са на ясно какво се случва и то никак няма да се хареса на повечето лакони тук Хахахаха….
                      Хахахахаха!!!! Перфектен анализ на ситуацията.

Коментар

• Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

Ееееех, загубих бас с Полки значи. Мислих си, че Хима е подал навреме документите, но не са излезнали заради забавяне на държавните ни институции, но уви... Полки, печелиш! Дано само затова си прав .
                        Абе дано се отърввеш само с изгубен бас, вместо с изгубен портфейл,
                        Макар, че стандартния отговор е, че кинтите са си твои, така, че няма проблем

Коментар

• Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                          сигурен съм че всеки си го мисли тайно че тук се готви нещо грандиозно
                          Да,грандиозно потопяване се очаква след дивидента , ако изобщо има такъв То и да има ще е пак под 3% колкото за Бог да простиМисля,че здравомислещите вече са на ясно какво се случва и то никак няма да се хареса на повечето лакони тук Хахахаха….
                          Last edited by strol; 11.06.2019, 21:17.

Коментар

• Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                            сигурен съм че всеки си го мисли тайно че тук се готви нещо грандиозно
                            Или пък просто административни неуредици......

Коментар

• сигурен съм че всеки си го мисли тайно че тук се готви нещо грандиозно

Коментар

• Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

https://www.investor.bg/novini-i-ana...vident-283682/

Все още не е определен дивидентът при „Химимпорт“ АД, тъй като поканата за общо събрание на 28 юни 2019 г. не е вписана навреме в Търговския регистър и предстои насрочване на нова дата.
                                Ееееех, загубих бас с Полки значи. Мислих си, че Хима е подал навреме документите, но не са излезнали заради забавяне на държавните ни институции, но уви... Полки, печелиш! Дано само затова си прав .
                                Пътека се прави камък по камък!

Коментар

Working...
                                X