IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!! архив 9

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...аз верно си пийнах вече и не играя

    .....ама немога да не зяпам Dow последния 1h

    ........мисълта ми vика buy..6-тото чуство sell

    ..........Алкохола enjoy

    ...избрах enjoy да видим

    Коментар


    • Дали и колко още ще продължи това препускане надолу е трудно да се прогнозира, но повечето анализатори прогнозират, че естественият подбор все пак ще се задейства и "здравите" акции ще се възстановят рязко. А за част от инвеститорите ще останат някои уроци, които до следващата криза вероятно отново ще бъдат забравени.

      Красимир Атанасов

      Коментар


      • ....късмет кефалче

        ........аз бях това за тази седмица

        ....................хихихи JD чеерс момчета



        ....вива ла Dow Jones !!!!

        .....моята мацка казва:

        Дау Jones---Взел Jones хихих

        ...умната

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jays
          hahahhahahahahahaha


          .............i love Dow
          Има доста време до края

          Вероятно ще коригира сега малко, нооо, виждам го на плюс тази сесия

          пп
          Ако наистина приключи на плюс накрая, другата седмица по целия "нормален" свят и техните борси ще има пачанга
          "Nothing shakes the faith of a true believer."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jays
            hahahhahahahahahaha


            .............i love Dow
            На Атила -хуна му казах 9100!!!Чакай да погледна къде е!!!Аха!!!Да видим!!!

            Коментар


            • hahahhahahahahahaha


              .............i love Dow

              Коментар


              • Ран: Увеличаване на цените на акциите*

                Автор: Ричард Ран**

                Дата: 14.11.2008 година




                Защо, мислите, фондовите и стоковите пазари демонстрират рекордна волатилност? До голяма степен, защото държавните служители, както в Съединените щати, така и на други места, нарушават способността на пазарите да изчислят какви цени ще доведат предлагането и търсенето до баланс.

                Правителствените играчи са създали допълнително огромни рискове и несигурности и за бизнесмени, и за инвеститори, несигурности, които потискат пазарите и причиняват рецесията.

                В допълнение към обичайните бизнес рискове и пазарни несигурности, правителствените играчи сега добавиха и повишена несигурност относно: стойността на валутите и лихвените проценти; валутните курсове; държавните субсидии и „избавянето от затруднение"; международните стокови картели; предложенията за данъчни увеличения и предложенията за много скъпоструващи регулации.

                Паричната и лихвена волатилност расте от десетилетия; въпреки това, от началото на 1980 г. насам Фед изглежда придобиха разбиране за това как да постигнат разумно ниво на цените и стабилност на лихвения процент. Но Фед определено направиха големи грешки в края на ерата Грийнспан и оттогава са дали на пазарите малко индикации, че знаят какво би трябвало да се направи. Като историческа бележка: цената в американски долари на златото остана без промяна на 20,65 щатски долара за унция в продължение на цял век преди 1932, период, в по-голямата част от който Съединените щати, Обединеното кралство и други големи страни бяха в златен стандарт.

                Резултатът беше, че доларът можеше да купува в началото на 20-ти век толкова, колкото и век по-рано. Веднъж след като светът премахна златния стандарт, купувачи и продавачи се изправиха пред допълнителните рискове и несигурности на големите промени в стойността на валутата, лихвените проценти и големите колебания във валутните курсове. Щатският долар в момента е на стойност около една двадесета от стойността си през 1933 г. (а също и през 1833).

                По време на периода на златен стандарт цената на парите - тоест лихвени проценти - също проявява доста ниска волатилност, а валутно-обменният риск е минимален.

                Появата на международните стокови картели като например Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) също добави несигурност в това, че прогнозирането на търсенето и предлагането на стока като петрола вече не е достатъчно, a търговците сега трябва също да отгатнат и това, което правителствените лидери, които контролират ОПЕК, биха могли да направят.

                Докато политиците стават все по-склонни да си играят с данъчния кодекс, особено с данъците върху бизнеса и капиталовите печалби, рискът е също увеличен. И накрая, огромният растеж и в съществуващите, и в предложените регулации и регулаторни разходи добавя друг голям елемент на несигурност към оценяване на стойността (бъдещата рентабилност) на всяка компания.

                Конкретните причини за текущото непостоянство са:

                -- Несигурност около данъчните и регулаторни планове на избрания за президент Барак Обама.

                -- Продължилото объркване и несигурност около политиките на Министерството на финансите за противодействие на кризата

                -- Несигурност относно това с колко ОПЕК ще намали производството на петрол.

                -- Въпроси относно това дали рисковете от инфлация или дефлация са по-големи и това, което Фед планира да направи и в двата случая.

                -- И колко далеч Европейската и Японската централни банки са готови да стигнат в намаляването на лихвените проценти за борба с техните съответни рецесии.

                За намаляване на несигурността на пазарите Министерството на финансите трябва да даде ясно и последователно становище за своята формула за продължаване и прекратяване на „избавянето от кризата" на компании, както и да бъде напълно прозрачно и в своето намерение, и в изпълнението, което досега не е направено. Правителството трябва да бъде по-разбираемо относно това, което то вижда като относителни рискове и да даде на пазарите пътна карта за това какво възнамерява да направи, когато му бъдат предоставени допълнителни негативни или позитивни данни за икономиката.

                Ако избраният за президент Обама беше обявил, че няма да предложи повишаване нито на данъците върху бизнеса, нито на тези върху капиталовите печалби или дивидентите за най-малко две години, това щеше даде голямо успокоение на фондовите пазари и най-вероятно щеше ги тласне в положителна посока. Ако той също беше обявил, че няма да постави никакви наказателни екологични ограничения пред енергийната промишленост в продължение на поне няколко години, това щеше да стимулира както фондовия пазар, така и реалното общоикономическо възстановяване (заплахата на г-н Обама за спиране на въгледобивната промишленост уплаши в голяма степен не само нея, но и всички компании, които зависят от евтината и надеждна електрическа енергия, генерирана от въглища, а също така убива и намеренията за нови инвестиции).

                Г-н Обама пропусна възможността да успокои пазарите по време на пресконференцията си миналата седмица като отказа да даде конкретни данни за това какви ще бъдат икономическите му предложения, когато влезе в длъжност.

                Той посочи, че ще бъдат необходими модификации в обещанията на неговата кампания, като се има предвид сегашната икономическа ситуация, но чрез избягване на наименуването на тези модификации, добави още несигурност. Като отказаха да бъдат по-конкретни, г-н Обама и неговите съветници изглежда пренебрегват факта, че всеки ден пазарите падат, по-малко хора купуват стоки и услуги. В резултат на това, рецесията ще навлиза все по надълбоко, което ще направи предизвикателствата пред екипа на Обама, след като стъпи в длъжност, много по-големи.

                От деня след изборите изникна „Обама пазар" ( всъщност, имаме Обама пазар от момента, в който той поведе в гласуването преди два месеца) и той ще бъде подведен под отговорност по-скоро отколкото може да си мисли или желае. Колкото по-скоро той изостави своите разрушителни предложения за търговия, данъци, разходи и регулации, толкова по-бързо икономиката ще започне да се възстановява и съгражданите му ще започнат да извличат ползи.

                Хората няма да обвиняват г-н Обама или демократите за обръщане на курса и приемане про-растежни политики, но гражданското общество ще ги изхвърли, ако те изпълнят преизборни обещания, които ще поставят обикновените граждани в икономическа рутина или по-зле.

                * Статията е публикувана за първи път във вестник "Washington Times" в сряда, 12 ноември 2008. Преводът е с любезното позволение на автора. Преводът е на Игнат Ангелов, стажант в ИПИ. Оригиналната статия е достъпна тук.

                ** Ричард Ран е старши изследовател в Института Катон и председател на Института за световен икономически растеж.
                Не е съвет за покупко-продажба на акции

                Коментар


                • If the global crisis continues, by the end of the year only two Banks will be operational, the Blood Bank and the Sperm Bank.

                  Then these 2 banks will merge and it will be called "The Bloody Fucking Bank".
                  най- силното доказателство,че съществува и друг разум във Вселената,е че никой не се е свързал с нас

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти
                    1912 , след застраховането следват преводи по Уестерн Унион ..... и преводи на чужди езици...
                    ......................... къде изпусна - екскурзии в чужбина и легална емиграция
                    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LuckyStrike
                      Първоначално изпратено от wolf66
                      Lucky, бих се радвал да прочета от теб смислен анализ на този "пазар". Примерно,...що другите падат и после възстановяват, проблемите само за нас ли са, само ние ли ще влизаме в рецесия (или сериозно забавен растеж)....? Ти имаш ли някакво предположение какво ниво на индекса е адекватно на ситуацията? Иначе ми е забавно безгрижието (и безхаберието) на "анализатори" шефове на БФБ, финансов министър за нещото наречено пазар?!!! Посочи ми в колко други държави поне не се ОПИТВАТ да стабилизират нещата.
                      Аз не съм в позиция да правя задълбочен анализ на пазара. Имам обаче мнение защо нашата борса се държи по-различно от други борси в тази кризисна ситуация:

                      Голяма част от инвеститорите тук са много дребни. В тази мътна ситуация за тях най-естествената реакция е да си дръпнат парите и да си ги сложат под дюшека. Особено онези с опит от Виденово време. За много от тях това не е инвестиционен капитал, а пари с реално предназначение в семейния бюджет. Когато видят как им отлитат спестяванията, те панически продават за кой-колкото даде, без да се интересуват от състоянието на фирмата, която стои зад акциите. Уж големите инвеститори като Инвестиционни дружества и Договорни фондове работят с пари на подобни инвеститори, които ги притискат да продават.

                      Големите потенциални купувачи са Пенсионните фондове. Те обаче са дългосрочни инвеститори, за тях не е толкова важно да купят на дъното. Според мен те ще започнат да купуват когато цените много сигурно тръгнат нагоре. За тях е по-важно не толкова да реализират голяма печалба, колкото да не правят загуба, защото ще ги наритат (което им се случва напоследък).

                      Неопределеността убива пазара, той е в някаква продължаваща капитулация според мен: Продавачите продават на всяка цена, купувачите го знаят, а и те няма как да определят някакво ниво на съпротива, от което нагоре да се предполага че цената е достатъчно атрактивна и ще расте. Няма такова нещо като "атрактивна цена" за фирма, която навлиза в криза породена от външни фактори и за която не знаеш кога ще излезе от кризата, как ще излезе и дали изобщо ще оцелее.

                      По друг начин стоят нещата на развитите борси. Там повечето акции се държат от големите пари - на индивидуални и институционални инвеститори. Никой от тях не може да си дръпне парите и да си ги сложи под дюшека, нито му трябват за ремонт на апартамента. Само ги местят от една инвестиция в друга. Кешът е просто една от позициите им в портфейла и във всеки момент е готов да влезе в акции при подходящи условия. Освен в редките случаи на паника, цените се влияят от състоянието на фирмите. На практика спадът в цените на акциите там представлява някаква пазарна оценка на загубите на фирмите, предизвикани от обезценени финансови активи, свиване на пазар и пр. За това дори в условията на криза цената на една акция не пада до произволно ниски нива.

                      Финансовата и икономическа кризата не е възникнала тук, нито можем да й повлияем. Тя обаче може да ни повлияе и в двете посоки - и към влошаване на положението и към подобряването му. За това всички погледи ще бъдат вперени към развитите икономики. Според мен тръгнат ли борсите нагоре там трайно, тук ще ги последваме. Не преди това. Тогава ще може да бъде направена оценка на всяка от фирмите на БФБ и на някои от тях тутакси ще се лепне етикета "атрактивна цена". Ще започне здраво пазаруване, продавачите ще си стиснат акциите и няма да е лесно да се изгради позиция.

                      Докато тръгнат нещата няма защо да се хабят нерви. Който има пари, да пазарува или да си стои на кеша, който няма - да гледа и да си анализира грешките, за да не ги повтори следващия път.

                      Всичко тук е лично мнение, възможно е да греша.

                      P.S. Приятно прекарване на уикенда на всички, за лично смятам да се ориентирам точно към това
                      Благодаря Lucky, но не важи ли същото за румънската, унгарската и подобни?

                      Коментар


                      • wannarock

                        Конкретно мога да ти изброя няколко дузини компании на щатската борса които са като Дженерал мотърс , просто джи ем са флагман..типичния пример по учебник.Съчуствам на българите- българските мениджъри които ще насочат инвестиционните си портфейли в блато с процеси които са непонятни за тях и не са информирани. Там не да печелят а ако се разминат със загуби могат да се чустват щастливи. Равно е на възможността да посещават бинго зали и да раззиграят парите в тях..може и да спечелят.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от wolf66
                          Lucky, бих се радвал да прочета от теб смислен анализ на този "пазар". Примерно,...що другите падат и после възстановяват, проблемите само за нас ли са, само ние ли ще влизаме в рецесия (или сериозно забавен растеж)....? Ти имаш ли някакво предположение какво ниво на индекса е адекватно на ситуацията? Иначе ми е забавно безгрижието (и безхаберието) на "анализатори" шефове на БФБ, финансов министър за нещото наречено пазар?!!! Посочи ми в колко други държави поне не се ОПИТВАТ да стабилизират нещата.
                          Аз не съм в позиция да правя задълбочен анализ на пазара. Имам обаче мнение защо нашата борса се държи по-различно от други борси в тази кризисна ситуация:

                          Голяма част от инвеститорите тук са много дребни. В тази мътна ситуация за тях най-естествената реакция е да си дръпнат парите и да си ги сложат под дюшека. Особено онези с опит от Виденово време. За много от тях това не е инвестиционен капитал, а пари с реално предназначение в семейния бюджет. Когато видят как им отлитат спестяванията, те панически продават за кой-колкото даде, без да се интересуват от състоянието на фирмата, която стои зад акциите. Уж големите инвеститори като Инвестиционни дружества и Договорни фондове работят с пари на подобни инвеститори, които ги притискат да продават.

                          Големите потенциални купувачи са Пенсионните фондове. Те обаче са дългосрочни инвеститори, за тях не е толкова важно да купят на дъното. Според мен те ще започнат да купуват когато цените много сигурно тръгнат нагоре. За тях е по-важно не толкова да реализират голяма печалба, колкото да не правят загуба, защото ще ги наритат (което им се случва напоследък).

                          Неопределеността убива пазара, той е в някаква продължаваща капитулация според мен: Продавачите продават на всяка цена, купувачите го знаят, а и те няма как да определят някакво ниво на съпротива, от което нагоре да се предполага че цената е достатъчно атрактивна и ще расте. Няма такова нещо като "атрактивна цена" за фирма, която навлиза в криза породена от външни фактори и за която не знаеш кога ще излезе от кризата, как ще излезе и дали изобщо ще оцелее.

                          По друг начин стоят нещата на развитите борси. Там повечето акции се държат от големите пари - на индивидуални и институционални инвеститори. Никой от тях не може да си дръпне парите и да си ги сложи под дюшека, нито му трябват за ремонт на апартамента. Само ги местят от една инвестиция в друга. Кешът е просто една от позициите им в портфейла и във всеки момент е готов да влезе в акции при подходящи условия. Освен в редките случаи на паника, цените се влияят от състоянието на фирмите. На практика спадът в цените на акциите там представлява някаква пазарна оценка на загубите на фирмите, предизвикани от обезценени финансови активи, свиване на пазар и пр. За това дори в условията на криза цената на една акция не пада до произволно ниски нива.

                          Финансовата и икономическа кризата не е възникнала тук, нито можем да й повлияем. Тя обаче може да ни повлияе и в двете посоки - и към влошаване на положението и към подобряването му. За това всички погледи ще бъдат вперени към развитите икономики. Според мен тръгнат ли борсите нагоре там трайно, тук ще ги последваме. Не преди това. Тогава ще може да бъде направена оценка на всяка от фирмите на БФБ и на някои от тях тутакси ще се лепне етикета "атрактивна цена". Ще започне здраво пазаруване, продавачите ще си стиснат акциите и няма да е лесно да се изгради позиция.

                          Докато тръгнат нещата няма защо да се хабят нерви. Който има пари, да пазарува или да си стои на кеша, който няма - да гледа и да си анализира грешките, за да не ги повтори следващия път.

                          Всичко тук е лично мнение, възможно е да греша.

                          P.S. Приятно прекарване на уикенда на всички, за лично смятам да се ориентирам точно към това

                          Коментар


                          • Монти

                            Точно така се процедира и съвсем целенасочено се рути. Не знам дали си давате сметка , но държавата вече се е намесила на фондовите пазари ! По принцип финансирането на публични компании е с два източника - борсата и банките. Банките ги направиха безсмъртни - гарантираха депозитите в тях , наляха им пари нищо че се усукват как от кранчето не тече..то ако шурти те пак ще кажат че вярно че е потекло ама много ..много им е слабо. Просто ответната реакция е държавната намеса на фондовия пазар. Вземете се обедините около това становище вече и го осъзнайте.Тези които не ползват ливъридж и си държат акциите не са застрашени въобще и по никакъв начин.Но банките с тяхното безсмъртие и стратегия да вземат на смъртните всичко са на път да блокират развитието и да детонират и икономиката и държавността накрая.Няма да имаме пазар , цени и интерес и не виждам как ще се задвижи икономиката ако въобще настъпи такъв момент. Разберете че инвестиционната схема е счупена..повредена и това се случи с намесата на държавата. Трябва да се поправи , наложително е спешно да се поправи.Най добрият вариант е облигационен държавен заем с инвестиционна насоченост към фондовия пазар.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • 1912 , след застраховането следват преводи по Уестерн Унион ..... и преводи на чужди езици...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от _1912_
                                Първоначално изпратено от beginner
                                Karol предлагат застраховки в офисите си Глааааад!!!
                                На 31.10.2008 год. получих това от Капман :



                                Уважаеми дами и господа,

                                КАПМАН БРОКЕР работи съвместно със застрахователни компании ЗПАД Булстрад, ЗАД ДЗИ, ЗК Уника, ЗПК Левинс, ЗПАД Армеец, Дженерали Застраховане, ЗПАД Алианц България, ЗК Интерамерикан, предлагайки всички застрахователни продукти. Имаме удоволствието да Ви информираме за ползване на отстъпки при сключване на повече от една застраховка.

                                При сключване на застраховка “Гражданска отговорност на МПС “ за 2009 година

                                Вие получавате :

                                -до 15 % отстъпка при сключване на Автокаско във същата застрахователна компания, в която е сключена и Вашата застраховка “Гражданска отговорност”
                                -до 10 % отстъпка при сключване на застраховка имущество
                                -до 10% отстъпка при сключване на застраховка Медицински разходи в чужбина - асистанс



                                Надяваме се да Ви бъдем полезни с нашите условия и да работим занапред заедно!
                                Гледах и не вярвах на очите си - това ми изглежда , че все едно си сменят основната дейност

                                Много тъжно ........................... а само преди година .......................

                                Абе карол имат застрахователен брокер от 2002 година

                                Коментар

                                Working...
                                X