Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

всичко хубаво за Урана само що пак споменаваш тоя некролог Бъфет незнам, той е живял в друго време под други правила и секви сравнения с дядката са безмислени .... съвсем друга тема дали е "гениално" некролози като Бъфет и Сорос да са концентрирали такива милиарди в себе си а останалия свят да нема кво да яде, впрочем това важи като цяло за Неолиберастията (концентрация на блага в 1 човек) но как и да е ......
    споменaвам го защото един от прякорите на Ка Шинг е азиатския Уорън Бъфет, привлича читатели
    Last edited by Black and white cat-foot; 09.08.2017, 11:05.
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

Коментар

• Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      преди малко над година бяха забелязал, че няколко съфорумци се интересуват от инвестиране в уран. не знам докъде стигна това, но лично аз се разрових в темата и в крайна сметка си купих малко акции от една канадска компания. миналата седмица даже написах анализ за нея

https://seekingalpha.com/article/409...n-buffett-asia

има ли някой друг, който да се интересува от уран? като цяло оставам с впечатление, че много от инвеститорите го отбягват защото се свързва с ядрени оръжия и чернобил
      всичко хубаво за Урана само що пак споменаваш тоя некролог Бъфет незнам, той е живял в друго време под други правила и секви сравнения с дядката са безмислени .... съвсем друга тема дали е "гениално" некролози като Бъфет и Сорос да са концентрирали такива милиарди в себе си а останалия свят да нема кво да яде, впрочем това важи като цяло за Неолиберастията (концентрация на блага в 1 човек) но как и да е ......
      Last edited by michaelis12; 09.08.2017, 09:59.

Коментар

• Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
        На вниманието на модератора РУБЛА:

Ето цитат от Речник на българския език на Института за български език на БАН:

Ето и линк към едно от многото съдебни решения, взети от български съдилища:http://rspleven.eu/docs/0370f512_08713113.htm , които показват, че думата "циганин" не е обидна.

Така, че много моля да не редактирате постингите ми, в които употребявам думата "циганин" и да я заменяте с политически коректното недоносче "ром". Като пиша "циганин" имам предвид точно това, което пише в официалния речник на българския език. При втори подобен случай, ще пиша на когото трябва в Инвестора. Не съм от вчера тук, а от 14 години. Знам към кого да се обърна. Рядко опонирам на модератори, но когато го правя - има защо. И ако модераторът упорства, най-вероятно това ще завърши с наказание за него, а не за мен.
        те тука всичките кат Рублата имат 3ти клас до обед .... за 500 стин леа толкоз не мое повече да изискваш, ако и толко им дават ....

Коментар

• Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          ...ДЗК - надали има икономическа изгода да се добива желязце от астероид. Тинтата си го копа от Австралия колкото си иска - евтинко е...
          Желязото от астероидите е много изгодно, по причина че то е почти чисто. Това което се добива на Земята е желязна руда, която има до 65-70% чисто желязо и след това трябва допълнително да се обработи. А железните астероиди са със състав от 85 до 95% желязо. То е направо годно за употреба и няма нужда от никакво пречистване.

Коментар

• Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Обаче не и с безкрайно количество (ограничено) мозък в мозъчната кутия - нищо ново под Слънцето нале))))
            Така е. Но все пак е бил дуче доста години.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

Коментар

• Абе Импе., кога цъфти люлякът във Франкфурт и кога налъмите на бфб!!?!?!??)))))))))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

Коментар

• Първоначално изпратено от Imhotep
                Дучето е бил висок, харизматичен мъж...
                Обаче не и с безкрайно количество (ограничено) мозък в мозъчната кутия - нищо ново под Слънцето нале))))
                Не е препоръка... !!!

Коментар

• Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Импи, кажи само как да ги пратим на марс и ще те правим Дуче)))) н(по необходимост, не се възвеличавай съвсем) ))))))
                  Дучето е бил висок, харизматичен мъж...

Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

Коментар

• Импи, кажи само как да ги пратим на марс и ще те правим Дуче)))) н(по необходимост, не се възвеличавай съвсем) ))))))
                    Не е препоръка... !!!

Коментар

Ето и линк към едно от многото съдебни решения, взети от български съдилища:http://rspleven.eu/docs/0370f512_08713113.htm , които показват, че думата "циганин" не е обидна.

Така, че много моля да не редактирате постингите ми, в които употребявам думата "циганин" и да я заменяте с политически коректното недоносче "ром". Като пиша "циганин" имам предвид точно това, което пише в официалния речник на българския език. При втори подобен случай, ще пиша на когото трябва в Инвестора. Не съм от вчера тук, а от 14 години. Знам към кого да се обърна. Рядко опонирам на модератори, но когато го правя - има защо. И ако модераторът упорства, най-вероятно това ще завърши с наказание за него, а не за мен.
                      Аферим, подкрепям и аз. Недопустимо е да се цензурира Българският книжовен език - за кефът на някакви недоеволюирали индивиди, водещи паразитно и престъпно съществуване на гърба на Българският народ. Ако думата се приема като обидна, за това са виновни само и единствено представителите на съответният етнос. Защо никой не се обижда, ако му кажат: "арменец", дори и да не е такъв и да са го нарекли така по погрешка?

Разбира се - аз създадох и разпространих терминът: "хъхряк", за да не се обиждат нормалните хора от цигански произход, колкото и да са малко те. Впрочем виждам този термин често да се използва из Интернет от хора, които въобще не познавам.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

+1 подкрепям
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

Коментар

• На вниманието на модератора РУБЛА:

ЦЍГАНИН м.1. Лице от пръснатия из Европа, Азия и Африка скитнически народ от индийски произход. Пред бюфета свиреше оркестър от влашки цигани. Вазов. Мечкарятнисък, тантурест, босоног и вълнест в лицето цигани издрънка с дайрето. Д. Немиров. Всред полето цигани катунари са дрипави катуни разпънали. П. Ю. Тодоров. Чер като циганин. Погов.

2.Разг. Лъжлив или беден човек. Аз затуй ли съм изхранил дъщеря, та да дойде да я грабне един нехранимайко, един циганин. Йовков. Лъжеш, циганино!избухна Манолаки и цял се разтрепера. Йовков.
                          http://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D1%86...D%D0%B8%D0%BD/

Last edited by netware5; 08.08.2017, 22:56.
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

Коментар

• Нетуеър - ного интересни неща разказваш. Не можеш ли да тафиш едно атомче отнякъде, т.е. "оттам"? Аз щях да се изкуша, честно - или пък да гепя от отработеното малко по малко - и да си направя една мръсна Бомба.

ДЗК - надали има икономическа изгода да се добива желязце от астероид. Тинтата си го копа от Австралия колкото си иска - евтинко е. Може би има смисъл за секси метали - иридийчец, златце и т.н. ама има време докато се стигне дотам. Иначе можем да излъжем хъхреците, че Марс е червен, щото е целият от бакър и да ги пратим да го наберат.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

Специално добивът на желЕзо от астероиди е особено въодушевяваща перспектива. Тогава има шансове сичкото ром да се махне от Земята и да оди да бере джилезо в Космоса.
                              Ти токова, внимавай какво пишеш, че ромът-косманаф страшно, че окрадат Галактиката. Торий, хора. Торий.
                              Last edited by RUBLA; 08.08.2017, 22:11.
                              Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                                Ако говорим за химични елементи, има няколко перспективни които си заслужават инвестиране, но според мен урана не е в този списък. Много е опасен както за работа с него, така и отпадъците му. Няма перспектива според мен. Ако някой намери начин за инвестиране в добива на хелий-3, там ще си заслужава. Но това ще е след поне 20 години най-малко. Най-близкото място за добив е Луната, но за сега само се приказва, а никой не се наема да започне - началните разходи са доста големи.
                                Друга много перспективна дейност, която до десетина години ще започне е добив на редки метали и желязо от астероиди. От 2013 година има компания която развива това, и доброто е че може да си инвестира там (поне на теория. не вярвам че приемат депозити по 1000 долара). И когато те успеят да докарат поне един астероид някъде наблизо, печалбите ще са наистина огромни.
                                Специално добивът на желЕзо от астероиди е особено въодушевяваща перспектива. Тогава има шансове сичкото ром да се махне от Земята и да оди да бере джилезо в Космоса.
                                Last edited by RUBLA; 08.08.2017, 22:10.
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

Коментар

Working...
                                X