Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• BIODIT разработва и произвежда биометрични системи. Стартапът специализира в устройства за контрол на достъп и работното време, както и единствената по рода си биометрична сиситема за превенция на автомобилна кражба – CarSec. През 2016 г. BIODIT приключи Серия А финансиране от NEVEQ, a през 2017 г. стана първата българска компания, която печели финансиране по направление „Транспорт“ на Horizon 2020 за проекта PREVENT – предотвратяващ шофирането в нетрезво състояние. Трета година поред BIODIT е сочен като един от най-обещаващите производители на биометрични технологии в следващите 5 години за автомобилната индустрия в докладите на световни лидери в пазарните проучвания, като Technavio, Stratistics MRC, Research and Markets. Изпълнителният Юлиан Софрониев е сред първите българи, станали част от глобалната мрежа Endeavor, която избира и подпомага предприемачи с идеи и бизнеси с качества да се разраснат бързо на международния пазар. През 2017 г. Biodit генерира приходи от 150 000 лева. За 2018 г. очакванията са за приходи от 525 000 лева, а след две години – малко над 1,84 млн. лева.

https://www.investor.bg/softuer/458/...biodit-265779/

п.п Виждам грешка в статията при приходите за 2017 и прогнозите за 2018г
    Last edited by Innocent; 06.02.2019, 20:56.

Коментар

• Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

Няма грешка, така са цифрите, разходи за външни услуги и възнаграждения са над 600к. Необходим им е много рязък ръст в продажбите, за да успеят да компенсират, ще очакваме и отчета за 2018 г.
      компанията е 'изгорила' доста КЕШ, но продуктите им са доста иновативни. Според мен има потенциал да 'избухне' и хубавото е, че на чужда земя. 2020 според мен ще даде яснота за истинският потенциал на дружеството.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

Първото нещо което забелязах:
        Oт oтчeтa нa ĸoмaниятa зa 2017 гoдинa cтaнa яcнo, чe ĸoмпaниятa peгиcтpиpa зaгyбa oт 721 xил., a peзyлтaтът oт пpeдxoдни гoдини e зaгyбa oт 771 xил. лв. Πpeз 2017 г. oбщитe пpиxoди ca 286 xил. лв. пpи 273 xил. лв. пpeз 2016 г.
        Няма грешка, така са цифрите, разходи за външни услуги и възнаграждения са над 600к. Необходим им е много рязък ръст в продажбите, за да успеят да компенсират, ще очакваме и отчета за 2018 г.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

Коментар

• Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

Oт oтчeтa нa ĸoмaниятa зa 2017 гoдинa cтaнa яcнo, чe ĸoмпaниятa peгиcтpиpa зaгyбa oт 721 xил., a peзyлтaтът oт пpeдxoдни гoдини e зaгyбa oт 771 xил. лв. Πpeз 2017 г. oбщитe пpиxoди ca 286 xил. лв. пpи 273 xил. лв. пpeз 2016 г.
          Ха и аз точно това гледах, мисля да е някаква грешка в цифрите в статията, че много не излизат нещата така. Ще погледна сега отчета .

Коментар

• Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
            Не забелязах отворена тема, а това е най - интересното IPO което предстои идните месеци на БФБ:

https://money.bg/business/biodit-izl...mpaign=sidebar

Коментар

• Биодит АД

Не забелязах отворена тема, а това е най - интересното IPO което предстои идните месеци на БФБ:

BIODIT излиза на борсата
            Working...
            X