Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Малка, ама важна. Равният старт да не вземе да се окаже мит.
    ...Е, или даже къпан. ;-)
    "Равния старт" няма да се "окаже" мит, той Е мит!
    Как да съм наравно с децата на Тръмп?
    Та те са няколко МИЛИАРДА напред! Иванка имала някаква модна линия и била имала бизнес нюх! Ако не беше дъщеря на Тръмп щеше да е в евтин бардак!
    Как да съм наравно с Парис Хилтън?
    Ами с децата на Бил Гейтс?

Самия Доналд НЕ е "селфмейд", щото е наследил парите и връзките на баща му!

И на мен баща ми да беше милиардер и аз щях да имам "бизнес нюх"!
    Last edited by RUBLA; 02.09.2017, 14:31.

Коментар

• Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение

Уорън Бъфет е голям връзкар! Иначе бил работил като вестникарче!
      Баща му е бил ЧЕТИРИ пъти конгресмен в долната камара на САЩ!
      Иначе и Рокфелер беше започнал биснес с ябълки!

На нас ни обясняват, че били "гениални, предприемчиви и работливи", но като се поразровиш по биографиите им и се оказва ОПААААААААААААА имало "малка" уловка!
      Малка, ама важна. Равният старт да не вземе да се окаже мит.
      ...Е, или даже къпан. ;-)
      Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

дядката е основен акционер в Coca-Cola, Wells Fargo, Delta Air Lines, DaVita и тн. Все компании които са пълни боклуци разбира се без негово знание

DaVita може би са най-големите отрепки от групата

https://www.youtube.com/watch?v=yw_nqzVfxFQ

буквално убиват хора
        Уорън Бъфет е голям връзкар! Иначе бил работил като вестникарче!
        Баща му е бил ЧЕТИРИ пъти конгресмен в долната камара на САЩ!
        Иначе и Рокфелер беше започнал биснес с ябълки!

На нас ни обясняват, че били "гениални, предприемчиви и работливи", но като се поразровиш по биографиите им и се оказва ОПААААААААААААА имало "малка" уловка!
        Last edited by bghighlander; 02.09.2017, 11:52.

Коментар

• Идеята е към преориентиранена реакторите за бързи неутрони и директна у отреба на т.нар "обеднен" U238, който се оказва в изобилие и, оттам, мирише на срив в цените на урана като енергоносител...някога.

Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Някой обърна ли внимание на акад. проф.д-р Игор Николаевич Острецов и не особено тънкия му "намек", че 0,7-те %U235 са на свършване физически? С това, той обяснява и "цирка" по негово мнение, с АЕЦ Фукушима-1, като твърди за дънен ядрен взрив, причинил цунамито и преднамереното изпускане на радиация, с цел замазване скока на р/а цезий и йод след експлозията.
            Last edited by Pyramid; 02.09.2017, 11:23.

Коментар

дядката е основен акционер в Coca-Cola, Wells Fargo, Delta Air Lines, DaVita и тн. Все компании които са пълни боклуци разбира се без негово знание

буквално убиват хора
              Панда, исках да те попитам, държиш ли още DRD Gold??? защото от последното ти изказване (писане в searching alpha, позицията е МИНУС 50%!!! Аз те преупредих, а ти вместо да се вслушаш, започна с тем подобни "падащи ножове, ками" и тем подобни. Реално за урана се изказваш доста неподготвен, затова бих искал да те попитам за твоя "ретърн" от последните 18 месеца??...по мои надлюдение трябва да е негативен, и то доста.

Коментар

буквално убиват хора
                дядката не е тъп нито прос, но е живял по съвсем друго време, с други закони, в същото време Америката е била идустриална държава и то в апогея си с валута 100% световен резерв. Сега в тоя момент САЩ мязат почти на България деиндустриализирани, пълни с гета щот хората нямат бачкане то е логично и навсякъде е гранде мизерия, че и валутата им не е вече 100% резерв. Това е неолибералния модел, а на дядката модела е класическия капиталистически индустриален модел. Неолибералите не ги ебе въобще да направят нещо физически, инфраструктура, раб. места и и т.н., тях само ги е еня за печалбите било от WallStreet било да вършеят из целия свят за евтина раб. ръка и така нататък, докато класическия капиталистически индустриализъм трябва да направят нещо физически, да създадат инфраструктура, раб. места, за да генерират капитал и печалби от там вече следва развитие, разрастване и прочее и прочее. Са тва последното не съществува, нема класически капитализъм, съществува грабеж с новата религия = парите с печалбите ......
                За тва "иконата" Бъфет не работи повече и нема и да проработи, щот тия стари правила не важат, дано барем некой схване ....
                Last edited by michaelis12; 11.08.2017, 13:22.

Коментар

• Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

за мене дядката си е изживял живота който трябвало да го изживее ..

буквално убиват хора
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

Коментар

споменaвам го защото един от прякорите на Ка Шинг е азиатския Уорън Бъфет, привлича читатели
                    за мене дядката си е изживял живота който трябвало да го изживее ... а да се пръкват разни звезди като него т.е. да концентрират такива капитали в един човек тва не тряя да се допуска никога повече в света щот тия кретени стават държава в държавата ....

Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

Не е коректно да сравняваш чичо Уорън с изродът сорос (дано умре по мъчителен начин). Чичото е инвеститор, другият е мошшшшшеник спекулант. Чичото е добър човек, изродът е враг на човечеството.

Бъфет даде не толкова отдавна колосални суми за помощ на Негрия - и какво стана? - Ми: нищо. Щото нигърският свят, дето няма какво да яде, по цял ден лежи и фабрикува нигърчета, ама за работа не го търси. Огромен континент, с всякакви природни богатства, с огромни площи плодородна земя, с население по-малко от туй на Китай и със стандарт на живот - по-нисък от тоя на китайските хора преди 5 000 години. Колкото и да им даваш на тия, все ще са гладни и все още ще искат.

е мноо ясно, че има разлика между двамата като морал и т.н. макар, че както казах и на китайската мечка, абсолютна тъпотия е да бъдат концентрирани такива огромни капитали (власт) в малко на брой човекоподобни. После ше се консолидира още и още накрая стааа 1 коприлиардер и 8 млрд. гладни. Тва треа се забрани абсолютно навсякъде по света. И не се лъжи за тия дарения и глупости, никой милиардер не е дал нито стинка без да има няква изгода от филма, кат онова проклето еврейче на фейбоклука дет "дарил" богатството си ама на него си, тъй че не ме занимаай с тия милиардерите те за мен са уроди, щот пусто в празно в тоя свят нема, ако едни имат прекалено мнооо, то някъде другаде немат нищо и са голи и боси, тва не мое да е така, не стаа не работи така филма треа има баланс .......

P.S. апропо некролога Бъфет също е станал кенеф и е прокарал доста закони в ущърб на америте за сметка на собствена изгода и тоя същия кретен поддържаше Хитлерица в кампанията и т.н.

Коментар

• Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

Не е коректно да сравняваш чичо Уорън с изродът сорос (дано умре по мъчителен начин). Чичото е инвеститор, другият е мошшшшшеник спекулант. Чичото е добър човек, изродът е враг на човечеството.

Бъфет даде не толкова отдавна колосални суми за помощ на Негрия - и какво стана? - Ми: нищо. Щото нигърският свят, дето няма какво да яде, по цял ден лежи и фабрикува нигърчета, ама за работа не го търси. Огромен континент, с всякакви природни богатства, с огромни площи плодородна земя, с население по-малко от туй на Китай и със стандарт на живот - по-нисък от тоя на китайските хора преди 5 000 години. Колкото и да им даваш на тия, все ще са гладни и все още ще искат.
                      защото ресурсите са проклятие

https://en.wikipedia.org/wiki/Resource_curse
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

Коментар

• Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

абе и бъфет е боклук. бизнесите му като уелс фарго крадат пари от хората и подкрепяше хилъри на изборите

http://www.salon.com/2015/12/29/warr...at_not_cuddly/

Коментар

• Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Обаче не и с безкрайно количество (ограничено) мозък в мозъчната кутия - нищо ново под Слънцето нале))))
                          Грешиш дълбоко. Дуче е бил велик водач, който е превърнал изостанала полуфеодална и бедна Италия - от посмешището на Европа, в световна икономическа сила.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

всичко хубаво за Урана само що пак споменаваш тоя некролог Бъфет незнам, той е живял в друго време под други правила и секви сравнения с дядката са безмислени .... съвсем друга тема дали е "гениално" некролози като Бъфет и Сорос да са концентрирали такива милиарди в себе си а останалия свят да нема кво да яде, впрочем това важи като цяло за Неолиберастията (концентрация на блага в 1 човек) но как и да е ......

Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

всичко хубаво за Урана само що пак споменаваш тоя некролог Бъфет незнам, той е живял в друго време под други правила и секви сравнения с дядката са безмислени .... съвсем друга тема дали е "гениално" некролози като Бъфет и Сорос да са концентрирали такива милиарди в себе си а останалия свят да нема кво да яде, впрочем това важи като цяло за Неолиберастията (концентрация на блага в 1 човек) но как и да е ......
                              споменaвам го защото един от прякорите на Ка Шинг е азиатския Уорън Бъфет, привлича читатели
                              Last edited by Black and white cat-foot; 09.08.2017, 11:05.

Коментар

преди малко над година бяха забелязал, че няколко съфорумци се интересуват от инвестиране в уран. не знам докъде стигна това, но лично аз се разрових в темата и в крайна сметка си купих малко акции от една канадска компания. миналата седмица даже написах анализ за нея

https://seekingalpha.com/article/409...n-buffett-asia

има ли някой друг, който да се интересува от уран? като цяло оставам с впечатление, че много от инвеститорите го отбягват защото се свързва с ядрени оръжия и чернобил
                                Last edited by michaelis12; 09.08.2017, 09:59.

Коментар

Working...
                                X