Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (4CF / CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Моите стинки от праватами ги преведоха на 03.01.2012г. Затова днес си добавих още 5к акции и това ми е поредното увеличение на капитала но на 0.84лв. утре пак и така до 1.5лв.
    Не се бъзи-кай !!!

Коментар

• Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
      Виж къде са им лихвите по депозити - 7.2%, експозицията към свързани лица сигурно е 80% от кредитния портфейл. Голяма част от тях са доста зле. Това няма как да се покаже като лоши кредити, защото е лесно да предоговориш кредит сам със себе си. Това което крепи групата са кинтите, които всеки месец влизат от пенсионните фондове. Но това няма да е за вечни времена, в един момент ще трябва да се плаща. И ние не знаем кога ще дойде този момент, защото аз очаквам държавата да се намеси по-скоро рано, отколкото късно. А дотогава какви дивиденти очакваш от ЦКБ? И очакваш ли някой да купи банката? Невъзможно е с такава експозиция към себе си.
      Хайде весело посрещане на новата година. Повече здрав оптимизъм ни е нужен
      Нямам акции тук, да кажа (предпочитам други позиции)
      Но според мен пич, не си в час - или се правиш на луд
      Ти знаеш ли какво означава номинална стойност, емисионна стойност, боок валуе стойност, наблягам на думата стойност
      Знаеш ли какво значи 20 г. опериране в сферата на финансовите услуги, 20 г. успешни услуги, и накрая цена на пазара под номиналана стойност - под всякаква себестойност
      И излиза някакъв бастун, който обяснява колко било рисково
      Аз като се огледам в магазините където пътувам, всеки 4-5 вади от портфейла карта ЦКБ, и тези клиенти ли са свързани лица
      Я виж как расте балансовото число за последните 20 г.

Разберете бе хора, на БФБ не е важно кой дава дивидент с което се обезкървява
      Важно коя компания на БФБ е днес, ще бъде утре и ще пребъде и след 20 г.

Нито една компания от тези на БФБ, които днес дават дивидент, хващам бас няма да оперитат и да съшествуват след 20 г., просто нямат бъдеще - няма да ги изреждам

Но ЦКБ бъдете сигурни, че и 40 г. ще я има

Аман от бастуни на БФБ

Не е препоръка
      There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

Коментар

• Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
        Стотинките дойдоха
        При мен още ги няма

Коментар

Виж къде са им лихвите по депозити - 7.2%, експозицията към свързани лица сигурно е 80% от кредитния портфейл. Голяма част от тях са доста зле.

Това какъв % са от портфейла само те си го знаят Че има зле от техните компании има, ама не са мнозинство, пък отделно имат и много активи... По-черни ги изкарваш нещата, отколкота са...

Весело посрещане на новата година и на теб!

Коментар

• Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Имат голяма експозиция към свързани, това си е минус, няма спор... другият минус който виждам е ниската рентабилност, донякъде заради ниския процент на кредитите от активите /45%/. Но от гледна точка на риск това е плюс, заради по-малкия ливъридж...
            Виж къде са им лихвите по депозити - 7.2%, експозицията към свързани лица сигурно е 80% от кредитния портфейл. Голяма част от тях са доста зле. Това няма как да се покаже като лоши кредити, защото е лесно да предоговориш кредит сам със себе си. Това което крепи групата са кинтите, които всеки месец влизат от пенсионните фондове. Но това няма да е за вечни времена, в един момент ще трябва да се плаща. И ние не знаем кога ще дойде този момент, защото аз очаквам държавата да се намеси по-скоро рано, отколкото късно. А дотогава какви дивиденти очакваш от ЦКБ? И очакваш ли някой да купи банката? Невъзможно е с такава експозиция към себе си.

Коментар

Нали току що мина увеличението на капитала, 45 млн. лева влязоха в банката, а капитализацията и в момента при 80 стотинки е 90 млн. общо...
              Ааа тези ли...Те са излезнали, преди да влезнат.....

Коментар

Не само аз съм ги посочвал неведнъж назад в темата. Виждам че си любител на отчети, това е похвално. Виж Търговския регистър кои са им длъжниците и какви са техните баланси.
                Имат голяма експозиция към свързани, това си е минус, няма спор... другият минус който виждам е ниската рентабилност, донякъде заради ниския процент на кредитите от активите /45%/. Но от гледна точка на риск това е плюс, заради по-малкия ливъридж...

Коментар

• Не само аз съм ги посочвал неведнъж назад в темата. Виждам че си любител на отчети, това е похвално. Виж Търговския регистър кои са им длъжниците и какви са техните баланси.

Коментар

• Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                    Извинявай, още дремя....Би ли пояснил ?
                    Мерси.
                    Нали току що мина увеличението на капитала, 45 млн. лева влязоха в банката, а капитализацията и в момента при 80 стотинки е 90 млн. общо...

Коментар

Ми то си има логични причини за това.
                      Посочи ми ги, щото гледам 27% кеш и под 3% нередовни

Uploaded with ImageShack.us

Коментар

• Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Още ли се гърчите тук,няма ли да има край епопеята !?
                        или дъното още се не види Не е препоръка
                        викаш избушеняк а

Коментар

Само сега влезе 45 млн. лв. свеж ресурс в банката, а пазарната капитализация е 90 млн. лв...
                          Извинявай, още дремя....Би ли пояснил ?
                          Мерси.

Коментар

Само сега влезе 45 млн. лв. свеж ресурс в банката, а пазарната капитализация е 90 млн. лв...
                            Ми то си има логични причини за това.

Коментар

• Само сега влезе 45 млн. лв. свеж ресурс в банката, а пазарната капитализация е 90 млн. лв...

Коментар

• Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                                ... не влизам щото считам че движението от началото на годината няма да се повтори, изглежда че ще се влачим по корем..........

Не е препоръка
                                Още ли се гърчите тук,няма ли да има край епопеята !?
                                или дъното още се не види Не е препоръка
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

Коментар

Working...
                                X